خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1714 از 1840 نخستنخست ... 1614170417131714171517241814 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,696 به 25,710 از 27588
    1. Top | #25696
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fom نمایش پست ها
      ممنون از جوابتون
      این یکی چطور؟
      نوشته چند مورد در رابطه با هر بخش (ساختار)کیسه ای شکل موجود در سیتوپلاسم یاخته جانوری صحیح است بعد این گزینه داده از هر یک چند عدد درون بخش های مختلف یاخته مشاهده میشود بعد نوشته این غلطه دلیل غلط بودنش اصلا نمیفهمم این جمله براش نوشته ریز کیسه ویزیکول کیسه ای است که در جابه جایی مواد در یاخته نقش دارد. اصلا گزینه و جواب چه ربطی به هم دارن چرا این تعریف ویزیکول برای غلط بودنش گفته؟
      من متاسفانه حدود 5 ماهی میشه که دیگه اصلا لای کتاب زیست رو هم باز نکردم و به همین خاطر، اکثر قریب به اتفاق مطالب یادم رفته. ممکنه جواب بعضی سوالات رو ندونم که اینم احتمالا یکیشونه ولی خب متاسفانه من تو این سوال، حتی سوالتون رو هم به صورت دقیق متوجه نشدم. شرمنده؛ البته مشکل از منه همونطور که عرض کردم.

2. Top | #25697
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ی سوال دیگع اینکه من پایم ضعیفه پینوکیو دارم برای زیست اصلا نتونستم باهاش جلو برم اعصابم خورد میکرد دیگه دارم همینجوری کتاب میخونم و ازمونا پایه کانون میزنم مثلا الان دهم دارم میخونم ازمون همون بخشی خوندم از سال ۹۸ و ۹۹ رو میزنم به نظر شما چه کار کنم؟ اخه کتابا پایه به پایه خیلی حجمشون زیاده گفتم اینجوری ی دور پایه رو بخونم بعد ی کتاب مثل موج ازمون بگیرم بزنم
      من نظر خودم رو میگم؛ شاید هم اشتباه باشه.

ولی به نظر من اگه پایتون خیلی ضعیفه؛ خب برین سراغ کتب تک پایه. میدونم که حجمش زیاده، ولی خب یا زمان خیلی بیشتری بذارین یا اگر هم نمیتونین، تست هاش رو به صورت مضربی بزنین. چون زیست خیلی درس مهمیه و ارزش زمانی که براش گذاشته میشه رو داره. البته این فقط نظر شخصی منه.

باز حالا امیدوارم بقیه بچه ها هم بیان و نظرشونو بگن.

3. Top | #25698
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون از جوابتون
      این یکی چطور؟
      نوشته چند مورد در رابطه با هر بخش (ساختار)کیسه ای شکل موجود در سیتوپلاسم یاخته جانوری صحیح است بعد این گزینه داده از هر یک چند عدد درون بخش های مختلف یاخته مشاهده میشود بعد نوشته این غلطه دلیل غلط بودنش اصلا نمیفهمم این جمله براش نوشته ریز کیسه ویزیکول کیسه ای است که در جابه جایی مواد در یاخته نقش دارد. اصلا گزینه و جواب چه ربطی به هم دارن چرا این تعریف ویزیکول برای غلط بودنش گفته؟
      بگرد دنبال مثال نقض دوست عزیز
      زیست کنکور یعنی دنبال کردن مثال نقض
      در این عبارت : جسم گلژی که در شکل یاخته ی جانوری کتاب دهم یه دونه در سلول وجود داره
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

4. Top | #25699
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      ممنون از جوابتون
      این یکی چطور؟
      سلام

ببینید بخش های کیسه ای یاخته شامل:

جسم گلژی

شبکه ی اندو پلاسمی

ویزیکول

لیزوزوم

توضیحاتتون کمی نامفهومه برای من ببخشید

اگه امکان داره سوال رو کامل قرار بدین تا برسیش کنیم باهم
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

5. Top | #25700
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      ی سوال دیگع اینکه من پایم ضعیفه پینوکیو دارم برای زیست اصلا نتونستم باهاش جلو برم اعصابم خورد میکرد دیگه دارم همینجوری کتاب میخونم و ازمونا پایه کانون میزنم مثلا الان دهم دارم میخونم ازمون همون بخشی خوندم از سال ۹۸ و ۹۹ رو میزنم به نظر شما چه کار کنم؟ اخه کتابا پایه به پایه خیلی حجمشون زیاده گفتم اینجوری ی دور پایه رو بخونم بعد ی کتاب مثل موج ازمون بگیرم بزنم
      نظر من اینه که شما اول یه مبحث رو انتخاب کن و روزنامه وار بخون تا یه کلیتی ازش تو ذهنت باشه

بعد برو یه نگاه به تست های کمک درسی بنداز که بدونی سوالات این بخش چه تیپی هستن و طراح رو چه چیزایی مانور میده و سعی کن تو اون سوالا کمی ذهنت رو برای مطلب اماده کنی

کتاب خیلی سبز پایه برای شروع خوبه یا زیست پایه گاج میکروطبقه بندی

بعد برسی سوالات حالا شروع کن متن کتاب رو دقیق و مفهومی بخون و قید ها و کلیدوازه ها رو بخوبی برسی کن و تحلیل کن

یه سری چیز ها رو کشف میکنی در بین خوندن ...اون نکته ها رو کنار همون مطلب یادداشت کن...درواقع نوعی تحلیل متفاوت برای خودت کردی انگار

اون مطلب رو که دقیق خوندی برو سراغ همون تست هایی که قبل از مفهومی خوندن داشتی برسیشون میکردی

اونها رو با دقت کامل حل کن و برای تحلیل اونها سوالات درست رو تحلیل کن تا نکات اساسی تو ذهنتر رنگ بشن

سوالات نزده رو برسی کن ...اول خودت سعی کن جواب بدی ...اگه نشد برو سراغ کتاب درسی...اگه بازم نشد که احتمالش کمه برو پاسخنامه رو دقیق بخون

سوالات غلط رو هم به روش سوال نزده برسی کن

فراموش نکن که سوالات غلط یا نزده رو علامت بزنی یا هایلایت کنی که برای مرور زیست اون تست ها رو مجدد کار کنی(اگه بتونی تا سه بار حلشون کنی عالیه اما با توجه به برنامه ی مناسب خودت حرکت کن )

وقتی داری تحلیل میکنی یه سری نکات در حیطه ی کتاب متوجه میشی...اونها رو یادداشت کن مهمه

وقتی یه گفتار رو به عنوان مثال تموم کردی نکات و کتاب رو مرور کن و برو سراغ تست های یه پله بالاتر مثل ای کیو و امثالهم بصورت زمان دار کار کن

تست های اولیه اموزشی بود اما برای مرور زمان دارش کن...یعنی ببین اون تعداد تست رو تو چه زمانی میزنی و به مرور به سرعت استاندارد برسون

این نظر منه اما شما تحقیق کن..توانایی هات رو برسی کن و با توجه به ساختار خودت جلو برو

اگه بین حرفام چیز مثبتی دیدی که ممکنه بهت کمک کنه استفاده کن

اگر نه من شرمنده که چیز موثری نگفتم
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست
      ویرایش توسط LEA : 25 آبان 1401 در ساعت 18:53

6. Top | #25701
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      سلام خیلی کامل دلیل غلط بودنش توضیح بدین لطفا
      این جمله در هر جاندار قطعا یاخته ها همه ی ویژگی های حیات را دارند
      تله ی بسیار ریزی داره

گفته در هر جانداااار

یعنی ممکنه تک سلولی باشه ...بعدش گفته یاخته هاا

تک سلولی یه یاخته داره نه بیشتر

کلمه ی یاخته ها غلطه
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

7. Top | #25702
      Fom
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط berasmeyadegar نمایش پست ها
      سلام

ببینید بخش های کیسه ای یاخته شامل:

جسم گلژی

شبکه ی اندو پلاسمی

ویزیکول

لیزوزوم

توضیحاتتون کمی نامفهومه برای من ببخشید

اگه امکان داره سوال رو کامل قرار بدین تا برسیش کنیم باهم
      سلام ببینید سوال این بود چند مورد در رابطه با هر بخش(ساختار)کیسه ای شکل موجود در سیتوپلاسم یاخته جانوری صحیح است؟
      بعد ۴ تا مورد داده بود ساده بودن ۳ تاش یکی از موردا اینجوری گفته بود از هر یک چند عدد درون بخش های مختلف یاخته مشاهده میشود بعد نوشته بود این غلطه بعد برای توجیح غلط بودنش فقط تعریف وزیکول رو نوشته بود من اصلا نفهمیدم اخه چه ربطی بهم دارن

8. Top | #25703
      Fom
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نظر من اینه که شما اول یه مبحث رو انتخاب کن و روزنامه وار بخون تا یه کلیتی ازش تو ذهنت باشه

بعد برو یه نگاه به تست های کمک درسی بنداز که بدونی سوالات این بخش چه تیپی هستن و طراح رو چه چیزایی مانور میده و سعی کن تو اون سوالا کمی ذهنت رو برای مطلب اماده کنی

کتاب خیلی سبز پایه برای شروع خوبه یا زیست پایه گاج میکروطبقه بندی

بعد برسی سوالات حالا شروع کن متن کتاب رو دقیق و مفهومی بخون و قید ها و کلیدوازه ها رو بخوبی برسی کن و تحلیل کن

یه سری چیز ها رو کشف میکنی در بین خوندن ...اون نکته ها رو کنار همون مطلب یادداشت کن...درواقع نوعی تحلیل متفاوت برای خودت کردی انگار

اون مطلب رو که دقیق خوندی برو سراغ همون تست هایی که قبل از مفهومی خوندن داشتی برسیشون میکردی

اونها رو با دقت کامل حل کن و برای تحلیل اونها سوالات درست رو تحلیل کن تا نکات اساسی تو ذهنتر رنگ بشن

سوالات نزده رو برسی کن ...اول خودت سعی کن جواب بدی ...اگه نشد برو سراغ کتاب درسی...اگه بازم نشد که احتمالش کمه برو پاسخنامه رو دقیق بخون

سوالات غلط رو هم به روش سوال نزده برسی کن

فراموش نکن که سوالات غلط یا نزده رو علامت بزنی یا هایلایت کنی که برای مرور زیست اون تست ها رو مجدد کار کنی(اگه بتونی تا سه بار حلشون کنی عالیه اما با توجه به برنامه ی مناسب خودت حرکت کن )

وقتی داری تحلیل میکنی یه سری نکات در حیطه ی کتاب متوجه میشی...اونها رو یادداشت کن مهمه

وقتی یه گفتار رو به عنوان مثال تموم کردی نکات و کتاب رو مرور کن و برو سراغ تست های یه پله بالاتر مثل ای کیو و امثالهم بصورت زمان دار کار کن

تست های اولیه اموزشی بود اما برای مرور زمان دارش کن...یعنی ببین اون تعداد تست رو تو چه زمانی میزنی و به مرور به سرعت استاندارد برسون

این نظر منه اما شما تحقیق کن..توانایی هات رو برسی کن و با توجه به ساختار خودت جلو برو

اگه بین حرفام چیز مثبتی دیدی که ممکنه بهت کمک کنه استفاده کن

اگر نه من شرمنده که چیز موثری نگفتم
      ممنون از توضیحاتتون فقط ی سوال زیست خیلی سبز پایه به پایه تستاش چقدر با جامع پینوکیو فرق دارن؟

9. Top | #25704
      Fom
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      من متاسفانه حدود 5 ماهی میشه که دیگه اصلا لای کتاب زیست رو هم باز نکردم و به همین خاطر، اکثر قریب به اتفاق مطالب یادم رفته. ممکنه جواب بعضی سوالات رو ندونم که اینم احتمالا یکیشونه ولی خب متاسفانه من تو این سوال، حتی سوالتون رو هم به صورت دقیق متوجه نشدم. شرمنده؛ البته مشکل از منه همونطور که عرض کردم.
      ممنون کلا من سوال بد گفتم

10. Top | #25705
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      ممنون از توضیحاتتون فقط ی سوال زیست خیلی سبز پایه به پایه تستاش چقدر با جامع پینوکیو فرق دارن؟
      خواهش میکنم

ببینید من پینوکیو نداشتم ولی خیلی سبز کار کردم

برای تکامل اموزش خیلی سبز خوبه اما برای سطح بالاتر بعد از اینکه اموزش کامل شد ای کیو و امثالهم
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

11. Top | #25706
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      سلام ببینید سوال این بود چند مورد در رابطه با هر بخش(ساختار)کیسه ای شکل موجود در سیتوپلاسم یاخته جانوری صحیح است؟
      بعد ۴ تا مورد داده بود ساده بودن ۳ تاش یکی از موردا اینجوری گفته بود از هر یک چند عدد درون بخش های مختلف یاخته مشاهده میشود بعد نوشته بود این غلطه بعد برای توجیح غلط بودنش فقط تعریف وزیکول رو نوشته بود من اصلا نفهمیدم اخه چه ربطی بهم دارن
      اها متوجه شدم

خب غلطه و دلیل پاسخنامه بنظرم مناسب نیست

برای مثال ما یه شبکه ی اندو پلاسمی زبر داریم که کیسه ای شکله

حالا این شبکه میتونه گسترده باشه اما چند تا نیست(بجز یاخته هایی که چند هسته ای هستن مثل ماهیچه ی اسکلتی و برخی یاخته های قلبی...چ.ن بیش از یک هسته دارن شبکه ی اندوپلاسمیشونم بیشتر از یکیه)

گلژی و بقیه ی بخش های کیسه ای میتونن چندتا باشن که تو شکل کتاب مشخصه اما اندوپلاسمی زبر نمیتونه در همه ی یاخته ها اینطوری باشه....میتونه گسترده باشه اما لزوما چندتا نیست
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

12. Top | #25707
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      وقت که زیاد داری نگران تموم شدنش نباش ،اگه دنبال کتاب خوب هستی که اذیتت نکنه و پیشرفت کنی باهاش میکرو زیستاز گزینه مناسبیه تعداد تست بالایی هم نداره ،
      ولی اکه میخوای راه آزمون طور و بدون کتاب رو پیش بگیری باید تعداد ازمونی که میزنی زیاد باشه وگرنه مطالب زیادی از دستت در میره ولی باز اکه خواستی این کارو کنی پیشنهادم اینه : دوپینگ ،کنکورا ،ارمان ، زیستاز ،در اخر هم جامع های ازمون ها که میتونی از سال قبل و تا جایی که تونستی از امسالشون بزنی (جامع های ماز سنجش زیستاز ارمان گاج) ،زدن جامع های اینایی که گفتم از کتاب ازمونی مثل موج‌بیشتر کمکت میکنه

13. Top | #25708
      Fom
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      وقت که زیاد داری نگران تموم شدنش نباش ،اگه دنبال کتاب خوب هستی که اذیتت نکنه و پیشرفت کنی باهاش میکرو زیستاز گزینه مناسبیه تعداد تست بالایی هم نداره ،
      ولی اکه میخوای راه آزمون طور و بدون کتاب رو پیش بگیری باید تعداد ازمونی که میزنی زیاد باشه وگرنه مطالب زیادی از دستت در میره ولی باز اکه خواستی این کارو کنی پیشنهادم اینه : دوپینگ ،کنکورا ،ارمان ، زیستاز ،در اخر هم جامع های ازمون ها که میتونی از سال قبل و تا جایی که تونستی از امسالشون بزنی (جامع های ماز سنجش زیستاز ارمان گاج) ،زدن جامع های اینایی که گفتم از کتاب ازمونی مثل موج‌بیشتر کمکت میکنه
      سلام میدونین سطحم پایینه اصلا تاحالا زیست نظام جدید نخوندم بعد کتابا که ترکیبین نمیفهمن واقعا به خاطر همین گفتم زیست پایه به پایه از رو کتاب درسی بخونم بعد از ازمونا کانون سال دهم همینجوری پایه به پایه ی کم تست بزنم در حد ۲۰تا ۳۰تا برای هر فصل کع ی چیزایی از کتاب دستم بیاد بعد ی کتاب تستو شروع کنم چون گفتم با کتاب تستا پایه به پایه بخونم شاید وقت نکنه چون ۷ ماه دیگه کنکوره که تمومشون کنم
      میکرو زیستاز سطحش خیلی بالا نیست؟؟

14. Top | #25709
      Fom
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اها متوجه شدم

خب غلطه و دلیل پاسخنامه بنظرم مناسب نیست

برای مثال ما یه شبکه ی اندو پلاسمی زبر داریم که کیسه ای شکله

حالا این شبکه میتونه گسترده باشه اما چند تا نیست(بجز یاخته هایی که چند هسته ای هستن مثل ماهیچه ی اسکلتی و برخی یاخته های قلبی...چ.ن بیش از یک هسته دارن شبکه ی اندوپلاسمیشونم بیشتر از یکیه)

گلژی و بقیه ی بخش های کیسه ای میتونن چندتا باشن که تو شکل کتاب مشخصه اما اندوپلاسمی زبر نمیتونه در همه ی یاخته ها اینطوری باشه....میتونه گسترده باشه اما لزوما چندتا نیست
      ممنون فهمیدم چی شد

15. Top | #25710
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      خدا روشکر
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

آخرین مطالب سایت کنکور