خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام خوانندگان موسیقی سنتی و اصیل محبوب کرد زبان را بیش

رأی دهندگان
    27. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • ناصر رزازی

3 11.11%
    • شهرام ناظری

13 48.15%
    • مظهر خالقی

3 11.11%
    • بیژن کامکار

5 18.52%
    • حسن درزی

2 7.41%
    • نجمه الدین غلامی

1 3.70%
    • شهین طالبانی

2 7.41%
    • محمد ماملی

2 7.41%
    • علی مردان

1 3.70%
    • حسن زیرک

9 33.33%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 36
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      شهرام ناظری کرد هست ؟؟ نمیدونستم ، پس ایشون رو انتخاب میکنم ، صداش فوق العاده است
      بله ایشان کرد و اهل کرمانشاه اند که مایه افتخار کردها و تمام مردم ایرانه

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شهرام ناظری
      بیزن کامکار

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصلا سطح کار استاد ناظری یه چیز دیگس
      من به شخصه اون کنسرت که با لوییس چکنواریان اجرا کرده رو خیلییی دوست دارم
      زندگی درک همین
      اکنون
      است!

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شهرام ناظری قابل احترامه ولی نه به عنوان اسطوره ی موسیقی کرد...شاید خیلی از اهالی کرد عراق و ترکیه حتی نشناسنش

چطور میشه گفت سطحش بالاتره از امثال کسایی که بدون کوچکترین وسیله های موسیقیایی کارایی ضبط کردن ک بعد پنجاه سال هنوز مردم

کوردستان رو غرق میکنن تو خودشون

بعید میدونم کردی باشه که با صدای حسن زیرک به اوج نرسه

کسی که صداش تو کوچه و بازار سلیمانیه و اربیل بعد چندییین سال ک از مرگش میگذره هنوز بلندترین صداس و من اینو به عنوان کسی میگم که سالی پنج شیش مرتبه اونجام

ناصر رزازی .... و البته دخترشم من دوس دارم

ولی حسن زیرک اسطوره ی موسیقی در میان پدران ما بوده و بعید میدونم خود استاد ناظری هم خودشو برتر از اون بدونه

و جالبه نسل جدید کرد حتی یه رای هم بهش ندادن و بعید نیست حتی تا به حال اسمشم نشنیده باشن

با احترام
      وعده ی ما ... 24 خرداد / دختر پسرای خوبی باشید / سایتم ب هم نزنید ...

.
      .
      .
      بر میگردم
      ویرایش توسط sawyer : 23 اسفند 1393 در ساعت 12:42

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوست من عزیز ویسی سطح کار و قالب کارش متفاوته

بحث سر موسیقی اصیل کردیه

امثال عزیز ویسی و آیت و هزاران خواننده ی دیگ اینا در واقع نسل جدید موسیقی کرد رو دارن پیاده میکنن و آهنگاشون خوراکه مراسمات عروسی کرد هاست و تفریحات ...

درست مثل موسیقی لری ( لرستان نه لر بختیاری)

شما هرگز نمیتونی خواننده های جدیدشو با کسایی مثل استاد سقایی و رحمانپور مقایسه کنی...

.
      .
      .
      بر میگردم
      ویرایش توسط sawyer : 23 اسفند 1393 در ساعت 13:50

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سخن استاد ناظری خوندن داره ( منبع ویکیپدیا ، صرفا جهت بحثی که بعد از دو کامنت قبلم ممکن بود پیش بیاد ، مسلما موسیقی چیزی جز سلیقه نیست )

شهرام ناظری، هنرمند موسیقی سنتی ایران، درخصوص صدای حسن زیرک چنین اظهار داشت[۴]:
      «درخصوص مرحوم حسن زیرک، در مجموع فقط می‌توانم بگویم که یک انسان نابغه به معنای واقعی بود. یعنی در همان لحظه که وارد ارکستر رادیو می‌شد و به اتاق ضبط می‌رفت، بداهتاً هم شعر می‌سرود، هم آهنگ می‌ساخت، و هم آن را می‌خواند، که تاکنون چنین موردی در موسیقی سابقه نداشته‌است. با توجه به این نکته که ایشان سواد خواندن و نوشتن هم نداشتند اما موسیقی و شعر را به صورت الهامی و حفظ شده می‌خواند و واقعاً از افراد کاملاً استثنایی و از نوابغ موسیقی کردی بودند و بنده در میان خوانندگان کرد علاقهٔ خاصی به صدای حسن زیرک دارم».

.
      .
      .
      بر میگردم
      ویرایش توسط sawyer : 23 اسفند 1393 در ساعت 13:11

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منم زفتم اقای شهرام ناظری رو تو اینترنت سرچ کردم و فیلمشونو دیدم فوق العاده بودن
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فقط استاد سید حسام الدین سراج

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sawyer نمایش پست ها
      سخن استاد ناظری خوندن داره ( منبع ویکیپدیا ، صرفا جهت بحثی که بعد از دو کامنت قبلم ممکن بود پیش بیاد ، مسلما موسیقی چیزی جز سلیقه نیست )

شهرام ناظری، هنرمند موسیقی سنتی ایران، درخصوص صدای حسن زیرک چنین اظهار داشت[۴]:
      «درخصوص مرحوم حسن زیرک، در مجموع فقط می‌توانم بگویم که یک انسان نابغه به معنای واقعی بود. یعنی در همان لحظه که وارد ارکستر رادیو می‌شد و به اتاق ضبط می‌رفت، بداهتاً هم شعر می‌سرود، هم آهنگ می‌ساخت، و هم آن را می‌خواند، که تاکنون چنین موردی در موسیقی سابقه نداشته‌است. با توجه به این نکته که ایشان سواد خواندن و نوشتن هم نداشتند اما موسیقی و شعر را به صورت الهامی و حفظ شده می‌خواند و واقعاً از افراد کاملاً استثنایی و از نوابغ موسیقی کردی بودند و بنده در میان خوانندگان کرد علاقهٔ خاصی به صدای حسن زیرک دارم».
      دقیقا همین طوره حسن زیرک بیشتر اهنگ هاشو بدون امادگی قبلی میخواند و به بهترین شیوه اجرا میکرد در ضمن نه تنها حسن زیرک بلکه بخش اجرای موسیقی نیز نابغه بودند همزمان با ریتم اهنگ میزند و اهنگ سازی و تنظیم قبلی هم نداشتند .........واینکه استاد شهرام ناظری این طور نیست که در پست های دیگر گفتند خیلی ها ایشون رو میشناسن چون در سطح بین المللی کار میکرده و دیگر اینکه اعضای بخش موسیقی و اجرا کسانی استاد وسرشناس بودند که باعث اجرای بین المللی و توجه مردم شدند

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این هنرمندانی که گذاشتید همشون اونقدر جالب و بزرگ هستند که نمیشه واقعا یکی رو جدا کرد اما از نظر من شاید با توجه به اینکه حسن زیرک سواد آکادمیک موسیقی رو نداشته و البته در عین حال پر آوازه ترین هنرمند کرد در بین عامه مردمه میشه گفت بهترین هستن.
      جسارتا من با این جمله هم که عزیز ویسی ننگ مردم کرده مشکل دارم تا حدی. از اینکه این فرد از نظر سبک کاری و البته سطحش قابل قیاس با عزیزان نامبرده در لیست نیست که شکی وجود نداره اما خوب یه عده ای هم کاراشو دوست دارن(البته جنبه طنزش رو بیشتر میپسندن تا موسیقیش) البته اونایی که کردن میدونن به کسایی مثل عزیز ویسی در کردی هنرمند به معنای واقعی گفته نمیشه بلکه یه واژه داریم که با ل شروع میشه اون مناسب تره .

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      این هنرمندانی که گذاشتید همشون اونقدر جالب و بزرگ هستند که نمیشه واقعا یکی رو جدا کرد اما از نظر من شاید با توجه به اینکه حسن زیرک سواد آکادمیک موسیقی رو نداشته و البته در عین حال پر آوازه ترین هنرمند کرد در بین عامه مردمه میشه گفت بهترین هستن.
      جسارتا من با این جمله هم که عزیز ویسی ننگ مردم کرده مشکل دارم تا حدی. از اینکه این فرد از نظر سبک کاری و البته سطحش قابل قیاس با عزیزان نامبرده در لیست نیست که شکی وجود نداره اما خوب یه عده ای هم کاراشو دوست دارن(البته جنبه طنزش رو بیشتر میپسندن تا موسیقیش) البته اونایی که کردن میدونن به کسایی مثل عزیز ویسی در کردی هنرمند به معنای واقعی گفته نمیشه بلکه یه واژه داریم که با ل شروع میشه اون مناسب تره .
      دقیقا همینطوره بیشتر مردم حرکات عزیز ویسی رو مخوان تا اهنگاشو البته حرکاتشرو نمیپسندند بلکه مسخره میکنند...دقیقا همین طوره به عزیز ویسی نمیگن هنرمند میگنلو..

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      شوالیه

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      لووووتی ... خیش ارا هر چه کرده ...

.
      .
      .
      بر میگردم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      فقط حسن زیرک و ناصر رزازی عاشقشونم

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کرمانشانیم فارسی نیه زانم

و زوان کردی قضات لیه گیانم

گل ونوشه باخان می

شو چرای دیواخان می

ناصر رزازی

.
      .
      .
      بر میگردم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)