خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1397 از 1850 نخستنخست ... 1297138713961397139814071497 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 20,941 به 20,955 از 27750
    1. Top | #20941
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.فک کنم اصولا جانورا می تونن گلبول قرمز و کلا خون داشته باشن،خون حشرات گلبول قرمز نداره! در واقع گلبول قرمز نقش انتقال دهنده ی گاز تنفسی رو داره، پس هر جانداری که خون نداره (کیسه تنان ،گیاهان!،باکتری ها،جاندار با کمتر از ۳ لایه سلولی) یا هر موجود که خون داره(هر موجود با بیش از ۳ لایه سلولی..)ولی خون نقش انتقال گاز نداره(حشرات و برخی بی مهرگان دیگه) گلبول قرمز ندارن.فک کنم البته!

2. Top | #20942
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      img_20181208_131926.jpg
      سوال ۳۶۶۷
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181208_131926.jpg
مشاهده: 44
حجم: 50.9 کیلو بایت

میشه گزینه های ۲ و ۴ رو برای من توضیح بدید
      واقعیت رو دنبال کن، رؤیا تله‌ست.

3. Top | #20943
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtabsalehi نمایش پست ها
      سلام.فک کنم اصولا جانورا می تونن گلبول قرمز و کلا خون داشته باشن،خون حشرات گلبول قرمز نداره! در واقع گلبول قرمز نقش انتقال دهنده ی گاز تنفسی رو داره، پس هر جانداری که خون نداره (کیسه تنان ،گیاهان!،باکتری ها،جاندار با کمتر از ۳ لایه سلولی) یا هر موجود که خون داره(هر موجود با بیش از ۳ لایه سلولی..)ولی خون نقش انتقال گاز نداره(حشرات و برخی بی مهرگان دیگه) گلبول قرمز ندارن.فک کنم البته!
      یعنی الان باید بگیم جانداری که تنفسش ناییه گلبول قرمز نداره یا جانداری که گردش خونش بازه؟
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

4. Top | #20944
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نمی‌دونم سوالت از کجا اومده ولی خیلی جالبه من رفتم چند تا مطلبو د موردش خوندم،یک اینکه نوشته بود سلول های توی همولنف هموسیت نام دارن پس طبق این میشه گفت بی مهره ها گلبول قرمز ندارن و بعد توی این متن ک میفرستم نوشته بود بعضی از بی مهره ها هموگلوبین دارن، df745000-8417-4b96-b5a7-3e310da24d05.jpeg
      ولی خب فکر نکنم موضوع مهمی باشه، داخل کتاب که مطرح نیست

5. Top | #20945
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      2 سوال

1) فرق دیاپدز با حرکات آمیبی چیه؟؟
      2) این جمله درسته؟؟؟ "گلبولهای قرمز و پلاکتها دیاپدز ندارند و فقط بسیاری از گلبولهای سفید دیاپدز دارن""
      مشاوره دوران جمع بندی
      با دانشجوی دانشگاه تهران
      Telegram ID :@Naseri199

" با جمع بندی صحیح درصد درس زیست را میتوان حداقل ۳۰% بهبود بخشید"

6. Top | #20946
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      آنزیم های سلول بجز در شبکه آندوپلاسمی زبر دیگه کجاها ساخته میشن؟ آنزیم های لیزوزوم کجا ساخته میشه؟ همه آنزیم های کلروپلاست و میتوکندری توسط ریبوزوم خودشون ساخته میشه؟ انیدرازکربنیک کجا ساخته میشه؟ واکوئُل مرکزی چی؟ اون آنزیماش از کجا میاد؟

بعد ، غشاسازی بطور کلی به عهده شبکه زبر هست دیگه؟ توی نشر الگو نوشته با صاف همکاری داره... یعنی فسفولیپیدای صاف همونایی هستن که توی غشا هستن؟! آخه کتاب مشخصا گفته فسفولیپیدهایی که توسط زبر ساخته شده به غشا میرند! میدونید نظر طراح کنکور در این زمینه چیه؟

مرسی
      برای رسیدن به آرزوهایت تلاش کن
      آنها نیز برای رسیدن به تو تلاش خواهند کرد

7. Top | #20947
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      توی نشرالگو نوشته فقط توی پراکسی زوم های نزدیک شبکه آ.صاف، پراکسید هیدروژن تولید میشه، درسته این؟!!!

بچه ها، شما هم بنظرتون بعضی جوابای نشرالگو اشتباهه یا من درس رو خوب نفهمیدم؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1544370323925-1804405554.jpg  

8. Top | #20948
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.صفحه ی ۲۳ کتاب دوم خطوط اول گفته در پراکسیزم هایی که در مجاورت شبکه اندوپلاسمی قرار دارند h2o2 تولید میشه.صاف و زبرم قاعدتا فرقی نمی کنه چون هردو بهم متصلن.

9. Top | #20949
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      آهان مرسی پس کتاب عوض شده، کتاب من نوشته در پراکسی زوم ها، ننوشته در پراکسی زوم هایی...
      ممنون

10. Top | #20950
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      میشه یکنفر عکس کتاب زیستش که درمورد پراکسی زوم نوشته شده رو بفرسته لطفا؟

11. Top | #20951
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این جا: 1a57c93a-ea7e-4a1c-9091-b8fa72abf113.jpg

12. Top | #20952
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خب عزیزم پراکسی زوم ها که در مجاورت فلان قرار دارند خیلی فرق داره با پراکسی زوم هایی که....
      اولی یعنی همه پراکسی زوم ها در مجاورت آندوپلاسمی هستن
      دومی یعنی فقط بعضیاشون....
      سوال منم همینه دیگه
      همشون نزدیک آندوپلاسمی هستن و آب اکسیژنه دارن؟
      یا نه. فقط بعضیاشون....

کتاب گفته همشون
      نشر الگو گفته بعضیاشون

13. Top | #20953
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست گلم با توجه به متن کتاب می تونی اینطور برداشت کنی که فقط نزدیک شبکه آندوپلاسمی قرار دارن، ولی یه نگاه به عکس سلول گیاهی کتاب و عکسای توی نت از سلول مثل اینی که فرستادم بنداز.با این حال مطمین نیستم. اگر تو کنکور مطرح شده و کسی اطلاع داره امیدوارم بت بگه 4785d214-f04b-4617-87e9-b10468861870.jpeg

14. Top | #20954
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      این دو متن صحیح هستند ؟؟؟؟

*در خطوط دفاع غیر اختصاصی انواعی از سلول های خونی شرکت دارند .

*هر لنفوسیت میتواند در محل ساختن گیرنده های سطحی  خود فعالیت فاگوسیت  را تشدید کند.
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

15. Top | #20955
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. فک کنم این جمله ها رو قبلا دیدم.جمله ی اول غلطه ، توی خط اول دفاع غیراختصاصی پوست و لایه های مخاطی بودن و توی کتاب اشاره ای به سلول خونی نشده ، سوال هم گفته خطوط پس احتمالا منظور طراح این بوده
      ‌دومی به نظرم ابهام داره ، لنفوسیت b که درسته و با پادتن ، ولی لنفوسیت t رو به سختی میشه درست گفت مثلا بگی که چون پرفورین سلول سرطانی و آلوده ب ویروس رو میکشه و بعد سلول مرده رو ماکروفاژ تجزیه می کنه!

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن