خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1740 از 1851 نخستنخست ... 1640173017391740174117501840 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 26,086 به 26,100 از 27763
    1. Top | #26086
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SubZero نمایش پست ها

من این سوالات تو یکی از آزمون های قلم چی دیدم ، پاسخ درست گرفته یعنی اون اشتباه گرفته؟
      من یذره بیشتر گشتم
      اکثر منابع کنکوری درست در نظر گرفتن متاسفانه
      نوراپی نفریت و اپی نفرین با گشاد کردن نایژک باعث افزایش مقدار حجم هوای مرده میشه

ممنون بابت سوال پیچیده تون باعث شد منم یه چیزی یاد بگیرم
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

2. Top | #26087
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SARA_H83 نمایش پست ها
      این اشتباهه. گزاره میگه فرایند درحالی که چندین فرایند هستن و باید جمع باشه. البته توی توضیح جمعش رو گفتین ولی گزاره غلط میشه.
      خب خسته بودم دیگه
      بقیش هم لازمه بگم ؟ فکر کنم آرنولد کامل جواب داده
      حل شد مشکلتون؟
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

3. Top | #26088
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود ، بافت پیوندی رشته ایِ متصل کننده میوکارد به درون شامه که جزو میوکارده، همون بافت پیوندیِ رشته ایه که باعث استحکام دریچه های قلب میشه؟
      ای که در فصل خزانم دیده ای با پشت خم
      این زمستان را نبین ما هم بهاری داشتیم

4. Top | #26089
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      درود ، بافت پیوندی رشته ایِ متصل کننده میوکارد به درون شامه که جزو میوکارده، همون بافت پیوندیِ رشته ایه که باعث استحکام دریچه های قلب میشه؟
      بله اندوکارد خودش بافت پیوندی متراکم نداره و این بافت پیوندی متراکم میوکارده که در استحکام دریچه های قلب نقش داره

5. Top | #26090
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بچه ها تو پاسخنامه یکی از تستای فصل آزمون خیلی سبز نوشته بود که «لوله ی پیچ خورده دور به طور مستقیم از یکی از انشعابات سرخرگ وابران خون میگیرد » اما طبق شکل کتاب لوله پیچ خورده دور به طور مستقیم از انشعاب وابران خون نمیگیره بلکه خونو به طور مستقیم بهش میده ! نظر شما بزرگواران چیه؟! شکل ۵ گفتار یک فصل ۵ دهم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B0%DB%B3%DB%B1%DB%B3_%DB%B1%DB%B5%DB%B5%DB%B9%DB%B1%DB%B0.jpg  

6. Top | #26091
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادموند نمایش پست ها
      بچه ها تو پاسخنامه یکی از تستای فصل آزمون خیلی سبز نوشته بود که «لوله ی پیچ خورده دور به طور مستقیم از یکی از انشعابات سرخرگ وابران خون میگیرد » اما طبق شکل کتاب لوله پیچ خورده دور به طور مستقیم از انشعاب وابران خون نمیگیره بلکه خونو به طور مستقیم بهش میده ! نظر شما بزرگواران چیه؟! شکل ۵ گفتار یک فصل ۵ دهم
      سلام
      میتونیم بگیم منظورش ترشح بوده خب
      وابران دوتا انشعاب داره یکی برای هنله یکی برای پیچ‌خورده ها
      که هم ترشح داریم هم بازجذب

البته شاید استدلال من اشتباه باشه چون ساده ترین حالت ممکن رو در نظر گرفتم
      منظورتون اینه که تبدیل میشه به شبکه دور لوله ای؟
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka
      ویرایش توسط Iruka : 22 اسفند 1401 در ساعت 17:21

7. Top | #26092
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برداشت خودتون چیه؟ از انشعاب خون گرفته دگ
      چیزی از بازگشت نخواسته سوال

رگی که منشعب شده مشخصا میاد تا پیچ خورده دوم
      حالا وسطش انشعاب میده اما در نهایت رگ منشعب به پیچ خورده دوم میرسه مستقیم .در موقع بازگشت هم همون رگ به خود وابران خون داده ،

در ضمن علاوه بر بحث ترشح و باز جذب تغذیه یاخته های لوله هم در نظر داشته باشید .
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...
      ویرایش توسط Arnold : 22 اسفند 1401 در ساعت 17:41

8. Top | #26093
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام بر شما. نکته اول اینکه کلمه مستقیم رو میشه به 2 صورت ترجمه کرد. معنی اول اینکه یعنی وابران منشعب شده و اولین انشعاب به پیچ خورده دور خون میده که طبق شکل غلطه. معنی دوم اینکه که وابران یه سری انشعاب میده و این انشعابات یه سری انشعاب میدن و در نهایتتت یه انشعابی میاد به پیچ خورده دور خون میده اما وقتی اون انشعاب اخر میخواد به پیچ خورده دور خون بده دیگه واسطی بینشون نیست مستقیما خون بهش وارد میشه براساس این معنی جمله درسته. جمله شما هم درسته(توی شکل اون فلشی که زده شده و شما دورش مستطیل کشیدید تایید کننده حرف شماست) ولی چون برای جمله ای که خیلی سبز گفته توی شکل فلشی زده شده به معنی نبودنش نیست. یه لحظه بیخیال شکل بشید. اگه پیچ خورده دور از وابران خون نگیره از چی میخواد خون بگیره؟ بعضی وقتا جواب سوال خیلی ساده تر از این حرفاست
      در کل یه تحلیل کوچیک من از انشعابات شکل دارم بد نیست بخونید:
      kidnnnnnnnn.png
      v همون وابران هست. وابران به 2 شاخه 1 و 2 تقسیم میشه. شاخه 1 اول یه شاخه میده که کاری باهاش نداریم یکم جلوتر شاخه های 3 و 4 رو میده. شاخه 3 باعث خون رسانی پیچ خورده نزدیک میشه و یکم جلوتر شاخه 5 رو میده که میتونیم بگیم با یه سری شاخه های دیگه باعث خون رسانی به پیچ خورده دور میشن نکته جالب اینجاست که طبق شکل شاخه ی 4 میشه گفت انشعابی رو نمیده و مستقیما به همون رگی وصل میشه که فلش به سمت پایین داره و شما با مستطیل مشخصش کردید. این شاخه مد نظر در نهایت به شاخه 2 وصل میشه و تمام
      در کل اگه من جای شما باشم اون جمله خیلی سبز رو درست میگرفتم چون به نظرم انقدر خیلی سبز پیچیده فکر نمیکنه ولی در کل این تحلیل رو هم داشته باشید بد نیست

9. Top | #26094
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام بر شما. استحکام دهنده دریچه ها بافت پیوندی رشته ای میوکارد هست ولی این پیوندی رشته ای اون پیوندی رشته ای اتصال دهنده نیست.
      photo_5798935440445782785_y.jpg
      چون سوالتون بیشتر تحلیلی هست تا بر اساس متن به نظرم یکم مطالب دانشگاه هم بدونید بد نباشه. عکس بالا جزوه بافت شناسی ما درباره قلب هست قلب انسان هست نگران نباشید اسکلت قلبی جز میوکارد هست اون بافت پیوندی رشته ای که باعث استحکام دریچه ها میشه جز همین اسکلت هست(حلقه فیبروزی) ولی اون بافت پیوندی رشته ای اتصال دهنده میوکارد و درون شامه اصلا جز اسکلت قلبی نیست
      نیاز به حفظ هیچ کدوم از چیزایی که گفتم نیست فقط بدونید جواب سوال شما خیر هست این دو تا باهم فرق میکنن.
      برای اطمینان اگر استاد زیست میشناسید ازشون حتما بپرسید شاید این هم جز هزاران اشکال کنکور باشه
      ویرایش توسط Danica : 23 اسفند 1401 در ساعت 01:11

10. Top | #26095
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بچه ها میخوام درصد زیستم بالای پنجا چیکار کنم
      هر روز میخونم زیستو تستم زیاد میزنم ایکیو رو زدم واسه هر فصلی ولی بالا نمیاد رو رنج ۴۰ مونده بیشتر تست بزنم یا بیشتر مرور کنم این تاپیکهای افزایش درصدم خوندم ولی از بس زیاده نوشته هاش هیچی نفهمیدم
      اینم بگم که زیستو حفظ نمیکنم فقط از روش میخونم بعد فقط یبار توضیح میدم واسه خودم میرم صفحه بعد

11. Top | #26096
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط riestart نمایش پست ها
      هر روز میخونم زیستو تستم زیاد میزنم ایکیو رو زدم واسه هر فصلی ولی بالا نمیاد رو رنج ۴۰ مونده بیشتر تست بزنم یا بیشتر مرور کنم این تاپیکهای افزایش درصدم خوندم ولی از بس زیاده نوشته هاش هیچی نفهمیدم
      اینم بگم که زیستو حفظ نمیکنم فقط از روش میخونم بعد فقط یبار توضیح میدم واسه خودم میرم صفحه بعد
      قصد داشتم مطالبی بنویسم براتون ولی کاربری که تگ میکنم
      کامل ترین اطلاعات رو دارن
      @Sari_Sheri@
      زحمت راهنمایی ایشون به عهده شما

12. Top | #26097
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها

قصد داشتم مطالبی بنویسم براتون ولی کاربری که تگ میکنم
      کامل ترین اطلاعات رو دارن
      @Sari_Sheri@
      زحمت راهنمایی ایشون به عهده شما
      شما لطف دارین
      خودتون واردترید

13. Top | #26098
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط riestart نمایش پست ها
      عزیزم زیست اینجوریه ک انگار لایه لایه‌ است عمق مطالبش
      قبل از اینکه چیزی بگم شما باید کتابتونو فوت آب باشید
      این ک میگید فقط از روش میخونید مال نظام قدیم بود الان رویکرد زیست تعبیری شده
      ینی اینکه باید ریز ب ریز کتابتونو قورت داده باشی تا هر عبارتی واستون اومد دقیق بدونید کجاست
      شکل ها رو جوری بخونید ک بتونید کتابو بستید از روش نقاشی بکشید با کوچیکترین جزئیاتش
      هر قسمتو ک دادید میخونید ب هم ربط بدید تو ذهنتون و با مداد داخل کتاب فلش بزنید ربطش رو مثلا ب فصلها و جاهای دیگه بنویسید
      وقتی خوب همه جزئیاتو حفظ کردی و متوجه ترکیبات فصول مختلف شدید نوبت میرسه ک تحلیلی بخونید
      ینی مثال بخوام بزنم: شما میخونید غده تیروئید کلسیتونین ترشح میکنه حالا بیاید تحلیل کنید ک این فرایند چ کاربردی داره کجاها استفاده میشه اگه کم و زیاد بشه چ مضرات و خوبیایی داره بیاید اصن ربطش بدید ب انعقاد خون با خودتون بگید آیا کلسیتونینم ربط داره یا فقط پاراتیروئید ب انعقاد ربط داره
      کار دیگه‌ای ک باید بکنید تست‌های آزمونی ک میزنید رو چند وقت یکبار دوباره بزنید. اونا از کتاب تست‌ها بهترن. اتفاقا آیکیو نظام جدید اصلا کتاب خوبی واسه بالا کشیدن درصد نیست برعکس اون ک مال نظام قدیم بود
      حتما حتما شکل‌ها رو از چندین جهت بررسی کنید و تحلیلشون کنید این از بس مهمه دوباره گفتم
      ی نکته‌ی دیگه‌ایم هست مهارت‌های تست زنیه
      حتما همه‌ی گزینه‌ها رو بخونید تا انتها
      اگه عبارت‌های "همواره، فقط، تنهاو..." از این جور چیزا بود معمولا تو ۸۰درصد موارد رد میشن و انتخاب نمیشن. نکات مهارتی دیگه‌ایم هست ک با آزمون زدن یاد میگیرید
      امیدوارم کمک کرده باشم

14. Top | #26099
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sari_Sheri نمایش پست ها
      ینی اینکه باید ریز ب ریز کتابتونو قورت داده باشی تا هر عبارتی واستون اومد دقیق بدونید کجاست
      شکل ها رو جوری بخونید ک بتونید کتابو بستید از روش نقاشی بکشید با کوچیکترین جزئیاتش
      هر قسمتو ک دادید میخونید ب هم ربط بدید تو ذهنتون و با مداد داخل کتاب فلش بزنید ربطش رو مثلا ب فصلها و جاهای دیگه بنویسید
      وقتی خوب همه جزئیاتو حفظ کردی و متوجه ترکیبات فصول مختلف شدید نوبت میرسه ک تحلیلی بخونید
      ینی مثال بخوام بزنم: شما میخونید غده تیروئید کلسیتونین ترشح میکنه حالا بیاید تحلیل کنید ک این فرایند چ کاربردی داره کجاها استفاده میشه اگه کم و زیاد بشه چ مضرات و خوبیایی داره بیاید اصن ربطش بدید ب انعقاد خون با خودتون بگید آیا کلسیتونینم ربط داره یا فقط پاراتیروئید ب انعقاد ربط داره
      کار دیگه‌ای ک باید بکنید تست‌های آزمونی ک میزنید رو چند وقت یکبار دوباره بزنید. اونا از کتاب تست‌ها بهترن. اتفاقا آیکیو نظام جدید اصلا کتاب خوبی واسه بالا کشیدن درصد نیست برعکس اون ک مال نظام قدیم بود
      حتما حتما شکل‌ها رو از چندین جهت بررسی کنید و تحلیلشون کنید این از بس مهمه دوباره گفتم
      اگه عبارت‌های "همواره، فقط، تنهاو..." از این جور چیزا بود معمولا تو ۸۰درصد موارد رد میشن و انتخاب نمیشن. نکات مهارتی دیگه‌ایم هست ک با آزمون زدن یاد میگیرید
      امیدوارم کمک کرده باشم
      کامل گفتن یه چیز کوچولو ام من اضافه کنم موقع حل تست
      به طور طبیعی چیزی که تست میگه با چیزی که در ذهن داریم
      مقایسه میشه و بعد رد یا تأیید میشه

سه تا حالت داریم حالت اول مثل روز روشن
      حالت دوم ابری (تقریبی )
      حالت سوم تاریک

مثال حالت اول مثلا میگه مغز پلاناریا دو گره عصبی داره
      مثال حالت دوم پاهای جلویی ملخ از اولین گره طناب عصب دهی میشه
      مثال حالت سوم زمانی که هیچ اطلاعاتی راجب گزینه طرح شده ندارید

موقع حل کوییز فقط به حالت اول پاسخ بدید این باعث میشه به سوالات کمتری پاسخ بدید
      به مرور ذهنتون به جزئیات دقت بیشتری پیدا میکنه
      و اطلاعات بیشتری ذخیره میکنه و کم کم تعداد تست هایی که جواب قطعی صحیح میدین هم افزایش پیدا میکنه

15. Top | #26100
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sari_Sheri نمایش پست ها
      امیدوارم کمک کرده باشم
      مرسی خانوم سارییییی

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن