خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1354 از 1851 نخستنخست ... 1254134413531354135513641454 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 20,296 به 20,310 از 27763
    1. Top | #20296
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      اولا هر متابولیسمی به واسطه ی فعالیت آنزیمی انجام نمیشه ( طبق کتاب که قید ((بیشتر)) رو به کار برده در فصل 1 دوم )
      دوما مصرف انرژی هیچ ربطی نداره به اینکه این انرژی از کجا تامین میشه ! ممکنه از هر مولکول حامل انرژی دیگه استفاده شه.نه صرفا ATP و ADP . شکستن ATP توسط پمپ سدیم پتاسیم به واسطه ی فعالیت آنزیمی پمپ هست . صحیح ! اما پمپ غشایی در تیلاکوئید انرژی شو از الکترون های برانگیخته شده میگیره . پس برای دریافت انرژی هیچ فعالیت آنزیمی ای انجام نداده !
      سوما تو همون غشا پروتئین غشایی داریم که یون های +H رو از خودش عبور میده و ATP میسازه ! یعنی پمپ نیست ولی ATP میسازه و فعالیت آنزیمی داره ! برای کسب انرژی هم از ATP استفاده نمیکنه ( اصلا کارش ساخت ATP ه ! )
      پس از این تعمیم ها ندین که خطرناکه
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها

جمله ای که فرستادم عین جمله کتاب بود ( علم که جدید و قدیم نداره) و به این منظور اومده بود که پمپ سدیم - پتاسیم در طی فعالیت آنزیمی مولکول atp رو به عنوان پیش ماده به مولکول adp به عنوان فرآورده تبدیل میکنه ... با توجه به این که پمپ ها مواد رو با استفاده از انرژی زیستی جا به جا میکنن پس فکر میکنم این مورد در مورد پمپ های دیگه هم باید صدق کنه
      بی زحمت باهم به یه نتیجه مشترک برسین، خودم که واقعا مطمئن نیستم!
      ولی بنظر میاد حرف فاگوزیست درسته که گفته چون این پمپ ها atp رو به adp + فسفات تجزیه میکنن پس آنزیم تجزیه کننده هستن

اصلا این سوالو تاپیک کنم که بقیه دوستان هم بیان نظرشون رو بگن باهم به یک نتیجه برسیم؟

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #20297
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      ولی بنظر میاد حرف فاگوزیست درسته که گفته چون این پمپ ها atp رو به adp + فسفات تجزیه میکنن پس آنزیم تجزیه کننده هستن

اصلا این سوالو تاپیک کنم که بقیه دوستان هم بیان نظرشون رو بگن باهم به یک نتیجه برسیم؟
      داداشم من که واضح گفتم.هر پمپی با شکستن ATP انرژیشو به دست نمیاره.اگه واسه به دست آوردن انرژیش یه مولکول حامل انرژی مثل ATP رو هیدرولیز کرد حرف شما و فاگوزیست قبول و فاگو هم درست گفته ! .ولی اومدیمو اصلا پمپ واسه تامین انرژیش از شکستن ATP ( یعنی استفاده از انرژی موجود بین پیوندهای فسفاتش ) استفاده نکرد ! مثالش هم زدم تو کامنت قبلی
      پس هر پمپی فعالیت آنزیمی نداره !اما پمپ باید انرژی تامین کنه ! این انرژی از راه های مختلف به دست میاد که یکیش فعالیت آنزیمی هست و شکستن مولکول حامل انرژی
      فکر میکنم واضح باشه

3. Top | #20298
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

خیر لازم نیست . من از چندنفر که معلم یا نویسنده کتاب باشن میپرسم و جواب قطعی رو بهتون اطلاع میدم.

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

4. Top | #20299
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداشم من که واضح گفتم.هر پمپی با شکستن ATP انرژیشو به دست نمیاره.اگه واسه به دست آوردن انرژیش یه مولکول حامل انرژی مثل ATP رو هیدرولیز کرد حرف شما و فاگوزیست قبول و فاگو هم درست گفته ! .ولی اومدیمو اصلا پمپ واسه تامین انرژیش از شکستن ATP ( یعنی استفاده از انرژی موجود بین پیوندهای فسفاتش ) استفاده نکرد ! مثالش هم زدم تو کامنت قبلی
      پس هر پمپی فعالیت آنزیمی نداره !اما پمپ باید انرژی تامین کنه ! این انرژی از راه های مختلف به دست میاد که یکیش فعالیت آنزیمی هست و شکستن مولکول حامل انرژی
      فکر میکنم واضح باشه
      بله، متوجهم
      میدونم هر پمپی برای تامین انرژیش از atp استفاده نمیکنه، مثل پمپ های توی غشاء کریستا و تیلاکوئید که از الکترون استفاده میکنند ( ATP نمیسوزونن که هیچ، تازه ATP هم میسازند! )
      سوال من فقط درباره اونایی بود که از ATP برای انرژیشون استفاده میکنن و اونا رو تجزیه میکنن

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

5. Top | #20300
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

جمله ای که فرستادم عین جمله کتاب بود ( علم که جدید و قدیم نداره) و به این منظور اومده بود که پمپ سدیم - پتاسیم در طی فعالیت آنزیمی مولکول atp رو به عنوان پیش ماده به مولکول adp به عنوان فرآورده تبدیل میکنه ... با توجه به این که پمپ ها مواد رو با استفاده از انرژی زیستی جا به جا میکنن پس فکر میکنم این مورد در مورد پمپ های دیگه هم باید صدق کنه
      خیر صدق نمیکنه.شکستن atp فقط یه راه تامین انرژیه
      تو غشای تیلاکوئید پمپی داریم که انرژیشو از الکترون های برانگیخته شده ( آخرش یونیده میشه ) تو فتوسیستم 2 تامین میکنه که مربوط به مرحله ی دوم فتوسنتز و زنجیره ی انتقال الکترونه

6. Top | #20301
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

خیر لازم نیست . من از چندنفر که معلم یا نویسنده کتاب باشن میپرسم و جواب قطعی رو بهتون اطلاع میدم.
      یک دنیا ممنون، واقعا زحمت شد
      ( متاسفانه تاپیکو زدم چون من دسترسی به اینترنتم محدوده و چندین روز یکبار میتونم اینجا بیام بخاطر همین تاپیک زدم که شاید زودتر به جواب برسیم، آخه شب دوباره باید برگردم خونه و سر درس و کتاب دیگه دسترسی به اینترنت ندارم تا چندین روز بعد! )

تارس

7. Top | #20302
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_v نمایش پست ها
      بله، متوجهم
      میدونم هر پمپی برای تامین انرژیش از atp استفاده نمیکنه، مثل پمپ های توی غشاء کریستا و تیلاکوئید که از الکترون استفاده میکنند ( atp نمیسوزونن که هیچ، تازه atp هم میسازند! )
      سوال من فقط درباره اونایی بود که از atp برای انرژیشون استفاده میکنن و اونا رو تجزیه میکنن
      پس در این صورت مشکلی نمیمونه.atp به کمک آدنوزین تری فسفاتاز آبکافت میشه و میشه آدنوزین دی فسفات و فسفوریک اسید ( فصل 1 دوم )

8. Top | #20303
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پس در این صورت مشکلی نمیمونه.atp به کمک آدنوزین تری فسفاتاز آبکافت میشه و میشه آدنوزین دی فسفات و فسفوریک اسید ( فصل 1 دوم )
      آبکافت یا هیدرولیز؟؟
      فکرکنم منظور شما " آدنوزین دی فسفات + یک مولکول فسفات " باشه، آره؟ آخه فسفریک اسید رو من توی هیچ جای 3تا کتاب زیست ندیدم، مربوط به شیمیه

تارس

9. Top | #20304
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      آبکافت یا هیدرولیز؟؟
      فکرکنم منظور شما " آدنوزین دی فسفات + یک مولکول فسفات " باشه، آره؟ آخه فسفریک اسید رو من توی هیچ جای 3تا کتاب زیست ندیدم، مربوط به شیمیه
      مهم نیست.تو بیشتر بدانیده.صرفا جهت اطلاع گفتم
      آخر فصل 1 هست.اومده پایین صفحه تو کادر زرد واکنش رو توضیح داده (نظام قدیم)
      شما اینو یاد بگیر : آدنوزین دی فسفات + فسفات + انرژی

10. Top | #20305
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خیر صدق نمیکنه.شکستن atp فقط یه راه تامین انرژیه
      تو غشای تیلاکوئید پمپی داریم که انرژیشو از الکترون های برانگیخته شده ( آخرش یونیده میشه ) تو فتوسیستم 2 تامین میکنه که مربوط به مرحله ی دوم فتوسنتز و زنجیره ی انتقال الکترونه
      بله متوجهم .
      منتها شما این اطلاعات رو از کتاب خودتون دارید و این اطلاعات جزو کتاب درسی من نبوده ...
      منظور من هر پمپی بود که از انرژی زیستی atp استفاده میکنه !

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

11. Top | #20306
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

بله متوجهم .
      منتها شما این اطلاعات رو از کتاب خودتون دارید و این اطلاعات جزو کتاب درسی من نبوده ...
      منظور من هر پمپی بود که از انرژی زیستی atp استفاده میکنه !
      این جمله ی شما بود : (( با توجه به این که پمپ ها مواد رو با استفاده از انرژی زیستی جا به جا میکنن پس فکر میکنم این مورد در مورد پمپ های دیگه هم باید صدق کنه))
      من از جمله اینطور برداشت کردم که میگید همه ی پمپ ها مثل سدیم-پتاسیم از atp استفاده میکنن و فعالیت آنزیمی دارن که خیلی اشتباهه
      پس شاید من اشتباه برداشت کردم.معذرت
      اگه دوازدهمی هستین تو یه فصل نفس گیر میخونید امسال اینارو.فکر نکنم حذف شده باشه

12. Top | #20307
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      لطفا این جمله رو توضیح بدین:
      هر ژن بیان شده پیام خود را به مولکولی که دارای پیوند فسفودی استر است انتقال میدهد.
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

13. Top | #20308
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      هر ژن بیان شده پیام خود را به مولکولی که دارای پیوند فسفودی استر است انتقال میدهد.
      طبق چیزی که تو IQ خوندم پیام ژن فقط به mrna منتقل میشه.اگه ژن مورد نظر رمزکننده ی mrna باشه و ترجمه شه و پروتئین فعال بده ( بیان شه ) درسته این جمله
      اما چون بیان شدن ژن شامل trna و rrna هم میشه که به اونا هیچ پیامی منتقل نمیشه ! پس جمله غلطه

14. Top | #20309
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام به نطرم درسته هر ژنی در بدن یک پیام داره و بعد از بیان شدن هر ژنی ملکول rna تشکیل می شود همچنین تمام ملکول های rna دارای پیوند فسفو دی استر بین نوکلوتید های خود هستند

15. Top | #20310
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      این جمله کاملا درسته .
      هر ژنی که بیان میشه پیامشو به یک نوع RNA منتقل میکنه حالا این پیام میتونه دستور ساخت پروتئین باشه (mRNA) یا میتونه نشان دهنده ی نوع آنتی کدوم یک tRNA باشه .... کلا هر نوع ژنی پیامشو به یکی از این چهار تا مولکول منتقل میکنه mRNA . tRNA . rRna . sRna . که هرسه تاشونم پیوند فسفودی استر بین نوکلئوتید هاشون دارن . غیر از مولکول های RNA هیچ چیزی مستقیما نمیتونه از روی ژن ساخته بشه ( مگه اینکه همانند سازی باشه که DNA ساخته میشه و در اون صورت هم دیگه اسمش نمیشه بیان ژن (وحتی اگه میشد بازم درست بودن چون دی ان ای هم فسفودی استر داره (چی گفتم خدایا )))

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن