خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1812 از 1851 نخستنخست ... 171218021811181218131822 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 27,166 به 27,180 از 27763
    1. Top | #27166
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Darya is me نمایش پست ها
      سلام اره دقیقا اون بخش نزولی قسمت حجم 1300 رو برای بازدم عمیق میگرفتن من یه مورد دیدم دقیقا همون قسمت گفته بعد دم عمیق اول بازدم عادی بعد عمیق و چون نقطش هم نزدیک بخش صعودی بود گفت عادی ولی در کل همون بازدم عمیق بگیریم یعنی؟
      سلام و عرض ادب
      اره فک کنم همینو بگیرید بهتره

2. Top | #27167
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      در کل ترقوه رو باید بالاتر از دنده بگیریم یا برعکسش؟ کدوم درسته؟
      قسمت نایژه رو متوجه نشدم...اخه دوجا دیدم که دقیقا عکس هم گفته بودن...زاویه بیشتر باشه شیب هم بیشتره درسته؟ با ریاضی قاطی شده گویا..زیستاز گفته بود نایژه چپ شیبش بیشتره
      پس طبق کتاب مویرگ بگه باید غلط بگیریم
      کل ترقوه از نمای جلو بالاتر از دنده‌هاست
      اگه سوالی گفت پایین‌تره یا بالاتره بگید بالاتره منتها اگه ب طور اختصاصی گفت مثلا از نمای پشت بگید دنده بالاتره

اون شب هم طبق خط وسط بدن و نسبت ب نای میگن کم و زیاده
      البته اگه ی دفعه گفت نسبت ب سطح افق همه چیزهایی ک گفته بودم برعکس میشه
      الان طبق چیزهایی ک واستون توضیح داده بودم خودتون نسبت ب خط عمود بدن ک از نای میگذره شیب‌ها رو مقایسه کنید بعد ی دور نسبت ب خط افق مقایسه کنید

ن معمولا غلط نیست اگه بگه مویرگ مگر ک سوال از نوع "خط ب خط" باشه ک طبق اون ک هی میگم کتاب رو حفظ کنید رد میشه

3. Top | #27168
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام به غیر از بنداره خارجی مخرج چه ماهیچه های اسکلتی هستند که به استخوان اتصال ندارن؟ مری هم بگیریم؟
      ماهیچه سه سر و دو سر به بازو اتصال دارن؟ منظور همون زردپی
      من دیده بودم که میگفتن به کتف اتصال دارن و زند زیرین زبرین...یا دارم اشتباه میکنم؟ البته ماهیچه سه سر که زرپی داده ولی دوسر رو میگن هردو سرش به کتف هست

4. Top | #27169
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام به غیر از بنداره خارجی مخرج چه ماهیچه های اسکلتی هستند که به استخوان اتصال ندارن؟ مری هم بگیریم؟
      ماهیچه سه سر و دو سر به بازو اتصال دارن؟ منظور همون زردپی
      من دیده بودم که میگفتن به کتف اتصال دارن و زند زیرین زبرین...یا دارم اشتباه میکنم؟ البته ماهیچه سه سر که زرپی داده ولی دوسر رو میگن هردو سرش به کتف هست
      سلام
      مری با مهره‌های پشت مجاورت داره ولی منشا مری از اونجاها نیست
      ماهیچه‌های زیادی هستند منتها داخل کتاب نیست و فراتر از کتابه
      اما خب دریچه‌های دیگه مثل اطراف دهان و چشم هم ک ماهیچه حلقوی داریم میتونید بگید

ماهیچه دو سر هیچ اتصالی نداره ب بازو اما ماهیچه ۳ سر از دو جای بازو منشا میگیره
      واسه اطلاعات بیشتر تاپیک بررسی شکل‌ها و نمودارهای مهم کتاب درسی رو نگاه کنید

5. Top | #27170
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود
      الکل سرعت واکنش بین آب و الکترون رو کم میکنه؟
      سیانید و کربن مونوکسید با جلوگیری از انتقال الکترون به اکسیژن مقدار رادیکال آزاد رو زیاد می‌کند ؟
      الکل سرعت تشکیل رادیکال های آزاد رو افزایش میدهد و سرعت الکترون گیری آنها را کم می‌کند ؟زنجیره انتقال الکترون بین فتوسیستم یک و nadp+ ، ناقل نامیده نمیشه ؟
      هر ساختار دو غشایی سلول نگهبان روزنه که درون آن atp مصرف میشود ؟
      هر ساختار غشایی و کیسه مانند در یک سلول گیاهی ؟
      در کلروپلاست سبزینه ها در اطراف کاروتنوئید قرار دارند یا برعکس ؟
      آخرین رنگیزه ای که توانایی جذب نور مرئی دارد؟
      اسپیروژیر فقط یک کلروپلاست دارد؟

img_20240104_192610.jpg
      جواب سوال بالا چی میشه ؟
      ای که در فصل خزانم دیده ای با پشت خم
      این زمستان را نبین ما هم بهاری داشتیم

6. Top | #27171
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      توی لایه های نای
      ماهیچه لایه دوم صافه یا اسکلتی؟
      کتاب تستم گفته صاف ؛ فرهمندنیا قبلا فیلماشو دیدم گفته بود اسکلتیه
      اون بخش ک‌ زردپی داره ؛ نمیتونم شکل کتابو بفرستم.img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B4%DB%B0%DB%B1%DB%B0%DB%B5_%DB%B1%DB%B3%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B1.jpg
      ویرایش توسط Mina0-0 : 15 دی 1402 در ساعت 14:19

7. Top | #27172
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام ضخیم ترین بخش پوست مگه لایه اوند چوبی نیست؟
      اصطلاح اسمز برای یه یاخته مرده درسته؟
      دستجات اوندی در ساقه تک لپه از دو لپه بیشتره؟ لفظ دسنجات دقیقا چیه؟

8. Top | #27173
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام مجدد
      فشار خون مگه با برون ده قلبی رابطه مستقیم نداره؟ نمیتونیم بگیم هر هورمونی که توی تنظیم فشار خون نقش داره باعث افزایش برون ده قلبی میشه؟ اخه ما هر هورمونی که برای تنظیم فشار خون خوندیم نقش افزایشی توی فشار خون داشت
      توی زیستاز فقط گفته اپی نفرین و نوراپی نفرین این نقشو داره...کدوم درسته؟
      برای فرایند رشد...نمیتونیم تاثیر هورمون کلسی تونین رو بگیریم؟
      توی زیستاز گفته چون درشت خوار و دارینه ای حاصل تمایز مونوسیت بدون دانه است پس اینام دانه ندار...ولی توی شکلی که برای التهاب توی کتابه درشت خوار یه سری اجزای دونه مانند داره...چی درسته چی غلط؟
      باز من دیدم گفته در برخورد دوم برخلاف برخورد اول از تقسین یاخته خاطره پادتن ساز تبدیل میشه...چطور و چرا؟
      در فرایند التهاب لفظ ازاد شدن هیستامین از ماستوسیت استفاده شده...الان ترشح بگیم مگه اشتباه نیست؟
      بزرگ ترین غده درون ریز رو تیموس بگیریم اخر یا لوزالمعده؟
      کوچکترین رو چطور؟ اپی فیز یا هیپوفیز؟ زیستاز گفته اپی فیز ولی از جایی قابل برداشت نیست...الان یعنی این از نخودم کوچیکتره؟
      تخمدان در ناحیه شکم هست یا خارج توده شکمی؟
      ویرایش توسط Darya is me : 15 دی 1402 در ساعت 19:01

9. Top | #27174
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SubZero نمایش پست ها
      درود
      الکل سرعت واکنش بین آب و الکترون رو کم میکنه؟
      سیانید و کربن مونوکسید با جلوگیری از انتقال الکترون به اکسیژن مقدار رادیکال آزاد رو زیاد می‌کند ؟
      الکل سرعت تشکیل رادیکال های آزاد رو افزایش میدهد و سرعت الکترون گیری آنها را کم می‌کند ؟زنجیره انتقال الکترون بین فتوسیستم یک و nadp+ ، ناقل نامیده نمیشه ؟
      هر ساختار دو غشایی سلول نگهبان روزنه که درون آن atp مصرف میشود ؟
      هر ساختار غشایی و کیسه مانند در یک سلول گیاهی ؟
      در کلروپلاست سبزینه ها در اطراف کاروتنوئید قرار دارند یا برعکس ؟
      آخرین رنگیزه ای که توانایی جذب نور مرئی دارد؟
      اسپیروژیر فقط یک کلروپلاست دارد؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20240104_192610.jpg
مشاهده: 43
حجم: 98.7 کیلو بایت
      جواب سوال بالا چی میشه ؟
      سلام
      طبق کتاب الکل سرعت واکنش اکسیژن با الکترون رو زیاد میکنه اگه تشکیل آب سرعتش زیاد بشه ک ی فایده ب حساب میاد

سیانید و کربن‌مونوکسید انتقال الکترون و در نتیجه تولید رادیکال رو کم میکنن چون زنجیره ک متوقف بشه تولید رادیکال اوسیژن هم متوقف میشه

طبق کتاب بله

چرا تا جایی ک میدونم ب اونم میگیم ناقل

میتوکندری، پلاست‌ها، هسته

جسم‌گلژی، وزیکول، تیلاکوئید، شبکه آندوپلاسمی و...

نمیدونم

طبق نمودار سبزینه a

اسپیروژیر ی موجود پرسلولیه ک در هر سلول ی کلروپلاست نواری بزرگ داره

گزینه ۴ درسته بقیه نادرست

10. Top | #27175
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mina0-0 نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      توی لایه های نای
      ماهیچه لایه دوم صافه یا اسکلتی؟
      کتاب تستم گفته صاف ؛ فرهمندنیا قبلا فیلماشو دیدم گفته بود اسکلتیه
      اون بخش ک‌ زردپی داره ؛ نمیتونم شکل کتابو بفرستم.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۴۰۱۰۵_۱۳۱۶۰۱.jpg
مشاهده: 34
حجم: 48.2 کیلو بایت
      سلام
      صافه؛ اسکلتی مال بین‌دنده‌ای‌هاست. هرجای بدن ک نمیتونی ارادی حرکتش بدی صافه ب جز قلب ک کلا جداست

11. Top | #27176
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام ضخیم ترین بخش پوست مگه لایه اوند چوبی نیست؟
      اصطلاح اسمز برای یه یاخته مرده درسته؟
      دستجات اوندی در ساقه تک لپه از دو لپه بیشتره؟ لفظ دسنجات دقیقا چیه؟
      سلام
      بافت زمینه‌ای ضخیم‌تره

هر چیزی ک ی غشای نیمه تراوا داشته باشه میتونه اسمز هم کنه حتی سلول مرده ک دیواره داره و دیواره‌ی اون نسبت ب همه چیز تراوا نیست

بله بیشتره

دستجات آوندی ب دسته‌هایی میگیم ک فقط از آوند درست شدن و داخل مقطع عرضی گیاه ب صورت دایره‌هایی ما میتونیم ببینیمشون

12. Top | #27177
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط darya is me نمایش پست ها
      سلام مجدد
      فشار خون مگه با برون ده قلبی رابطه مستقیم نداره؟ نمیتونیم بگیم هر هورمونی که توی تنظیم فشار خون نقش داره باعث افزایش برون ده قلبی میشه؟ اخه ما هر هورمونی که برای تنظیم فشار خون خوندیم نقش افزایشی توی فشار خون داشت
      توی زیستاز فقط گفته اپی نفرین و نوراپی نفرین این نقشو داره...کدوم درسته؟
      برای فرایند رشد...نمیتونیم تاثیر هورمون کلسی تونین رو بگیریم؟
      توی زیستاز گفته چون درشت خوار و دارینه ای حاصل تمایز مونوسیت بدون دانه است پس اینام دانه ندار...ولی توی شکلی که برای التهاب توی کتابه درشت خوار یه سری اجزای دونه مانند داره...چی درسته چی غلط؟
      باز من دیدم گفته در برخورد دوم برخلاف برخورد اول از تقسین یاخته خاطره پادتن ساز تبدیل میشه...چطور و چرا؟
      در فرایند التهاب لفظ ازاد شدن هیستامین از ماستوسیت استفاده شده...الان ترشح بگیم مگه اشتباه نیست؟
      بزرگ ترین غده درون ریز رو تیموس بگیریم اخر یا لوزالمعده؟
      کوچکترین رو چطور؟ اپی فیز یا هیپوفیز؟ زیستاز گفته اپی فیز ولی از جایی قابل برداشت نیست...الان یعنی این از نخودم کوچیکتره؟
      تخمدان در ناحیه شکم هست یا خارج توده شکمی؟
      ن لزوما نداره

ن نمیتونیم بگیم چون گفتم لزوما ربطی ب هم ندارن مثلا بیمار یک نوع نارسایی قلبی داره و برون‌ده خونش نرمال نیست ولی از طرفی فشار خون بالا داره

کلسی‌تونین فقط باعث رسوب کلسیم میشه. رشد یا افزایش حجم سلوله یا تعدادش ک کلسی‌تونین کاری نداره ب این کارا

طی فرایند تمایز مونوسیت اون سلول‌ها ی سری گرانول و وزیکول کسب میکنن و طبق شکل کتاب دانه‌دار میتونن باشن

در برخورد اول سلول خاطره‌ای وجود نداره ک ازش چیزی حاصل بشه و پلاسموسیت‌ها از تقسیم لنفوسیت‌های b اولیه حاصل میشن

چرا ترشح اشتباهه. در التهاب هیستامین چون سلول آسیب دیده رها میشه اما در فرایندهای دیگه مثه حساسیت میتونه ترشح بشه

لوزالمعده. تیموس با توجه ب سن فرد سایزش نسبت ب بقیه اندام‌ها میتونه متغیر باشه. البته دقت کنید یجورایی کبد بزرگ‌ترین غده‌ی بدنه ک سلول‌های درون ریز هم داره.

اپی‌فیز کوچک‌ترینه.

در شکمه

13. Top | #27178
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سوال اومده بود در اثر نوعی بیماری تیروئیدی امکان بروز اشکال در انقباض ماهیچه وجود داره...دلیلشم کلسی تونین گرفته...خب ممکنه باعث افزایش فعالیت پاراتیروئید بشه یعنی عکسشم میگفت درسته؟

14. Top | #27179
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سوال اومده بود در اثر نوعی بیماری تیروئیدی امکان بروز اشکال در انقباض ماهیچه وجود داره...دلیلشم کلسی تونین گرفته...خب ممکنه باعث افزایش فعالیت پاراتیروئید بشه یعنی عکسشم میگفت درسته؟
      انقباض عضله وابسته ب کلسیم خون هست
      پاراتیروئید و کلسی‌تونین رو میتونید ب این موضوع ارتباط بدید خودتون
      البته تا جایی ک یادم میاد فک نکنم داخل کتاب درسی ب تاثیر کلسیم در انقباض اشاره‌ای شده بود

15. Top | #27180
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون...بابت ازاد شدن از شیببکه اندوپلاسمی توی عمل انقباض میگیرن

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن