خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1428 از 1851 نخستنخست ... 1328141814271428142914381528 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21,406 به 21,420 از 27763
    1. Top | #21406
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Devil May Cry نمایش پست ها

اتفاقی نمیوفته چون ویروس در شرایط مساعد از چرخه لیزوژنی وارد چرخه لیتیک می شه
      امر دیگه؟!
      :/
      دادا فکرم خلاق بود اتفاق که می افته چون اندوسپور نمیزاره ویروس خارج شه چون ویروس نوعی انگله پس از درون باکتری میخواد بزنه بیرون و به دنبال یه میزبان دیگه بگرده چون باکتری تقسیم نمیشه و غیر فعاله چون اندوسپور کشیده هیچ کاری نمیتونه بکنه ویروس و چون وارد چرخه لیزوژنی شده بود گفتم شاید همزیست شن تو چنین شرایطی ، دو یو اندر استند؟ در ضمن نصف این چرندیاتی که تو این تاپیکای زیست هس البته به جز مهدی که قبولش دارم نصف نصف منم اطلاعی از زیست ندارین من فقط یه سال زیست رو از ب بسم الله تا اخرش بیش از ۱۰۰۰ بار خوندم هدفم از مطرح کردن این سوالا نیروی ذهنی خلاق خودمه ۱۰۰ جور از این سوالا دارم البته سوالای که واقعا مسخرس رو نمیگم که توی تیلاکویید انزیم تجزیه کننده اب رو کی میسازه این سوالا در حکم همون اول مرغ بود یا تخم مرغ هس در ضمن از چند تا سایت کپی پست کردن این همه کلاس گذاشتن داره؟ یا تستا رو از کتاب وارد کردن تو تاپیک ؟ پاسخنامشم جلوتونه خوب که چی؟ تاپیک خوبیه کمک می کنه به تحلیل ادم ولی دیگه فک نکن داش استاد زیستی در حد بچه محلای کوچتون بله نامبر وان هستی برا همینه با این تاپیکا حال نمی کنم به خاطر افرادی مثل تو ءِ جواب نمیدم دیگه چون من قصدم یه چی دیگه بود کلا بیخیال
      ویرایش توسط God_of_war : 17 اسفند 1397 در ساعت 03:16

2. Top | #21407
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      دادا فکرم خلاق بود اتفاق که می افته چون اندوسپور نمیزاره ویروس خارج شه چون ویروس نوعی انگله دو یو اندر استند؟ در ضمن نصف این چرندیاتی که تو این تاپیکای زیست هس البته به جز مهدی که قبولش دارم نصف نصف منم اطلاعی از زیست ندارین من فقط یه سال زیست رو از ب بسم الله تا اخرش بیش از ۱۰۰۰ بار خوندم هدفم از مطرح کردن این سوالا نیروی ذهنی خلاق خودمه ۱۰۰ جور از این سوالا دارم البته سوالای که واقعا مسخرس رو نمیگم که توی تیلاکویید انزیم تجزیه کننده اب رو کی میسازه این سوالا در حکم همون اول مرغ بود یا تخم مرغ هس در ضمن از چند تا سایت کپی پست کردن این همه کلاس گذاشتن داره؟ یا تستا رو از کتاب وارد کردن تو تاپیک ؟ پاسخنامشم جلوتونه خوب که چی؟ تاپیک خوبیه کمک می کنه به تحلیل ادم ولی دیگه فک نکن داش استاد زیستی در حد بچه محلای کوچتون بله نامبر وان هستی برا همینه با این تاپیکا حال نمی کنم به خاطر افرادی مثل تو ءِ جواب نمیدم دیگه بیخیال چون من قصدم یه چی دیگه بود کلا بیخیال
      ما اصغر کُپَک شما پروفسور سمیعی:/
      کنکور ب خلاقیت نیس ب خر حمالیه!!!!اینو زود تر بفهمیم ب آیکیو و خلاقیت نیس ب عین خر خوندنه حالا می خوای باور نکن . . .
      یه جوری می گی ب خاطر افرادی مث تو انگار بهت فحشی ناسزایی چیزی دادم قبلا خیلی محترمانه جوابت و دادم ولی شما بازم زدی جاده خاکی یه چیز دیگه از خودت دراوردی اتفاقا این من بودم که سوالت و جدی گرفتم و جواب سوالت و دقیق علمی دادم ولی کاش سکوت می کردم ادمه نمی دادم . . .
      من اصن برام چ سود تو این تاپیک فعالیت داشته باشم : ////خیلی لایک میخوره این تاپیک؟!!!!!خیلی امتیاز میدن!!!!: ////سگم نگا نمی کنه این تاپیک و دلت خوشه:////کلاس ؟!!!!!! : ///
      اگه واقعا ب سوالای بچه ها تو این تاپیک نگاه کنی اکثرن ابهام دارن نه اینکه خودشون می دونن قضیه رو از قبل . . .
      اگه چیزی نمی گی کاری نداری مام مث خودت بریم بخوابیم قضاوت با خواننده هر کی خودش عقل داره می فهمه . . .
      درآخرم من هیچ ادعاییمم نمی شه تو گفتی نصف من میگم یک یک صدمتم اطلاعات ندارم . . .

3. Top | #21408
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      کسی که میخواد ژنتیک مندلی خیلی سبز بخونه ایا لازمه فصل 8 زیست سوم رو بخون یا نه؟

4. Top | #21409
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها
      سلام دوستان
      کسی که میخواد ژنتیک مندلی خیلی سبز بخونه ایا لازمه فصل 8 زیست سوم رو بخون یا نه؟
      سلام 100 %
      باید بیماری ها و گروه خونی اینارو بلد باشی بعد بری سراغ محاسبات ژنتیک یاد گرفتن
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

5. Top | #21410
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عاقا. چرا زیگوت همواره تک کروماتیدی است؟؟
      واسه سامورایی همه جا ژاپنه

6. Top | #21411
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirosein نمایش پست ها
      عاقا. چرا زیگوت همواره تک کروماتیدی است؟؟
      چون از لقاح تخمک و اسپرم تشکیل میشه که این دو ۲۳ کروموزوم تک کروماتیدی هستند وقتی کنار هم قرار میگیرن ۴۶ کروموزوم تک کروماتیدین

7. Top | #21412
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      کامنتت جوریه که احساس می کنم از ویکیپدیا کپی پست کردی اینجا
      رفع اسپم من یه سوال فنی به ذهنم رسیده هنگام تشکیل اندوسپور ، کروموزوم باکتری به غشا چسبیده درشکل صفحه ۱۲۰ کتاب سال سوم وقتی کروموزوم چسبیده به غشا اندوسپور چگونه تشکیل میشه
      اولا اینکه همیشه dna باکتری متصل به غشا نیست ...
      ولی در مورد اکثر گونه هایی که هست و القضا گرم مثبت هم باشند و در شرایط سخت محیطی قرار بگیرند ، برای تشکیل آندوسپور از سر قسمت آزاد dna شروع به تکثیر میکنه و بعدش تقسیم نامساوی درون دیواره ای سلول صورت میگیره و به دو سلول دختر و مادر تقسیم میشن ... سلول مادر ، سلول دختر رو میبلعه و عملا dna متصل به غشا درون سلول مادر میمونه و تجزیه میشه .... غشا سلول دختر همونجوری بصورت غشا میمونه ولی غشا سلول مادر که دور سلول دختر رو گرفته ، کلسیفته میشه و تشکیل دیواره خارجی یا همون آندوسپور رو میده ...
      البته فرآیند های دیگه هم هست مثل تشکیل کورتکس و .... و حتی بالغ شدن آندوسپور و خارج شدن از دیواره ی سلولی سلول اولیه و .... که خب خارح از فضای سوالته ...

پ ن : در رابطه به پستی هم گه گذاشتی همین قدر بگم که با اطلاعات دبیرستان ، فک نکن زیست خیلی بلدی ... میای دانشگاه میبینی اکثر مطالب کتاب های ما ، چرندیاتی بیش نبوده ... اینقده به خودت مطمئنی که حرف استادت رو توی کلاس با یه مثال از کتاب دبیرستان نقض میکنی و با صحنه ای مواجه میشی که جلوی 100 نفر استاد میشورتت و میذاره یه گوشه خشک بشی ... فقط در حد کتاب درسی بخون و کنکورتو بده و بریز دور هرچی که خوندی رو .. این تاپیک هم سال هاست که فقط سعی میکنیم ابهامات بچه ها رو پاسخگو باشیم .. نه چیزی بیشتر ( خودنمایی و... )
      مثلا همون استنادت به ص 120 کتاب سوم ... همون دوره ای هم که من کنکور میدادم ، این نکته رو معلمای خودمونم بهمون میگفتن که dna باکتری به غشا متصله ... بعدش اومدیم ترم 1 ، بیولوژی سلولی پاس کردیم که رفرنس مون لودیش بود ... تازه فهمیدیم که باو اصلا اینجوری نبوده .. dna باکتری برای ایجاد یه تکیه گاه زمان تقسیم سلولی میاد متصل میشه به غشا ( در سلول های ما میکروتوبول ها و رشته های فلامینی همین تکیه گاه رو برای dna مون بازی میکنند ...) . بعدش اصلا باکتری هایی که علاوه بر dna حلقوی، dna خطی دارند ، خطیشون اصلا متصل هم نمیشه ...
      اینارو گفتم که کلا بدونی خیلی مطالبه که اگه فقط بخوای با دید دبیرستان بهش نگاه کنی ، عملا هیچی ازشون نمیدونی ... ولی تو فقط باید کنکورت رو بدی و تموم و اصلا مهم نیست فعلا برات
      موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtis نمایش پست ها

1) آیا همه باکتری هایی که آندوسپور تشکیل میدهند الزاما بی هوازی هستند؟؟ اگه بله چرا؟؟

2) گلبول های قرمز سلولهای خونی هستند که فاقد میتوکندی و در نتیجه تنفس هواز ی هستند و +nad خودشون رو از طریق تخمیر دوباره سازی میکنند از اونجایی که طبق کتاب درسی
      فقط ماهیچه های مخطط اسکلتی توانایی تخمیر لاکتیکی دارند به این معناست که گلبول های قرمز تخمیر الکلی دارند؟؟

@Behnam10
      @BRAIN SURGEON
      دوستان جواب تون رو دادند ...
      1- الزاما بی هوازی نیستند ... بلکه در تنش های محیطی قرار میگیرند
      مثلا یک بی هوازی اجباری که در محیط هوازی قرار بگیره و یا برعکس

2-اریتروسیت تخمیر لاکتیکی داره
      در مورد عضلات هم زمانی لاکتات تولید میکنند که دچار کشش باشند که خب وقتی زمانش طولانی باشه ، تجمع لاکتات ایجاد میشه ... پس همیشه اسکلتی ها الزاما تخمیر لاکتیکی ندارند .
      ویرایش توسط Behnam10 : 18 اسفند 1397 در ساعت 03:36

8. Top | #21413
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      چون از لقاح تخمک و اسپرم تشکیل میشه که این دو ۲۳ کروموزوم تک کروماتیدی هستند وقتی کنار هم قرار میگیرن ۴۶ کروموزوم تک کروماتیدین
      اونوقت به خاطر همین تک کروماتیدی بودنش هست که قابلیت میوز نداره؟
      واسه سامورایی همه جا ژاپنه

9. Top | #21414
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirosein نمایش پست ها
      اونوقت به خاطر همین تک کروماتیدی بودنش هست که قابلیت میوز نداره؟
      آره به نظرم بعدم زیگوت که سلول جنسی نیست که میوز کنه
      یه چیزیم یادم رفت بگم مثلا گل مغربی که تتراپلوییده بازم زیگوت تک کروماتیدیه
      در مرحله ی آنافاز ۱ ۲ کرومزوم دوکروماتیدی از هم جدا میشن و هرکدوم به یه سلول میرن و در آنافاز ۲ کروموزوم های دوکروماتیدی تک کروماتیدی میشن

10. Top | #21415
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      img_20190309_195737%7E2.jpg
      گزینه ۴ رو توضیح میدین؟
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

11. Top | #21416
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.yousefi999 نمایش پست ها
      یعنی واقعا فک میکنید هیپوفیز جزئی از مغز نیست ؟؟ دو جای کتاب تو شکل مشهوده و کتاب اشاره کرده که هیپوفیز جزئی از مغزه
      کجای نظام جدید؟!؟

12. Top | #21417
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20190309_195737~2.jpg
مشاهده: 37
حجم: 282.0 کیلو بایت
      گزینه ۴ رو توضیح میدین؟
      گزینه ۴ میگه اسفنگتر داخلی قبل از ادغام مجرا های غدد پیازی میزراهی با میزراهه و زیر مثانه س ولی اسفنگتر خارجی بعد از ادغام مجرا های غدد پیازی میزراهی با میزراهه . در نتیجه ترشحات پیازی میزراهی فقط از اسفنگتر خارجی عبور میکنه پس استفاده از ((اسفنگتر های)) در گزینه ۴ غلطه

13. Top | #21418
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو صفحه ۴۲ زیست ۱ گفته:« جانداران تک سلولی هیچ اتصال زیستی با هم ندارند؛ مثلا اتصال سیتوپلاسمی.»
      آیا میشه گفت با توجه به واژه" مثلا " میشه جاندار پرسلولی ای دید که سلول هاش اتصال سیتوپلامی ندارن؟

14. Top | #21419
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MSMT نمایش پست ها
      تو صفحه ۴۲ زیست ۱ گفته:« جانداران تک سلولی هیچ اتصال زیستی با هم ندارند؛ مثلا اتصال سیتوپلاسمی.»
      آیا میشه گفت با توجه به واژه" مثلا " میشه جاندار پرسلولی ای دید که سلول هاش اتصال سیتوپلامی ندارن؟
      در اینجا سبب آوردن کلمه ((مثلا)) آوردن مثالی برای اتصال زیستی است ، اتصال سیتوپلاسمی در واقع نوعی اتصال زیستی میباشد

15. Top | #21420
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آیا این جمله درسته ؟ آمیب ها بدون ایجاد رابطه انگلی مواد الی مورد نیاز خود را تامین میکند (با دلیل لطفا )

مگه گامت های کلامیدوموناس از با هم لقاح پیدا نمیکنن چرا گفته هم جوشی ؟

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن