خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1472 از 1851 نخستنخست ... 1372146214711472147314821572 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,066 به 22,080 از 27759
    1. Top | #22066
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من تو کتابم نوشتم"این تصور که حرکات غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ می دهد،غلط است.پخش شدن هاگ ها و دانه ها روندی غیر فعال(غیرزیستی)است که توسط باد صورت می گیرد اما هاگ ها و دانه ها سلول هایی زنده اند."اما ابتدای صفحه ی 125 دوم نوشته"چون سلول هایی که چنین وظایفی بر عهده دارند مرده اند".کدوم یکی درسته؟
      هر بال پرنده 8 استخوان دارد یا بیش از 8 استخوان؟
      ایا مچ پای اسب 4 استخوان دارد؟
      ویرایش توسط four elements : 22 شهریور 1398 در ساعت 15:50

2. Top | #22067
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمدحسینم نمایش پست ها
      چرا؟
      این دریچه ها به طرف داخل بطن باز میشن
      پس باید موقع بازشدن کشیدگی زیاد شه نه بسته شدن..؟
      نه، فشار خون باعث باز و بسته شدن دریچه ها میشه! اما درنظر داشته باش وقتی فشار خون بطن باعث بسته شدن دریچه دهلیزی بطنی میشه، کشش اون قطعه های آویخته بیشتر میشه، اما خب کشسان نیست بخواد خود به خود دریچه رو به حالت باز برگردونه، باز شدن دوباره دریچه هم به دلیل فشار خون جمع شده در زمان سیستول تو دهلیزه !

3. Top | #22068
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط four elements نمایش پست ها
      من تو کتابم نوشتم"این تصور که حرکات غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ می دهد،غلط است.پخش شدن هاگ ها و دانه ها روندی غیر فعال(غیرزیستی)است که توسط باد صورت می گیرد اما هاگ ها و دانه ها سلول هایی زنده اند."اما ابتدای صفحه ی 125 دوم نوشته"چون سلول هایی که چنین وظایفی بر عهده دارند مرده اند".کدوم یکی درسته؟
      هر بال پرنده 8 استخوان دارد یا بیش از 8 استخوان؟
      ایا مچ پای اسب 4 استخوان دارد؟
      سوال اول: حرکت غیرفعال به حرکتی گفته میشه که بدون مصرف انرژی انجام بشه، پاره شدن هاگ دراثر تغییر رطوبت محیط و پراکنده شدن هاگ ها دراثر وزش باد هست... منظور کتاب از مرده بودن، صرف نکردن انرژیه، هم نکته شما و هم متن کتاب صحیحه...
      سوال دوم: تعداد استخوان ها با توجه به سرده و گونه و... متفاوته اما با توجه به شکل کتاب 8 تا است...
      سوال سوم: تعداد استخوان های مچ بین 6 تا 8 متغیر هستن اما باز هم مطابق شکل کتاب تعداد استخوان های مچ اسب رو 4 تا درنظر بگیرید....

به نکاتی که متن یا شکل کتاب رو زیر سوال می برن خیلی توجه نکنید... کتاب درسی ما کاملا درست نیست اما در سطح کنکور باید همه ی نکاتش رو پذیرفت...

سوال قبلی که پرسیدین و سوال اول الان، سوالات خوبی بودن... همینطور دقیق بخون دوست عزیز...
      ویرایش توسط _Shouko_ : 22 شهریور 1398 در ساعت 17:54

4. Top | #22069
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      سوال اول: حرکت غیرفعال به حرکتی گفته میشه که بدون مصرف انرژی انجام بشه، پاره شدن هاگ دراثر تغییر رطوبت محیط و پراکنده شدن هاگ ها دراثر وزش باد هست... منظور کتاب از مرده بودن، صرف نکردن انرژیه، هم نکته شما و هم متن کتاب صحیحه...
      سوال دوم: تعداد استخوان ها با توجه به سرده و گونه و... متفاوته اما با توجه به شکل کتاب 8 تا است...
      سوال سوم: تعداد استخوان های مچ بین 6 تا 8 متغیر هستن اما باز هم مطابق شکل کتاب تعداد استخوان های مچ اسب رو 4 تا درنظر بگیرید....

به نکاتی که متن یا شکل کتاب رو زیر سوال می برن خیلی توجه نکنید... کتاب درسی ما کاملا درست نیست اما در سطح کنکور باید همه ی نکاتش رو پذیرفت...

سوال قبلی که پرسیدین و سوال اول الان، سوالات خوبی بودن... همینطور دقیق بخون دوست عزیز...
      پس اگه در کنکور یکی از گزینه ها این باشه که حرکات غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ می دهد نادرست در نظر بگیریم یا درست؟

5. Top | #22070
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پس اگه در کنکور یکی از گزینه ها این باشه که حرکات غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ می دهد نادرست در نظر بگیریم یا درست؟
      نادرست...

6. Top | #22071
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نادرست...
      اگه گزینه ی یه تستی این باشه که "سلول هایی که وظیفه حرکات غیر فعال را برعهده دارند مرده اند"درست در نظر بگیریم یا نادرست؟
      اگه درسته چه تفاوتی با سوال قبلی داره؟

7. Top | #22072
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه گزینه ی یه تستی این باشه که "سلول هایی که وظیفه حرکات غیر فعال را برعهده دارند مرده اند"درست در نظر بگیریم یا نادرست؟
      اگه درسته چه تفاوتی با سوال قبلی داره؟
      ببین عزیز.. سوال کنکور رو هیچ وقت اینطور نمیدن... گفتم که منظور از مرده بودن، مصرف نکردن انرژی هست... اگر در این مورد تست های همه کتاب ها رو بخونی متوجه چگونگی طرح سوال میشی...
      مرده بودن از نظر کتاب به معنی بی جان بودن اون بخش گیاه نیست به معنی این هست که اون عمل(پراکنش هاگ و یا هرچیز دیگه) بدون مصرف انرژی انجام میشه...

8. Top | #22073
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین عزیز.. سوال کنکور رو هیچ وقت اینطور نمیدن... گفتم که منظور از مرده بودن، مصرف نکردن انرژی هست... اگر در این مورد تست های همه کتاب ها رو بخونی متوجه چگونگی طرح سوال میشی...
      مرده بودن از نظر کتاب به معنی بی جان بودن اون بخش گیاه نیست به معنی این هست که اون عمل(پراکنش هاگ و یا هرچیز دیگه) بدون مصرف انرژی انجام میشه...
      اگه منظور از مرده بودن عدم مصرف انرژیه پس باید سوال قبلی که پرسیدم درست باشه اما شما گفتین نادرست بود

9. Top | #22074
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه منظور از مرده بودن عدم مصرف انرژیه پس باید سوال قبلی که پرسیدم درست باشه اما شما گفتین نادرست بود
      هنوز متوجه منظور من نشدید...
      ببینید... هاگ زنده است و اگر منابع مورد نیاز در اختیار قرار بگیره رشد میکنه اما پراکنش هاگ عملی هست که بدون صرف انرژی انجام میشه... منظور کتاب هم همینه...
      عمل پراکنش هاگ، عملی هست که بدون صرف انرژی انجام میشه...
      سوال قبلی که میگید...منظور سوالتون این بود که اون سلول مرده است درحالی که در مثال پراکنش هاگ، هاگ زنده است...

10. Top | #22075
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داری کتاب آیکیو رو می خونی :/ درسته؟؟

11. Top | #22076
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز
      هاگ ها و دانه ها سلول هایی زنده اند پس حرکت غیر فعال فقط برای سلول های مرده رخ نمیدهد درست هستش
      و خب این در تناقض با کتاب نیست چون که گفته شده سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند مرده اند
      امیدوارم حل شده باشه !

تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #22077
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هنوز متوجه منظور من نشدید...
      ببینید... هاگ زنده است و اگر منابع مورد نیاز در اختیار قرار بگیره رشد میکنه اما پراکنش هاگ عملی هست که بدون صرف انرژی انجام میشه... منظور کتاب هم همینه...
      عمل پراکنش هاگ، عملی هست که بدون صرف انرژی انجام میشه...
      سوال قبلی که میگید...منظور سوالتون این بود که اون سلول مرده است درحالی که در مثال پراکنش هاگ، هاگ زنده است...
      یکم قاطی کردم معذرت میخوام اگه حوصلتون رو سر بردم
      منظور کتاب از سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند چه سلول هاییه؟

13. Top | #22078
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داری کتاب آیکیو رو می خونی :/ درسته؟؟
      نه،نکاتی رو که قبلا از اینترنت جمع کرده بودم و تو کتابم نوشتم دارم میخونم

14. Top | #22079
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه،نکاتی رو که قبلا از اینترنت جمع کرده بودم و تو کتابم نوشتم دارم میخونم
      اینترنت به هیچ وجه منبع خوبی نیست... اگر هم رفتی سراغ کتاب آیکیو خیلی درگیر سوالات کلیشه ایش نشو.. کتاب خیلی خوبه ولی بعضی تست هاش متن کتاب رو نقض میکنه

15. Top | #22080
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکم قاطی کردم معذرت میخوام اگه حوصلتون رو سر بردم
      منظور کتاب از سلول هایی که چنین وظایفی را بر عهده دارند چه سلول هاییه؟
      نه عزیز... این چه حرفیه
      سوالتون رو متوجه نشدم... کدوم وظیفه؟ اگر ممکنه متن کتاب رو کامل بنویسید

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن