خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

شــیــمی 2 پیش دانــشــگاهــی ( تغییرات + رفع ابهــام + راهــنمایــی )

سلام خدمت دوستان !
      همونجور که گفته بودم داخل یه تاپیک دیگه که الان یادم نیست کجا بود ! شیمی 2 پیش تغییراتی داشته ! که عجیب ترین چیزی که برام سوال بود صفحه ی 58 کتاب شیمی 91 و 90 بود !
      الان این جا گذاشتم که ببینید ! از استاد مشمولی هم تقاضا دارم که در این مورد لطف کنن و ما مشکل ما رو (البته شاید برای شما مشکلی نباشه) حل کنند ، پیشاپیش ممنون

صفحه ی 58 شیمی پیش دانشگاهی چاپ 91 :

صفحه ی 58 شیمی پیش دانشگاهی چاپ 90 :

حالا سوال برای من اینجاس که مولفان کتاب تا پارسال فکر میکردن که سولقوریک اسید از هیدرو یدیک اسید قوی تر هست !
      بعد الان امسال به این نتیجه رسیدن که هیدرو یدیک اسید از سولفوریک اسید قوی تره ؟!!!!

نمیدونم والا شاید هم یه نکته ای داره که من متوجه نشدم !! ولی این عکس حداقل برای من خیلی ابهام بر انگیزه بود !!

حالا با این اوصاف کتاب های تست سال 90 الان جواب هاشون تغییر میکنه ! سوالم از استاد مشمولی این هست که یه کتاب جدید تست تهیه کنم ؟!! یا با همون مبتکران چاپ 90 پیش برم !؟

سوال آخر : اگه قرار واسه پیش 2 کتاب تست جدید بخرم بین خیلی سبز و مبتکران کدوم یک رو پیشنهاد میکنید

ممنون ، سرتون رو هم درد آوردم ، منتظر جواب هستم

پ.ن : الان که داشتم این پست رو میزدم ! به اون متن زیر جدول تو کتاب سال 90 توجه کردم !! گویا فرقی نداره جایگاهشون ! پس مشکلی پیش نمیاد ! ولی بازی از استاد مشمولی ممنون میشم که بیشتر راهنمایی کنند !
      عشــــــق ؛
      همین خنده های ساده توست . . . !

وقتی با تمام غصه هایت میخندی ؛
      تا از تمام غصه هایم رها شوم . . .

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم نيم ساعته دارم روش فكر ميكنم!!!بعد پاراگراف زير رو خوندم!

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      ممنون سجاد جان نکته سنجیت قابل تقدیره من که متوجه این تقدیر نشده بودم
      یعنی هیشکی نیست جواب بده؟؟
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SajadTbT23 نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان !
      همونجور که گفته بودم داخل یه تاپیک دیگه که الان یادم نیست کجا بود ! شیمی 2 پیش تغییراتی داشته ! که عجیب ترین چیزی که برام سوال بود صفحه ی 58 کتاب شیمی 91 و 90 بود !
      الان این جا گذاشتم که ببینید ! از استاد مشمولی هم تقاضا دارم که در این مورد لطف کنن و ما مشکل ما رو (البته شاید برای شما مشکلی نباشه) حل کنند ، پیشاپیش ممنون

صفحه ی 58 شیمی پیش دانشگاهی چاپ 91 :

صفحه ی 58 شیمی پیش دانشگاهی چاپ 90 :

حالا سوال برای من اینجاس که مولفان کتاب تا پارسال فکر میکردن که سولقوریک اسید از هیدرو یدیک اسید قوی تر هست !
      بعد الان امسال به این نتیجه رسیدن که هیدرو یدیک اسید از سولفوریک اسید قوی تره ؟!!!!

نمیدونم والا شاید هم یه نکته ای داره که من متوجه نشدم !! ولی این عکس حداقل برای من خیلی ابهام بر انگیزه بود !!

حالا با این اوصاف کتاب های تست سال 90 الان جواب هاشون تغییر میکنه ! سوالم از استاد مشمولی این هست که یه کتاب جدید تست تهیه کنم ؟!! یا با همون مبتکران چاپ 90 پیش برم !؟

سوال آخر : اگه قرار واسه پیش 2 کتاب تست جدید بخرم بین خیلی سبز و مبتکران کدوم یک رو پیشنهاد میکنید

ممنون ، سرتون رو هم درد آوردم ، منتظر جواب هستم

پ.ن : الان که داشتم این پست رو میزدم ! به اون متن زیر جدول تو کتاب سال 90 توجه کردم !! گویا فرقی نداره جایگاهشون ! پس مشکلی پیش نمیاد ! ولی بازی از استاد مشمولی ممنون میشم که بیشتر راهنمایی کنند !
      خیلی سوال خوبیه ممنون در پاسخ به دو مورد زیر توجه کنید:
      1- اسیدهایی که Ka دارند یعنی برای Ka عددی در کتابها و مراجع علمی نوشته شده است نسبت به اسیدهایی که Ka ندارند اسید ضعیف تری محسوب می شود یعنی مقدار Ka برای اسیدهای دسته دومی بی نهایت است حال چون H2SO4 حتی اولین یونش خود Ka دارد در حالی که HCl Ka ندارد یعنی Ka بی نهایت دارد پس هیدروکلریک اسید قوی تر از سولفوریک اسید است پس کتاب جدید درست نوشته است در ضمن در کنکور منبع کتاب قدیم است ولی به هر حال طراح حرفه ای کنکور به این چیزها حواسش هست چرا که سالهای قبل هم این مورد به سازمان تالیف کتب درسی از طرف همکاران گزارش شده است پس سوالی با این ضد و نقیض مطرح نمی شود.
      2- اسیدهایی که از +H3Oقوی تر هستند اسید قوی محسوب می شود و نیز دو اسیدی که هر دو Ka بی نهایت دارند هر دو خیلی قوی مطرح می شود چرا که نمی توان دو تا بی نهایت را از نظر بزرگی با هم مقایسه کرد.
      ممنون از سوال خوبتون

5. Top | #5

نمایش مشخصات
      من هم میخام واسه شیمی2پیش کتاب بگیرم نظرتون چیه؟
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad.6647 نمایش پست ها
      اگه وقت کمی داری حتما خیلی سبز بگیرید مبتکران هم بد نیست

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      خیلی سوال خوبیه ممنون در پاسخ به دو مورد زیر توجه کنید:
      1- اسیدهایی که Ka دارند یعنی برای Ka عددی در کتابها و مراجع علمی نوشته شده است نسبت به اسیدهایی که Ka ندارند اسید ضعیف تری محسوب می شود یعنی مقدار Ka برای اسیدهای دسته دومی بی نهایت است حال چون H2SO4 حتی اولین یونش خود Ka دارد در حالی که HCl Ka ندارد یعنی Ka بی نهایت دارد پس هیدروکلریک اسید قوی تر از سولفوریک اسید است پس کتاب جدید درست نوشته است در ضمن در کنکور منبع کتاب قدیم است ولی به هر حال طراح حرفه ای کنکور به این چیزها حواسش هست چرا که سالهای قبل هم این مورد به سازمان تالیف کتب درسی از طرف همکاران گزارش شده است پس سوالی با این ضد و نقیض مطرح نمی شود.
      2- اسیدهایی که از +H3Oقوی تر هستند اسید قوی محسوب می شود و نیز دو اسیدی که هر دو Ka بی نهایت دارند هر دو خیلی قوی مطرح می شود چرا که نمی توان دو تا بی نهایت را از نظر بزرگی با هم مقایسه کرد.
      ممنون از سوال خوبتون
      ممنون از پاسختون جناب مشمولی ، الان سوال اینحاست که نیاز هست کتاب تست جدید تهیه کنم یا همون مبتکران چاپ 90 برام کفایت میکنه ! ؟ ممنون بازم از پاسختون
      عشــــــق ؛

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      ممنون از پاسختون جناب مشمولی ، الان سوال اینحاست که نیاز هست کتاب تست جدید تهیه کنم یا همون مبتکران چاپ 90 برام کفایت میکنه ! ؟ ممنون بازم از پاسختون
      اگه از نظر وقت مشکلی ندارد همون رو بخونید و اگر وقت کمی دارید خیلی سبز هم بهتر است ولی در کل جفتش هم یکی است

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه از نظر وقت مشکلی ندارد همون رو بخونید و اگر وقت کمی دارید خیلی سبز هم بهتر است ولی در کل جفتش هم یکی است
      به نظر شمــا تا کــنکـــور وقت کمه از الـــان ؟!!!
      عشــــــق ؛

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مبتکران از شیمی 2 تا پیشش کاملاً شاخه و میتونید به امید 100 زدن استفاده کنید ازش!

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      به نظر شمــا تا کــنکـــور وقت کمه از الـــان ؟!!!
      نه اصلا کم نیست

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه اصلا کم نیست
      پس با همون مبتکران ادامه بدم ؟! میتونم تمام سوالارو پاسخ بدم ؟! داخل کنکور منظورمه !؟
      عشــــــق ؛

13. Top | #13
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      پس با همون مبتکران ادامه بدم ؟! میتونم تمام سوالارو پاسخ بدم ؟! داخل کنکور منظورمه !؟
      بله خودتون رو در به در نکنید با همون ادامه بدید

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      استاد مشمولی , در مجموع شما بیشتر کتابهای خیلی سبز رو پیشنهاد میکنید واسه تسته شیمی یا کتابهای مبتکران ؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط J A V A D نمایش پست ها
      مبتکران کتاب بی نظیریه ولی شیمی پیش دو..اون به خوبی بقیه نیست...
      هر چند اساسی تره ولی طول میکشه مطلب رو بگیری و درک کنی...البته نظر من فقط در مورد اسید و بازه...الکتروشیمی رو خوب توضیح داده..یعنی مبحث سختی نیست...
      ولی اسید و بازش چندان تعریفی نداره...حجمش زیاده و پیچ در پیچه..
      خیلی سبز رو امتحان کن..من هنوز امتحان نکردم...
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)