خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

آنتن !!!! مطالعه آزاده ولی قیزیکداناش کمک

سلام به همگی

این مطلب قشنگ متاسفانه رفته تو مطالعه آزاد

ولی فیزیکوفیل هایی که فیزیک را قرار است صد بزنند کمک

" استاد نادری " به شدت به کمک نیاز مند میباشم

خوب :

من درباره ی آنتن اینجوری واسه خودم برداشت کردم ولی یه سری سوالاتو نتونستم برای خودم حل کنم

طبق شکل کتاب میشه گفت دو قطبی ما هر تی چهارم ثانیه از یک حالت به حالت دیگ در میاد و موج الکتریکی جدیدی ایجاد میکنه

منتها موج قبلی ای که ایجاد شده در همین زمان به اندازه لاندا چهارم میره جلو ( متناسب با زمان چون سرعت ثابته)

وقتی هم که دو قطبی صفر بشه نقطه ی نزدیک صفر ولی موجای قبلی همچنان میرن جلو

حالا اولین سوال : میشه برای فهمیدن بهتر این جور تصور کرد که این میدان الکترکی صفر هم خودش یه میدانه ( میدونیم صفره ، فقط فرض ) و با گذشت مثلا تی چهارم این صفر به نقطه ی بعد میرسه ؟ مثلا " تصور کنیم " که این صفر هم مث میدان الکتریکی های غیر صفر حرکت میکنه میره جلو؟

و سوال دوم : برای کشیدن موج در حالت بعد از یه حالت دلخواه ،این روش جواب میده ؟ کل خط موج و هر چن تا تپ که داریم رو از تهش بگیریم لاندا جهارم ( متناسب با زمان ) بکشیم جلو بعدش ادامشو تو قسمت اول رسم کنیم تا بشه شکل موج ما. ( ادامه موجم که همه میدونن چطور رسم میشه )
      ویه سوال دیگه که مربوط به فهم این ماجراس : وقتی دو قطبی خنثی میشه ما میبینیم که نقاط نزدیک صفر میشن ولی نقاط بعد از اون و قبل از لاندا چهارم ، میدانی کوچکتر از میدان بعد خودشون و همینطور میدانی بزرگتر از صفر دارن ... آیا میشه گفت این کوچیک تر بودن ناشی از تاثیر میدان صفره ؟

و سوال آخر : کلا ما داریم راجع به یه میدان صحبت میکینیم که داره میره جلو ، و این میدان الکتریکی تغیری نمیکنه ... چی باعث میشه این میدان الکتریکی ثابت بمونه ؟ خوب یعنی چطور میشه به هر حال کم نشه ؟ میشه اینو با قانون ماکسول و فارادی توجیه کرد؟
      و آیا این همون نکته ی مهمه آنتنه ؟

ممنون میشم اگ دوستانی که میدونن کمک کنن
      همین طور استاد نادری عزیز
      مطالب اکثرا تو مطالعه آزاده و صرفا به خاطر علاقم میخوام بدونم
      باز هم سپاس
      وعده ی ما ... 24 خرداد / دختر پسرای خوبی باشید / سایتم ب هم نزنید ...

.
      .
      .
      بر میگردم
      ویرایش توسط sawyer : 19 اسفند 1393 در ساعت 15:41

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مهندسین حال یا آینده؟؟؟
      نبود؟
      وعده ی ما ... 24 خرداد / دختر پسرای خوبی باشید / سایتم ب هم نزنید ...

.
      .
      .
      بر میگردم

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arashp74 نمایش پست ها
      سلام به همگی

این مطلب قشنگ متاسفانه رفته تو مطالعه آزاد

ولی فیزیکوفیل هایی که فیزیک را قرار است صد بزنند کمک

" استاد نادری " به شدت به کمک نیاز مند میباشم

خوب :

من درباره ی آنتن اینجوری واسه خودم برداشت کردم ولی یه سری سوالاتو نتونستم برای خودم حل کنم

طبق شکل کتاب میشه گفت دو قطبی ما هر تی چهارم ثانیه از یک حالت به حالت دیگ در میاد و موج الکتریکی جدیدی ایجاد میکنه

منتها موج قبلی ای که ایجاد شده در همین زمان به اندازه لاندا چهارم میره جلو ( متناسب با زمان چون سرعت ثابته)

وقتی هم که دو قطبی صفر بشه نقطه ی نزدیک صفر ولی موجای قبلی همچنان میرن جلو

حالا اولین سوال : میشه برای فهمیدن بهتر این جور تصور کرد که این میدان الکترکی صفر هم خودش یه میدانه ( میدونیم صفره ، فقط فرض ) و با گذشت مثلا تی چهارم این صفر به نقطه ی بعد میرسه ؟ مثلا " تصور کنیم " که این صفر هم مث میدان الکتریکی های غیر صفر حرکت میکنه میره جلو؟

و سوال دوم : برای کشیدن موج در حالت بعد از یه حالت دلخواه ،این روش جواب میده ؟ کل خط موج و هر چن تا تپ که داریم رو از تهش بگیریم لاندا جهارم ( متناسب با زمان ) بکشیم جلو بعدش ادامشو تو قسمت اول رسم کنیم تا بشه شکل موج ما. ( ادامه موجم که همه میدونن چطور رسم میشه )
      ویه سوال دیگه که مربوط به فهم این ماجراس : وقتی دو قطبی خنثی میشه ما میبینیم که نقاط نزدیک صفر میشن ولی نقاط بعد از اون و قبل از لاندا چهارم ، میدانی کوچکتر از میدان بعد خودشون و همینطور میدانی بزرگتر از صفر دارن ... آیا میشه گفت این کوچیک تر بودن ناشی از تاثیر میدان صفره ؟

و سوال آخر : کلا ما داریم راجع به یه میدان صحبت میکینیم که داره میره جلو ، و این میدان الکتریکی تغیری نمیکنه ... چی باعث میشه این میدان الکتریکی ثابت بمونه ؟ خوب یعنی چطور میشه به هر حال کم نشه ؟ میشه اینو با قانون ماکسول و فارادی توجیه کرد؟
      و آیا این همون نکته ی مهمه آنتنه ؟

ممنون میشم اگ دوستانی که میدونن کمک کنن
      همین طور استاد نادری عزیز
      مطالب اکثرا تو مطالعه آزاده و صرفا به خاطر علاقم میخوام بدونم
      باز هم سپاس
      توضیح نحوه تشکیل موج الکترومغناطیس و نحوه رسم نمودار آن جزء قسمت های مشکل کتاب درسی است.
      به نظر من شما یه مدتی به این فکر کن که اگه مقدار بار در آنتن به صورت سینوسی تغییر کنه، یه آشفتگی در محیط ایجاد میشه.
      در هر نقطه در اطراف آنتن، میدان الکتریکی مقدارش به صورت سینوسی تغییر میکنه. در همون نقطه، همزمان مقدار میدان مغناطیسی هم به صورت سینوسی و به صورت هم فاز با میدان الکتریکی تغیییر میکنه.
      این آشفتگی هم با سرعت c در محیط منتشر میشه. و برای همه نقاط اتفاق بالا میفته.
      درست مثل انتشار یک موج بر سطح آب. که اگه منبع به صورت سینوسی نوسان می کرد، هر نقطه بر سطح آب هم به نوسان در می آمد و دامنه نوسان سینوسی داشت. البته با تاخیر زمانی.
      ویرایش توسط محمد نادری : 20 اسفند 1393 در ساعت 15:53

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)