خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 102 از 1850 نخستنخست ... 292101102103112202 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1,516 به 1,530 از 27743
    1. Top | #1516
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این تیکه رو ویرایش لازم داشت که انجام شد پس مجدد بخونش:

کانال های
      دریچه دار سدیم و پتاسیم نه نمیتونن همزمان با هم باز باشن
      ولی توی پتانسل آرامش و عمل کانال های همیشه باز هم داریم که اونا همزمان باز هستن

2. Top | #1517
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bita m نمایش پست ها
      چون ماهیچه صاف غیرارادیه وتحت اعصاب خودمختار کارمیکنه که فقط اعصاب حرکتی هستن و ماهیچه های صاف نیازی ب فرستادن پیام ب مغزونخاع ندارن
      یعنی چی

مثلا ماهیچه های لوله گوارش که صاف اند باید اطلاعاتی رو به دستگاه عصبی بفرستن

3. Top | #1518
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hassanhafezi نمایش پست ها
      یعنی چی

مثلا ماهیچه های لوله گوارش که صاف اند باید اطلاعاتی رو به دستگاه عصبی بفرستن
      اینوکجای کتاب نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

4. Top | #1519
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      اینوکجای کتاب نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین
      وقتی غذا میخورین و دیواره م.عده اتساع پیدا میکنه پیامهایی برای سیستم عصبی فرستاده میشه و تفسیر این جمله میشه با خوردن گیرنه های مکانیکی معده تحریک میشن و پیام عصبی به مغز میفرستن

5. Top | #1520
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nav!d نمایش پست ها
      وقتی غذا میخورین و دیواره م.عده اتساع پیدا میکنه پیامهایی برای سیستم عصبی فرستاده میشه و تفسیر این جمله میشه با خوردن گیرنه های مکانیکی معده تحریک میشن و پیام عصبی به مغز میفرستن
      میشه بگید کتاب چه سالی کدوم صفحه هست ممنون میشم

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

6. Top | #1521
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      میشه بگید کتاب چه سالی کدوم صفحه هست ممنون میشم
      سال دوم صفحه 59 و 60 دو جا نوشته شده که اولی گفته اتساع لوله گوارش باعث تحریک اعصاب دیواره ان و ایجاد حرکات دودی میشود (ایجاد پیام حسی)
      صفحه 60 هم گفته لقمه جویده شده با تحریک گیرنده مکانیکی حلق مرکز انعکاس بلع در مغز که میسع بصل النخاع را تحریک میکنه و موجب انعکاس بلع میشه
      خط بعدش هم گفته مرکز بلع با اثر خودش بر مرکز تنفس که بصل النخاع و هیپوتالاموس میشه در هنگام بلع تنفس را قطع میکنه

7. Top | #1522
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها این جمله درسته؟؟
      هریک ازگیرنده های پوست دندریت هایی از یک یاچندنورون هستند که اثرمحرک را به پتانسیل عمل تبدیل میکنند

غیرازگیرنده دردکه توبافت پوششی قرارداره بقیه گیرنده ها توچه بافتی قراردارن؟؟؟
      ویرایش توسط venus95 : 09 آبان 1393 در ساعت 21:41

8. Top | #1523
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مستانه نمایش پست ها
      سلام بچه ها این جمله درسته؟؟
      هریک ازگیرنده های پوست دندریت هایی از یک یاچندنورون هستند که اثرمحرک را به پتانسیل عمل تبدیل میکنند

غیرازگیرنده دردکه توبافت پوششی قرارداره بقیه گیرنده ها توچه بافتی قراردارن؟؟؟
      خط اول درسته. بقيه گيرنده هام تو بافت پوششي قرار دارن ديگه. مثلا گيرنده فشار تو بافت پوششي چند لايه قرار داره. تو همون شکل هستن ديگه

9. Top | #1524
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه ها ی سوال،سوال 115 زیست پیش کانون گفته بود:باکتریوفاژ هم همانندسازی مستقل از dnaاصلی داره،ولی کجای کتاب این بود؟

10. Top | #1525
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      خط اول درسته. بقيه گيرنده هام تو بافت پوششي قرار دارن ديگه. مثلا گيرنده فشار تو بافت پوششي چند لايه قرار داره. تو همون شکل هستن ديگه
      مگه تنهاگیرنده ای که توپوششیه دردنیست؟؟زیرشم غشای پایه یعنی زیرغشای پایه م پوششی قرارداره؟؟

11. Top | #1526
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مستانه نمایش پست ها
      مگه تنهاگیرنده ای که توپوششیه دردنیست؟؟زیرشم غشای پایه یعنی زیرغشای پایه م پوششی قرارداره؟؟
      آهان فهميدم مشکلو. فک ميکنم همه گيرنده ها رو اعم از گرما و لمس و... تو پوست در نظر گرفته. اون جمله رو کجا نوشته؟
      البته فک ميکنم يني به نظر خودم گيرنده هاي سرما و لمس و.. تو پيوندي سست هستش. ولي از طرفيم يه جا ميخونيم که سست پوششي رو به ماهيچه وصل ميکنه ولي تو شکل ميبينيم که تار ها همشون اومدن از تو چربي رد شدن.
      اگه اون جمله رو تو کتاب نوشته باشه پس همه گيرنده ها رو پوستي حساب کرده. ولي از اين لحاظ که پتانسيل عملو "سلول هاي گيرنده" (نه دندريت نورون حسي) ايجاد ميکنن درسته.

12. Top | #1527
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz نمایش پست ها
      بچه ها ی سوال،سوال 115 زیست پیش کانون گفته بود:باکتریوفاژ هم همانندسازی مستقل از dnaاصلی داره،ولی کجای کتاب این بود؟
      اگه وارد پلازميد بشه ميتونه مستقل از دي ان آ سلول همانند سازي کنه. ولي منم جايي نديدم باکتريوفاژ وارد دي ان آ اصلي هيشه يا پلازميد. ميخواي برو پيش دو بخش ويروس ها رو بخون شايد چيزي دستگيرت شد.

13. Top | #1528
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      آهان فهميدم مشکلو. فک ميکنم همه گيرنده ها رو اعم از گرما و لمس و... تو پوست در نظر گرفته. اون جمله رو کجا نوشته؟
      البته فک ميکنم يني به نظر خودم گيرنده هاي سرما و لمس و.. تو پيوندي سست هستش. ولي از طرفيم يه جا ميخونيم که سست پوششي رو به ماهيچه وصل ميکنه ولي تو شکل ميبينيم که تار ها همشون اومدن از تو چربي رد شدن.
      اگه اون جمله رو تو کتاب نوشته باشه پس همه گيرنده ها رو پوستي حساب کرده. ولي از اين لحاظ که پتانسيل عملو "سلول هاي گيرنده" (نه دندريت نورون حسي) ايجاد ميکنن درسته.
      تویکی از کتابام به عنوان نکته (دست نویس)
      آره طبق جمله کتاب (اغلب دندریت های این گیرنده هاراپوششی ازبافت پیوندی احاطه کرده است)درسته بافت پیوندیش سست میشه من به این جمله دقت نکرده بودم اون قیداغلب روبه خاطرگیرنده درد بکاربرده که توبافت پوششی قرارداره
      ممنون:yahoo (1):

14. Top | #1529
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان لطفا یکی این جمله رو واسه من توضیح بده من متوجه منظورش نمیشم!!علت درستی یا غلط بودنش هم بگید البته بعد توضیح معلوم میشه !!

رشد هاگ های جهش یافته در مسیر سنتز تیامین،درمسیر محیط غنی شده با آرژینین و اینوزیتول برابر است .
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

15. Top | #1530
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nitah نمایش پست ها
      سلام دوستان لطفا یکی این جمله رو واسه من توضیح بده من متوجه منظورش نمیشم!!علت درستی یا غلط بودنش هم بگید البته بعد توضیح معلوم میشه !!

رشد هاگ های جهش یافته در مسیر سنتز تیامین،درمسیر محیط غنی شده با آرژینین و اینوزیتول برابر است .

من که اصن متوجه نشدم دقیق چی به چیه....معلوم نیس سوال ادبیاته یا زیست!!! دیگه جدیدا سوالات زیست داره از حالت علمی خارج میشه و جنبه ادبیاتی پیدا میکنه!!!
      نظر من: رشد هاگ های جهش یافته در مسیر ساخت تیامین، خب این یعنی رشد نمیکنه! چرا؟ چون گفته جهش یافته! خب ادامه سوال هم گفته با آرژینین و اینوزیتول محیط رو غنی کردیم، که خب بازم رشد نمیکنه! چرا؟ چون اینا پیش ماده تیامین نیستن! پس درکل رشد نمیکنه...و در هر دو مسیر برابر (یعنی عدم رشد) هست....
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن