خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات

سوال از فصل تکنولوژی زیستی

معلممون چند تا سوال ب عنوان تحقیق (پایان نامه) بمون داده برای جوابشون نیاز ب کمک دارم :
      1-با توجه به اینکه آنزیم محدود کننده در همه باکتریها است این آنزیم ب چه درد خود باکتری میخورد؟ و چرا ژنوم خود باکتری با این آنزیم ها برش نمیابد؟

2-در مهندسی ژنتیک dna نوترکیب هایی ک وکتورشان باکتریوفاژ بوده چگونه غربال گری میشوند؟

ممنون میشم کمک کنید

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      انزیم محدود کننده ک تو همه ی باکتری ها نیس ! قیدش یادم نیس ولی تو همه نیس !

( ببین انزیم محدود کننده وسیله‌ی دفاعی باکتری‌ها در مقابل باکتریوفاژها س ) در سلول باکتری حمله ی ویروس ها رو با برش دادن ماده ی ژنتیک ویروسی محدود میکنه ...
      ولی تو خود باکتری به دلیل محافظت از بخش های جایگاه شناسی توسط باکتری , انزیم محدود کننده dna باکتری رو برش نمیده

دیگه سال قبل کنکور دادم , س دوم ت دیگه دقیق یادم نیس

+ ویرایش عنوان تاپیک

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hadis_moh نمایش پست ها
      معلممون چند تا سوال ب عنوان تحقیق (پایان نامه) بمون داده برای جوابشون نیاز ب کمک دارم :
      1-با توجه به اینکه آنزیم محدود کننده در همه باکتریها است این آنزیم ب چه درد خود باکتری میخورد؟ و چرا ژنوم خود باکتری با این آنزیم ها برش نمیابد؟

2-در مهندسی ژنتیک dna نوترکیب هایی ک وکتورشان باکتریوفاژ بوده چگونه غربال گری میشوند؟

ممنون میشم کمک کنید

واسه سوال دومت فک کنم چون باکتریوفاژ میزبانش باکتریه تا بتونه ژن و بیانکنه پس میفرستنش (یا خودش میره)تو باکتری اونوقت میشه بقیه داستان

سوال 1 هم محدود کننده تو برخی باکتری ها هست و واسشون نقش دفاعی داره

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات

ممنون میشم کمک کنید

سلام پاسخ شما در دستان من است !!!

DNA باکتری برش میخورد !!!! اما هر جایی خیر ما 3 نوع کروموزوم داریم
      ADNA , ZDNA , CDNA
      بر سر هر یک از این DNA ها توالی های زیادی وجود دارد که کار انزیم محمدود کننده برش ان تولی هاست !!
      ان توالی ها در ساخت TRNA موثر واقع میشوند از جمله به یکی از انها اشاره میکنم
      BSn1 .
      بگذار عشق خاصیت تو باشد ن رابطه خاص تو با کسی دیگر

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دقت کنید دوستان بر اساس کتاب انزیم محدوود کننده فقط در بر خی از باکتری هاست

اما برای مراجعه میتونید به زیست شناسی تامپسون جلد دوم ویرایش 26 و چاپ 88 مراجعه کنید اون موقع دیگه قیدی به نام برخی وجود ندارد .

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sadkakhki نمایش پست ها
      سلام پاسخ شما در دستان من است !!!

DNA باکتری برش میخورد !!!! اما هر جایی خیر ما 3 نوع کروموزوم داریم
      ADNA , ZDNA , CDNA
      بر سر هر یک از این DNA ها توالی های زیادی وجود دارد که کار انزیم محمدود کننده برش ان تولی هاست !!
      ان توالی ها در ساخت TRNA موثر واقع میشوند از جمله به یکی از انها اشاره میکنم
      BSn1 .

خیلی ممنون
      جواب سوال دوم رو هم میدونید؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات

ممنون میشم کمک کنید
      وکتور به زبان خیلی خودمونی میشه حمال
      یعنی لطف میکنه و اون توالی ژنی را میبره توی باکتری و تزریق میکنه توی dna باکتری ... باکتری هم از روش همانند سازی میکنه، پس این باکتریه که میتونه dna را تکثیر کنه و بعد پروتیین بسازه چون ویروس اصلا اندامکی و انزیمی نداره که بتونه تکثیر کنه مستقل و بسازه
      بپپس برای غربالگری هم از همون چاهک مخصوص dnd یا پروتیین باکتریرا تفکیک میکنه و به ما میده

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      دقت کنید دوستان بر اساس کتاب انزیم محدوود کننده فقط در بر خی از باکتری هاست

اما برای مراجعه میتونید به زیست شناسی تامپسون جلد دوم ویرایش 26 و چاپ 88 مراجعه کنید اون موقع دیگه قیدی به نام برخی وجود ندارد .
      دوست عزیز زیست شناسی تامپسون یا بیولوژِ کمپل یا ... مال الان نیست
      الان فقط کتاب مهمه، با تمام غلط هاش
      توی کنکور فقط و فقط کتاب و غلطهاش مهمه و قیدهاش
      غیر این یاد اگه کنکوری بگیره تست را اشتباه میزنه (از نظر طراح) و به ضررشه تا سودش

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N a v i d نمایش پست ها
      دوست عزیز زیست شناسی تامپسون یا بیولوژِ کمپل یا ... مال الان نیست
      الان فقط کتاب مهمه، با تمام غلط هاش
      توی کنکور فقط و فقط کتاب و غلطهاش مهمه و قیدهاش
      غیر این یاد اگه کنکوری بگیره تست را اشتباه میزنه (از نظر طراح) و به ضررشه تا سودش

سلام و درورد بر نوید

سوال کردن دوست عزیز واسه نمیدونم تحقیقشون منم از رو منابع دانشگاهی جوابشونو دادم نگفتمم که برن یاد بگیرن صرفا جهت ارائه تحقیقشون بود و ن چیز دیگر

یا حق

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون
      جواب سوال دوم رو هم میدونید؟

از روش ارزيابي نقطه ايي و تکنيک کشت دو لايه آگار نرم براي جداسازي فاژ و براي مشاهده ساختمان فاژ از ميکروسکوپ الکتروني استفاده میشه

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام و درورد بر نوید

سوال کردن دوست عزیز واسه نمیدونم تحقیقشون منم از رو منابع دانشگاهی جوابشونو دادم نگفتمم که برن یاد بگیرن صرفا جهت ارائه تحقیقشون بود و ن چیز دیگر

یا حق
      من ارزش زيادي براي علم شما قايل هستم و احترام زيادي ميذارم به اطلاعات زيادتون
      دليلي هم كه گفتم به خاطر شرايط خطرناك اكثريت زياد افراد حاضر در اين انجمن هستش كه به كوچكترين تناقضي در نوشته هاي كتاب رشته افكار از دستشون در ميره
      متاسفانه استرس كنكور و گنگي كتاب درسي در حال حاضر و پاسخهاي صد درصد علمي اما متناقض با كتاب درسي سراسر پارادوكس ضربه بدي ممكنه به يك كنكوري بزنه ...

حق در همه حال نگه دار شما

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از روش ارزيابي نقطه ايي و تکنيک کشت دو لايه آگار نرم براي جداسازي فاژ و براي مشاهده ساختمان فاژ از ميکروسکوپ الکتروني استفاده میشه
      این که الان گفتی یهنی چه؟من فقط میکروسکوپش و فهمیدم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezmile نمایش پست ها
      این که الان گفتی یهنی چه؟من فقط میکروسکوپش و فهمیدم

ینی اینکه اگار ها روی محیط کشتشون میذارن فاز ها خودشون بر اساس شرایطی به اگار ها میچسبند
      در ضمن انزیم هایی هم وجود دارند که فاز ها رو غیر فعال میکنند ینی بود و نبودشون یکی هست.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)