خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1442 از 1839 نخستنخست ... 1342143214411442144314521542 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21,616 به 21,630 از 27582
    1. Top | #21616
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobina_sa نمایش پست ها
      سلام. از زیست نظام جدید آزمون سنجش دیروز چندتا سوال داشتم. ممنون میشم جواب بدید.
      ۱_ سوال ۱۶۴ قسمت سوم، نوشته در شرایط نور کم، با تبدیل بعضی سبزدیسه ها به رنگ دیسه، بر مقدار کاروتنوئید های گیاهان افزوده میشود.
      خب برای این مورد که درست گرفته، میشه مثال نقض هم آورد! مثلا تو صفحه ی ۱۰۶ زیست دهم نوشته برگ بعضی گیاهان بخش های غیرسبز دارد که در شرایط کاهش نور، رنگ دیسه به سبزدیسه تبدیل میشه!
      جمله در کل درسته ها ولی بهتر نبود که یه قید مثل اغلب هم کنارش میاورد؟!
      ۲_سوال ۱۶۵ نوشته جواب میشه گزینه ی ۳!! آخه توی ملخ که غذا بعد از پیش معده اول وارد کیسه های معده میشه و اونجا گوارش کامل میشه بعد میره توی معده که جایگاه جذب مواد غذاییه!!
      نه که مستقیم بره توی معده!
      الان من چیو اشتباه متوجه شدم؟!
      ۳_ احتمالا توی این مورد یکم گیج بازی درآوردم فقط یکی بگه چرا توی سوال ۱۷۲ گزینه ی ۴ غلطه؟! این گزینه فقط درمورد هیدر صادقه؟
      پ.ن: شرمنده زیاد شد!
      من نظام قدیمم و 1 و 3 رو متوجه نشدم...سبز دیسه
      درمورد 2 در ملخ غذا کلا وارد کیسه معده نمیشه و گوارش شیمیایی و جذب مواد غذایی در معده انجام میشه.

2. Top | #21617
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh_r نمایش پست ها
      من نظام قدیمم و 1 و 3 رو متوجه نشدم...سبز دیسه
      درمورد 2 در ملخ غذا کلا وارد کیسه معده نمیشه و گوارش شیمیایی و جذب مواد غذایی در معده انجام میشه.
      منظورم از سبزدیسه همون کلروپلاسته. رنگ‌دیسه هم همون کروموپلاسته.
      در مورد ملخ هم بگم که نمیدونم توی کتاب شما چطور نوشته شده ولی این دقیقا متن کتاب مائه:« غذا به بخش کوچکی به نام پیش معده وارد میشود. دیواره ی پیش معده دندانه هایی دارد که به خرد شدن بیشتر مواد غذایی کمک میکنند. معده و کیسه های معده، آنزیم هایی ترشح میکنند که به پیش معده وارد میشوند. حرکات مکانیکی پیش معده و عملکرد آنزیم ها، ذرات ریزی ایجاد میکنند که به کیسه های معده وارد و گوارش برون یاخته ای (برون سلولی) کامل میشود. جذب در معده صورت میگیرد.»
      الان یعنی غذا بعد از پیش معده میره توی معده بعد میره تو کیسه های معده بعد که گوارشش کامل شد میاد توی معده تا جذب شه؟!! من نفهمیدم
      «سرِ آن ندارد امشب که برآید آفتابی؟ / تو خود، آفتابِ خود باش و طلسم کار بشکن»

3. Top | #21618
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در مورد ملخ هم بگم که نمیدونم توی کتاب شما چطور نوشته شده ولی این دقیقا متن کتاب مائه:« غذا به بخش کوچکی به نام پیش معده وارد میشود. دیواره ی پیش معده دندانه هایی دارد که به خرد شدن بیشتر مواد غذایی کمک میکنند. معده و کیسه های معده، آنزیم هایی ترشح میکنند که به پیش معده وارد میشوند. حرکات مکانیکی پیش معده و عملکرد آنزیم ها، ذرات ریزی ایجاد میکنند که به کیسه های معده وارد و گوارش برون یاخته ای (برون سلولی) کامل میشود. جذب در معده صورت میگیرد.»
      الان یعنی غذا بعد از پیش معده میره توی معده بعد میره تو کیسه های معده بعد که گوارشش کامل شد میاد توی معده تا جذب شه؟!! من نفهمیدم
      اوه من فکر نمیکردم تغییرات انقدر زیاد باشه!
      اره نتیجه گیریت درسته
      پیش معده ی شما و سنگدان ما تو کتاب شما هم محل گوارش مکانیکیه و هم محل استارت گوارش شیمیایی
      @Saeed79
      ویرایش توسط faezeh_r : 21 اردیبهشت 1398 در ساعت 19:13

4. Top | #21619
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh_r نمایش پست ها
      اوه من فکر نمیکردم تغییرات انقدر زیاد باشه!
      اره نتیجه گیریت درسته
      پیش معده ی شما و سنگدان ما تو کتاب شما هم محل گوارش مکانیکیه و هم محل استارت گوارش شیمیایی
      @Saeed79
      طبق کتاب ما , مواد غذایی توی پیش معده توسط آنزیم های ترشح شده از کیسه های معده و معده , گوارش شیمیایی پیدا میکنن (+گوارش مکانیکی به دلیل دندانه های پیش معده ...) و بعد وارد کیسه های معده میشن و گوارش برون سلولی تکمیل میشه. از اونجا میرن توی معده و جذب انجام میشه و ...

در مورد سوال دومت مبینا , سوال نگفته بلافاصله !
      درسته بعد از پیش معده غذا بلافاصله وارد کیسه های معده میشه ولی بعد از اون ؟ وارد معده میشه ...
      هرچند متن سوال ایراد داره ولی قابل توجیهِ ...

5. Top | #21620
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام. از زیست نظام جدید آزمون سنجش دیروز چندتا سوال داشتم. ممنون میشم جواب بدید.
      ۱_ سوال ۱۶۴ قسمت سوم، نوشته در شرایط نور کم، با تبدیل بعضی سبزدیسه ها به رنگ دیسه، بر مقدار کاروتنوئید های گیاهان افزوده میشود.
      خب برای این مورد که درست گرفته، میشه مثال نقض هم آورد! مثلا تو صفحه ی ۱۰۶ زیست دهم نوشته برگ بعضی گیاهان بخش های غیرسبز دارد که در شرایط کاهش نور، رنگ دیسه به سبزدیسه تبدیل میشه!
      جمله در کل درسته ها ولی بهتر نبود که یه قید مثل اغلب هم کنارش میاورد؟!
      ۲_سوال ۱۶۵ نوشته جواب میشه گزینه ی ۳!! آخه توی ملخ که غذا بعد از پیش معده اول وارد کیسه های معده میشه و اونجا گوارش کامل میشه بعد میره توی معده که جایگاه جذب مواد غذاییه!!
      نه که مستقیم بره توی معده!
      الان من چیو اشتباه متوجه شدم؟!
      ۳_ احتمالا توی این مورد یکم گیج بازی درآوردم فقط یکی بگه چرا توی سوال ۱۷۲ گزینه ی ۴ غلطه؟! این گزینه فقط درمورد هیدر صادقه؟
      پ.ن: شرمنده زیاد شد!
      1- ببین این تیپ سوال رو من هم تا آزمون قبل مشکل داشتم (سوال 131 زیست کانون آزمون 13 اردیبهشت)
      وقتی سوال کلی میگه و قید نمیاره نباید دنبال مثال نقض باشی ! اینطوری بگم : توی گیاهان با کاهش نور بعضی از سبزدیسه ها به رنگ دیسه تبدیل میشن ... آیا همچین اتفاقی ممکنه ؟ آره ! پس گزینه کاملا درسته ...

2-پست بالا توضیح دادم

3-واسه رد این گزینه , باکتری های بدون پوشینه آزمایش گریفیت کافیه ...

6. Top | #21621
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      طبق کتاب ما , مواد غذایی توی پیش معده توسط آنزیم های ترشح شده از کیسه های معده و معده , گوارش شیمیایی پیدا میکنن (+گوارش مکانیکی به دلیل دندانه های پیش معده ...) و بعد وارد کیسه های معده میشن و گوارش برون سلولی تکمیل میشه. از اونجا میرن توی معده و جذب انجام میشه و ...

در مورد سوال دومت مبینا , سوال نگفته بلافاصله !
      درسته بعد از پیش معده غذا بلافاصله وارد کیسه های معده میشه ولی بعد از اون ؟ وارد معده میشه ...
      هرچند متن سوال ایراد داره ولی قابل توجیهِ ...

پس من زیادی توی جواب دادن به سوال وسواس به خرج دادم
      متوجه شدم.ممنون.

7. Top | #21622
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      1- ببین این تیپ سوال رو من هم تا آزمون قبل مشکل داشتم (سوال 131 زیست کانون آزمون 13 اردیبهشت)
      وقتی سوال کلی میگه و قید نمیاره نباید دنبال مثال نقض باشی ! اینطوری بگم : توی گیاهان با کاهش نور بعضی از سبزدیسه ها به رنگ دیسه تبدیل میشن ... آیا همچین اتفاقی ممکنه ؟ آره ! پس گزینه کاملا درسته ...

2-پست بالا توضیح دادم

3-واسه رد این گزینه , باکتری های بدون پوشینه آزمایش گریفیت کافیه ...
      آهان. هم مورد اول رو فهمیدم هم. دوم.
      فقط مورد سوم من منظورم سوال ۱۷۲ـه. نه ۱۷۱.
      همون سوالی که در مورد جانداران دارای حفره ی گوارشیه.

8. Top | #21623
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آهان. هم مورد اول رو فهمیدم هم. دوم.
      فقط مورد سوم من منظورم سوال ۱۷۲ـه. نه ۱۷۱.
      همون سوالی که در مورد جانداران دارای حفره ی گوارشیه.
      گزینه 3 :کتاب نوشته بعضیاشون آنزیم ترشح میکنند و دیگر سلول ها جذبشون میکنند تا گوارش درون سلولی انجام بدند. یعنی بعضی ها آنزیم ترشح میکنند و بعضی ها گوارش درون سلولی ...
      گزینه 4 : تاژک دارند نه مژک ...

9. Top | #21624
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      گزینه 3 :کتاب نوشته بعضیاشون آنزیم ترشح میکنند و دیگر سلول ها جذبشون میکنند تا گوارش درون سلولی انجام بدند. یعنی بعضی ها آنزیم ترشح میکنند و بعضی ها گوارش درون سلولی ...
      گزینه 4 : تاژک دارند نه مژک ...
      وای عجب بی دقتی مزخرفی من اونو تا الان داشتم تاژک میخوندم نه مژک!
      تشکر بابت جواب
      موفق باشید.

10. Top | #21625
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در فصل 6 پیش دانشگاهی رابطه ی r=B-D که اهنگ رشد ذاتیه B شامل همه ی عوامل افزایش دهنده ی جمعیت میشه یافقط تولد؟
      این سوالو به خاطر این میپرسم چون در یکی از ازمونهای اخیر گزینه 2 مهاجرت به داخل رو هم جز B گرفته بود
      مشاوره دوران جمع بندی
      با دانشجوی دانشگاه تهران
      Telegram ID :@Naseri199

" با جمع بندی صحیح درصد درس زیست را میتوان حداقل ۳۰% بهبود بخشید"

11. Top | #21626
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahtis نمایش پست ها
      در فصل 6 پیش دانشگاهی رابطه ی r=B-D که اهنگ رشد ذاتیه B شامل همه ی عوامل افزایش دهنده ی جمعیت میشه یافقط تولد؟
      این سوالو به خاطر این میپرسم چون در یکی از ازمونهای اخیر گزینه 2 مهاجرت به داخل رو هم جز B گرفته بود
      رشد "ذاتی" فقط تولد
      ولی رشد جمعیت با مهاجرت به درون
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #21627
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      @reyhanesarjaz
      نه
      سه فصل آخر پیش فقط
      اونم زیاد نباید طولش بدید چون وقت کمه
      ظرفیت پیام های اختصاصیتون پر شده
      Responsible for the MEMEs of the association

13. Top | #21628
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      capture.png?

14. Top | #21629
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      capture.png

15. Top | #21630
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      هورمون که رشد و نمو و افزایش ضخامت رحم نقش مستقیم دارد برخلاف هورمون انسولین تحت تاثیر مستقیم هورمون های هیپوتالاموس قرار میگیرد
      در انسان کاهش غیر طبیعی هورمون انسولین سبب می شود تا ترشح h به درون نفرون ها افزایش یابد
      سلول های بخش برون ریز پانکراس با ترشح انزیم های گوارشی میتواند گلیکوژن را در درون سلول های روده تجزیه کند
      افزایش شدید در میزان ترشح هورمون های موجود در هیپوفیز پسین رخ دهد به ترتیب فشار اسمزی خون افزایش و حجم ادرار کاهش می یابد
      افزایش انسولین چه تاثیری بر حجم ادرار دارد ؟
      کدام مورد درسته کدام نادرست ؟ با توضیح
      دوستان لطفا کمک کنید
      ویرایش توسط A . H : 27 اردیبهشت 1398 در ساعت 20:41

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن