با سلام.من دانشجوي ترم 7 مهندسي IT هستم .با گذشت 6 ترم هنوز شناخت كاملي ازاين رشته ندارم براي همين نمي دونم كه ادامه تحصيل در اين رشته و شركت در ارشد كار درستي هست يا نه؟خواهشمندم منابعي كه به من كمك كند تا شناخت بيشتري را از گرايش هاي اين رشته داشته باشم معرفي كنيد؟و امكان پيشرفت مهندسين زن در اين رشته چقدر است؟
پاسخ : سلام تفاوتي از نظر زن و مرد بودن در اين رشته وجود نداره. هنوز IT در مقطع دكتري به درستي تعريف نشده و در آينده احتمال زيادي براي انجام اين كار وجود داره. از لحاظ منابع مي تونم منابع زير را به شما پيشنهاد كنم. البته در بعضي از اين منابع به علت نبود كتاب يا جزوه خوب بهترين منبع موجود سعي شده ارائه بشه. نام درس منابع زبان زبان عمومي و تخصصي كتاب 504 تافل دروس مشترك ساختمان هاي گسسته كتاب رياضيات گسسته Rosen كتاب رياضيات گسسته گريمالدي ساختمان داده ها كتاب مقدمه اي بر الگوريتم ها CLRS كتاب ساختمان داده در C++ هورويتز طراحي الگوريتم ها كتاب مقدمه اي بر الگوريتم ها CLRS جزوه دكتر حاج سيد جوادي دانشگاه اراك مهندسي نرم افزار كتاب مهندسي نرم افزار، پرسمن شبكه هاي كامپيوتري كتاب شبكه هاي كامپيوتري تننباوم، ترجمه ي دكتر پدرام 3000 مسئله ي حل شده در شبكه هاي كامپيوتري و انتقال داده، دكتر فتحي و مهندس صفائي. تخصصي تجارت و IT اصول و مباني مديريت تئوري مديريت، دكتر پرچ جزوه دانشگاه اميرگبير اصول طراحي پايگاه داده ها پايگاه داده ها، سي جي ديت اصول طراحي بانك هاي اطلاعاتي، مصطفي حق جو پايگاه داده ها، مقسمي هوش مصنوعي هوش مصنوعي، نوشته راسل و نوروينگ سيستم عامل كتاب سيستم عامل تننبام، ترجمه دكتر حقيقت كتاب سيستم عامل مقسمي تخصصي امنيت و شبكه اصول طراحي پايگاه داده ها پايگاه داده ها، مقسمي هوش مصنوعي هوش مصنوعي، نوشته راسل و نوروينگ سيستم عامل كتاب سيستم عامل تننبام، ترجمه دكتر حقيقت كتاب سيستم عامل مقسمي معماري كامپيوتر كتاب معماري كامپيوتر پترسن كتاب معماري كامپيوتر مهندس يوسفي