خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1528 از 1850 نخستنخست ... 1428151815271528152915381628 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,906 به 22,920 از 27745
    1. Top | #22906
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Apaq نمایش پست ها
      چشم، خیلی ممنون . پس فصل آزمون خیلی سبز که مثل اینکه تا عید خواهد اومد رو میگیرم .
      درجه یک ××!
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

2. Top | #22907
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام يه سوال،آيا اطراف شُش هاى گوسفند بافت چربي وجود داره؟ در يكى از تست هاى تركيبي خيلي سبز گفته كه گوسفند اطراف شش هاش چربي نداره آيا اين درسته؟

3. Top | #22908
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jun_216 نمایش پست ها
      سلام يه سوال،آيا اطراف شُش هاى گوسفند بافت چربي وجود داره؟ در يكى از تست هاى تركيبي خيلي سبز گفته كه گوسفند اطراف شش هاش چربي نداره آيا اين درسته؟
      تاجایی که یادمه اطراف ریه شون چربی نداشتن ... فقط قسمت هایی از نای دارای بافت چربیه

4. Top | #22909
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بعضیا میگن توی استخوان دراز مغز قرمز نداریم درسته ؟!؟ (نظام جدید)
      Success is what you make it

Take it how it come

5. Top | #22910
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Brah نمایش پست ها
      تو کتاب اصلا اشاره نکرده پس نباید سوال بیاد
      ولی اگه اینقدر اصرار داری بدونی سر استخوان های ران و بازو تا آخر عمر خونسازی میکنن

6. Top | #22911
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Brah نمایش پست ها
      در مرحله جنینی و بعد از تولد ، تا مرحله بلوغ همه ی استخوان ها حاوی مغز قرمز هستند ..... در بزرگسالان مغز قرمز محدود به مهره ها ، جناغ ، دنده ها ، استخوان جمجمه و اپی فیز ( دو سر ) استخوان دراز میشه . در مورد استخوان ران و بازو یه مواردی داریم که میگه سر متصل به تنه دارای مغز قرمزه و سر متصل به استخوان های ساعد و ساق دارای مغز زرد و چربی هستند ( نکته در کتاب درسی قدیم هم بود .... در کتاب جدید نمیدونم هستش یا نه)

7. Top | #22912
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      در مرحله جنینی و بعد از تولد ، تا مرحله بلوغ همه ی استخوان ها حاوی مغز قرمز هستند ..... در بزرگسالان مغز قرمز محدود به مهره ها ، جناغ ، دنده ها ، استخوان جمجمه و اپی فیز ( دو سر ) استخوان دراز میشه . در مورد استخوان ران و بازو یه مواردی داریم که میگه سر متصل به تنه دارای مغز قرمزه و سر متصل به استخوان های ساعد و ساق دارای مغز زرد و چربی هستند ( نکته در کتاب درسی قدیم هم بود .... در کتاب جدید نمیدونم هستش یا نه)
      کتاب جدید اصلا اشاره نکرده فقط در مورد مغز قرمز یکم توضیح داده

8. Top | #22913
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درود. یه مورد ابهام دار تو کتاب ما همین جمله ای که گفتین هست. از حدود 5 سالگی به بعد گلبول سازی فقط در مغز استخوان های پهن و بخش دیگری از استخوان های دراز که به تنه متصل هستند ادامه می یابد.
      حالا بحث اینجاس منظور از تنه چیه؟ ویس های رضا امیر رو که گوش می کردم می گفت منظور از تنه، تنه خود استخوان دراز هست نه تنه بدن. مدرسین هم که معمولا می گن تنه بدن. از اونجایی که یه مورد رو همینجوری رو هوا قبول نمی کنم این مورد برام جالب شد که ببینم کی درست میگه. وقتی به کتاب گایتون مراجعه کردم متوجه شدم استخوان Tibia یا درشت نی هم گلبول سازی داره تا 20 سالگی (بخش پروگزیمالش). خب حالا اگه ما تنه رو بدن در نظر بگیریم باید فقط سر استخوان ران و بازو گلبول سازی رو ادامه بدن و تیبیا این کار رو انجام نده (چون به تنه بدن متصل نیست). اگر ما تنه رو تنه ی استخوان در نظر بگیریم اینجوری با منابع علمی هم جور در میاد. چون سر ران، بازو و تیبیا رو شامل میشه. پس میشه نتیجه گرفت تنه منظور تنه خود استخوان هست و با این توجیه حقیقت علمی (گلبول سازی تیبیا) هم نقض نمیشه. یکی دیگه از مواردی که میشه بهش اشاره کرد اینه واژه تنه رو کتاب نظام جدید برا استخوان ها تو فصل خودش بکار می بره. پس اصلا واژه غریبی با استخون نیست.
      ویرایش توسط Rubiker : 11 بهمن 1398 در ساعت 11:58

9. Top | #22914
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      درود. یه مورد ابهام دار تو کتاب ما همین جمله ای که گفتین هست. از حدود 5 سالگی به بعد گلبول سازی فقط در مغز استخوان های پهن و بخش دیگری از استخوان های دراز که به تنه متصل هستند ادامه می یابد.
      حالا بحث اینجاس منظور از تنه چیه؟ ویس های رضا امیر رو که گوش می کردم می گفت منظور از تنه، تنه خود استخوان دراز هست نه تنه بدن. مدرسین هم که معمولا می گن تنه بدن. از اونجایی که یه مورد رو همینجوری رو هوا قبول نمی کنم این مورد برام جالب شد که ببینم کی درست میگه. وقتی به کتاب گایتون مراجعه کردم متوجه شدم استخوان Tibia یا درشت نی هم گلبول سازی داره تا 20 سالگی (بخش پروگزیمالش). خب حالا اگه ما تنه رو بدن در نظر بگیریم باید فقط سر استخوان ران و بازو گلبول سازی رو ادامه بدن و تیبیا این کار رو انجام نده (چون به تنه بدن متصل نیست). اگر ما تنه رو تنه ی استخوان در نظر بگیریم اینجوری با منابع علمی هم جور در میاد. چون سر ران، بازو و تیبیا رو شامل میشه. پس میشه نتیجه گرفت تنه منظور تنه خود استخوان هست و با این توجیه حقیقت علمی (گلبول سازی تیبیا) هم نقض نمیشه. یکی دیگه از مواردی که میشه بهش اشاره کرد اینه واژه تنه رو کتاب نظام جدید برا استخوان ها تو فصل خودش بکار می بره. پس اصلا واژه غریبی با استخون نیست.
      سلام وقت بخیر
      اقای رضا امیر جزو استاد های با سواد کنکور هستند و معمولا نکات شون از نظر علمی درسته ... ولی این نکته ای که فرمودید رو اشتباه کردند

11111111.png

گایتون رو هم که فرمودید ، کتابم الان پیشم نیست .... کرج برگشتم از کتاب چک میکنم خدمتتون میگم . ولی این موارد رو باید استناد کرد به مطالب بافت شناسی تا فیزیولوژی ...

10. Top | #22915
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از پاسخگویی. این عکس هم فکر کنم گویای برخی مسائل باشه. از کتاب بافت شناسی هست. قسمت مربوط به استخوانش همون تصویری هست که گایتون گذاشته. اینجا مشخصه Tibia در ساخت اریتروسیت نقش داره و با این حساب فقط سر ران و بازو نیست

tibia.png
      ویرایش توسط Rubiker : 11 بهمن 1398 در ساعت 18:18

11. Top | #22916
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      این تصویر رو هم یکی از بچه های هماتو برام فرستاد برای محکم کاری و اطمینان

lower.jpg

12. Top | #22917
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      ممنون از پاسخگویی. این عکس هم فکر کنم گویای برخی مسائل باشه. از کتاب بافت شناسی هست. قسمت مربوط به استخوانش همون تصویری هست که گایتون گذاشته. اینجا مشخصه Tibia در ساخت اریتروسیت نقش داره و با این حساب فقط سر ران و بازو نیست

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: tibia.PNG
مشاهده: 90
حجم: 34.7 کیلو بایت
      این رو از گایتون چک کردم ....
      screenshot_20200201-184757_chrome.jpg
      اینکه چرا نوشته تیبیا رو خودمم نمیدونم و ترم جدید میپرسم از استادام
      ولی اینکه همه ی استخوان های دراز اریتروسیت سازی میکنند بعد از سن ۲۰ سال ، هنوزم فکر میکنم غلطه ...

13. Top | #22918
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      این رو از گایتون چک کردم ....
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20200201-184757_Chrome.jpg
مشاهده: 61
حجم: 106.2 کیلو بایت
      اینکه چرا نوشته تیبیا رو خودمم نمیدونم و ترم جدید میپرسم از استادام
      ولی اینکه همه ی استخوان های دراز اریتروسیت سازی میکنند بعد از سن ۲۰ سال ، هنوزم فکر میکنم غلطه ...

ممنون از اینکه وقت گذاشتین
      در مورد همه استخوانها که علنا شکل فمور و تیبیا رو تا همون دوران جوانی نشون داده و کاملا مشخصه اریترسیت سازی اینا رسیده به صفر و در مورد بقیه اش هم صحبتی نکرده (همه کتابای رفرنس هم استناد کردن به این شکل)

اما جالب اینجاست این گویا مشکل طراح هم بوده قبلا. به این سوال سراسری 92 توجه کنید.

در یک فرد خردسال بخش اعظم سر استخوان زند زیرین از بافتی تشکیل شده است که ....
      1- حفرات نامنظم آن مملو از مغز زرد می باشند
      .
      .
      4- سلول های آن به صورت نامنظم در کنار یک دیگر قرار دارند

یعنی طراح با گفتن کلمه خردسال خودشو قشنگ از گیر انداختن تو همچین مخمصه ای نجات داده (ولی طراحش بسیار آدم باهوشی بوده که گفته چه کاریه بنویسم بزرگسال بعد بگن نه آقا بر اساس منابع علمی سوالت غلطه).
      در کل ممنونم ازتون از وقتی که گذاشتین

14. Top | #22919
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان لطفا جواب این 2 تا سوالمو بدید.
      1)آیا گیرنده های پروتئینی پروتئین سراسری اند یا پذیرنده ؟ وآیا هر پروتئین سطحی پذیرنده است؟ یعنی حتی سطحی هایی که تو سطح داخلی غشا هستند هم پذیرنده ان یا فقط اونایی که روی غشایند ؟!
      2) سلول میانبرگ در گیاه c4 هم توانایی فتونستنز با کالوین رو داره یا نه و در گیاه c3 هم آیا غلاف آوندی فتوسنتز میکنه ؟

15. Top | #22920
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها چرخه ی کربس اکسیژن مصرف میشه یا نه؟

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن