خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1439 از 1850 نخستنخست ... 1339142914381439144014491539 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21,571 به 21,585 از 27743
    1. Top | #21571
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh-77 نمایش پست ها
      دوستان یه سوال : توی کتاب زیست سال سوم نوشته که میتوکندری و کلروپلاست در جی ۲ اینترفاز همانندسازی انجام میدن ‌‌. اما بعدا تو کتاب سال چهارم فصل ۳ نوشته که میتوکندری و کلروپلاست مستقل از چرخه سلولی تقسم میشوند . حالا کدومه؟
      ببین هر وقت سلول لازم داشته باشه تقسیم میشن و نیازی نیست که اون موقع حتما جی 2 ی اینترفاز باشه به این میگن مستقل
      ولی اون موقع که جی 2 ی اینتر فازم هست باز تقسیم میشن
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

2. Top | #21572
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام،یه سوال از آغازیان داشتم، توی کتاب گفته که آغازیان ساختار تولیدمثلی پرسلولی ندارن،ولی کاهوی دریایی گامتوفیت و اسپوروفیتش پرسلولی ان، منظورش از ساختار تولیدمثلی دقیقا چی بوده ؟

3. Top | #21573
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtabsalehi نمایش پست ها
      سلام،یه سوال از آغازیان داشتم، توی کتاب گفته که آغازیان ساختار تولیدمثلی پرسلولی ندارن،ولی کاهوی دریایی گامتوفیت و اسپوروفیتش پرسلولی ان، منظورش از ساختار تولیدمثلی دقیقا چی بوده ؟
      سلام
      منظور از ساختار تولید مثلی آرکگن و آنتریدی تو خزه و سرخس و تخمک و کیسه گرده تو نهاندانگان و ایناس
      گامتوفیت و اسپوروفیت ساختار تولید مثلی حساب نمیشن و فقط چرخه ای از زندگی هستن
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

4. Top | #21574
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh-77 نمایش پست ها
      دوستان یه سوال : توی کتاب زیست سال سوم نوشته که میتوکندری و کلروپلاست در جی ۲ اینترفاز همانندسازی انجام میدن ‌‌. اما بعدا تو کتاب سال چهارم فصل ۳ نوشته که میتوکندری و کلروپلاست مستقل از چرخه سلولی تقسم میشوند . حالا کدومه؟
      این نکته خودش مثال نقضیه ک بسیاری از عبارت های تقسیم سلولی رو میتونه رد کنه
      میتوکندری و کاروپلاست هیچ ربطی ب چرخه سلولی ندارن چون مختص یوکاریوتهاست و اونا با توجه به نیاشون پروکاریوتن و همچنین هر موقع ک بخوان میتونن تقسیم بشن . منظور کتابم تو سل سوم اینه چون در هر قسمتی بخوان میتونن تقسیم بشن پس در جی2 هم درحال تقسیمن
      مثلا اگه عبارت به شما بگه به هیچ وجه در مرحل s چرخه سلولی اندامک همانند سازی نمیشه این جمله بخاطر همین نکته ای ک گفتم رد میشه

5. Top | #21575
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط im.awbol نمایش پست ها
      سلام
      منظور از ساختار تولید مثلی آرکگن و آنتریدی تو خزه و سرخس و تخمک و کیسه گرده تو نهاندانگان و ایناس
      گامتوفیت و اسپوروفیت ساختار تولید مثلی حساب نمیشن و فقط چرخه ای از زندگی هستن
      من درست متوجه نمیشم ، پس به اون ساختار گامتوفیت و اسپوروفیت چی میگن؟منظورم اینه بهرحال اونا هم یه ساختاری هستن؟میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟

6. Top | #21576
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من درست متوجه نمیشم ، پس به اون ساختار گامتوفیت و اسپوروفیت چی میگن؟منظورم اینه بهرحال اونا هم یه ساختاری هستن؟میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
      هیچ آغازی ای ساختار تولید مثلی *پرسلولی* نداره . میتونه ساختار تولید مثلی داشته باشه ولی پرسلولی نیست . شما اینجوری یادت نگهدار : )

7. Top | #21577
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه رقابتی وجود داشته باشه لزوما کنام ها با هم هم پوشانی دارند ؟ ( چه بنیادی و چه واقعی )

8. Top | #21578
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A . H نمایش پست ها
      اگه رقابتی وجود داشته باشه لزوما کنام ها با هم هم پوشانی دارند ؟ ( چه بنیادی و چه واقعی )
      اگر کنام های واقعی همپوشانی داشته باشند رقابت بر سر مواد غذایی مشترک رو خواهیم داشت

9. Top | #21579
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hameeed نمایش پست ها
      اگر کنام های واقعی همپوشانی داشته باشند رقابت بر سر مواد غذایی مشترک رو خواهیم داشت
      امکان داره بدون همپوشانی رقابتی وجود داشته باشد ؟

10. Top | #21580
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A . H نمایش پست ها
      امکان داره بدون همپوشانی رقابتی وجود داشته باشد ؟
      فکر نکنم ، وقتی دو جاندار در یک مکان مشترک نباشند طبیعتا رقابتی هم وجود نخواهد داشت

11. Top | #21581
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      هیچ آغازی ای ساختار تولید مثلی *پرسلولی* نداره . میتونه ساختار تولید مثلی داشته باشه ولی پرسلولی نیست . شما اینجوری یادت نگهدار : )
      چییییی ???? مگه تک سلولی میتونه ساختار تولید مثلی داشته باشه ??? چرا اطلاعات غلط میدین.
      ساختار تولید مثلی رو فقط پرسلولی ها دارن . هیچ آغازی ای ساختار تولید مثلی نداره ولی ساختار تولید مثل هرکی داشته باشه حتما پرسلولیه و تک سلولی واجد این شرایط نیست .
      قصد جسارت ندارم ولی خودتونم نفهمیدید چی گفتین

12. Top | #21582
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      ببینید گامتوفیت و اسپوروفیت مرحله ای از چرخه زندگی یک گیاهه و آغازیانی که چرخه زندگیشون تناوب نسله
      مثل کاهوی دریایی از جلبک سبز پر سلولی یا همه جلبک های قهوه ای یا معمولا جلبک های قرمز

تعریف اسپوروفیت و گامتوفیت اینه که صرفا یه مدت از زندگیه گیاهه و ساختار نیست ، تو دوره گامتوفیتی گامت تولید میکنن و هاپلوئیدن و توی دوره اسپوروفیتی اسپور یا همون هاگ رو تولید میکنن که دیپلوئید هستن و هاگها حاصل میوزند.
      اما ساختار تولید مثلی مثلا مثل انسان محل به وجود اومدن سلولهای جنسیشون هست
      مثل ارکگن در خزه و سرخس که سلول تخم زا ایجاد میکنن و تخمک در نهاندانگان یا انتریدی در سرخس و خزه که انتروزوئید یا همون سلول جنسی نر تولید میکنن و کیسه گرده در نهاندانگان که گرده تولید میکنن
      به اینا میگن ساختار تولید مثلی که به هیچ عنوان در آغازیان دیده نمیشه .
      موفق باشین

13. Top | #21583
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چییییی ???? مگه تک سلولی میتونه ساختار تولید مثلی داشته باشه ??? چرا اطلاعات غلط میدین.
      ساختار تولید مثلی رو فقط پرسلولی ها دارن . هیچ آغازی ای ساختار تولید مثلی نداره ولی ساختار تولید مثل هرکی داشته باشه حتما پرسلولیه و تک سلولی واجد این شرایط نیست .
      منبع من کتاب و آیکیو هست
      میتونین برین متن کتاب رو هم بخونین که نوشته آغازیان ساختار تولید مثلی *پرسلولی* ندارند . و صفحه های بعد هم نوشته کاهوی دریایی* ساختار تولید مثلی* بنام اسپورانژ تشکیل میدهد . خب ، بنظر شما کدوم درسته ؟ و چی باید برداشت کرد از این دوتا متن مختلف ؟ اگه چیز دیگه ای غیر از این میدونین به منم بگین ولی با مراجعه به متن کتاب .
      شما داری میگی هیچ آغازی ای ساختار تولید مثلی نداره ؟ متن کتاب دقیقا برای اسپورانژ کاهوی دریایی *ساختار تولید مثلی * رو بکار برده . چطور میگی هیچ آغازی ای ساختار تولید مثلی نداره ؟
      مگه من گفتم آغازیان همه تک سلولی اند ک میگی تک سلولی واجد ساختار تولیدمثلی نیست ؟ شمایی ک بد برداشت کردی جمله ی من رو ، من خودم دقیقا متوجهم ک چی میگم

اگ استنباطی از متن کتاب و کتابهای تستتون دارین راجب این دوتا جمله ی کتاب دراختیارمون قرار بدین ، خوشحال میشیم ^_^

14. Top | #21584
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون که راهنمایی می کنین، یه سوال پس اسپورانژ که در مورد کاهوی دریایی گفته زیرش ،ساختار تولید مثلی نیست؟
      یه سوال دیگه هم اینکه این بر**** که برای کاهوی دریایی کشیده ،اونا چی هستن؟
      بازم ممنون.

15. Top | #21585
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      ممنون، فقط نمی دونم مثلا زیگوت که میتوز میکنه خب یه ساختار پرسلولی بوجود میاد،این نمیدونم چیه!

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن