خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1715 از 1850 نخستنخست ... 1615170517141715171617251815 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,711 به 25,725 از 27745
    1. Top | #25711
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود، تو کتاب درباره تنظیم پی اچ گفته که وقتی خون قلیایی میشه کلیه بیکربنات بیشتری دفع می‌کنه ، منظورش از دفع کردن ترشحه؟ تو بعضی تستا آدم میبینه نوشته ترشح بیکربنات نداریم ،گیج شدم به مولا کدومش ملاکه؟

2. Top | #25712
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Archer_44 نمایش پست ها
      درود، تو کتاب درباره تنظیم پی اچ گفته که وقتی خون قلیایی میشه کلیه بیکربنات بیشتری دفع می‌کنه ، منظورش از دفع کردن ترشحه؟ تو بعضی تستا آدم میبینه نوشته ترشح بیکربنات نداریم ،گیج شدم به مولا کدومش ملاکه؟
      سلام روز بخیر
      منم به این چیزی که شما میگید تو تستا بر خوردم که توی تستا و سوالا برای یون بیکربنات ترشح در نظر نمیگیرن
      برای جواب بهش اینجوری در نظر بگیر که ترشح برای سموم و دارو ها و یون هیدروژنه (فقط همین سه تا)
      پس بیکربنات ترشحی نداریم و بیکربنات از راه تراوش دفع میشه
      و اگر قرار باشه بعدش تغییری رو مقدار بیکربنات باشه اون تغییر تو مقدار بازجذبشه

3. Top | #25713
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط absolute_0 نمایش پست ها
      سلام روز بخیر
      منم به این چیزی که شما میگید تو تستا بر خوردم که توی تستا و سوالا برای یون بیکربنات ترشح در نظر نمیگیرن
      برای جواب بهش اینجوری در نظر بگیر که ترشح برای سموم و دارو ها و یون هیدروژنه (فقط همین سه تا)
      پس بیکربنات ترشحی نداریم و بیکربنات از راه تراوش دفع میشه
      و اگر قرار باشه بعدش تغییری رو مقدار بیکربنات باشه اون تغییر تو مقدار بازجذبشه
      اره اینجوری هم میشه بهش فکر کرد سپاس

4. Top | #25714
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دفع بیشتر بیکربنات از طریق کاهش بازجذبه
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

5. Top | #25715
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان، خسته نباشید
      دو تا سوال داشتم
      1-میگه " اطلاعات و دستورالعمل های فعالیت یاخته درون دنا ذخیره می شود. هر یاخته بدن انسان، مولکول دنا ندارد؛ مثلا گویچه ی قرمز بالغ " خب تا اینجاش اوکیه، ولی آیا میتوکندری که اونم دنا داره، اطلاعات و دستور العمل های فعالیت های سلولو تو خودش نگه نمیداره؟ مگه متابولیسمم فعالیت یاخته ای نیست؟ کتاب دهم میگه در" هنگام تشکیل در مغز استخوان هسته ی خود را از دست می دهند و سیتوپلاسم آنها از هموگلوبین پر می شود " ینی اینکه کلا هموگلوبین و دیگر هیچ؟
      2-یکی از گزینه ها ی یه تستی این بود : "با توجه به آزمایش های ایوری و همکارانش می توان گفت که در صورت تخریب بعضی نوکلئیک اسیدهای باکتری های پوشینه دار، قطعا انتقال صفات به باکتری های بدون پوشینه صورت نمی گیرد " بعد اینو درست گرفته؛ بعضی اینجا یعنی یا دنا یا رنا، اما من اینو به عنوان تعداد در نظر گرفتم و اشتباه زدم؛ بالاخره چطوری تشخیص داده میشه؟
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

6. Top | #25716
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fom نمایش پست ها
      سلام میدونین سطحم پایینه اصلا تاحالا زیست نظام جدید نخوندم بعد کتابا که ترکیبین نمیفهمن واقعا به خاطر همین گفتم زیست پایه به پایه از رو کتاب درسی بخونم بعد از ازمونا کانون سال دهم همینجوری پایه به پایه ی کم تست بزنم در حد ۲۰تا ۳۰تا برای هر فصل کع ی چیزایی از کتاب دستم بیاد بعد ی کتاب تستو شروع کنم چون گفتم با کتاب تستا پایه به پایه بخونم شاید وقت نکنه چون ۷ ماه دیگه کنکوره که تمومشون کنم
      میکرو زیستاز سطحش خیلی بالا نیست؟؟
      وقتی تستی از هرکجا زدی دیدی ترکیبیه یه خط دورش بکش بذار برا بعدا به وقتش میری سراغش ، اول کاری نه نیازه ترکیبی بزنی نه بلد باشی ،آسوده ازش رد شو و هر نکته ای مربوط به خود درس بود استفاده کن

پایه به پایه ها معمولا جز اموزش چیز خاصی نصیبت نمیکنن ،اینکه پایه به پایه تست بزنی بعد بری سراغ کتاب جامع بنظرم وقت نمیکنی چون سطحتم بالا نیست ،اگه‌ کتابی میخوای پیش بری یا پایه به پایه + یه ازمون میتونی پیش بری یا از همین الان کتاب پایه یا جامع تهیه کنی ذهنتم درگیر دو نوع کتاب نمیشه
      ولی اگه خواستی ازمونی پیش بری برای همین درس به درس زدنت چنتا راه هست که بهتره ، اولا کتابو خوب یاد میگیری و مشکلاتتو از درسنامه حل کن ، از بین این موردا میتونی با یکی شروع کنی : یه پی دی اف هست توی چنتا کانال هم گذاشتن حدود هزارتا تست کنکوری درس به درس همراه پاسخنامه که برای یادگیری خیلی کمکت میکنه و بیشتر راه اموزش رو طی میکنی ،مورد بعدی دوپینگ مازه ، به این صورته که هر ازمونش مربوط به یک درسه و مثل سایر ازمون ها نیست ک همزمان چند فصل رو داشته باشه ، تیپ هر سوال رو مشخص کرده و اونی که ترکیبیه بالاش نوشته شده و میتونی نزنی ، اما اگه این موردو انتخاب کنی باید دوبرابر بیشتر از کنکوری وقت بذاری چون سطحش بالاعه اما اگه درست درمون و با صبر پیش بری قشنگ تا حد خیلی زیادی حتی بیشتر از کنکوری ها راهت میندازه ولی وقت زیادتری هم میخواد ، بنظر خودم از کنکوری شروع کن برای یادگیری ،بعدشم که سه چارتا ازمون خیلی قوی و خوب برا زیست هست همرو کار میکنی و اخر کار هم کلی جامع میتونی بزنی (توی زیست از قلمچی بهتر زیاده ، ماز زیستاز ،آرمان،خیلی سبز )
      کلا هم سعی کن موضوعاتی که به هم مرتبطن رو با هم بخون که توی ترکیب کردنشون مشکل نداشته باشی مثل گیاهی و جانوری ها ،
      خوبی این دو مورد اینه وقتی تموم کردی کلی نکته خوب فهمیدی که باعث میشه قدم یعدی رو سریعتر رد کنی
      سطح کتابی که گفتم متوسط به بالاعه ، هم راحت داره هم سخت و بیشترشون متوسطن ،خوبی ای که داره نکات مهمو بهت یاد میده برا همین گفتم اکه کتاب میخوای اینو بگیر اذیتتم نمیکنه ،وگرنه بخوای پایه به پایه آبکی برا اموزش بگیری تازه از فروردین باید شروع کنی تست درست درمون زدن

7. Top | #25717
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZanaP نمایش پست ها
      سلام دوستان، خسته نباشید
      دو تا سوال داشتم
      1-میگه " اطلاعات و دستورالعمل های فعالیت یاخته درون دنا ذخیره می شود. هر یاخته بدن انسان، مولکول دنا ندارد؛ مثلا گویچه ی قرمز بالغ " خب تا اینجاش اوکیه، ولی آیا میتوکندری که اونم دنا داره، اطلاعات و دستور العمل های فعالیت های سلولو تو خودش نگه نمیداره؟ مگه متابولیسمم فعالیت یاخته ای نیست؟ کتاب دهم میگه در" هنگام تشکیل در مغز استخوان هسته ی خود را از دست می دهند و سیتوپلاسم آنها از هموگلوبین پر می شود " ینی اینکه کلا هموگلوبین و دیگر هیچ؟
      2-یکی از گزینه ها ی یه تستی این بود : "با توجه به آزمایش های ایوری و همکارانش می توان گفت که در صورت تخریب بعضی نوکلئیک اسیدهای باکتری های پوشینه دار، قطعا انتقال صفات به باکتری های بدون پوشینه صورت نمی گیرد " بعد اینو درست گرفته؛ بعضی اینجا یعنی یا دنا یا رنا، اما من اینو به عنوان تعداد در نظر گرفتم و اشتباه زدم؛ بالاخره چطوری تشخیص داده میشه؟
      سلام امیدوارم حالت خوب باشه
      1)گویچه قرمز بالغ هسته و اندامک های غشا دار خودشو از دست میده پس دیگه میتوکندری هم نداره و تولید انرژیش به روش تخمیره که خب اونم نیازی به میتوکندری نداره
      2)سوال دوم رو هم هر دو جور میشه در نظر گرفت اما خب در نگاه کلی تر همون انتخاب بین دنا و رنا اولویت داره البته میشد گزینه های دیگه رو رد کرد و درستیش مشخص بشه

8. Top | #25718
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط absolute_0 نمایش پست ها
      سلام امیدوارم حالت خوب باشه
      1)گویچه قرمز بالغ هسته و اندامک های غشا دار خودشو از دست میده پس دیگه میتوکندری هم نداره و تولید انرژیش به روش تخمیره که خب اونم نیازی به میتوکندری نداره
      2)سوال دوم رو هم هر دو جور میشه در نظر گرفت اما خب در نگاه کلی تر همون انتخاب بین دنا و رنا اولویت داره البته میشد گزینه های دیگه رو رد کرد و درستیش مشخص بشه

خیلی ممنونم ؛ همچنین
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

9. Top | #25719
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      img_20221122_100141.jpgاین سوال تو پاسخ نامه زده گزینه یک ، تو کتاب درسی نوشته به روده، کدومش درسته؟ تعبیر گزینه ۳ رو گرفته ماهیان آب شیرین ، مگه ماهیان آب شور قلب دو حفره ای ندارن؟

10. Top | #25720
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20221122_100141.jpg
مشاهده: 108
حجم: 74.7 کیلو بایتاین سوال تو پاسخ نامه زده گزینه یک ، تو کتاب درسی نوشته به روده، کدومش درسته؟ تعبیر گزینه ۳ رو گرفته ماهیان آب شیرین ، مگه ماهیان آب شور قلب دو حفره ای ندارن؟
      سلام
      گزینه ی 1 رو موافق نیستم

چون در ماهیان غضروفی مثل کوسه یا سفره ماهی بجز کلیه غدد راست روده ای داریم که به روده میریزن محلول نمک رو نه راست روده

در رابطه با گزینه ی 3 ک فرمودین هم کتاب گفته ماهی ها قلبشون دو حفره ایه..راجب به اب شیرین یا شور توضیحی نداده

شما تست ک میزنید برای تحلیل به سه کتاب درسیتون مراجعه کنید به شکل و متن و تحلیل متن ها

اگر جوابتونو پیدانکردین پاسخنامه رو ببینین...البته خارج از کتاب توضیح نداده باشه چون منبع اصلی کتاب شماس
      تو به تحریک فلک، فتنه ی دوران منی
      من به تصدیق نظر، محو تماشای توام...

11. Top | #25721
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط berasmeyadegar نمایش پست ها
      سلام
      گزینه ی 1 رو موافق نیستم

چون در ماهیان غضروفی مثل کوسه یا سفره ماهی بجز کلیه غدد راست روده ای داریم که به روده میریزن محلول نمک رو نه راست روده

در رابطه با گزینه ی 3 ک فرمودین هم کتاب گفته ماهی ها قلبشون دو حفره ایه..راجب به اب شیرین یا شور توضیحی نداده

شما تست ک میزنید برای تحلیل به سه کتاب درسیتون مراجعه کنید به شکل و متن و تحلیل متن ها

اگر جوابتونو پیدانکردین پاسخنامه رو ببینین...البته خارج از کتاب توضیح نداده باشه چون منبع اصلی کتاب شماس
      من تو کتاب گشتم دیدم نوشته به روده ، گفتم شاید علمیش راست روده باشه
      یه سوال دیگه هم برام پیش اومد ، هر جانوری که مواد دفعی غیرتنفسی روبه کمک دستگاه گوارش دفع می‌کنه ، میتونیم بگیم همه جانورانی که لوله گوارش دارن؟چون تو کتاب درباره فصل ایمنی گفته دفع ادرار و مدفوع هم در خارج کردن مواد دفعی نقش دارن ، از اون طرف یه تست دیدم فقط ماهی آب شور و حشرات رو لیست کرده بود

12. Top | #25722
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شکل ۱۰ فصل پنجم کتاب درسی دهم ، موقعیت کلیه ها و رگ ها رو نشون داده ، کلیه ای که بالاتره میشه کلیه چپ یا کلیه ای که به ائورت نزدیک تره ؟تو تستا سلیقه ای میگیرن اینو ، کدوم کنکوری تره؟

13. Top | #25723
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شکل ۱۰ فصل پنجم کتاب درسی دهم ، موقعیت کلیه ها و رگ ها رو نشون داده ، کلیه ای که بالاتره میشه کلیه چپ یا کلیه ای که به ائورت نزدیک تره ؟تو تستا سلیقه ای میگیرن اینو ، کدوم کنکوری تره؟
      کلیه چپ بالاتره و به آئورت نزدیکتره و از بزرگ سیاهرگ زیرین دورتره

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20221122_100141.jpg
مشاهده: 108
حجم: 74.7 کیلو بایتاین سوال تو پاسخ نامه زده گزینه یک ، تو کتاب درسی نوشته به روده، کدومش درسته؟ تعبیر گزینه ۳ رو گرفته ماهیان آب شیرین ، مگه ماهیان آب شور قلب دو حفره ای ندارن؟
      به راست روده میریزه دیگه . درسته که تو متن کتاب گفته روده ولی وقتی غدد تو راست روده باشن نمیان بریزن به روده که عقب تر از راست روده اس که
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

14. Top | #25724
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تارهای تند در انعکاس های بدن نقش دارن یا تارهای کند؟

15. Top | #25725
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      تارهای تند در انعکاس های بدن نقش دارن یا تارهای کند؟
      سلام، تار های تند

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن