خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1001 از 1851 نخستنخست ... 90199110001001100210111101 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 15,001 به 15,015 از 27763
    1. Top | #15001
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nazibazi نمایش پست ها
      چرا در لنف پلاکت ها و گلبول های قرمز وجود ندارد؟
      درشتن وازمنافذ رگ خارج نمیشن

2. Top | #15002
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      پس حتمن نشر الگو اشتباه نوشته چون نوشته بود پیوندارو rna میسازه
      من این نتیجه هارو با توجه به اون گرفتم
      راستی این ساختارای وستجیال و همولوگو اصن نمیفهمم
      درسته که میسازه غلط نیس
      ولی این فصل همش از گذشته ها گفته که چجوری این متابولیسم ها(تشکیل درشت مولکول ها مثل پروتئین و ایجاد پیوند پپتیدی و ...) بوجود اومدن و نهایتا شده چیزی که الان میبینیم

3. Top | #15003
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایول داداش فهمیدم

4. Top | #15004
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamiD2829 نمایش پست ها
      غشای موکوزی مجموع سلول های ترشح کننده ی موسین+موکوزی هس که روی سطح سلول ها رو میپوشونه!
      گمون نکنم مخاط روده مژک داشته باشه ها؟اینطور نیست؟
      در مورد معده هم کتاب بیشتر به چین خوردگی اعتقاد داره تا پرز
      هيچ سلولي موكوز ترشح نميكنه !! كتاب سال دوم كه به روشني ميگه موكوز يعني مخلط موسين و آب .
      كجاي كتاب نوشته كه سلول ها موكوز ترشح ميكنند ؟!

روده اصلا مژك نداره !!
      مژك براي يه بخش هايي از رحم خانوم هاست كه در كتاب اشاره اي نشده !!
      اون اشتباه من بود كه قسمت خارج كتاب رو وارد كردم .
      كتاب فقط گفته سلول هاي پوششي مژك دار ( نوعش رو نگفته كه مثلا در مجاري تنفسي و ... انواع مختلفي داره !!)

5. Top | #15005
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس این یه نکته ی اشتباهه دیگه:میکروسفر ها تجمع امینواسیدها بدون تشکیل پیوند پپتیدی هستندAmsterdam@

گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

6. Top | #15006
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      موکوز ماده ای است که شامل پروتیین موسین + آبمیشه ولی لایه موکوزی،لایه ای از همون موکوز ساخته شده است و شما لایه موکوزی رو نباید با لایه مخاطی اشتباه بگیرید.
      چند اصطلاح غشای موکوزی،غشای مخاطی،مخاط و لایه مخاطی یکسانند و حواستون باشه غشای موکوزی و لایه موکوزی رو اشتباه نگیرید.

گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

7. Top | #15007
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Hard Worker7 نمایش پست ها
      موکوز ماده ای است که شامل پروتیین موسین + آبمیشه ولی لایه موکوزی،لایه ای از همون موکوز ساخته شده است و شما لایه موکوزی رو نباید با لایه مخاطی اشتباه بگیرید.
      چند اصطلاح غشای موکوزی،غشای مخاطی،مخاط و لایه مخاطی یکسانند و حواستون باشه غشای موکوزی و لایه موکوزی رو اشتباه نگیرید.

واقعا ممنونم
      ویرایش توسط amir_12345 : 14 آذر 1395 در ساعت 16:18

8. Top | #15008
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      همینه دقیقا کتاب توضیحات رو شفاف نداده
      بیشتر نسبت به چی؟!!!!
      فایل پیوست 64238
      این شکل رو ببین البته قسمت وسطیش
      و توضیحات منم بخون
      پتانسیل عمل توی نقطه ی وسط هس
      توی نقطه ی سمت چپ پتانسیل آرامش داریم
      توی سمت راست هم پتانسیل آرامش داریم
      سمت چپ آرامشی هس که بعد از عملِ
      سمت راست آرامشی هس که قبل از عملِ(چون پتانسیل عمل داره از چپ به راست سیر میکنه!)
      کتاب منظورش از بیشتر اینه که پتانسیل آرامشی که بعد از پتانسیل عمل میاد(نقطه ی سمت چپ) فعالیت پمپ توش بیشتره تا آرامشی که قبل پتانسیل عمل داریم(یعنی سمت راست)
      دلیلش هم اینه که تراکم یون ها مثل قبل نیست فقط پتانسیل، به حالت پتانسیل آرامش دراومده
      جاهای پتاسیم و سدیم خیلی عوض شده و با سرعت کمی که طی اختلاف غلظت ها هس خیلی طول میکشه تا جاهاشون درست بشه پس پمپ دست به کار میشه و با هیدرولیزatp این فعالیت رو سریع میکنه
      الان دیدم.... ب نظرم حرف شما عقلانی هست و قابل پذیرش

9. Top | #15009
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      غشای موکوزی مجموع سلول های ترشح کننده ی موسین+موکوزی هس که روی سطح سلول ها رو میپوشونه!
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      هيچ سلولي موكوز ترشح نميكنه !! كتاب سال دوم كه به روشني ميگه موكوز يعني مخلط موسين و آب .
      كجاي كتاب نوشته كه سلول ها موكوز ترشح ميكنند ؟!

روده اصلا مژك نداره !!
      مژك براي يه بخش هايي از رحم خانوم هاست كه در كتاب اشاره اي نشده !!
      اون اشتباه من بود كه قسمت خارج كتاب رو وارد كردم .
      كتاب فقط گفته سلول هاي پوششي مژك دار ( نوعش رو نگفته كه مثلا در مجاري تنفسي و ... انواع مختلفي داره !!)
      مگه من گفتم موکوز ترشح میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      عین پست خودمم نقل گرفتم توی صفحات قبلم هس میتونید ببینید!!
      گفتم غشای موکوزی مجموع سلول های ترشح کننده ی موسین+موکوزی هس که روی سطح سلول ها رو میپوشونه(یعنی موسین ترشح میشه بعد با آب میشه موکوز و سطح سلول ها رو میگیره)
      شما گفته بودین غشا موکوزی فقط همون سلولها هس درحالی که غشا موکوزی شامل ماده ی موکوز هم میشه

در مورد مژکدار هم:
      شما داخل پستتون جوری نوشته بودید که من برداشت کردم استوانه ای های داخل روده مژک دارن، که من گفتم اینطور نیس
      ولی الان متوجه شدم منظور شما به طور کل سلول های استوانه ای هس(نه فقط اونایی که داخل روده هستن)اشتباه برداشت کرده بودم
      الان متوجه منظورتون شدم
      ویرایش توسط hamiD2829 : 14 آذر 1395 در ساعت 17:23

10. Top | #15010
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      طبق کتاب راه اندازجزئی ازژنه یانه؟یه جای کتاب توشکل گفته راه انداز ژن یه جای دیگه راه انداز جدامشخص کرده.......افزاینده اگه نباشه آیارونویسی انجام نمیشه یه جاگفته عامل فعال کننده عوامل رونویسی فعال میکنه یه جازده تقویت میکنه

11. Top | #15011
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاریزما نمایش پست ها
      طبق کتاب راه اندازجزئی ازژنه یانه؟یه جای کتاب توشکل گفته راه انداز ژن یه جای دیگه راه انداز جدامشخص کرده.......افزاینده اگه نباشه آیارونویسی انجام نمیشه یه جاگفته عامل فعال کننده عوامل رونویسی فعال میکنه یه جازده تقویت میکنه
      بعله راه انداز قسمتی از ژن هستش..
      خب باید افزاینده باشه تا عوامل رونویسی ک متصل به اون هستن بتونن عوامل رونویسی متصل ب راه اندازو فعال کنن تا رونویسی انجام بشه..
      уσυ cαη'т ωαƖк ωιтн Gσɗ αηɗ нσƖɗιηg нαηɗ ωιтн ɗєνιƖ

12. Top | #15012
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parlaa نمایش پست ها

خب باید افزاینده باشه تا عوامل رونویسی ک متصل به اون هستن بتونن عوامل رونویسی متصل ب راه اندازو فعال کنن تا رونویسی انجام بشه..
      آخه شماشکل صفحه ی 24ببینین راه اندازازژن جدافرض کرده وتوتعریفشم گفته بخشی ازمولکولdna که توچاپ پارسال زده بودبخشی ازژن...برای افزاینده هم اول گفته رونویسی تقویت میکنه وقتی میگه تقویت بافعال کننده درتناقض نیست؟؟

13. Top | #15013
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آخه شماشکل صفحه ی 24ببینین راه اندازازژن جدافرض کرده وتوتعریفشم گفته بخشی ازمولکولdna که توچاپ پارسال زده بودبخشی ازژن...برای افزاینده هم اول گفته رونویسی تقویت میکنه وقتی میگه تقویت بافعال کننده درتناقض نیست؟؟
      ...
      تو شکل صــ24 هردوطرف راه انداز ژنه..
      منظورش از اینکه فقط طرف راست راه اندازو ژن نوشته ینی این قسمت از راه انداز رونویسی میشه..
      نه در تناقض نیستن..
      منظورش از تقویت کردن همون فعال کردنشه بنظرم
      уσυ cαη'т ωαƖк ωιтн Gσɗ αηɗ нσƖɗιηg нαηɗ ωιтн ɗєνιƖ

14. Top | #15014
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مگه من گفتم موکوز ترشح میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      عین پست خودمم نقل گرفتم توی صفحات قبلم هس میتونید ببینید!!
      گفتم غشای موکوزی مجموع سلول های ترشح کننده ی موسین+موکوزی هس که روی سطح سلول ها رو میپوشونه(یعنی موسین ترشح میشه بعد با آب میشه موکوز و سطح سلول ها رو میگیره)
      شما گفته بودین غشا موکوزی فقط همون سلولها هس درحالی که غشا موکوزی شامل ماده ی موکوز هم میشه

من بد خوندم . فكر كردم ترشح عطف به موسين و موكوز هست !
      طبق كتاب آقاي فرهاديان (زيست پايه در يك نگاه ) ، غشا موكوزي و لايه ي موكوزي يك مفهوم و همون لايه ي مخاطي هستند !در كتاب هاي مرجع من چون نتونستم معادل سازي فارسي انجام بدم ، نميتونم اظهار نظر قاطع انجام بدم و صرفا به كلام يه دبير زيست ، اتكا ميكنم !شما اگه در منبع ديگه اي ( به جز الگو !!) همچين تفاوتي رو مشاهده كردين ، خوش حال ميشم شفاف سازي كنيد .

15. Top | #15015
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parlaa نمایش پست ها

راه انداز جزو مولكول dna است و جزو خود ژن نيست !!
      كتاب هم امسال تغيير كرد و همون بخشي از dna رو قرار داد .
      متن كتاب بر شكل مقدمه !!
      در مورد افزاينده ؛ افزاينده رونويسي رو تقويت ميكنه و نوعي تنظيم بيان ژن در سطح رونويسي هست !
      همه ي ژن ها ي يوكاريوتي براي بيان شدن به عوامل رونويسي نياز دارند اما همه در سطح رونويسي ، كنترل نميشن و به افزاينده نياز ندارند (شايد بسياري نياز دارند ! )
      ویرایش توسط Behnam10 : 14 آذر 1395 در ساعت 22:20

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن