خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 79
    1. Top | #61
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      برادر گلم اشتباه نکن
      ets سوالات زبان رو بررسی میکنه
      حتما عربستان هم سوالات عربی رو بررسی میکنه
      سوالم اینه چرا پس بعضی از سال ها برخی سوالات در هر درسی مثل زبان و عربی و... اشتباه میشه و سنجش سوال رو حذف میکنه؟
      یک نمونه سوال حذف شده از زبان بیار در ضمن Ets آبروش خیلی مهمه واسش الکی به خطر نمیندازه

2. Top | #62
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اناری طراح کنکور بوده

3. Top | #63
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها بالاخره دکتر اناری درست میگه یا اقای ایرانپور؟

4. Top | #64
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezairanpur نمایش پست ها
      یک نمونه سوال حذف شده از زبان بیار در ضمن Ets آبروش خیلی مهمه واسش الکی به خطر نمیندازه
      دوست عزیز ETS یه سازمان غیر انتفاعیه ( nonprofit ) و تمامی سازمان هایی که باهاشون همکاری می کنه رو اعلام می کنه که سازمان سنجش جزوشون نیست.
      می تونین از طریق Contact Us بهشون ایمیل بزنید و اونا هم همین جواب رو بهتون می دن.
      پس خواهش می کنم اینقدر برای تایید حرف خودتون از ETS نام نبرید

5. Top | #65
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا تا اونجایی ک من میدونم و یاد گرفتم از مدرسه و کتاب ها اول سن میاد بد شکل
      شاید این موضوع توی بحث زبان تخصصی یه خورده متفاوت باشع

6. Top | #66
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaT نمایش پست ها
      دوست عزیز ETS یه سازمان غیر انتفاعیه ( nonprofit ) و تمامی سازمان هایی که باهاشون همکاری می کنه رو اعلام می کنه که سازمان سنجش جزوشون نیست.
      می تونین از طریق Contact Us بهشون ایمیل بزنید و اونا هم همین جواب رو بهتون می دن.
      پس خواهش می کنم اینقدر برای تایید حرف خودتون از ETS نام نبرید
      نقل قول نوشته اصلی توسط elanaz نمایش پست ها
      والا تا اونجایی ک من میدونم و یاد گرفتم از مدرسه و کتاب ها اول سن میاد بد شکل
      شاید این موضوع توی بحث زبان تخصصی یه خورده متفاوت باشع

ممنون

7. Top | #67
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احترام خودتو نگه دار آقای محترم من مثل شما بیکار نیستم من با مدرک و سند اثبات کردم که اون چیزی که برخی انتشارات داخلی کشور برای کنکور نوشتن کاملا متضاد با انتشارات دانشگاه های معتبر جهان هستش . تست های 70 تا 93 رو بررسی کردم در زبان عمومی تا کنون چنین تستی ندادند که هم شکل داشته باشه هم سن. در زبان تخصصی هم که کنکور جوونیه و همشو بررسی کردم اونجا هم نبود. بنده از دکتر علوی استاد دانشگاه تهران که با سازمان سنجش همکاری میکنند سوال کردم و ایشون گفتند که سوالای زبان کنکور رو ets تایید میکنه (هم زبان عمومی و هم تخصصی) پس نتیجه میگیریم که آن چه که از لحاظ جهانی درست است توی زبان کنکور درسته!!! حیف رستگار جان که عکسشو گذاشتی توی امضات. در مورد دزدی اون آقا هم که هم آقای رهبر سند ارایه کردند هم بنده و هم خود انتشارات نشر دریافت از بنده و آکادمی کنکور دانشگاه تهرانی ها عذر خواهی کردند و پاسخ تشریحی دیگری رو توی سایتشون گذاشتند
      والا فعلا که با این جر و بحث هایی که راه انداختی دقیقا خلافش رو ثابت کردی :yahoo (4):
      عجب :yahoo (94): باور کردیم همه حرفات راست بود :yahoo (94): هرکی سندی علیهشون داره بیاره تا من یه چک 10 تومنی بدم :yahoo (94): ( 10 میلیون ندارما مثل شما ) :yahoo (94):

سوالات کنکور قبل از برگزاری کنکور به هیچ وجه از قرنطینه خارج نمیشن چه برسه به اینکه ets بیاد و بررسی کنه ! شما همچین چیزیو خبر داری ولی نماینده های مجلس و وزارت اطلاعات خبر ندارن که بیافتن به جون سازمان سنجش :yahoo (94):
      دانشگاه الازهر هم حتما قواعد عربی رو چک میکنه :yahoo (94):

کاملا هم از حسن شهرت شما مشخصه که با همکاران سازمان سنجش ارتباط دارید !!

8. Top | #68
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یادت رفت بگی چک 10 میلیونی میکشم :yahoo (94):

9. Top | #69
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هر چی تو کتاب آقای دکتر اناری و آقای کیاسالار نوشته درسته صد در صددددد

10. Top | #70
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nilooofar نمایش پست ها
      هر چی تو کتاب آقای دکتر اناری و آقای کیاسالار نوشته درسته صد در صددددد
      نخیرم کی گفته؟؟؟

اناری که از این استاد بزرگمون کپی کرده کیاسالار هم که برخلاف منابع معتبر جهانی و تایید کننده های کنکور که توسط دکتر علوی اعلام شدند هست :yahoo (94):
      شما ثابت کن کیاسالار درسته من ترتیبی اتخاذ میکنم که یکی از بزرگترین اساتید زبان کشور یه چک 10 میلیونی براتون بکشن :yahoo (94):
      ===

ضمنا کیاسالار در ریدینگ شماره 51 کتاب " و نترسیم از متن ... " اشتباه داره.

11. Top | #71
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من هنوز بحث ها رو نخوندم و این پستم بر مبنای اولین پست این تاپیک هست
      فکر میکنم موضوع اصلی توی تفاوت دیدگاه ها به زبان هست. وقتی از دید مقداری تخصصی تر به موضوع نگاه کنیم، حرف آقای ایرانپور کاملاً درسته. تجربه ای که من توی ده سال مطالعه و تدریس زبان بهش رسیدم و همچنین با تکیه بر مباحث گرامری مطرح شده توی کتاب های انتشارات مطرح دنیا، اول شکل هست و بعد سن
      اما وقتی کنکوری بهش نگاه میکنیم همون " کاس شرمج " درسته !
      یه جورایی مثل بحث هایی که بین معلم های ادبیات در مورد مبحث تکواژ و واژه توی زبان فارسی وجود داره
      اما نکته ی آخر اینکه با اون تقسیم بندی شما در مورد عمومی و اختصاصی موافق نیستم چون هر چند توی کتاب عمومی آقای اناری ، " کاس شرمج " اومده اما یکی از تستای ترتیب صفات که یکی از آزمون های جامع کتاب هست رو بر اساس " کاش سرمج " گرفته . من این نکته رو توی سایتشون کامنت گذاشتم براشون اما جواب ندادن !!!

12. Top | #72
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی دوستان این رو هم بگم که Grammar یعنی قاعده یعنی اسلوب ساختن جمله در زبان انگلیسی ، قاعده ممکنه مثال نقض یا استثنا داشته باشه که اتفاقا در انگلیسی خیــــــــــلی هم داره ، اما دیگه اینجوری نیست که بگیم مثلا قاعده ی توالی صفات ، توی کنکور عمومی و تخصصی متفاوت باشه. چون در محتوای کنکور عمومی و تخصصی ما یکی هست. هر دو جزو General English حساب میشن. چه مهارت هایی مثل Reading یا مهارت های جانبی مثل Vocab ، Grammar ، Language functions و غیره
      بار دیگه میگم که به هیچ وجه برای یک قاعده ( ترتیب صفات ) ، 2 تا فرمول وجود نداره . راستی توی صفحه ی 76 کتاب درسی ، توی فرمول ترتیب صفات اصلا این دو مورد سن و شکل رو نیاورده. شاید به همین خاطر بوده که طبق بررسی آقای ایرانپور روی کنکور های سال 70 به بعد ، هیچ وقت توی کنکور این دو مورد همزمان با هم توی تستی مطرح نشدن

13. Top | #73
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به نظرتون بس نیس الان دو سه روزه این موضوع تو انجمنه زیادم جالب نیس بسه دیگه همه فهمیدن موضو رو

14. Top | #74
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به همه دوستان
      سعی می‌کنم خلاصه و مستدل مطلب رو برسونم:
      من در پست قبلی خودم دو نکته کلی را یادآور شدم:

• ملاک شما برای درس زبان عمومی کنکور سراسری، کتاب درسی است.
      • ملاک درستیِ قواعد گرامری زبان انگلیسی، کتابهای معتبر و مرجع آکسفورد و کمبریج و لانگمن و.. است.

چیزی که در کتاب درسی آمده این هست:
      structure-3.jpg

مطلبی که در کتاب درسی آمده با هیچ یک از منابع معتبر ناسازگاری ندارد و به نظرم نویسندگان کتاب با آگاهی و هوشیاری تنها بخشی از بحث ترتیب صفات را مطرح کرده اند که در موردش اتفاق نظر هست. بنابراین با توجه به اینکه ترتیب صفات سن و شکل در یک جمله، نه در کتاب درسی آمده و نه در تستهای سالهای گذشته پس با احتمالی قریب به یقین می توان گفت چنین تستی که ترتیب صفات سن و شکل در آن مطرح باشد در کنکور نخواهد آمد. خصوصا اینکه با توجه به ادامه مطلب طرح چنین تستی اصولا غیر استاندارد خواهد بود.
      (ادامه این مطلب بیشتر برای علاقه مندان به زبان انگلیسی و داوطلبان کنکور منحصرا زبان مفید خواهد بود.)

در خصوص موضوعی که اینجا بحث شده: اول سن بعد شکل یا اول شکل بعد سن؟
      در این مورد آقای ایرانپور به منابعی اشاره کردند که بر اساس آن شکل قبل از اسم میاد: اینجا و اینجا
      (اینها مهمترین منابع بودند. البته به کتاب Oxford practice Grammar هم اشاره کرده بودند که من این مورد خاص سن و شکل را در آن پیدا نکردم)
      در مقابلِ این منابع، جناب آرتمین با استناد به کتابهای مبتکران، گاج و شبقره گفتند که اول سن میاد بعد شکل.
      تا اینجا واضح است که سنگینی کفه ترازو به سمت کمبریج و British Council است.
      اما داستان به همینجا ختم نمی‌شود. دوستان زبان دان حتما با کتاب Practical English Usage از انتشارات آکسفورد و نویسنده آن Michael Swan آشنا هستند. این کتاب یکی از بهترین و معتبرترین منابع گرامر است. این کتاب (ویرایش سوم، صفحه 15) سن را قبل از شکل آورده است:
      untitled1_001.jpg
      در منابع دیگری نیز می توان این ترتیب را مشاهده کرد: اینجا در سایت لانگمن و اینجا در مرکز زبان دانشگاه ویکتوریا.

در این مورد، مساله این نیست که یکی اشتباه گفته و دیگری درست. بلکه در همین منابع هم اشاره شده که گاهی ممکنه این ترتیب جابجا بشه. مثلا در سایت کمبریج قبل از جدول ترتیب صفات گفته شده:
      If we don’t want to emphasise any one of the adjectives, the most usual sequence of adjectives is

یا در سایت لانگمن گفته شده:
      The adjectives of physical description may take a slightly different order - the order of these adjectives at (d) (adjectives describing impression) and (e) (adjectives used in physical description) are not as fixed as those at the beginning and at the end of the list.

نتیجه اینکه ترتیب صفات مربوط به خصوصیات فیزیکی اشیا (اندازه، سن، شکل و رنگ) و صفاتی که بیانگر نظر و احساس شخص در مورد موصوف هست، ممکن است گاهی ترتیبشان جابجا شود.

موفق باشید
      ویرایش توسط سروش : 17 اسفند 1393 در ساعت 00:34

15. Top | #75
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SNIPER نمایش پست ها
      آقا خداییش هرکی فکر کنه این آقای جدید همون یارو هست و یوزر جدید ساخته خداییش باید یه چک 10 میلیونی جریمه پرداحت کنه ها :yahoo (4):
      فکرشو بکن یه کارشناس ارشد و داوطلب دکتری بیاد و بالای 45 دقیقه وقت بزاره و یه مطلب بالای 50 سطر با چندتا شکل پست کنه تو فروم دیپلمه های مشتاق کنکور سراسری :yahoo (94): چندساعت هم وقت بارزشش رو برای ما تلف کنه :yahoo (4): خداییش باید دست چنین آدمیو بوسید و هم وزنش بهش چک 10 میلیون تومنی داد :yahoo (94):
      من دیروز آزمون دکتری دادم فعلا در استراحت به سر می برم :yahoo (94):
      دلیل پرداختن به این موضوع هم بیشتر علاقه شخصی من به زبان بود. با این بحثی که اینجا مطرح شد به معلوماتم اضافه شد.

راستی چک رو باید از کی بگیرم؟؟؟

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)