خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1364 از 1852 نخستنخست ... 1264135413631364136513741464 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 20,446 به 20,460 از 27766
    1. Top | #20446
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها
      کتاب نشر الگویه
      پس برگ دیونه فتوسنتز کننده است
      مرسی از جوابتون
      گفتم که
      بله . متن کتاب : کلروپلاست انجام فتوسنتز را بر عهده دارد و در گیاهان و بعضی آغازیان مانند جلبک ها یافت می شود ! دیونه هم گیاهه دیگه ! پس فتوسنتز داره
      خواهش.موفق باشید

2. Top | #20447
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان کسی می تونه علمی یا کنکوری منحنی الکتروگاردیوگرامو یه چند خطی دربارش بگه...چون برام یه خرده مبهمه مثلا انقباض بطن ها دقیقا از چه موجیه نشر الگو میگه تقریبا از وسطای موج rs شروع میشه تا انتهای t که می خواد بعدش استراحت عمومی شروع بشه....بعضی کتابامو نوشتن از ابتدای موج s هست تا انتهاس...کلا نکات مهمش چیه ؟

3. Top | #20448
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      صحیح یا غلط ببینم کی حواسش هست.....

هیچگاه ممکن نیست ژنی که از روی آن رونویسی صورت میگیرد فاقد جایگاه آغاز رو نویسی باشد

4. Top | #20449
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      صحیح یا غلط ببینم کی حواسش هست.....

هیچگاه ممکن نیست ژنی که از روی آن رونویسی صورت میگیرد فاقد جایگاه آغاز رو نویسی باشد
      در اپران های دارای بخش ساختاری با بیش از یک ژن ! ژن های دوم و سوم و nام جایگاه آغاز رونویسی ندارن
      ویرایش توسط _StuBBorN_ : 09 آبان 1397 در ساعت 19:43 دلیل: کژتابی :))

5. Top | #20450
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      اپران دارای بخش ساختاری با بیش از یک ژن ! ژن های دوم و سوم و nام جایگاه آغاز رونویسی ندارن
      عالی بود البته ما اپران تک ژنی داریم مثل ژن تنظیم کننده باکتری اکلای
      میتونی خلاصه تو یه کلمه بگی (اپرانلک)

6. Top | #20451
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

عالی بود میتونی خلاصه تو یه کلمه بگی (اپرانلک)
      نه عزیزم.هر اپران چند ژنی که اپران لک نیست .ممکنه اپران های دیگه ای تعداد متفاوتی ژن ساختاری داشته باشن . اپران لک یه نوعشه

7. Top | #20452
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      نه عزیزم.هر اپران چند ژنی که اپران لک نیست .ممکنه اپران های دیگه ای تعداد متفاوتی ژن ساختاری داشته باشن . اپران لک یه نوعشه
      خو من میگم یه مثال نقص بیار بگو اپرانلک مگه گفتم هر اپران چند ژنی اپرانلک هست

8. Top | #20453
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkhan21 نمایش پست ها
      دوستان کسی می تونه علمی یا کنکوری منحنی الکتروگاردیوگرامو یه چند خطی دربارش بگه...چون برام یه خرده مبهمه مثلا انقباض بطن ها دقیقا از چه موجیه نشر الگو میگه تقریبا از وسطای موج rs شروع میشه تا انتهای t که می خواد بعدش استراحت عمومی شروع بشه....بعضی کتابامو نوشتن از ابتدای موج s هست تا انتهاس...کلا نکات مهمش چیه ؟
      طبق متن کتاب : موج QRS کمی قبل از انقباض بطن ها ثبت میشود . یعنی اول QRS ثبت میشه بعد بطن ها منقبض میشن ( و دریچه ی میترال و سه لختی هم اینجا بسته میشن )
      اما طبق شکل کتاب وسطای QRS بطن منقبض شده . این زیاد مهم نیست . یعنی چیزی نیست که طراح دست بذاره روش ! مثلا یه تست سراسری متن کتاب رو در نظر گرفته و گفته کمی بعد از QRS دریچه ی سه لختی و میترال بسته میشن
      شما اینو بدون : اگر اومد طراح دقیقا دست گذاشت رو بین RS و گفت بطن شروع به انقباض میکند درسته ! اگه درست بذاره رو یکم بعد QRS و بگه اینجا بطن شروع میکنه به انقباض شما بازم میگی درست
      ولی نمیاد یه گزینه بگه بین RS و یه گزینه دیگه بعد QRS رو بده !
      چندتا نکته:
      موج t که کامل ثبت شد بطن میره تو استراحت
      بعد ثبت t هست که دریچه های سینی بسته میشن
      بعد از ثبت t تا قبل از ثبت کامل QRS تو دوره ی بعدی قلب هر بطن با 50 میلی لیتر خون پر میشه
      بعد از ثبت QRS هر بطن 70 میلی لیتر از 120 میلی لیتر خونشو میده به سرخرگ
      وقتی دهلیز داره منقبض میشه ( 0.1 ثانیه و پس از ثبت موج P ) خونی بهش وارد نمیشه ! اما وقتی بطن در حال انقباضه دهلیز بهش خون وارد میشه
      کمی قبل از ثبت T بطن ها به ماکسیمم انقباضشون رسیدن و اینجا بیشترین فشار خون تو بطن ایجاد میشه
      درباره ی پیام تو بافت گرهی هم اول تو گره سینوسی دهلیزی موج انقباض دهلیز ( p ) ثبت میشه و بعد هم موج QRS تو گره دهلیزی بطنی
      نمیدونم چی بگم دیگه.سوالی داشتی بپرس
      ویرایش توسط _StuBBorN_ : 09 آبان 1397 در ساعت 19:13

9. Top | #20454
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

خو من میگم یه مثال نقص بیار بگو اپرانلک مگه گفتم هر اپران چند ژنی اپرانلک هست
      ویرایش کردی پستتو شیطون
      به هر حال سوالت جالب بودشاید خیلیا ندونن

10. Top | #20455
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظور از اینا چیه؟چرا باید قلب رو بطن در نظر بگیریم!؟
      img_20181029_095435%7E2.jpg
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

11. Top | #20456
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _stubborn_ نمایش پست ها
      طبق متن کتاب : موج qrs کمی قبل از انقباض بطن ها ثبت میشود . یعنی اول qrs ثبت میشه بعد بطن ها منقبض میشن ( و دریچه ی میترال و سه لختی هم اینجا بسته میشن )
      اما طبق شکل کتاب وسطای qrs بطن منقبض شده . این زیاد مهم نیست . یعنی چیزی نیست که طراح دست بذاره روش ! مثلا یه تست سراسری متن کتاب رو در نظر گرفته و گفته کمی بعد از qrs دریچه ی سه لختی و میترال بسته میشن
      شما اینو بدون : اگر اومد طراح دقیقا دست گذاشت رو بین rs و گفت بطن شروع به انقباض میکند درسته ! اگه درست بذاره رو یکم بعد qrs و بگه اینجا بطن شروع میکنه به انقباض شما بازم میگی درست
      ولی نمیاد یه گزینه بگه بین rs و یه گزینه دیگه بعد qrs رو بده !
      چندتا نکته:
      موج t که کامل ثبت شد بطن میره تو استراحت
      بعد ثبت t هست که دریچه های سینی بسته میشن
      بعد از ثبت t تا قبل از ثبت کامل qrs تو دوره ی بعدی قلب هر بطن با 50 میلی لیتر خون پر میشه
      بعد از ثبت qrs هر بطن 70 میلی لیتر از 120 میلی لیتر خونشو میده به سرخرگ
      وقتی دهلیز داره منقبض میشه ( 0.1 ثانیه و پس از ثبت موج p ) خونی بهش وارد نمیشه ! اما وقتی بطن در حال انقباضه دهلیز بهش خون وارد میشه
      کمی قبل از ثبت t بطن ها به ماکسیمم انقباضشون رسیدن و اینجا بیشترین فشار خون تو بطن ایجاد میشه
      درباره ی پیام تو بافت گرهی هم اول تو گره سینوسی دهلیزی موج انقباض دهلیز ( p ) ثبت میشه و بعد هم موج qrs تو گره دهلیزی بطنی
      نمیدونم چی بگم دیگه.سوالی داشتی بپرس
      ممنون خیلی خوب گفتین...و اینکه خواستم بگم صدای اول قلب هم باز میشه وسطای موج qrs درسته؟یعنی در شروع انقباض بطن ها

12. Top | #20457
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط destiny hope نمایش پست ها
      منظور از اینا چیه؟چرا باید قلب رو بطن در نظر بگیریم!؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181029_095435~2.jpg
مشاهده: 40
حجم: 101.5 کیلو بایت
      قلب رو بطن در نظر نمیگیریم.سیستول و دیاستول قلب رو به ترتیب انقباض و انبساط بطن در نظر میگیرن !
      علتشم دقیق نمیدونم ! خودم اینجوری یادم میمونه : صداهای قلب که ایجاد میشه به خاطر بسته شدن دریچه هاس که انقباض و انبساط بطن باعثش میشه ! یعنی صداهای قلب به خاطر انقباض و انبساط بطنه !
      یه جور دیگه هم اینکه ماهیچه های نوک قلب بیشترشون مجاور بطنا هستن.پس قدرت انقباضی بطن زیادتره و به نظر میرسه ضربان قلب زیر سر بطن باشه
      اگه علت علمی شو دوستان بگن منم استفاده میکنم !

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhan21 نمایش پست ها
      ممنون خیلی خوب گفتین...و اینکه خواستم بگم صدای اول قلب هم باز میشه وسطای موج qrs درسته؟یعنی در شروع انقباض بطن ها
      خواهش
      نشینی حفظ کنی صدای اول قلب اینجاس دوم اونجا و ...
      ببین صدای اول قلب با انقباض بطن ایجاد میشه . اینو بدونی کافیه ! حالا کی بطن منقبض میشه ؟ کمی بعد از ثبت موج qrs ( یا دقیق تر : بین rs ) ! پس صدای اول قلب ( بسته شدن دریچه های دو لختی و سه لختی ) هم همین موقع شنیده میشه ( نمیشه گفت بین rs یا بعد qrs . بستگی داره طراح چی بخواد )
      ویرایش توسط _StuBBorN_ : 09 آبان 1397 در ساعت 20:56

13. Top | #20458
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من کلا با این قلب مشکل دارم
      اینجا تو خط ۴ منظورش از اون ۷۰ccکه میره به دهلیز چیه؟اخه مگ وقتی بطن منقبض میشه خونش میره به دهلیز؟
      img_20181029_095110%7E2.jpg
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

14. Top | #20459
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      من کلا با این قلب مشکل دارم
      اینجا تو خط ۴ منظورش از اون ۷۰ccکه میره به دهلیز چیه؟اخه مگ وقتی بطن منقبض میشه خونش میره به دهلیز؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181029_095110~2.jpg
مشاهده: 40
حجم: 259.0 کیلو بایت
      وقتی بطن در حال انقباض هست دریچه های میترال و سه لختی بسته هستند و خون از بطن وارد دهلیزها نمیشه ولی خون تیره از طریق بزرگ سیاهرگ زیرین و بزرگ سیاهرگ زبرین و سیاهرگ کرونر وارد دهلیز راست میشه و خون روشن هم از طریق 4 عدد سیاهرگ ششی میاد به دهلیز چپ

15. Top | #20460
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اقا من مشکل دارم سوال درسی نیس
      ببنین من خیلی میخونم
      دقیق هم میخونم
      ولی تست ها رو نصفشو همیشه اشتباه
      میزنم
      مشکلم چیه چرا انجوریم؟
      باید چیکار کنم؟
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست