خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1423 از 1850 نخستنخست ... 1323141314221423142414331523 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21,331 به 21,345 از 27743
    1. Top | #21331
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      بنظرم ی بار دیگ سوال جوابو بخونین یکی این وسط داره اشتباه میزنع : )

خیلی واضح گفتن ک اگه بگن یاخته داخل پرانتز نمیگن سلول !

مگ اینک شما چیز دیگه ای گفته باشین و من نفهمیده باشم !
      آره من دارم اطلاعات غلط میدم
      من باعث شدم همه نظام جدید ها زیست شون رو خراب کنند
      من دارم بچه ها رو فریب میدم
      نظام جدید ها واسه هر کلمه فارسی شده ای که میخونن ترجمه ی انگلیسی اون کلمه رو هم توی زیرنویس نداشته ی کتاب شون میخونن و از همین زیرنویس های نداشته باید بدونن که به یاخته ای که کتابشون همه جا ازش یاد کرده باید بگن سلول و تازه کلمه ی سلول رو انگلیسی ش رو هم باید بلد باشن چون کتابای درسی شون واسشون تو پرانتز نداشته شون نوشته:cell

خیلی جالبه چند وقت پیشا داشتم با یه نظام جدیدی عزیز سر یه سوال حرف میزدم بهم یه سوال داد گفت ببین میتونی اینو حل کنی
      کلی روش وقت گذاشتم ولی جوابش از کتابای ما در نیومد
      رفتم کتابای خودشون رو گشتم تا این که پیدا کردم جواب میشد= سلول های کشنده طبیعی !!!!
      رفتم ویکی پدیا و زدم سلول های کشنده طبیعی تا این که واسم نوشت: سلول های nk !! یعنی Natural killer cell این همون ترجمه ی سلول های کشنده طبیعی بود که تو کتابشون اومده بود و مخفف ش میشد سلول های nk
      رفتم جواب رو واسش نوشتم سلول های nk!!!
      چنان داد و بیدادی راه انداخت که آقا ما سلول های nk نداشتیم چرا چرت و پرت میبافی و...
      وقتی بهش گفتم تازه فهمید منظورم همون سلول های کشنده ی طبیعی بوده

حالا هم شما راست میگید دوازدهم های عزیز واقعاً در سوالاتشون نیاز شدیدی به جایگزین انگلیسی کلمات دارن اصلاً اگه اون نباشه سوال ناقصه
      من فریب کارم
      پ.ن:سازمان سنجش واسه این گفته که آوردن معادل لاتین واجب هست که کسایی که نظام قدیم درس خواندن و با این واژه ها آشنا نیستند(که غیر ممکنه آشنا نباشند چون اونا هم زیست نظام جدید ها رو مطالعه کردند!) به مشکلی برخورند!

راستی من تازه فهمیدم که فقط من فریبکار نیستم و آزمون های آزمایشی هم در حال فریبکاری هستند
      ملاحظه بفرمایید:
      112eeee.png
      که چطور مسأله ی به این مهمی توسط آزمون های آزمایشی رعایت نشده است
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 03 اسفند 1397 در ساعت 00:03

2. Top | #21332
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.Reza نمایش پست ها
      دوستی که جوابشو داد منظورش یه چیز دیگ بود :/
      آقا امیر رضا دوستمون راست میگن من فریبکارم
      من اطلاعات غلط دارم میدم که باعث شده نظام جدید های عزیز اشتباه کنند
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #21333
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      آره من دارم اطلاعات غلط میدم
      من باعث شدم همه نظام جدید ها زیست شون رو خراب کنند
      من دارم بچه ها رو فریب میدم
      نظام جدید ها واسه هر کلمه فارسی شده ای که میخونن ترجمه ی انگلیسی اون کلمه رو هم توی زیرنویس نداشته ی کتاب شون میخونن و از همین زیرنویس های نداشته باید بدونن که به یاخته ای که کتابشون همه جا ازش یاد کرده باید بگن سلول و تازه کلمه ی سلول رو انگلیسی ش رو هم باید بلد باشن چون کتابای درسی شون واسشون تو پرانتز نداشته شون نوشته:cell

خیلی جالبه چند وقت پیشا داشتم با یه نظام جدیدی عزیز سر یه سوال حرف میزدم بهم یه سوال داد گفت ببین میتونی اینو حل کنی
      کلی روش وقت گذاشتم ولی جوابش از کتابای ما در نیومد
      رفتم کتابای خودشون رو گشتم تا این که پیدا کردم جواب میشد= سلول های کشنده طبیعی !!!!
      رفتم ویکی پدیا و زدم سلول های کشنده طبیعی تا این که واسم نوشت: سلول های nk !! یعنی Natural killer cell این همون ترجمه ی سلول های کشنده طبیعی بود که تو کتابشون اومده بود و مخفف ش میشد سلول های nk
      رفتم جواب رو واسش نوشتم سلول های nk!!!
      چنان داد و بیدادی راه انداخت که آقا ما سلول های nk نداشتیم چرا چرت و پرت میبافی و...
      وقتی بهش گفتم تازه فهمید منظورم همون سلول های کشنده ی طبیعی بوده

حالا هم شما راست میگید دوازدهم های عزیز واقعاً در سوالاتشون نیاز شدیدی به جایگزین انگلیسی کلمات دارن اصلاً اگه اون نباشه سوال ناقصه
      من فریب کارم
      پ.ن:سازمان سنجش واسه این گفته که آوردن معادل لاتین واجب هست که کسایی که نظام قدیم درس خواندن و با این واژه ها آشنا نیستند(که غیر ممکنه آشنا نباشند چون اونا هم زیست نظام جدید ها رو مطالعه کردند!) به مشکلی برخورند!

راستی من تازه فهمیدم که فقط من فریبکار نیستم و آزمون های آزمایشی هم در حال فریبکاری هستند
      ملاحظه بفرمایید:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 112eeee.png
مشاهده: 68
حجم: 89.7 کیلو بایت
      که چطور مسأله ی به این مهمی توسط آزمون های آزمایشی رعایت نشده است

بهرحال کسی که سوال پرسید نیاز داشت جوابی بشنوه ک تو لیست حذفیات سازمان سنجش بود ! من کاری ندارم ک چرا همچین چیزی رو سازمان سنجش گفته و علتش چی بوده ، فقط دارم میگم با توجه به چیزی ک گفته شده ، گفتن این جمله که * بعیده اصطلاح انگلیسی رو تو پرانتز بگن * شاید با اینقدر اطمینان درست نباشه !

نه من 99 قراره کنکور بدم نه حرص نظام جدیدا رو میخورم نه اهل حاشیه درست کردنم ، کساییم ک منو میشناسن میدونن ، الانم فقط یخاطر این دوباره نقل گرفتم ک بگم لازم نیست انقد گنده کنین مسئله رو ! نه شما فریبکارین ن من تو صحبتام کلمه ی *فریبکار* رو اوردم ! نیازی به اینهمه جبهه گیری نبود. من چیزیو گفتم ک شما دقیقا خلاف نظر سازمان سجنش با اطمینان راجبش بحث کردین . شاید نظر شما درست یاشه ولی حداقلش اینه ک چون همچین تبصره ای رو بیان کردن ، حداقل اصطلاحات لاتین رو ، روی سوال و نه داخل گزینه ها مطرح میکنن.

بهرحال ! اشتباه از من بود ک وارد حاشیه کردم خودمو : )

موفق و پاینده باشین : )

4. Top | #21334
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      صحیح یا غلط ؟ و چرا ؟

در رشد پسين ساقه درخت افرا، همانند رشد نخستين، آوندهاي چوبي در مقطع عرضي پيوسته هستند.
      تقریبا غلطه چون اگه به شکل ۴-۱۰ نگاه کنی میبینی که چوب نخستین یه حالت مارپیچ داره ولی چوب پسین یکنواخته و کم و زیاد نمیشه تو عرض .

یه جا دیگه این سوالو دیده بودم جواب همین بود.

5. Top | #21335
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه در سلول ویتامین ب۱ نباشه پیروات وارد میتوکندری نمیشه و کربس انجام نمیده . آیا امکان داره nadh تولید شده زنجیره انتقال الکترون شرکت کنه؟!

6. Top | #21336
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MSMT نمایش پست ها
      اگه در سلول ویتامین ب۱ نباشه پیروات وارد میتوکندری نمیشه و کربس انجام نمیده . آیا امکان داره nadh تولید شده زنجیره انتقال الکترون شرکت کنه؟!
      سوال اولت
      اصلا ربطی به ورود پیروات نداره به میتوکندی ... ویتامین b1 یا همون تیامین میاد و نقش کوآنزیم رو بازی میکنه برای واکنشی که باعث تولید یک آنزیم میشه که اون آنزیم قراره در واکنش تبدیل پیروات به استیل کوآنزیم آ کمک کنه ....
      سوال دومت رو دقیق متوجه نشدم
      ولی خب NADH تولیدی در کربس و .. ، در نهایت وارد زنجیره انتقال الکترون میشن و از الکترون ازادی از واکنش شون ، ATP تولید میشه طبق فرایندی که در کتاب تون هم است .

7. Top | #21337
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      سوال اولت
      اصلا ربطی به ورود پیروات نداره به میتوکندی ... ویتامین b1 یا همون تیامین میاد و نقش کوآنزیم رو بازی میکنه برای واکنشی که باعث تولید یک آنزیم میشه که اون آنزیم قراره در واکنش تبدیل پیروات به استیل کوآنزیم آ کمک کنه ....
      سوال دومت رو دقیق متوجه نشدم
      ولی خب NADH تولیدی در کربس و .. ، در نهایت وارد زنجیره انتقال الکترون میشن و از الکترون ازادی از واکنش شون ، ATP تولید میشه طبق فرایندی که در کتاب تون هم است .
      سلام.
      ممنون از پاسختون منظورم این بود که در صورت نبود ب۱ آیا زنجیره انتقال الکترون انجام میشه یا نه که گفتین نبودش ربطی به ورود nadh به میتوکندری نداره .پس فقط کربس انجام نمیشه ولی nadh گلیکولیز در زنجیره تولید atp میکنه‌.( این هفته قلمچی اومده بود!)

8. Top | #21338
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtabsalehi نمایش پست ها
      سلام، در مورد گیاه cam شکلی که کتاب کشیده نشون میده چرخه کالوین توی روز فقط انجام شده، ولی توی نشرالگو نوشته بود چرخه کالوین ممکنه توی روز یا شب انجام بشه، نشرالگو حالت کلی رو گفته ؟ یا در مورد گیاه cam ام درسته این موضوع ؟
      الگو بعضی اوقات از خودش چرت زیاد میگه
      توی شب کلروپلاست تعطیله ، بخدا نور نباشه کلروپلاست تعطیله
      گیاهان سی ای ام در شب در واکوئل ذخیره میکننو تو روز انتشار میدن به کلروپلاست برای چرخه کالوین
      طبق متن کتاب و نظر طراحای کنکور فقط این درسته
      حواستون باشه فقط کتاااااب ، طراحای کنکور دست میذارن رو غلطای رایج بازار پس مراقب باشید
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

9. Top | #21339
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      آخه تو این متنی که گذاشتی نوشته یک سرخرگ در هیپوفیز پیشین هست در صورتی که هر جایی دیدم نوشته اصلاً به هیپوفیز سرخرگی وارد نمیشه همشون سیاهرگن!!!
      دوست عزیز بالاخره باید به هیپوفیز پیشین تغذیه رسانی بشه یا ن ؟ این کار به عهده سرخرگه و اون دو سیاهرگ فقط وظیفه انتقال هورمون و خون تیره به قلب رو دارن
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

10. Top | #21340
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      متوجه شدم.ممنونم.

11. Top | #21341
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مقدار کلروفیل نگهبان روزنه تک لپه بیشتر از دو لپه است؟!؟

12. Top | #21342
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MSMT نمایش پست ها
      حالا من نمیدونم نظام جدیدی یا قدیم ، یه شکلی تو کتاب نظام جدید هستش که NADH گلیکولیزم وارد میتوکندری میشه و در زنجیزه شرکت میکنه ، حالا هرجور میخای برداشت کن میترسم یه چیزی بگم غلظ باشه ، اگه فهمیدی به منم بگو

13. Top | #21343
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه بنده خدایی میشه گزینه 4 این سوالا بهم توضیح بده ؟

14. Top | #21344
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pera11 نمایش پست ها
      یه بنده خدایی میشه گزینه 4 این سوالا بهم توضیح بده ؟

در این سوال باید دو حالت رو در نظر بگیرید:
      ۱ : گیاه نر دیپلوئید و گیاه ماده تتراپلوئید باشه در اینصورت گامت نر n و‌ سلول دو هسته ای دارای دو تا هسته 2n خواهد بود در نتیجه آلبومن 5n خواهد شد
      ۲ : گیاه نر تتراپلوئید و گیاه ماده دیپلوئید باشه در اینصورت گامت نر 2n و سلول دو هسته ای دارای دو تا هسته n خواهد بود در نتیجه آلبومن 4n خواهد شد

15. Top | #21345
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hameeed نمایش پست ها
      در این سوال باید دو حالت رو در نظر بگیرید:
      ۱ : گیاه نر دیپلوئید و گیاه ماده تتراپلوئید باشه در اینصورت گامت نر n و‌ سلول دو هسته ای دارای دو تا هسته 2n خواهد بود در نتیجه آلبومن 5n خواهد شد
      ۲ : گیاه نر تتراپلوئید و گیاه ماده دیپلوئید باشه در اینصورت گامت نر 2n و سلول دو هسته ای دارای دو تا هسته n خواهد بود در نتیجه آلبومن 4n خواهد شد

اونارو میدونم...گزینه 4 متوجه نمیشم

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن