خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1359 از 1852 نخستنخست ... 1259134913581359136013691459 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 20,371 به 20,385 از 27766
    1. Top | #20371
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      در کتاب درسی زیست 1(نظام قدیم ) ، مجاری هوایی باز نشده و فقط از نای به بعد رو جزو مجاری حساب کرده
      ولی منابع علمی ، بینی و حفره ی دهان هم جزوش میگیرن که چون داخل کتاب اشاره ای نشده ، نمیشه طرح تست کرد

طبق کتاب وقتی سوپ بنیادین مطرح شده اصلا به وجود یا عدم وجود اکسیژن توجهی نشد ... بعد ها سایر پژوهشگران اومدن و به اکسیژن دقت کردن و گفتند که جو اولیه گاز اکسیژن نداشته و ....
      ساده ترش اینه که در سوپ بنیادین به عامل اکسایش مواد توجهی نشد و بعدها پژوهشگران اومدن و وجود اکسایش رو برسی کردند و به این نتیجه رسیدن عاملش وجود نداشته در جو اولیه ی زمین
      پس جملش درسته که میگه در سوپ بنیادین به اکسیژن توجه نشد
      (اینو من یادمه سال پیش هم ازمون های ازمایشی میدادن و جواب هاش یکسان نبود ... ولی اون جوابی که درست تر بود رو من نوشتم اینجا ...)

الان دو ساله که متن کتاب به اینصورت اصلاح شده که فرد تراژن حتما باید dna رو از گونه ی دیگر دریافت کنه ... برای مثال در اولین ژن درمانی درسته که اون دختر ژن رو از فرد دیگری دریافت کرد ولی چوناز یک گونه بودن ، اون دختر بچه تراژن محسوب نمیشه
      پس dna بیگانه باید حتما از گونه ای دیگر باشه که بخواد فرد دریافت کننده ، تراژن محسوب بشه
      ا توجه به این که اسید های چرب سیر نشده دارای پیوند دوگانه است و تو شیمی هم خوانده ایم که شکستن پیوند یگانه اسان تر از دوگانه است پس چرا میگن هضم اسید های چرب سیر نشده اسان تر از سیر شده است و نیز چرا میگن تعداد پیوند کووالانسی در سیر شده بیشتره مگه سیر نشده پیوند دوگانه نداره و پیوند دوگانه یک عدد بیشتر از یگانه پیوند ندارد پس میتونیم بگیم تعداد پیوند سیر نشده بیشتره
      ​فارسی را پاس بداریم
      ویرایش توسط zamina : 04 آبان 1397 در ساعت 22:02

2. Top | #20372
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      در کتاب درسی زیست 1(نظام قدیم ) ، مجاری هوایی باز نشده و فقط از نای به بعد رو جزو مجاری حساب کرده
      ولی منابع علمی ، بینی و حفره ی دهان هم جزوش میگیرن که چون داخل کتاب اشاره ای نشده ، نمیشه طرح تست کرد

طبق کتاب وقتی سوپ بنیادین مطرح شده اصلا به وجود یا عدم وجود اکسیژن توجهی نشد ... بعد ها سایر پژوهشگران اومدن و به اکسیژن دقت کردن و گفتند که جو اولیه گاز اکسیژن نداشته و ....
      ساده ترش اینه که در سوپ بنیادین به عامل اکسایش مواد توجهی نشد و بعدها پژوهشگران اومدن و وجود اکسایش رو برسی کردند و به این نتیجه رسیدن عاملش وجود نداشته در جو اولیه ی زمین
      (اینو من یادمه سال پیش هم ازمون های ازمایشی میدادن و جواب هاش یکسان نبود ... ولی اون جوابی که درست تر بود رو من نوشتم اینجا ...)

الان دو ساله که متن کتاب به اینصورت اصلاح شده که فرد تراژن حتما باید dna رو از گونه ی دیگر دریافت کنه ... برای مثال در اولین ژن درمانی درسته که اون دختر ژن رو از فرد دیگری دریافت کرد ولی چوناز یک گونه بودن ، اون دختر بچه تراژن محسوب نمیشه
      پس dna بیگانه باید حتما از گونه ای دیگر باشه که بخواد فرد دریافت کننده ، تراژن محسوب بشه
      غلظت پیش ماده زیاد باشد احتمال برخورد پیش ماده وجایگاه فعال رو افزایش میدهد یعنی چه تو تعریف غلظت اومده کمیتی است که نشان میده که چه مقدار از حل شونده در حلال حل میشه و نیز مگه انزیم جامد نیست پس غلظت چه ربطی به انزیم دارد

​فارسی را پاس بداریم
      ویرایش توسط zamina : 04 آبان 1397 در ساعت 22:06

3. Top | #20373
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات

کتاب نوشته همه انزیم ها شکل سه بعدی دارند و نیز جایگاه فعال هم دارند پس طبق کتاب نتیجه میگیریم rrna هم شکل سه بعدی و جایگاه فعال دارد در صورتی rrna نوکلعتیدی است و نوکلتعید چگونه میتواند جایگاه فعال و شکل سه بعدی داشته باشه
      ​فارسی را پاس بداریم

4. Top | #20374
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      UP
      نگران منی به توقرصه دلم

5. Top | #20375
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zamina نمایش پست ها
      کتاب نوشته همه انزیم ها شکل سه بعدی دارند و نیز جایگاه فعال هم دارند پس طبق کتاب نتیجه میگیریم rrna هم شکل سه بعدی و جایگاه فعال دارد در صورتی rrna نوکلعتیدی است و نوکلتعید چگونه میتواند جایگاه فعال و شکل سه بعدی داشته باشه
      کتاب درموردآنزیم های پروتئینی گفته شکل3بعدی وجایگاه فعال دارندنه آنزیم های ریبونوکلئوتیدیچون آنزیم های پروتینی پیچ وتاب میخورندوشکل فضایی خاصب دارندص8کتاب درسی زیست وآزمایشگاه دوم
      نگران منی به توقرصه دلم

6. Top | #20376
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      غلظت پیش ماده زیاد باشد احتمال برخورد پیش ماده وجایگاه فعال رو افزایش میدهد یعنی چه تو تعریف غلظت اومده کمیتی است که نشان میده که چه مقدار از حل شونده در حلال حل میشه و نیز مگه انزیم جامد نیست پس غلظت چه ربطی به انزیم دارد

نه عزیزمتاسفانه اشتباه خدمتتون عرض شده غلظت پیش ماده نه بلکه هرچه غلظت آنزیم درمحیط زیادباشدسرعت عمل همه آنزیم هانه یک آنزیم زیاداست واین باعث میشه که سرعت واکنش کلابره باااوبه جای اینکه یه منحنی باشیب منفی باشه یه خط راست بتشیب مثبته
      نگران منی به توقرصه دلم

7. Top | #20377
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ا توجه به این که اسید های چرب سیر نشده دارای پیوند دوگانه است و تو شیمی هم خوانده ایم که شکستن پیوند یگانه اسان تر از دوگانه است پس چرا میگن هضم اسید های چرب سیر نشده اسان تر از سیر شده است و نیز چرا میگن تعداد پیوند کووالانسی در سیر شده بیشتره مگه سیر نشده پیوند دوگانه نداره و پیوند دوگانه یک عدد بیشتر از یگانه پیوند ندارد پس میتونیم بگیم تعداد پیوند سیر نشده بیشتره
      خیرعزیزهرچه تعدادپیوندبیشترترکیب سیرنشده تراست یعنی پیوند3گانه سیرنشده تراز2گانه و2گانه سیرنشده ترازیگانه است واینکه تعدادپیوندرودراسیدهای چرب باهم مقایسه کنیم اگه یادتون باشه هیدروژن کاتالیزگریه که باعث جامدشدن روغن هامیشه ومامیدونیم چون هراتم هیدروژن فقط1الکترون لایه ظرفیت داره وبرای تشکیل پیوندکواانسی به یک الکترون دیگه ازیک اتم دیگرنیازهست پس چون اسیدهای چرب سیرشده تعدادهیدروژن بیشتری برای تشکیل پیوندکوالانسی دارندتعدادپیوندسیرشده بیشتره واصلادلیل جامدشدن وسیرشدن وسنگین شدنش همینه ولی سیرنشده هادارای خمیدگی وانحنای فضایی خاصی شده اندوبرای همین هیدروژن کمتری دارندوتعدادپیوندکمتری خواهندداشت
      نگران منی به توقرصه دلم

8. Top | #20378
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ایا لیپید ها درشت مولکول هستند و یا نه یعنی فسفولیپید و اسیدهای چرب و استروعید ها درشت مولکول اند و یا نه دی پپتید و دی ساکارید ها نیز کوچک مولکول اند و یا درشت مولکول و نیز درکتاب درسی امد بیشترین مولکول های غشا فسفولیپید ها هستند مگه به ازای هر فسفولیپید دو تا اسید چرب نداریم پس نمیتونیم بگیم اسید های چرب بیشترین مولکول های غشا را تشکیل میدهند
      خیرعزیزکلالیپیدهادرشت مولکول واقعی وپلیمرواقعی نیستندفقط موم هاتقریبادرشت مولکول انداین اصل قضیه وعلمه ولی کتاب درسی میگه درشت مولکول به حساب بیارین نه کوچک مولکول نیستنداونهابله کتاب درسی درست گفته بیشترغشافسفولیپیده ولی اینکه به ازای هرفسفولیپید2تااسیدچرب داریم اولین باره میشنوم شایدمنظورکسی یاکتابی که این روبه عرضتون رسونده این بوده که هرمولکول چربی که تری گلیسیریدهم بهش میگن اگه بخواهدبه فسفولیپیدتبدیل بشه باید2تااسیدچرب ویک گروه فسفات داشته باشه چون گلیسرول یک الکل 3عاملیهپس همون حرف کتاب درسی درسته
      نگران منی به توقرصه دلم

9. Top | #20379
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      کتاب درموردآنزیم های پروتئینی گفته شکل3بعدی وجایگاه فعال دارندنه آنزیم های ریبونوکلئوتیدیچون آنزیم های پروتینی پیچ وتاب میخورندوشکل فضایی خاصب دارندص8کتاب درسی زیست وآزمایشگاه دوم
      این سوال جالبه و من یه سری چیزا به پاسخ شما اضافه میکنم
      درسته که کتاب دوم یه بخشی اومده در مورد عملکرد آنزیما صحبت کرده و روی صحبتش با آنزیم های پروتئینی هست
      اما تو فصل 3 پیش به RNA هایی که برخیشون میتونن فعالیت آنزیمی انجام بدن اشاره کرده و گفته ساختار 3 بعدی دارن !
      اصلا این ساختار 3 بعدی آنزیم هاس که باعث میشه جایگاه فعال داشته باشن.کتاب در مورد rRNA نگفته جایگاه فعال ! گفته سطحی که برای انجام واکنش های شیمیایی فراهم شده !
      هرچند جایگاه فعال هم به هر حال سطحیه برای انجام واکنش !
      در هر صورت نباید طراح درباره ی جایگاه فعال rRNA بپرسه چون چیزی نگفته
      ولی 3 بعدی بودنش متن کتابه

10. Top | #20380
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تغیرات فیزیکی و شیمیایی تو زیست شناسی یعنی چی تو خیلی سبز اومده تعداد مونومر های یک پلیمر میتواند در تعین خواص شیمیایی ان نقش داشته باشد من از این جمله هیچی نفهمیدم میشه توضیح دهید درضمن تو یکی از سوالات اومده استروعید میتواند از کربوهیدرات بزرگ تر باشد چجوری ایا این ترتیبی که توجزوه معلمم اومده درسته مولکول های سلولز تشکیل رشته های سلولزی تشکیل فیبریل سلولزی تشکیل الیاف سلولزی تشکیل لایه سلولزی در ضمن مگه سلولز رشته ای نیست پس چجوری مولکول تشکیل رشته میدهد
      عزیزمولکول سلولزیعنی رشته ی سلولزی1رشته است مولکولهاشکلهای متفاوت دارندببینیدچندهزارمولکول سلولزی یعنی چندهزاررشته ی سلولزی تشکیل یک فیبریل سلولزی میدهندوچندین )نه چندهزار)فیبریل سلولزی تشکیل یک لایه یادیواره سلولزی میدهندودرهرلایه ازدیواره سلولی فیبریلهای سلولزی به موازات هم قرارمیگیرنداینکه استروئیدکه ازجنس چربیه میتونه ازکربوهیدرات بزرگترباشه اگه ازنظرانرژی میفرماییدکه خودکتلب درسی هم ص6مقایسه شده دقیقاگفته1گرم چربی بیش ازدوبرابریک گرم کربوهیدرات انرژی آزادمیکندپس خیلیرسبزهم برهمین اساس گفته نگاه کنیدآزادکردن انرژی توسسط موادطی فرایندگوارش اتفاق میوفته که یک فرایندشیمیاییه ولی اینکه چربی ازکربوهیدزات سنگینتره جرمه که جرم خواص شیمیاییهامیدوارم منظورم رودرست به عرضتون رسونده باشم
      نگران منی به توقرصه دلم

11. Top | #20381
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      درسته که کتاب دوم یه بخشی اومده در مورد عملکرد آنزیما صحبت کرده و روی صحبتش با آنزیم های پروتئینی هست
      اما تو فصل 3 پیش به RNA هایی که برخیشون میتونن فعالیت آنزیمی انجام بدن اشاره کرده و گفته ساختار 3 بعدی دارن !
      اصلا این ساختار 3 بعدی آنزیم هاس که باعث میشه جایگاه فعال داشته باشن.کتاب در مورد rRNA نگفته جایگاه فعال ! گفته سطحی که برای انجام واکنش های شیمیایی فراهم شده !
      بله ممنون ازتون راستش من آخرین باری که این فصل روخوندم دوم دبیرستان بودم الان3_4ماه ازچهارمم میگذرهبله آنزیمrRNAهم درسته که نوکلئوتیدیه ولی فعالیت آنزیمی داره
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 06 آبان 1397 در ساعت 19:18

12. Top | #20382
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      بله ممنون ازتون راستش من آخرین باری که این فصل روخوندم دوم دبیرستان بودم الان3_4ماه ازچهارمم میگذرهبله آنزیمrRNAهم درسته که نوکلئوتیدیه ولی فعالیت آنزیمی داره
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 06 آبان 1397 در ساعت 19:18

13. Top | #20383
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      متابولیسم طبق گفته کتاب یعنی سوختن و ساختن حالا چجوری از متابولیسم چربی ها و کربوهیدرات اب و سه او دو ساخته میشود یعنی اول چربی هیدرولیز میشه به سه اسید چرب و گلیسرول و بعد دوباره اسید چرب میسوزه مگه نمیگفتیم هیدرولیز و سنتز ابدهی برای پلیمر هاست مگه تری گیلیسیرید پلیمره که تو شکل اب امده که وقتی اسید چرب به گلیسرول وصل میشه اب تولید میشه پس میتونیم بگیم ستز ابدهی و هیدرولیز برای غیر پلیمر ها وجود دارد
      سنتزآبدهی اسمش به خودشه یعنی ازریزمولکولها)مونومرها)پلی مر)درشت مولکول ساخته بشودکه باتولیدآب همراه هست یعنی پیوندoh_hایجادمیشه وآب تولیدمیشه وهیدرولیزیعنی بامصرف آب)ابکافت مثلاتجزیه ایه که بامصرف آب همراهه
      نگران منی به توقرصه دلم

14. Top | #20384
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ولی عزیزان بهتره یه چیزی بگمفصلهای1تا3دوم فقط فصلای بیس اندنه فصلایی که خیلی انرژی ووقتون روصرف کنیدواسشون وفصلهای کم سوال اندولی مثلاسراسری94و95ازبخش جانوری فصل3یک سوال ترکیبی داشتیمالبته من هرگزدرحدودی نیستم که بخواهم ابرازرای کنم ولی خواستم بگم شایدبی اطلاع باشید
      یاعلی مدد
      نگران منی به توقرصه دلم

15. Top | #20385
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میشه این سؤالو با عددای گزینه هاش جواب بدین؟
      img_20181027_100920%7E2.jpg
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن