خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1716 از 1851 نخستنخست ... 1616170617151716171717261816 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,726 به 25,740 از 27759
    1. Top | #25726
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نورون حرکتی ریشه شکمی نخاع از ماده سفید نخاع هم عبور می‌کنه ؟

2. Top | #25727
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Archer_44 نمایش پست ها
      نورون حرکتی ریشه شکمی نخاع از ماده سفید نخاع هم عبور می‌کنه ؟
      بله عبور میکنه

3. Top | #25728
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezzanr نمایش پست ها
      بله عبور میکنه
      میتونم پاسخ شما درسته ها، تو تستا هم این موضوع رو دیدم ولی شکل انعکاس عقب کشیدن دست رو دیدم شک کردم، تو اون شکل ریشه شکمی نخاع مستقیم به ماده خاکستری وصل شده،از اون طرف شکل اول گفتار ۲ ماده سفید از جلو ماده خاکستری رو احاطه کرده موندم کدوم رو باید در نظر گرفت؟
      پس میتونیم بگیم چون بخشی از آکسون نورون حرکتی از ماده سفید عبور کرده در ms سرعت هدایت پیام تو اون بخش با اختلال مواجه میشه؟

4. Top | #25729
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Archer_44 نمایش پست ها
      میتونم پاسخ شما درسته ها، تو تستا هم این موضوع رو دیدم ولی شکل انعکاس عقب کشیدن دست رو دیدم شک کردم، تو اون شکل ریشه شکمی نخاع مستقیم به ماده خاکستری وصل شده،از اون طرف شکل اول گفتار ۲ ماده سفید از جلو ماده خاکستری رو احاطه کرده موندم کدوم رو باید در نظر گرفت؟
      پس میتونیم بگیم چون بخشی از آکسون نورون حرکتی از ماده سفید عبور کرده در ms سرعت هدایت پیام تو اون بخش با اختلال مواجه میشه؟
      شکل اول گفتار دو معیار بهتری هست، هر چی که تو قسمت اعصاب مرکزی باشه و میلین داشته باشه میتونه مختل بشه تو ام اس ( از نظر کنکور)

5. Top | #25730
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      تغییر یک آمینواسید باعث تغییر ساختار و گاهی عملکرد پروتئین میشود یا گاهی باعث تغییر ساختار و عملکرد پروتئین میشود ؟
      امیدوارم بفهمید چی میگم
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

6. Top | #25731
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aramesh_ نمایش پست ها
      تغییر یک آمینواسید باعث تغییر ساختار و گاهی عملکرد پروتئین میشود یا گاهی باعث تغییر ساختار و عملکرد پروتئین میشود ؟
      امیدوارم بفهمید چی میگم
      سلام
      تغییر یه امینو اسید توی یه پروتئین قطعا منجر به تغییر ساختار اول میشه چون ساختار اول توالی امینو اسیداس
      اما ممکنه باعث تغییر ساختار 2 و3و4 هم بشه اما نه لزوما
      همچنین عملکردش ممکنه تغییر کنه و همیشه تغییر نمیکنه

7. Top | #25732
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوالم گزینه چهار قسمت دومش هست ..دنا و‌رنا هردو میتونن بین نوکلئوتیداشون پیوند هیدوژنی برقرار کنن چرا این گزینه رو درست گرفته؟img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B1%DB%B7_%DB%B2%DB%B2%DB%B2%DB%B7%DB%B0%DB%B5.jpg

8. Top | #25733
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تویکی از سوالات قلمچی تو ساختار نوکلئوتید. حلقه پنج کربنه رو اشتباه گرفته بود و‌کفته بود حلقه چهارکربنی هست ولی تو یسری کتتبا همون حلقه پنج کربنی رو‌درست گرفته..بالاخره کدوم درسته؟؟

9. Top | #25734
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حلقه ۴ کربنی درست هستش چون یکی از کربن ها مطابق منابع خارج از حلقه قرار داره

حلقه پنج ضلعی ولی ۴ کربنی
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka
      ویرایش توسط Iruka : 26 آذر 1401 در ساعت 23:41

10. Top | #25735
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      سوالم گزینه چهار قسمت دومش هست ..دنا و‌رنا هردو میتونن بین نوکلئوتیداشون پیوند هیدوژنی برقرار کنن چرا این گزینه رو درست گرفته؟برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۱۲۱۷_۲۲۲۷۰۵.jpg
مشاهده: 47
حجم: 68.2 کیلو بایت
      هر مولکول دنا و رنا توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی دارند ولی هر دو در ساختارشان امکان وجود هر پورین و پیریمیدین نیست
      و اینکه بعضی منابع میگن اگه بین نوکلئوتید رنا پیوند هیدروژنی باشه دیگه خطی نیست حلقوییه ولی خودم موافق این نیستم شاید بخاطر این مورد باشه
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

11. Top | #25736
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تویکی از سوالات قلمچی تو ساختار نوکلئوتید. حلقه پنج کربنه رو اشتباه گرفته بود و‌کفته بود حلقه چهارکربنی هست ولی تو یسری کتتبا همون حلقه پنج کربنی رو‌درست گرفته..بالاخره کدوم درسته؟؟
      سلوم.
      اگه در مورد ساختار قند نوکلئوتید دارید صحبت میکنید ، باید بگم که : قند 5 کربنه س / 5 ضلعیه ساختارش/ حالا تو ساختار این 5 ضلعی ، 4 تا کربن به کار رفته و کربن پنجم خارج از حلقه س. چون تو یکی از راس ها اتم اکسیژنه و دیگه جا برای کربن پنجم نبوده پس رفته خارج از ساختار حلقه ی 5 ضلعی.

بنابراین بنظرم درسته که بگیم تو ساختار حلقه ی مربوط به قند 4 کربن هستش. ینی همون حرف قلمچی.

پ.ن : من نیومدم صفحه ی اخر تاپیک ، الان متوجه شدم یکی از دوستان جواب داده... حالا عب نداره
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

12. Top | #25737
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوالم گزینه چهار قسمت دومش هست ..دنا و‌رنا هردو میتونن بین نوکلئوتیداشون پیوند هیدوژنی برقرار کنن چرا این گزینه رو درست گرفته؟برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۱۲۱۷_۲۲۲۷۰۵.jpg
مشاهده: 47
حجم: 68.2 کیلو بایت
      هر مولکول دنای خطی میتونه بین نوکلئوتید های مکمل خودش پیوند هیدروژنی برقرار کنه.
      ولی هر مولکول رنا نمیتونه بین نوکلئوتید هاش پیوند هیدروژنی برقرار کنه. این ویژگی مال رنای ناقل هستش و رنای رناتنی و رنای پیک همچین ویژگی ای ندارن.
      پس از لحاظ توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی با هم متفاوتن و گزینه درسته

البته یکم با گزینه 4 مشکل دارم که گفته درسته
      در واقع اینطوری خونده میشه که هر مولکول دنای خطی و هر مولکول رنای خطی از لحاظ توانایی تشکیل پیوند هیدروزنی با هم متفاوتن. در حالی که دنای خطی با رنای ناقل توی داشتن این توانایی با هم مشابه هستن....

الان گ4 رو به عنوان نامناسب گرفته یا مناسب ؟
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....
      ویرایش توسط Gord_Afarid : 27 آذر 1401 در ساعت 00:04

13. Top | #25738
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gord_Afarid نمایش پست ها
      هر مولکول دنای خطی میتونه بین نوکلئوتید های مکمل خودش پیوند هیدروژنی برقرار کنه.
      ولی هر مولکول رنا نمیتونه بین نوکلئوتید هاش پیوند هیدروژنی برقرار کنه. این ویژگی مال رنای ناقل هستش و رنای رناتنی و رنای پیک همچین ویژگی ای ندارن.
      پس از لحاظ توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی با هم متفاوتن و گزینه درسته

البته یکم با گزینه 4 مشکل دارم که گفته درسته
      در واقع اینطوری خونده میشه که هر مولکول دنای خطی و هر مولکول رنای خطی از لحاظ توانایی تشکیل پیوند هیدروزنی با هم متفاوتن. در حالی که دنای خطی با رنای ناقل توی داشتن این توانایی با هم مشابه هستن....

الان گ4 رو به عنوان نامناسب گرفته یا مناسب ؟
      منم میگم چون هر اورده این گزینه باید غلط باشه ،trnaها میتونن بینشون پیوند هیدوژنی تشکیل وهمین مسیله این جمله رو نقض میکنه نمیدونم چرا درست گرفته!جوابشم دقیقا گفته بین رناها پیوند هیدوژنی هستimg_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B1%DB%B7_%DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B0%DB%B3%DB%B9.jpg
      ویرایش توسط sea : 27 آذر 1401 در ساعت 00:21

14. Top | #25739
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra.xx نمایش پست ها
      هر مولکول دنا و رنا توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی دارند ولی هر دو در ساختارشان امکان وجود هر پورین و پیریمیدین نیست
      و اینکه بعضی منابع میگن اگه بین نوکلئوتید رنا پیوند هیدروژنی باشه دیگه خطی نیست حلقوییه ولی خودم موافق این نیستم شاید بخاطر این مورد باشه
      اوهوم بخاطر کلمه خطی میشه اینطور در نظر گرفت

15. Top | #25740
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اوهوم بخاطر کلمه خطی میشه اینطور در نظر گرفت
      بی زحمت میتونین پاسخ کتاب رو هم بذارین؟ شاید دلیل کتاب متفاوت یا مقبول تر باشه ؟
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن