خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1755 از 1852 نخستنخست ... 165517451754175517561765 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 26,311 به 26,325 از 27766
    1. Top | #26311
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hasann نمایش پست ها
      ممنون جانم
      منظورم از اینکه ژن وارد گیاه شده اینه ک رفته تو هسته تو شکل مگ نباید توی پلازمید در سیتوپلاسم قرار بگیره
      ب صورت علمی بخوام بگم بعضی وقتا ژن خارجی داخل هسته میره. این نکته در کتاب نظام قدیم بود
      بعد دقت کنید بالای شکل نوشته بعضی مراحل ینی همشو ننوشته دقیقا ک چی ب چی شده
      از این شکل در همین حد بدونید ک اول ژن مورد نظر رو پیدا میکنن بعد وارد سلول مورد نظر میکنن و کشتش میدن و الی آخر

2. Top | #26312
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها کانالی میشناسید که تحلیل ویدیویی ازمون های ازمایشی رو قرار بده؟

3. Top | #26313
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا.ح نمایش پست ها
      سلام بچه ها کانالی میشناسید که تحلیل ویدیویی ازمون های ازمایشی رو قرار بده؟
      سلام اره سیب ترش هست
      خود قلم چی هم تحلیل ویدیویی داره ک تو محاسباتی ها اونجا راه حل های ساده تری میگن

4. Top | #26314
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اره سیب ترش هست
      خود قلم چی هم تحلیل ویدیویی داره ک تو محاسباتی ها اونجا راه حل های ساده تری میگن
      قلمچی دوم قسمت سایت میزاره؟ هرچقدر گشتم پیدا نکردم...

5. Top | #26315
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا.ح نمایش پست ها
      قلمچی دوم قسمت سایت میزاره؟ هرچقدر گشتم پیدا نکردم...
      کاری نداره وارد سایت قلم چی شو برو تو قسمت جستوجو بزن پاسخ ویدیویی خودش میاره چ پایه چ رشته کلیک کنی میاره

6. Top | #26316
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاری نداره وارد سایت قلم چی شو برو تو قسمت جستوجو بزن پاسخ ویدیویی خودش میاره چ پایه چ رشته کلیک کنی میاره
      خیلی ممنونم. پیداش کردم

7. Top | #26317
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      》 اعصاب مغزی می توانند در عصب دهی به بخش های پایین تر از گردن نقش داشته باشند 《 چطوری؟ از رو شکل ۱۱ زیست یازدهم من نمیتونم چیزی ببینم . میشه توضیح بدین ؟
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

8. Top | #26318
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      》 اعصاب مغزی می توانند در عصب دهی به بخش های پایین تر از گردن نقش داشته باشند 《 چطوری؟ از رو شکل ۱۱ زیست یازدهم من نمیتونم چیزی ببینم . میشه توضیح بدین ؟
      بله میتونن
      نمونه‌ی معروفش عصبی ک ب قلب میره و بهش میگن عصب واگ (البته تو کتاب درسی اشاره نشده)

9. Top | #26319
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      بصل النخاع وظیفه تنظیم و کنترل فعالیت های مهم و حیاتی مانند فشار خون،تنفس،ضربان قلب،مکانیزم بلع،استفراغ و ... است

10. Top | #26320
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بعضی چیزا انقد واضحه که میخوایم پیچیده‌اش کنیم نمیفهمیم

11. Top | #26321
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.JCHH نمایش پست ها
      بصل النخاع وظیفه تنظیم و کنترل فعالیت های مهم و حیاتی مانند فشار خون،تنفس،ضربان قلب،مکانیزم بلع،استفراغ و ... است
      نمی تونیم بگیم ک از طریق اعصاب نخاعی اینارو تنظیم میکنه؟!

12. Top | #26322
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمی تونیم بگیم ک از طریق اعصاب نخاعی اینارو تنظیم میکنه؟!
      gray793.png
      ویرایش توسط Mahdi.JCHH : 29 فروردین 1402 در ساعت 05:18

13. Top | #26323
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

توی کتاب خیلی سبز گفته شده که در پرنده دانه خوار گوارش شیمیایی در چینه دان و گوارش مکانیکی در سنگدان آغاز میشه
      و آغازشون در دهان نیست

ولی در تست یکی از آزمون های جامع گزینه ی مبنی بر انجام گوارش شیمیایی در چینه دان غلط بود

میخواستم بپرسم که محل آغاز گوارش مکانیکی و شیمیایی پرنده دانه خوار کجاست ؟
      من به غمگین ترین حالت ممکن شادم !

14. Top | #26324
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahlyn نمایش پست ها
      سلام

توی کتاب خیلی سبز گفته شده که در پرنده دانه خوار گوارش شیمیایی در چینه دان و گوارش مکانیکی در سنگدان آغاز میشه
      و آغازشون در دهان نیست

ولی در تست یکی از آزمون های جامع گزینه ی مبنی بر انجام گوارش شیمیایی در چینه دان غلط بود

میخواستم بپرسم که محل آغاز گوارش مکانیکی و شیمیایی پرنده دانه خوار کجاست ؟
      عزیز جان اون گفتار حذف شده. جزو حذفیاته. گوارش پرنده و ملخ و..... اینا نیس.
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

15. Top | #26325
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      توام فک کنم مث زهرا رکب خوردی باز خوبه الان فهمیدی وگرنه تا کنکور میخاستی اون گفتار رو بخونی میشد مصیبت عظمی
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن