خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1669 از 1850 نخستنخست ... 1569165916681669167016791769 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,021 به 25,035 از 27749
    1. Top | #25021
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها

سلام خسته نباشی
      روی سوالو با دقت بخون
      گفته (هر) زن و مرد سالم
      اگ زن hh(حرف بزرگ:/) باشه اون وقت پسر بیمار نداریم و دخترا هم همه خالص هستن
      درسته گفته ممکن ولی چون میگه هر زن و مردی پس باید همه حالتا رو حساب کنی
      خیلی ممنون
      آره واقعا به (هر) دقت نکرده بودم...

2. Top | #25022
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      hehe.jpghas.jpg
      سلام به عالیجنابان زیست شناسی. این تست ازمون قلمچی پارساله که گفته گزینه 3 میشه ولی من حس میکنم کلا غلطه و هیچ گزینه ایش درست نیست. ممنون میشم نظرتون رو درباره تحلیلم بگید
      در ممکن بودن بقیه گزینه ها که شکی نیست ولی گزینه 3 گفته خروج از A که طبق گفته کتاب ممکنه tRNA هایی توی این جایگاه قرار بگیرن که درست نیستن و بعدش از جایگاه برن بیرون. خب ممکنه یکی از اون تی ار ان ای های اشتباه اونی باشه که انتی کدون UAC و امینواسید متیونین داره باشه، و در اون صورت نمیشه گفت حتما بیشتر از یدونه متیونین توی زنجیره پلی پپتید وجود داره. و یعنی این گزینه هم میتونه درست باشه​ (امکان داره اتفاق بیفته)
      نظرتون چیه؟ میتونیم بگیم طراح حواسش به این حالت نبود و تست اشتباهه؟

3. Top | #25023
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      فکرمیکنم چون گفته رشته پلی پپتیدی دیگه اون رناهای ناقل اشتباهی رو درنظر نگرفته.چون تک امینو اسیدی هستن

4. Top | #25024
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepidddd نمایش پست ها
      سلام
      فکرمیکنم چون گفته رشته پلی پپتیدی دیگه اون رناهای ناقل اشتباهی رو درنظر نگرفته.چون تک امینو اسیدی هستن
      گفته در فرایند تولید رشته پلی پپتیدی از روی رنای پیک که یعنی ترجمه. و قرار گیری مکرر تی ار ان ای های اشتباه توی جایگاه a تا زمانی که تی ار ان ای درست متصل بشه و پیوند هیدروژنی تشکیل بده هم بخشی از ترجمه س دیگه..هوم؟
      ویرایش توسط Mirrorball : 19 آبان 1400 در ساعت 00:47

5. Top | #25025
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها

گفته در فرایند تولید رشته پلی پپتیدی از روی رنای پیک که یعنی ترجمه. و قرار گیری مکرر تی ار ان ای های اشتباه توی جایگاه a تا زمانی که تی ار ان ای درست متصل بشه و پیوند هیدروژنی تشکیل بده هم بخشی از ترجمه س دیگه..هوم؟
      من اینجوری فکر می‌کنم که کلا دو مدل رنا میتونه تو جایگاه باشه یکی اون رنا های اشتباهی که اصلا رشته پلی پپتید ندارن تک امینواسیدی هستن پس این مورد ممکن نیست اون رنایی هم که مکمل کدون حداقل دوتا امینو اسید متیونین داره پس ممکن نیست تنها یک امینو اسید متیونین داشته باشه.فکر کنم دارم بد توضیح میدم

6. Top | #25026
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چند روز پیش وقتی این تستو زدم گفتم گزینه یک و دو و چهار رد میشه پس سه جوابه

7. Top | #25027
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepidddd نمایش پست ها
      من اینجوری فکر می‌کنم که کلا دو مدل رنا میتونه تو جایگاه باشه یکی اون رنا های اشتباهی که اصلا رشته پلی پپتید ندارن تک امینواسیدی هستن پس این مورد ممکن نیست اون رنایی هم که مکمل کدون حداقل دوتا امینو اسید متیونین داره پس ممکن نیست تنها یک امینو اسید متیونین داشته باشه.فکر کنم دارم بد توضیح میدم
      اخه به تی ار ان ای ها اصلا رشته پلی پپتید وصل نیست که! فقط اونی که تو جایگاه پی هست پلی پپتید داره. اونایی که وارد a میشن فقط یدونه امینو اسید دارن.

8. Top | #25028
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اخه به تی ار ان ای ها اصلا رشته پلی پپتید وصل نیست که! فقط اونی که تو جایگاه پی هست پلی پپتید داره. اونایی که وارد a میشن فقط یدونه امینو اسید دارن.
      اونایی که وارد جایگاهaمیشن تک امینواسیدی هستن بعد پیوند بین نوکلئوتید و امینو اسید متصل به رنا ناقل در جایگاهpشکسته میشه و با امینواسید متصل به رنا ناقل در جایگاهaپیوند پپتیدی میده حالا رنایی که تو جایگه a قرار داره دارای رشته پلی پپتیدیه

9. Top | #25029
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sepidddd نمایش پست ها
      اونایی که وارد جایگاهaمیشن تک امینواسیدی هستن بعد پیوند بین نوکلئوتید و امینو اسید متصل به رنا ناقل در جایگاهpشکسته میشه و با امینواسید متصل به رنا ناقل در جایگاهaپیوند پپتیدی میده حالا رنایی که تو جایگه a قرار داره دارای رشته پلی پپتیدیه
      اره درسته ولی اونایی که اشتباهی وارد جایگاه A میشن زنجیره پلی پپتید رو از تی ار ام ای جایگاه p نمیگیرن که! همونجوری تک امینواسیدی از جایگاه a خارج میشن

10. Top | #25030
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: hehe.jpg
مشاهده: 50
حجم: 49.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: has.jpg
حجم: 47.4 کیلو بایت
      سلام به عالیجنابان زیست شناسی. این تست ازمون قلمچی پارساله که گفته گزینه 3 میشه ولی من حس میکنم کلا غلطه و هیچ گزینه ایش درست نیست. ممنون میشم نظرتون رو درباره تحلیلم بگید
      در ممکن بودن بقیه گزینه ها که شکی نیست ولی گزینه 3 گفته خروج از A که طبق گفته کتاب ممکنه tRNA هایی توی این جایگاه قرار بگیرن که درست نیستن و بعدش از جایگاه برن بیرون. خب ممکنه یکی از اون تی ار ان ای های اشتباه اونی باشه که انتی کدون UAC و امینواسید متیونین داره باشه، و در اون صورت نمیشه گفت حتما بیشتر از یدونه متیونین توی زنجیره پلی پپتید وجود داره. و یعنی این گزینه هم میتونه درست باشه​ (امکان داره اتفاق بیفته)
      For the love of God can anyone help?

11. Top | #25031
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sepidddd نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: hehe.jpg
حجم: 49.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: has.jpg
حجم: 47.4 کیلو بایت
      درگزینه۳برای اینکه میگه رشته درسته اگر رشته ننوشته بود غلط بود رشته در مرحله طویل شدن هست که قطعا بیش از یک امینواسید وجود دارد
      شاید پاسخ نامه ۳دارای اشتباه باشه اولش کهمیگه این برای مرحله طویل شدن هست ولی الزامی نیست
      درکل زیاد مهم نیست ادم که نباید برای ی چنین تستی تایم بزاره و زیادی بخواد جزیی نگاه کنه این تست اصلا پتانسیل کنکور نداره و کلا تستی که بخواد زیاد ابهام داشته باشه مالی نیست
      ویرایش توسط Black_Hawk : 19 آبان 1400 در ساعت 02:06

12. Top | #25032
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان یه سری سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید.
      1- واکوئل انقباضی. این اصن چیه؟! یجای کتاب یه خط راجع بهش گفته ولی اصن نمیفهممش
      2-غشای پایه بافت پوششی جزو اون لایه درونی رگ ب حساب میاد یا نه؟
      3-دهلیز داخل انقباض بطنی پر میشه یا استراحت عمومی؟
      4-قلمچی گفته این غلطه : از روی هر رنای پیک فقط توسط یک نوع رنا بسپاراز رونویسی میشود. چرا؟
      5-ایا توی طویل شدن هم میشه trna حاوی امینو اسید رو توی جابگاه A دید؟
      ببخشید زیاد شد

13. Top | #25033
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Thehappy potato نمایش پست ها
      4-قلمچی گفته این غلطه : از روی هر رنای پیک فقط توسط یک نوع رنا بسپاراز رونویسی میشود. چرا؟
      ببخشید زیاد شد
      ۳- هردو

14. Top | #25034
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Thehappy potato نمایش پست ها
      ببخشید زیاد شد

1. مثل یه پمپ تصورش کن. منقبض میشه بعد باز میشه و با یه نیروی هل دادن طور آب و مواد دفعی رو خارج میکنه.
      2. غشای پایه بخشی از بافت پوششیه پس آره! ولی یادت باشه درونی ترین لایه رگ که بافت پوششیه، به سمت بیرون (یعنی سمت لایه ی ماهیچه ای-پیوندی غشای پایه ش قرار میگیره. نه سمت فضای رگ!
      3. هر دو
      4. توی پروکاریوت ها، ممکنه از روی چند ژن یه رنای پیک ساخته بشه. مثال های تنظیم رونویسی در پروکاریوت ها که کتاب گفته، دقت کنی 3 ژن به همدیگه وصلن و فقط یه راه انداز دارن! پس یدونه رنای پیک از 3 تا ژن بدست اومده. ولی بعدا از روی همون یدونه رنای پیک 3 رشته پلی پپتید حاصل میشه. اینو یادت نره
      5. منظورت از هم چیه؟! تی رنای دارای امینواسید فقط توی طویل شدن جایگاه آ حضور داره. توی مرحله آغاز که خالیه و توی مرحله پایان هم عوامل پایان رونویسی توی جایگاه آ قرار میگیرن

15. Top | #25035
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

1. مثل یه پمپ تصورش کن. منقبض میشه بعد باز میشه و با یه نیروی هل دادن طور آب و مواد دفعی رو خارج میکنه.
      2. غشای پایه بخشی از بافت پوششیه پس آره! ولی یادت باشه درونی ترین لایه رگ که بافت پوششیه، به سمت بیرون (یعنی سمت لایه ی ماهیچه ای-پیوندی غشای پایه ش قرار میگیره. نه سمت فضای رگ!
      3. هر دو
      4. توی پروکاریوت ها، ممکنه از روی چند ژن یه رنای پیک ساخته بشه. مثال های تنظیم رونویسی در پروکاریوت ها که کتاب گفته، دقت کنی 3 ژن به همدیگه وصلن و فقط یه راه انداز دارن! پس یدونه رنای پیک از 3 تا ژن بدست اومده. ولی بعدا از روی همون یدونه رنای پیک 3 رشته پلی پپتید حاصل میشه. اینو یادت نره
      5. منظورت از هم چیه؟! تی رنای دارای امینواسید فقط توی طویل شدن جایگاه آ حضور داره. توی مرحله آغاز که خالیه و توی مرحله پایان هم عوامل پایان رونویسی توی جایگاه آ قرار میگیرن
      1- اها. پس همون اسم دیگه واکوئل دفعیه؟
      2- متوجه شدم ممنون. میگم با این حساب پس اون عشای پایه پشت بافت پوششی درون شامه هم عضو درون شامه به حساب میاد؟ یکم کتاب گنگه رو این
      3-اها. کلا جایی هست که دهلیز پر نشه؟
      4-اینو متوجه نشدم اخرش
      5-یه کلمه رو جا انداخته بودم:/ اصلاحش: ایا توی طویل شدن هم میشه trna حاوی امینو اسید متیونین رو توی جابگاه A دید؟(بیاد تو ، مچ نشه بپره بره بیرون؟)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن