خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1342 از 1852 نخستنخست ... 1242133213411342134313521442 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 20,116 به 20,130 از 27766
    1. Top | #20116
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط qazl نمایش پست ها
      بچها متن کتاب زیست دوم ص 23گفته
      1.بسیاری از سلول های بالغ گیاهی واکوئل مرکزی دارن(مثال نقض؟!!!!)
      2.بسیاری از سلول های بالغ گیاهی به شکل چند وجهی هستند.(مثال نقض؟؟!!)
      3.ص27 گفته ستون دوم:فسفولیپیدها توسط انزیمهای شبکه آندو زبر ساخته میشن(توضیح؟!!!!)
      ممـــــــــــــــــــنانایشالا دکتری همتوون
      3)شبکه آندوپلاسمی زبردرغشاساززی نقش داردوغشاازفسفولیپید+پروتئ ن ساخته شده پس شبکه آندوپلاسمی زبربه شکل غیرمستقیم درساختن فسفولیپیدنقش داردالبته درغشاهای جانوری هم خب میدونیم کلسترول به کاررفته
      الان ادیتش میکنم(1و2)
      پ.ن:ادیت:سوال اول(سلولهای مریستمی ازنظراندازه سلولهای کوچکی هستند(ازنظراندازه)که واکوئل ندارندیاواکوئل کوچک دارند)تحلیلش هم تواین پستم هست:http://forum.konkur.in/thread2330-2014.html(آخرین پستم دراین صفحه)ازطرفی بالغ اندچون توانایی تقسیم وتمایزدارندوسایربافتهاازا ونهاتشکیل میشوند
      2)سلولهای نگهبان روزنه درروپوست چندوجهی نیستندبلکه لوبیایی شکل اند
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 03 مهر 1397 در ساعت 17:45

2. Top | #20117
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      3)شبکه آندوپلاسمی زبردرغشاساززی نقش داردوغشاازفسفولیپید+پروتئ ن ساخته شده پس شبکه آندوپلاسمی زبربه شکل غیرمستقیم درساختن فسفولیپیدنقش داردالبته درغشاهای جانوری هم خب میدونیم کلسترول به کاررفته
      الان ادیتش میکنم(1و2)
      اخه گفتته ص بعد...شبک اندو صاف در تولید فسفو لیپید نقش داره...

3. Top | #20118
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdit نمایش پست ها
      مورد اول : سلول آوند آبکش که اندامک هاش رو از دست داده
      مورد دوم : گامت نر خزه
      مورد سوم : چه توضیحی می خواین خب ؟
      بارییییییک اللهملتفت شدم

4. Top | #20119
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط qazl نمایش پست ها
      اخه گفتته ص بعد...شبک اندو صاف در تولید فسفو لیپید نقش داره...
      درسته عزیزدلمشبکه آندوپلاسمی زبرچون غشامیسازه وبخش عمده غشاازجنس فسفولیپیده پس درسته فسفولیپیدمیسازه به شکل واضح هم گفته که (ونیزفسفولیپیدهایی که توسط شبکه آندوپلاسمی زبرساخته میشود)پس حتی میتونیم بگیم مستقیمادرساختن فسفولیپیدهم نقش داره
      نگران منی به توقرصه دلم

5. Top | #20120
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام گونه ی گرگlupus؟نباید canis lupusباشه؟

6. Top | #20121
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis7 نمایش پست ها
      توی کتاب صفحه ی 39 نوشته canis lupus

7. Top | #20122
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Canis lupus در واقع نام علمی گرگ هست...نام علمی خودش از دو قسمت تشکیل میشه قسمت اول نام سرده وقست دوم نام گونه هست.در اینجا Canis نام سرده گرگ هست و lupusنام گونه...و Canis lupus نام علمی گرگ
      ویرایش توسط reza2018 : 03 مهر 1397 در ساعت 00:17

8. Top | #20123
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام لطفا جواب سوالمو بدین عکسشو میزارم سوال b مد نظرمه448417897_193242.jpg

9. Top | #20124
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      Canis lupus در واقع نام علمی گرگ هست...نام علمی خودش از دو قسمت تشکیل میشه قسمت اول نام سرده وقست دوم نام گونه هست.در اینجا Canis نام سرده گرگ هست و lupusنام گونه...و Canis lupus نام علمی گرگ
      منم توی تست دیدم گونه رو نوشته بود lupusولی چون توی کتاب جلوی گونه نوشتهcanis lupusبرام سوال ایجاد شد

10. Top | #20125
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fate.meh_ نمایش پست ها
      توی کتاب صفحه ی 39 نوشته canis lupus
      بله ولی توی تست نشر الگو lupusنوشته

11. Top | #20126
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها ۱_دوازدهه جزو لوله ی گوارشه؟و بافت پوششی درون اون از نوع غشای موکوزیه؟
      ۲_ کجای کتاب نوشته فضای بین سلولی مریستم کم هست

12. Top | #20127
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      درواقع هردوتادرست اندعزیزمثل اینکه میگیم نام علمی قارچ چتری سمی(آمانیتاموسکاریاست)دروا قع سرده ی آمانیتاوگونه ی آمانیتاموسکاریا(گونه همون نام علمیه)گونه=سرده+پسوندی(که همون پسوندگونه است ومثلاالگوواسه گرگ کهlupusهست روآورده درواقع اصلش اینه که کامل بگهکه بعضی کتابهامثل الگودیگه سرده روازش حذف میکنندواسه اینکه مخفف ترباشهواسه گرگ هم درسته سرده یcanisگونه یcanis lupusیابه قول الگو lupus
      نگران منی به توقرصه دلم

13. Top | #20128
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان لطفا اگه میدونین جواب بدین سوالمو خیلی برام مهمه ممنونم

14. Top | #20129
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen_M_H21 نمایش پست ها
      سلام لطفا جواب سوالمو بدین عکسشو میزارم سوال b مد نظرمهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 448417897_193242.jpg
مشاهده: 39
حجم: 109.3 کیلو بایت
      راستش من خودم واسه کنکورم وقت نزاشتم رواین مبحث شمارشی (عددورقم های پروتئین سازی)واسه همین جوابی نمیدم که خدایی نکرده سردرگم بشیدولی این نکات حفظی روآبی کانون گفته بهتره یه نگاهی بندازید:1)درجریان ترجمه ی mrnaکه دارایkکدون میباشدk-2پیوندپپتیدی تشکیل میشود+این نکته:برای جداساختن رونوشت اینترون2پیوندفسفودی استرشکسته میشودوبرای اتصال2رونوشت اگزونبه یکدیگر1پیوندفسفودی استرایجادمیشود

این نکات هم ازتانک تست تخته سیاه دکترمهدی آرامفره:درمرحله پردازش یابلوغmrnaهای اولیه یوکاریوتی رونوشت اینترونهاحذف میگردد.تعدادرونوشت اینترونهاهمواره یکی کمترازتعدادرونوشت اگزونهاست زیرااینترونهاهمواره درفواصل بین اگزونهاقراردارند)درهنگام پردازش برای جداکردن هراینترون ابتدا2پیوندفسفودی استرشکسته شده سپس1پیوندفسفودی استربرای اتصال رونوشت اگزونهاتشکیل میگردد.هنگام بلوغRNAدوبرابرتعداداینترون اپیوندفسفودی استرشکسته می شودوبه تعداداینترونهاپیوندتشکیل میشوداگرتعداداینترونهاراn رض کنیم 2nپیوندفسفودی استرشکسته میشودوnعددتشکیل میشود.
      مثال:اگر6پیوندفسفودی استرشکسته شده است RNAموردنظردارای رونوشت 3اینترون است
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 03 مهر 1397 در ساعت 16:49

15. Top | #20130
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها ۱_دوازدهه جزو لوله ی گوارشه؟و بافت پوششی درون اون از نوع غشای موکوزیه؟
      ۲_ کجای کتاب نوشته فضای بین سلولی مریستم کم هست
      2)من ازروتخته سیاه دیدم(نوشته سلولهای مریستمی:فاقدفضای بین سلولی میباشند(احتمالاجزنکات استنباطی باشهببینیدبااین تحلیل:چون این سلولهاهسته ای درشت دارندوواکوئل ریزدارندیافاقدواکوئل انداینطوری گفته(اگه واکوئل نداشته باشند(فاقدفضای بین سلولی اند)اگه واکوئل داشته باشند(دارای فضای بین سلولی اندک اند)
      سوال1)ببینیدبعضی کتابادوازدهه روانتهای معده درنظرگرفته اندبعضی هاهم ابتدای روده باریک حالاان شاالله توآناتومی هامیخونیم که خیلی هم فرقی ندارنولی چیزی که مهمه اینه(دوازدهه روچ جزمعده بدونیک چ جزروده باریک مااین رومیدونیم که:هم معده وهم روده باریک هردوتایی جزلوله گوارش اندودرموردلوله گوارش هم میدونیم که دیواره لوله گوارش تقریبادرتمام طول آن به ترتیب ازخارج به داخل شامل لایه های پیوندی /ماهیچه ای طولی/ماهیچه ای حلقوی/زیرمخاطی ومخاطی(بافت پوششی که موادموکوزی ترشح میکند)هست(ص56و57کتاب درسی زیست وآزمایشگاه1)پس میتونیم بگیم جواب هردوقسمت سوال اولتون هم بله مثبته ودرسته
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 03 مهر 1397 در ساعت 17:19

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن