خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: پادشاهی کهن

1. Top | #1
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

پادشاهی کهن

خوب سلام
      همونطور که قول داده بودم بازم اومدم تا یک کتاب دیگه رو به همراه یک شاخه ی دیگه از ادبیات گمانه زن(فانتزی) براتون معرفی کنم
      پادشاهی کهن با عنوان لاتین old kingdom است
      نویسنده این مجموعه جناب گارت نیکس از فانتزی نویسان محبوب است
      در ابتدا قرار بود این کتاب یک سه گانه با عنوان ابهورسن باشد اما با چاپ قسمت چهارم مجموعه در سال گذشته، بجای ابهورسن به آن پادشاهی کهن میگویند. بتازگی مشخص شده که این سه گانه به یک پنجگانه تبدیل شده.

ژانر این کتاب فانتزی ماجرایی، والا، جادویی، شهری، قهرمانانه است
      این نوع از مجموعه ها با این تنوع ژانر بسیار محبوب هستند
      جلد اول این کتاب به نام سابریل درباره ی سابریل دختر ابهورسن است، ابهورسن فردی است که وظیفه اش حراست از مرز میان دنیای زندگان و مردگان است و با زنگوله هایی جادویی که همواره به کمر دارد شناخته میشود که هرکدام از این زنگوله ها در مقابله با مردگان یا حتی زندگان کاربردهایی مثل زنده کردن، کشتن، به خواب بردن، بیدار کردن، ضعیف کردن، تحت امر درآوردن و .... است که ابهورسن اموزش میبیند تا از هرکدام به جا استفاده کند
      پدر سابریل وی را به بیرون از شهر کهن میفرستد تا بدور از دنیای جادویی و پشت دیوارهایی که دو دنیای مدرن و کهن را از هم جدا میکند مدرسه برود و درس بخواند اما سابریل به ناگاه متوجه میشود پدرش گم شده و مجبور میشود تنها به سرزمین مادریش که تا به حال به آنجا نرفته بود قدم بگذارد و اینگونه با سابقه ی خود و ابهورسن های پیشین آشنا شده و .......
      قسمت دوم با عنوان لیرایل
      داستان درباره دختری به نام لیرایل است که در کوهستان پیشگویان زندگی میکند ولی بصیرت پیشگویی اش هنوز بیدار نشده و این اورا از دوستانش متمایز میکند و باعث سر افکنده گی او میشود تا اینکه او با دردسر هایی که برای خودش میسازد با یک موجود عنصری در سن 14 سالگی روبه رو میشود و باید با او مبارزه کند اگر این موجود از زندانی که لیرایل او را در ان انداخته و بزودی خودش را از آن ازاد میکند فرار کند میتواند بسیاری از دختران بیگناه قصر پیشگویان را بکشد و شاید حتی تمام آنها را، پس تنها راه این است که لیرایل با او بارزه کند و بمیرد یا اورا بکشد!........
      قسمت سوم ادامه داستان لیرایل با عنوان ابهورسن گم شده
      لیرایل پس از مدت دراز و بسیار سختی ها به یک جادوگر زبده تبدیل شده و با فلوت هایی که تنها اندکی ضعیف تر از سلاح های یک ابهورسن است، اما پس از اینکه او دنیا را نجات میدهد تازه متوجه میشود که او ابهورسن بعدی و جانشین لیرایل است و متوجه میشود که او در حقیقت .......
      بقیشو نگفتم تا تو خماریش بمونید! خخخ
      این سه قسمت ترجمه شده(متاسفانه اسم انتشاراتشو یادم نیست و هر قسمت هم مترجم جدا داره مثلا قسمت اول خانوم پریا و قسمت چهارمش هم بنده حقیر :yahoo (3) اما تیم تایپ انجمن دوران اژدها اونو به فایل الکترونیکی تبدیل کرده
      قسمت چهارمش هم با عنوان « کیرایل» توسط بنده در دست ترجمه است و بزودی ارائه خواهد شد:yahoo (4):

میتونید قسمت اول رو مثل همیشه دانلود کنید و از این مجموعه بسیار بسیار زیبا لذت ببرید

سابریل (مترجم این قسمت پریا تجلی پور)

2. Top | #2
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کاور جلد اول کتاب
      7552ydhyupt75n2osmrq.jpg

کاور جلد دوم
      23663_3_garth_nix_lirael.jpg

لینک دانلود پارت اول این جلد

3. Top | #3
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یک خبر خوش برای دوست داران این کتاب!
      قراره به زودی این کتاب صوتی بشه و اونطور که من میدونم برای اینکار به تعدادی گوینده نیاز دارن پس دختر خانوما و آقا پسرایی که فکر میکنن صدای خوبی دارن و مایلن به دوستانمون کمک کنن کتابو صوتی کنن به من بگن تا بهشون بگم باید به کی مراجعه کنن ازشون یک تست گرفته میشه و بعدم میرن برای ضبط! من خودم قبلا توی یکی از این پروژه ها شرکت داشتم خیلی باحاله
      اهان لازم به ذکره که کارشونو از بعده کنکور شروع میکنن چون همه صدا پیشه هاشون کنکورین ماشالله!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن