خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

حرکت قایق در آب

سرعت حرکت قایقی در آب ساکن،4برابر سرعت آب رودخانه است.اگر این قایق فاصله بین 2 بندر را در جهت آب رودخانه در مدت1ساعت طی کند،در چند دقیقه مسیر برگشت را طی خواهد کرد؟؟؟؟به نظر شما بجای اینکه بگه سرعت قایق در آب ساکن،باید بگه سرعت قایق در آب رودخانه؟؟؟اینجوری حل میشه نه اونجوری!!!!درست میگم؟؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      منظورتون رو اصلاً نمی فهمم، سرعت حرکت قایق نسبت به آب ساکن، یعنی نسبت به دستگاه مختصات ساکن ما، با توجه به سوال، سرعت نسبی میشه 5 برابر سرعت آب، و با 5v تو یک ساعت این مسیر رو میره، قطعاً در برگشت با 3v در زمان بیشتری متناسب با سرعت این ، یعنی 100 دقیقه این مسیر رو می پیماید.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگه این فرمول درست نیست:سرعت قایق نسبت به مختصات ساکن=سرعت قایق نسبت به آب(+یا-) سرعت آب نسبت به مختصات ساکن؟؟؟؟که اگه قایق در جهت اب حرکت کنه+و در خلاف -؟؟؟؟
      بعد،اینکه ما کدوم سرعت رو تو فرمولx=vt میزاریم؟؟؟میشه توضیح بدین..دارم میمیرم از گیجی!!!!!

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      اول اینکه لازمه ذکر کنم من تو این انجمن دیگه نیستم و مدیران هستند که باید پاسخ بدند. حالا این رو چون خودم پاسخ داده بودم می گم.
      ببینید، یک پله برقی تصور کنید، در جایی که شما وایسادید، که در اینجا جلوی پله برقی میشه، چشمان شما پله برقی رو نسبت به دستگاه مختصات ساکن خود مشاهده می کند.
      حالا اگر سوار پله برقی شوید، طبق دستگاه چشمان شما پله برقی ساکن هست.
      چرا که دستگاه شما داره با سرعت پله برقی حرکت می کنه، حالا، اگر شما با سرعت مثلاً 1 برابر پله برقی بالا برید، و کسی بیرون پله برقی شما رو ببینه، مشخصه که شما دارید با سرعت پله برقی بالا میرید از پله ها، اما پله برقی هم ساکن نیست و در حال حرکته، پس طبق دستگاه فرد ساکن خارج پله برقی سرعت شما نسبت به دستگاه ساکن شخص دو برابر پله برقی هست، و سرعت شما نسبت به دستگاه خودتون خود سرعتتون، چون سرعت پله برقی نسبت به دستگاه شما ساکن هست و به عبارت دیگه شما فقط سرعت خودتون رو می بینید.
      اگر متوجه نشدید چند بار از اول بخونید چی گفتم، امید آن که از سردرگمی دربیاید.
      بدرود

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      و البته، در مورد اینکه فرمول vt استفاده کردم، بله، سرعت ثابت هست، پس فرمول همینه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو رو جون هر کی دوس داری جواب بده ...ببین من میگم سرعت آب رودخونه نسبت به زمینv و سرعت قایق نسبت به زمین میشه4v.درست؟حالا اگه قایق در جهت آب رودخونه حرکت کنه سرعتش نسبت به آب روزخونه مگه نمیشه 4v-v=3v و اگه در خلاف جهت آب رودخونه حرکت کنه میشه4v+v=5v؟؟؟؟اشتباه میگم؟؟؟؟راستی اون سرعتی رو که در فرمول x=vtمیزاریم کدوم سرعته؟سرعت چی نسبت به چی؟؟؟؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      در فرمول سرعت قایق نسبت به زمین رو میگذاریم، چون اسکله ها جا به جا نمیشن، اون سرعت هایی هم که شما فرمودی، سرعت نسبت به آب رودخانه هست.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصلا شما به من بگو تو متن سوال که گفته سرعت قایق در اب ساکن منظورش سرعت قایق نسبت به زمینه یا سرعت قایق نسبت به آب رودخونه؟؟؟چون اگه منظورش اولی باشه که واقعا نمی فهمم ولی اگه دومی باشه میفهمم!!!

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      فرض کن از تو یه هلیکوپتر که ساکن بالای رودخونه وایساده داری قایق رو میبینی، نسبت به این دستگاه که معادل همون زمین در این سواله!
      واضح تر دیگه نمی دونم چجوری بگم.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نخبرای این تیپ سوالات جزوه حرکت شناسی که در سایت قرار دادم رو میتونین مطالعه کنین، میتونه کمکتون کنه.
      جزوه حرکت شناسی شاهین فتاحی صفحات 31 و 32

http://konkur.in/7107/%d8%ac%d8%b2%d...%b3%db%8c.html

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      وقتیآبو ساکن فرض کرده اومده سرعت قایقو داده که 4 برابر سرعت آبه...وقتی موافق آب بره جمع میشه سرعتش با آب دیگه...
      خدانگهدار

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن