خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 38
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      والا من خودمم گيج شدم
      اون چيزي كه من از كاميك استريپ شنيدم و خوندم و ديدم و ميگم ميشه نوار باريك و بلند
      توي ديكشنري هاي معتبر هم همينه، يعني چيزي غير اين نيست

اون يه سوال را واقعا نميدونم ديگه چي بايد گفت
      هر چي گشتم تو نت كليد سازمان سنجش نبود كه نبود

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نميدونم واقعا بايد به چي استناد كرد
      حتي اوني كه امريكايي الاصله هم بگه فقط نظر طراح اصلي (نه پاسخگوي كانون) مهمه و تا وقتي هم كه كليد سال ٨٨ نباشه چيزي نميشه گفت

اما خوب من تو كتابهاي پارسالم رياضي سال ٨٨ گاج را پيدا كردم و عكسش را ميذارم، ولي نميدونم چقدر قابل استناده
      image.jpg

يه فرضيه اي هست كه شايد بشه بهش استناد كرد و اون اينه كه شايد جواب گذاشته شده از كليدي با كدي جدا از دفترچست
      پ.ن: مسلما ميدونين كه جاي گزينه ها توي سوالات فرق ميكنه و كد داره مثل b يا c و حتما بايد كد دفترچتون با پاسخنامتون تطابق داشته باشه؟

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 03 فروردین 1394 در ساعت 10:33

3. Top | #18
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N a v i d نمایش پست ها
      نميدونم واقعا بايد به چي استناد كرد
      حتي اوني كه امريكايي الاصله هم بگه فقط نظر طراح اصلي (نه پاسخگوي كانون) مهمه و تا وقتي هم كه كليد سال ٨٨ نباشه چيزي نميشه گفت

اما خوب من تو كتابهاي پارسالم رياضي سال ٨٨ گاج را پيدا كردم و عكسش را ميذارم، ولي نميدونم چقدر قابل استناده
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: image.jpg
مشاهده: 31
حجم: 68.1 کیلو بایت

يه فرضيه اي هست كه شايد بشه بهش استناد كرد و اون اينه كه شايد جواب گذاشته شده از كليدي با كدي جدا از دفترچست
      پ.ن: مسلما ميدونين كه جاي گزينه ها توي سوالات فرق ميكنه و كد داره مثل b يا c و حتما بايد كد دفترچتون با پاسخنامتون تطابق داشته باشه؟

اگه کلید جواب سوال اشتباه باشه حرف شما درسته. اما هر کتاب پاسخ تشریحی گزینه مورد نظر رو هم گزاشته.

سوال 99 رو گاج با توجه به ترجمه ای که برای گزینه 4 نوشته مشخصه که همون گزینه ای رو زده که ما میگیم درسته.
      not based on one drawing

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmood5200 نمایش پست ها
      اگه کلید جواب سوال اشتباه باشه حرف شما درسته. اما هر کتاب پاسخ تشریحی گزینه مورد نظر رو هم گزاشته.

سوال 99 رو گاج با توجه به ترجمه ای که برای گزینه 4 نوشته مشخصه که همون گزینه ای رو زده که ما میگیم درسته.
      not based on one drawing
      الان تنها چیزی که کمک میکنه جواب سنجشه که اونم جایی نیست
      یا اینکه حداقل به کتاب بهتری استناد کنیم که من به شخصه گاج را با توجه به اینکه بی اشکال نیست خیلی خیلی بی اشکال تر از قلم چی میدونم
      متاسفانه قلم چی توی جواب هایی که میده ضعیفه !!!!

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بر همگی

این همه بحث لازم نیست

کتاب زبان انگلیسی انتشارات سازمان سنجش رو بخرید و پاسخ های تشریحی رو بخونید

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      با تو جه به متن اولی که استارتر گذاشته 97 گزینه2 و 99 گزینه2 میشه به نظرم اشکال هایی که در پاسخ کتابها هست به خاطر کد دفترچه های متفاوته.
      پاسخی که navid هم گذاشته جواب بنده رو تایید میکنه. این شکل های پایین رو هم ببینید تا قضیه روشن تر بشه
      bh_strip226_hp.jpg

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      با تو جه به متن اولی که استارتر گذاشته 97 گزینه2 و 99 گزینه2 میشه به نظرم اشکال هایی که در پاسخ کتابها هست به خاطر کد دفترچه های متفاوته.
      پاسخی که navid هم گذاشته جواب بنده رو تایید میکنه. این شکل های پایین رو هم ببینید تا قضیه روشن تر بشه
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: BH_Strip226_HP.jpg
مشاهده: 56
حجم: 99.1 کیلو بایت
      جالبترش اینه که کانون با قاطعیت اومده جواب اشتباهکرده تو گلوی ملت اونم با چه تحلیلی
      image.jpg

البته در لغت strip معني برهنه هم ميده
      حتما پيش خودش فكر كرده چون معني *** ميده حتما كاميك برهنه ميشه و چون كاميك برهنه نداريم ١٠٠٪ منظور بيكلامه
      از اين به بعد هم به موسيقي بي كلام ميگيم strip music

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 03 فروردین 1394 در ساعت 16:05

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با نوع ترجمه ی مولف کتاب کاری ندارم اما به نظر من گزینه هایی که به عنوان جواب مشخص کرده درست هستن
      توی سوال 97 متن در مورد کارتون هایی صحبت میکنه که با عکس به ما داستان هایی رو تعریف میکنن. بعدش میگه بعضی از این کارتونا کلمه ندارن و بعضی هم کلمه دارن که توی بالونه ؛ دقت کنید که از بالن برای توضیح نوعی از strip cartoon استفاده کرده نه خود این عبارت. با توجه به اینکه جمله ی متن میگه : " با عکس به ما داستان میگن " ، جواب میشه without words

سوال 99 هم با توجه به عبارت آخر متن : the figures on them seem to move ، میگه که شخصیت ها به نظر میاد که حرکت میکنند در حالی که در واقع حرکتی ندارن و این حرکت به خاطر حرکت تعداد زیادی کارت که پشت سر هم اینجوری به نظر میرسه.

کلاً خیلی بد طراحی شده بود تستای این متن. بیچاره بچه های ریاضی 88 ؛ منم الان کلی سر این متن کلافه شدم وقتی داشتم تستاشو میزدم
      ویرایش توسط TeacherBahrami : 08 فروردین 1394 در ساعت 05:13

9. Top | #24
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SuccessfulStudent نمایش پست ها
      با نوع ترجمه ی مولف کتاب کاری ندارم اما به نظر من گزینه هایی که به عنوان جواب مشخص کرده درست هستن
      توی سوال 97 متن در مورد کارتون هایی صحبت میکنه که با عکس به ما داستان هایی رو تعریف میکنن. بعدش میگه بعضی از این کارتونا کلمه ندارن و بعضی هم کلمه دارن که توی بالونه ؛ دقت کنید که از بالن برای توضیح نوعی از strip cartoon استفاده کرده نه خود این عبارت. با توجه به اینکه جمله ی متن میگه : " با عکس به ما داستان میگن " ، جواب میشه without words

سوال 99 هم با توجه به عبارت آخر متن : the figures on them seem to move ، میگه که شخصیت ها به نظر میاد که حرکت میکنند در حالی که در واقع حرکتی ندارن و این حرکت به خاطر حرکت تعداد زیادی کارت که پشت سر هم اینجوری به نظر میرسه.

کلاً خیلی بد طراحی شده بود تستای این متن. بیچاره بچه های ریاضی 88 ؛ منم الان کلی سر این متن کلافه شدم وقتی داشتم تستاشو میزدم

شما کدوم کتاب رو میگین که جواب رو درست مشخص کرده؟؟
      سوال 97 رو قلمچی گزینه "a balloon" و گاج گزینه "a narrow piece" رو زدن
      شما هم که میگین "without words" !

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      ببینین در کل معنی لغت ثابت و یکسانه مگه اینکه یک اصطلاحی به کار رفته باشه
      Between a rock and a hard place
      یا
      Between the Devil and the deep blue sea
      لغویش میشه بین شیظان و دریای آبی عمیق
      معنی واقعیش هم میشه توی انتخاب بین دو موقعیت وحشتناک سخت یا در حقیقت میون بد و بدتر

اما اغلب کلمات معنی کاملا مشخص دارن و نمیشه توش دست برد، مثل اینکه من بگم کلمه سیب زمینی، باید معنی دیگه ای بده
      Strip هم واقعا یکسری معانی کاملا مشخصی داره
      ب.ره.نه
      نوار

من خودم هم شک کردم و از توی یکی از معتبرترین دیکشنریهای دنیا LDOCE (The Longman Dictionary of Contemporary English دیدم و واقعا به این چند تا معنی مشخص معنی دیگه ای نداشت
      معنیش همون نواریه، با تضمین 100%رمیگم

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 08 فروردین 1394 در ساعت 11:58

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmood5200 نمایش پست ها
      شما کدوم کتاب رو میگین که جواب رو درست مشخص کرده؟؟
      سوال 97 رو قلمچی گزینه "a balloon" و گاج گزینه "a narrow piece" رو زدن
      شما هم که میگین "without words" !
      تو کتاب قلمچی که من دارم گزینه ی 2 ، without words هست و قلم چی هم همین گزینه رو زده ! این کتاب نوبت چاپش 57 ام هست

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببینین در کل معنی لغت ثابت و یکسانه مگه اینکه یک اصطلاحی به کار رفته باشه
      Between a rock and a hard place
      یا
      Between the Devil and the deep blue sea
      لغویش میشه بین شیظان و دریای آبی عمیق
      معنی واقعیش هم میشه توی انتخاب بین دو موقعیت وحشتناک سخت یا در حقیقت میون بد و بدتر

اما اغلب کلمات معنی کاملا مشخص دارن و نمیشه توش دست برد، مثل اینکه من بگم کلمه سیب زمینی، باید معنی دیگه ای بده
      Strip هم واقعا یکسری معانی کاملا مشخصی داره
      ب.ره.نه
      نوار

من خودم هم شک کردم و از توی یکی از معتبرترین دیکشنریهای دنیا LDOCE (The Longman Dictionary of Contemporary English دیدم و واقعا به این چند تا معنی مشخص معنی دیگه ای نداشت
      معنیش همون نواریه، با تضمین 100%رمیگم
      اتفاقاً توی دیکشنری ها هم هست این معنی. مثلا دیکشنری Oxford Advanced ، تو معنی شماره 6 کلمه ی strip ، نوشته : picture story ؛ وقتی این معنی رو بیاریم با جمله های متن با هم در نظر بگیریم ، جواب میشه without words

طراح اومده معانی دیگه ی strip مثل narrow piece رو هم گذاشته توی گزینه در حالی که انصافا همچین سوالی برای زبان عمومی خیِِِِِِِِِِِِِِِــــــــ ـــلی سختگیرانه اس و شاید میشد همین متن و سوال هاش رو با کمی پیچیدگی برای بچه های منحصرا زبان بدن ، نه عمومی

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      واقعا سوال سختيه
      ولي استريپ توي ديكشنري بعد از پيوستن به كلمه كاميك شده داستان مصور كه اون يك لغته تركيبي هستش كه معني داستان نقاشي شده ميده كه در صفحه يا صفحاتي همراه با نقاشي بيان ميشن كه البته اون معني استريپش همون كادر بندي خاصش را شامل ميشه
      كه كاميك هاي مارول، dc و مجموعه تن تن از اين نمونه هست
      جالبه براي اطلاعات عمومي بدونين ژاپني ها علي الخصوص بعد از بمبارون هيروشيما و ناكازاكي براي فرار از اون ترس و وحشت براي خودشون سبك جديدي از داستان مصور ساختن كه مشخصاتش چشمهاي بسيار درشت و زيباي كاركترها و رنگهاي خيلي تند در اوناست مثل موهاي بنفش يا صورتي اغلب دخترهاي داستان (همين سبك هم انيميشن دارن كه بهش ميگن انيمه، ٩٠درصر كارتون هاي ايران پخش ميشه انيمه ژاپنيه مثل فوتباليست ها و بابالنگ دراز)
      ژاپنيها اين كارشون را مانگا ناميدن كه الان خودش يك صنعت شده و نتنها توي ژاپن بلكه در سراسر دنيا طرفدار داره

در كل سوال سختي بوده و واقعا خدا خودش به راه راست هدايت كنه طراحان محترم را

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا سوال سختيه
      ولي استريپ توي ديكشنري بعد از پيوستن به كلمه كاميك شده داستان مصور كه اون يك لغته تركيبي هستش كه معني داستان نقاشي شده ميده كه در صفحه يا صفحاتي همراه با نقاشي بيان ميشن كه البته اون معني استريپش همون كادر بندي خاصش را شامل ميشه
      جالبه براي اطلاعات عمومي بدونين ژاپني ها علي الخصوص بعد از بمبارون هيروشيما و ناكازاكي براي فرار از اون ترس و وحشت براي خودشون سبك جديدي از داستان مصور ساختن كه مشخصاتش چشمهاي بسيار درشت و زيباي كاركترها و رنگهاي خيلي تند در اوناست مثل موهاي بنفش يا صورتي اغلب دخترهاي داستان (همين سبك هم انيميشن دارن كه بهش ميگن انيمه، ٩٠درصر كارتون هاي ايران پخش ميشه انيمه ژاپنيه مثل فوتباليست ها و بابالنگ دراز)
      ژاپنيها اين كارشون را مانگا ناميدن كه الان خودش يك صنعت شده و نتنها توي ژاپن بلكه در سراسر دنيا طرفدار داره

به احترام تحلیل های شما چند لحظه سکوت می کنیم

15. Top | #30
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      واقعا سوال سختيه

سلام
      دادا با این اطلاعات نسبتا خوب بیا توی فرام انیمه عضو شو اونجا بشو مدیر انجمن!
      الان وبمستر اونجا در حده بوق هم حالیش نمیشه از انیمه و کمیک و مانگا و فقط بخاطر کارای فنی کردنش وبمستر شما بری اگه اطلاعات جامعی داشته باشی و علاقه داشته باشی من توصیت میکنم تا مدیر شی!٬

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)