خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1460 از 1852 نخستنخست ... 1360145014591460146114701560 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21,886 به 21,900 از 27766
    1. Top | #21886
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parisa.m نمایش پست ها
      باتوجه به فعالیت پمپ سدیم پتاسیم سدیم خارج و پتاسیم وارد میشه.
      الان برای خودم سوال پیش اومد که اون کانالای سدیم و پتاسیمی (که تعداد پتاسیم ها بیشتره) و به منفی شدن پتانسیل داخل نسبت به بیرون در ارامش کمک میکنه حین پتانسیل عمل هم بازه؟
      در اینصورت سدیم و پتاسیم هم وارد میشن هم خارج

2. Top | #21887
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هم سدیم هم پتاسیم چه در حالت ارامش چه عمل ، هردو هم خارج میشن هم وارد میشن

3. Top | #21888
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان برای خودم سوال پیش اومد که اون کانالای سدیم و پتاسیمی (که تعداد پتاسیم ها بیشتره) و به منفی شدن پتانسیل داخل نسبت به بیرون در ارامش کمک میکنه حین پتانسیل عمل هم بازه؟
      اون کانال هایی که می‌فرمایید، کانال های نشتی (همیشه باز یا بدون دریچه) هستن و چه در پتانسیل عمل و چه در حین پتانسیل آرامش باز هستن
      کانال های دریچه دار سدیم و پتاسیم هم یه سری کانال دیگه هستن که در ابتدای پتاسنیل عمل، اول سدیمی باز میشه و ...

4. Top | #21889
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A . H نمایش پست ها
      در هنگام پتانسیل عمل همانند پتانسیل ارامش سدیم.... و پتاسیم .....
      میشه لطفا توضیح بدید
      چون از (همانند) استفاده کرده به نظرم جواب هاش به این صورت هست:
      جای خالی اول: خارج
      جای خالی دوم: وارد
      البته خیلی وقته فصل اعصاب رو نخوندم ولی تا جایی که یادم میاد در هنگام پتانسیل عمل، هر دو نوع کانال دریچه دار سدیمی و پتاسیمی، به ترتیب باز و بسته میشن (بدون دریچه ها هم که همیشه بازن) ولی برایند حرکت عبور بار های سدیم به سمت خارج و برایند حرکت عبور بار های پتاسیم به سمت داخل هست. (یعنی از کانال های دریچه دار، یون های بیشتری به نسبت کانال های بدون دریچه عبور میکنه)

5. Top | #21890
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_95 نمایش پست ها
      هم سدیم هم پتاسیم چه در حالت ارامش چه عمل ، هردو هم خارج میشن هم وارد میشن
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      چون از (همانند) استفاده کرده به نظرم جواب هاش به این صورت هست:
      جای خالی اول: خارج
      جای خالی دوم: وارد
      البته خیلی وقته فصل اعصاب رو نخوندم ولی تا جایی که یادم میاد در هنگام پتانسیل عمل، هر دو نوع کانال دریچه دار سدیمی و پتاسیمی، به ترتیب باز و بسته میشن (بدون دریچه ها هم که همیشه بازن) ولی برایند حرکت عبور بار های سدیم به سمت خارج و برایند حرکت عبور بار های پتاسیم به سمت داخل هست. (یعنی از کانال های دریچه دار، یون های بیشتری به نسبت کانال های بدون دریچه عبور میکنه)
      من با توجه به اینکه فکر کنم تو یکی از گزینه های کنکور دیده بودم که نوشته بود سدیم هم در پتانسیل عمل و هم در پتانسیل ارامش همواره به سلول داخل میشود
      الان یعنی هم اون پمپ سدیم-پتاسیم تو هر دو کار میکنه و هم اون کانال هایی که بدون دریچه دار هستند و تو پتانسیل رامش کار میکنند ؟ ( هم تو ارامش و هم عمل )

6. Top | #21891
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من با توجه به اینکه فکر کنم تو یکی از گزینه های کنکور دیده بودم که نوشته بود سدیم هم در پتانسیل عمل و هم در پتانسیل ارامش همواره به سلول داخل میشود
      الان یعنی هم اون پمپ سدیم-پتاسیم تو هر دو کار میکنه و هم اون کانال هایی که بدون دریچه دار هستند و تو پتانسیل رامش کار میکنند ؟ ( هم تو ارامش و هم عمل )
      سدیم و پتاسیم هم در پتانسیل عمل و در پتانسیل آرامش هم به سلول وارد و هم از سلول خارج میشن ولی کتاب بر اساس برایند صحبت کرده. در فرایند انتشار و اسمز، ما برایند حرکت ها رو در نظر می‌گیریم، نه هر حرکتی رو (در اسمز، حرکت مولکول های آب هم از سمت رقیق به غلیظ و هم از سمت غلیظ به رقیق هست ولی برایند حرکت از محیط رقیق به غلیظ صورت می‌گیره)
      بله دقیقا. پمپ سدیم پتاسیم و کانال های بدون دریچه، هم در پتانسیل آرامش و هم در پتانسیل فعال هستن
      اینم متن صریح! کتاب درسی زیست سال یازدهم چاپ 97-98 صفحه 5 که خیالتون رو راحت کنه: (در پایان پتانسیل عمل، غلظت یون های پتاسیم و سدیم در دو سوی غشای یاخته، با حالت آرامش تفاوت دارد. فعالیت بیشتر پمپ سدیم-پتاسیم موجب می‌شود غلظت یون های سدیم و پتاسیم در دو سوی غشا دوباره به حالت آرامش برگردد.) می‌بینید که نوشته شده فعالیت بیشتر. یعنی پمپ سدیم پتاسیم همواره فعاله ولی شدت فعالیتش تغییر می‌کنه

7. Top | #21892
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.تو آزمایش یان ویلموت برا ایجاد گوسفند دالی‌ ، سلول پستانی هسته دار بزرگتره یا تخمک خالی؟
      تو شکل ص ۴۴ تو مراحلی که نشون داده چرا وسطش هسته پریده تو سلول بزرگه؟
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

8. Top | #21893
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      سلام.تو آزمایش یان ویلموت برا ایجاد گوسفند دالی‌ ، سلول پستانی هسته دار بزرگتره یا تخمک خالی؟
      تو شکل ص ۴۴ تو مراحلی که نشون داده چرا وسطش هسته پریده تو سلول بزرگه؟
      تخمک بزرگتره
      خب شوک الکتریکی دادیم دیگه!
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

9. Top | #21894
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلول های نگهبان روزنه نسبت به بقیه سلولهای روپوستی بزرگترن یا کوچیکتر؟
      ((شکل ف۳دوم و ۵ف۶دوم هست.))
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

10. Top | #21895
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      سلول های نگهبان روزنه نسبت به بقیه سلولهای روپوستی بزرگترن یا کوچیکتر؟
      ((شکل ف۳دوم و ۵ف۶دوم هست.))
      بنظرم بزرگتر هستند
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

11. Top | #21896
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      همه رفتارها تحت تاثیر وراثت هستند و بسیاری ار رفتارها وراثت نقش تعیین کننده را دارد
      درسته یا غلط ؟
      یادگیری که برای حفظ بقا استفاده میشود ... است ./// فقط نقش پذیری رو در نظر بگیریم یا ... ؟
      ( چند تا سوال دیگه هم دارم میپرسم تا شب )
      اولی درسته
      برای سوال دومی خیلی رفتارها برای حفظ بقا هستش
      برای نقش پذیری میگیم رفتاری که در حفظ بقا اهمیت زیادی دارد
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #21897
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر سلول جانوری زنده و فعال در تقسیم(میوز و میتوز) قطعا سانتریول دارد؟!
      2-درهرنوع تقسیم این سلول جانوری زنده سانتریول ها فقط یکبار همانندسازی میکنند!(سنجش گفته درسته.پس بعد تلوفاز1 که سانترویل ها دو برابر میشه یعنی چی؟اینکه 2بار همانندسازی سانتریول شد)

13. Top | #21898
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nani87 نمایش پست ها
      هر سلول جانوری زنده و فعال در تقسیم(میوز و میتوز) قطعا سانتریول دارد؟!
      2-درهرنوع تقسیم این سلول جانوری زنده سانتریول ها فقط یکبار همانندسازی میکنند!(سنجش گفته درسته.پس بعد تلوفاز1 که سانترویل ها دو برابر میشه یعنی چی؟اینکه 2بار همانندسازی سانتریول شد)
      قطعا سانتریول داره که دوک تقسیم ساخته شده دیگه البته چون گفتی فعال در تقسیم درسته اگه میگفتی هر سلول جانوری غلط بود بود چون گلبول قرمز اندامک نداره
      در ضمن سانتریول بعد تلو یک همانند سازی میشه ولی کروموزوم خیر
      سنجش اشتباه کرده

14. Top | #21899
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستی یه نکته که سوژه کنکور 96 بود اینه تخمک و اسپرم یک جفت سانتریول دارند نه دو جفت

15. Top | #21900
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      توی اپیدرم برگ که نگهبان روزنه فتوسنتز میکنه و سلولهای اپیدرمی معمولی فنوسنتز نمیکنند(چرا پس سبزرنگ هستند؟مگر هرچی سبز بود فتوسنتز نمیکرد؟)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن