خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1727 از 1850 نخستنخست ... 1627171717261727172817371827 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,891 به 25,905 از 27743
    1. Top | #25891
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      خارج شدن ریبو نوکلئوتید از جایگاه فعال رناپسپاراز در مرحله طویل شدن و پایان رخ میدهد.....
      تواین جمله چرا طویل شدن روهم گفته مگه فقط تو پایان نیست؟؟؟چون متن کتاب اومده درمرحله پایان انزیم از دنا و رنای ساخته شده جدامیشود
      ببین توی همانند سازی از اول تا آخر رشته در حال ساخت چسبیده به رشته قدیمی باقی میمونه (با پیوند هیدورژنی ) ولی توی رونویسی اینطور نیست و هر چقدر محل بازشدگی به سمت کد پایان حرکت میکنه( مثلا سمت راست) از اون طرف rna ای که داره ساخته میشه پیوند هیدروژنی هاش با dna شکسته میشه . حالا در مرحله آغاز رونویسی رشته ی rna ای که ساخته شده خیلی کوتاهه و در داخل اون حبابه جا میشه ولی در طویل شدن و پایان دیگه از اون سمتش میوفته بیرون درواقع .
      (میدونم درباره همانند سازی نپرسیده بودی مثال زدم تا واضح تر بشه حرفم)

2. Top | #25892
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط archer_44 نمایش پست ها
      درود ، آنزیم هایی که پروتئین های ترشحی رو می‌سازن مثل rrnaو ... ،انزیم درون سلولی محسوب میشن ؟یعنی پروتئین سازی فقط تو سلول اتفاق می افته؟میتونیم بگیم آنزیم سازنده هر آنزیم ، آنزیم درون سلولی محسوب میشه؟
      اره دیگه حسابشو بکن خودت برای ساخته شدن پروتئین ما به ژنی نیاز داریم که اونو رمز کنه . خب بجز داخل سلول دیگه کجا میتونی ژن و dna پیدا کنی؟

3. Top | #25893
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      عاقا یکی بگه گلوکاگون بر ماهیچه تاثیر داره یا نوچ
      هر منبعی یچی گفته خسته شدم
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

4. Top | #25894
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود ،یه سوال تو قلمچی دیدم خزان شدم ، نوشته بود تیموسین تو بالغ شدن لنفوسیت Bهم نقش داره، تو کتاب دیگه نوشته فقط T، یکی منو از گمراهی دربیاره
      ای که در فصل خزانم دیده ای با پشت خم
      این زمستان را نبین ما هم بهاری داشتیم

5. Top | #25895
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      عاقا یکی بگه گلوکاگون بر ماهیچه تاثیر داره یا نوچ
      هر منبعی یچی گفته خسته شدم
      گلوکاگون با تجزیه گلیکوژن باعث افزایش قند خون میشه و کبد میتونه کلیگوژن ذخیره خودشو ب صورت گلوکز وارد خون کنه
      شاید بگید خب ماهیچه اسکلتی هم گلیکوژن داره بله داره اما نمیتونه گلوکز حاصل از اونو وارد خون کنه
      پس در نتیجه در سطح کتاب درسی فقط بر گلیکوژن کبد تاثیر داره و باعث افزایش قند خون میشه

6. Top | #25896
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sari_Sheri نمایش پست ها
      گلوکاگون با تجزیه گلیکوژن باعث افزایش قند خون میشه و کبد میتونه کلیگوژن ذخیره خودشو ب صورت گلوکز وارد خون کنه
      شاید بگید خب ماهیچه اسکلتی هم گلیکوژن داره بله داره اما نمیتونه گلوکز حاصل از اونو وارد خون کنه
      پس در نتیجه در سطح کتاب درسی فقط بر گلیکوژن کبد تاثیر داره و باعث افزایش قند خون میشه
      آزاد شدن رو مشکلی ندارم فقط تجزیه ی گلیکوژن منظورم

7. Top | #25897
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها

آزاد شدن رو مشکلی ندارم فقط تجزیه ی گلیکوژن منظورم
      ن سلول هدفش ماهیچه اسکلتی نیست فقط ب گلیکوژن کبد اثر میذاره
      مکانیسم‌هاشم بخواید فراتر از کتابه اما میشه توسط گلیکوژنولیز و گلیکونئوژنز در کبد

8. Top | #25898
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط archer_44 نمایش پست ها
      درود ،یه سوال تو قلمچی دیدم خزان شدم ، نوشته بود تیموسین تو بالغ شدن لنفوسیت bهم نقش داره، تو کتاب دیگه نوشته فقط t، یکی منو از گمراهی دربیاره
      تیموس هورمون تیموسین میسازه که روی بلوغ لنفوسیت های t اثر داره . لنفوسیت های b توی خود مغز استخوان بالغ میشن .
      اون تست غلطه

9. Top | #25899
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درباره گلوکاگون هم باید بگیم فقط روی گلیکوژن ذخیره شده در کبد اثر می‌ذاره همون‌طور که دوستمون بالا گفتن .
      بعد این اثر گذاری بطوری هست که قند خون رو بالا میبره . پس گلوکاگون روی قند خون اثر داره .
      اما گلیکوژن ذخیره شده توی ماهیچه فقط برای خودشه و جای دیگه توی بدن نمیتونه استفاده بشه پس اگر بخواییم میتونیم اینطوری هم بیانش کنیم که چون ما میدونیم گلیکوژن ماهیچه در صورت تجزیه باعث افزایش قند خون نمیشود و از طرفی هم گلوکاگون هورمون افزاینده قند خون است پس:»»»»»» گلیکوژن ماهیچه برای گلوکاگون گیرنده ندارد .
      ( از معکوسش نتیجه گرفتیم )

10. Top | #25900
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Archer_44 نمایش پست ها
      درود ،یه سوال تو قلمچی دیدم خزان شدم ، نوشته بود تیموسین تو بالغ شدن لنفوسیت Bهم نقش داره، تو کتاب دیگه نوشته فقط T، یکی منو از گمراهی دربیاره
      اگه غیر مستقیم بگیریم درست میشه
      اینکه بگیم تو بلوغ لنفوسیت‌های تی کمک‌کننده موثره و اونا هم رو لنفوسیت بی اثر میذارن در غیر صورت غلطه

11. Top | #25901
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      پاسخ این تست کدوم گزینست؟
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B2_%DB%B1%DB%B9%DB%B1%DB%B9%DB%B2%DB%B5.jpg
      اکثر معلما تو پاسخ های پیشنهادی قلمچی گزینه ۴ رو زدن ولی پاسخنامه کلیدی سنجش که منتشر شده گزینه ۱ رو علامت زده حالا جواب نهایی کدوم میشه؟
      آدم ها با هــــــم ها و بی هـــــم ها زوج و فــــرد و منـی که انگــــار با پـــلاک تـــنهــــائی هیچ راهی به محدوده ی زوج و فرد نـدارم

12. Top | #25902
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یک میشه فک کنم هم جیبرلین هم اکسین هم سیتوکینین (امیدوارم درست نوشته باشم: / )باعث رشد طولی یاخته میشن ولی از بین اینا فقط دوتای اولی برای میوه بدون دانه استفاده میشن
      ابسزیک اسید یادم نیس کدوم کنکور بود نکته بود چی بودشش
      ولی تو ریزش نقش داشت به عنوان باز دارنده دلیلش یادم نی (ولی یادمه وقتی این نکته رو دیدم با خودم گفتم حالا چه ربطی داشت؟)
      الان موندم من کدوم گزینه رو زدم : /
      کدوم زدم؟ روزم ساخته شد
      فک کنم منم چهار زدم هعی خدا منو انگور کن
      اعصابم خورد شد از من چیزی در نمیاد برم دوباره درس بخونم
      ویرایش توسط Dozham : 13 بهمن 1401 در ساعت 21:35

13. Top | #25903
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SINA_1384 نمایش پست ها
      سلام
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۳۰۲۰۲_۱۹۱۹۲۵.jpg
مشاهده: 115
حجم: 80.9 کیلو بایت
      اکثر معلما تو پاسخ های پیشنهادی قلمچی گزینه ۴ رو زدن ولی پاسخنامه کلیدی سنجش که منتشر شده گزینه ۱ رو علامت زده حالا جواب نهایی کدوم میشه؟
      سیتوکینین ها فقط باعث تحریک تقسیم یاخته میشن ولی رشد طولی یاخته برای اکسین و جیبرلین هست طبق متن کتاب

اکسین برای تشکیل میوه های بدون دانه
      و جیبرلین برای تولید میده های بدون دانه بکار می ره (حالت بین تشکیل و تولید چه تفاوتی هست منم نمیدونم)
      هردو برای درشت کردن میوه ها هم استفاده میشن
      بنابرین طبق متن کتاب هر کی رشد طولی به یاخته میده قطعا
      در تولید بدون دانه نقش داره

گزینه چهار برای ممآنعت رویش دانه فقط ابسیزیک اسید موثره
      و در ریزش برگ نسبت بالای اتیلن به اکسین ذکر شده و اسمی از ابسیزیک نیست !
      گزینه چهار بنظرم غلط

مشکل طراح اینه که اومده از تیتر ها در طراحی استفاده کرده
      مثلا جایی که باز دارنده های رشد اومده
      کتاب نوشته این تنظیم کننده ها در فرآیند های متفاوتی
      مثل 1 مقاومت گیاه در شرایط سخت 2/ رسیدگی میوه 3/ریزش برگ و میوه نقش دارند .

بعد مورد یک بلافاصله برای ابسیزیک اسید آمده
      و مورد های بعدی به همین ترتیب برای اتیلن
      اما از نظر طراح اینا وظایف مشترکه
      ویرایش توسط Arnold : 13 بهمن 1401 در ساعت 22:13

14. Top | #25904
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SINA_1384 نمایش پست ها
      سلام
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۳۰۲۰۲_۱۹۱۹۲۵.jpg
مشاهده: 115
حجم: 80.9 کیلو بایت
      این سوال کنکور دی بود آره ؟ من خودم یادمه که ۴ رو زدم . مانع رویش دانه فقط آبسیزیک بود در حالی که ریزش برگ ربط به اتیلن و اکسین داشت .

15. Top | #25905
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Banno نمایش پست ها
      یک میشه فک کنم هم جیبرلین هم اکسین هم سیتوکینین (امیدوارم درست نوشته باشم: / )باعث رشد طولی یاخته میشن ولی از بین اینا فقط دوتای اولی برای میوه بدون دانه استفاده میشن
      ابسزیک اسید یادم نیس کدوم کنکور بود نکته بود چی بودشش
      ولی تو ریزش نقش داشت به عنوان باز دارنده دلیلش یادم نی (ولی یادمه وقتی این نکته رو دیدم با خودم گفتم حالا چه ربطی داشت؟)
      الان موندم من کدوم گزینه رو زدم : /
      کدوم زدم؟ روزم ساخته شد
      فک کنم منم چهار زدم هعی خدا منو انگور کن
      اعصابم خورد شد از من چیزی در نمیاد برم دوباره درس بخونم
      جدی ؟ تو مطمعنی این نکته رو جایی دیدی که آبسیزیک توی ریزش نقش داره ؟ کجای کتابه آخه این ؟

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن