من دانشجوي رشته برق كارشناسي ناپيوسته ترم 4 دانشگاه خميني شهر اصفهان هستم دو ترم ديگر يعني(بهمن 1390) فارغ التحصيل ميشوم دو تا سوال 1. آيا ميتوانم برا ارشد رشته حقوق جزا بخونم؟(چون به اين رشته علاقه دارم) 2. ميتوانم بهمن امسال دولتي(1389) كنكور ارشد بدم؟؟((ثبت نام نيمسال دوم 1390 بكنم.) در ضمن ميخواستم بدونم بعدا (اگه قبول شم) به مشكل بر نمي خورم توي فهم مطالب مرسي
پاسخ : سلام شما با داشتن مدرك كارشناسي مي توانيد در مقطع ارشد در رشته دلخواه خود ادامه تحصيل دهيد. شما دانشگاه هايي را مي توانيد انتخاب كنيد كه براي ترم بهمن دانشجو مي گيرند چرا كه اگر دانشگاهي براي ترم پاييز دانشجو بگيرد و شما آن دانشگاه را انتخاب كرده و قبول شويد با توجه به اينكه معمولاً دانشگاه ها براي ترم اول مرخصي نمي دهند، امكان قبول شما به عنوان دانشجويي كه در ترم بهمن مي خواهد به كلاس هاي درس دانشگاه برود، پايين مي باشد كه البته توصيه مي كنم از طريق سازمان سنجش نيز سؤال خود را پيگيري كرده و با توجه به آخرين قوانين و احتمالاً موارد خاص موجود تصميم گيري نماييد. در مورد تغيير رشته براي ادامه تحصيل هم، به نظر نمي رسد كار ساده اي باشد ولي با تلاش و علاقه مي توان از سختي هاي موجود كاست.