خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 39
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

ترتیب صفات قبل از اسم با دلیل محکم و قانع کننده!

بالاخره بعد از گشت و گذار تو اینترنت جواب سوالمو پیدا کردم این که تو تاپیک قبلی به اشتباه تو کتاب اقای اناری اشاره کردم کاملا صحیح بود و شما از اینجا برید ببینید موضوع از چه قرار بود ولی درواقع اشتباه اقای اناری این بود که ذکر نکرده بود بعضی صفات میتونن به جای هم بیان یا حداقل مثالی از این مورد نه تو کتاب زبان عمومی و نه زبان تخصصی از ایشون نمیبینیم اینکه چرا اومدم اینجا تاپیک زدم قصد توهین یا زیر سوال بردن کسی از جمله اقای اناری و کیاسالار رو نداشتم من حتی قبل از این که بیام اینجا تاپیک بزنم رفتم تو سایت اقای اناری و براشون موضوع رو کامنت گذاشتم اما بعد از چند روز وقتی رفتم جواب کامنتمو بگیرم هیچ اثری از خود کامنت نبود چه برسه به جواب ظاهرا ایشون کامنت های نامرتبط با پست هاشون رو حذف میکنن یا شایدم اتفاقی حذف شده باشه به هر حال جواب سوالمو نگرفتم خب بعدش تصمیم گرفتم بیام اینجا تاپیک بزنم ظاهرا اینجا کسی دوست نداره مولف ها رو به چالش بکشیم! البته با دلیل و مدرک که من این کارو کردم هر انسانی باید بپذیره گاهی وقت ها هم اشتباه میکنه کیه که ادعا میکنه همیشه حق با اونه؟!!بحث و کوتاش کنم بریم سراغ اصل مطلب جواب معتبر من که از اینترنت پیداش کردم:

در واقع سوال من این بود که چرا تو یه کتاب اقای اناری برای ترتیب صفات قبل از اسم اول سن و بعد شکل و اورده و تو یه کتاب دیگه اول شکل بعد سن رو اورده!دوستانی مثل اقای ایران پور هم اول با اوردن شکل و بعد سن قبل از اسم موافق هستن که کاملا درست بود و دوست دیگمون ارتیم با اوردن سن و بعد شکل موافق بودن که اینم کاملا درسته اما چرا اینکه درسته رو شما میتونید با خوندن متن زیر بفهمید...درضمن من بازم میگم قصد هیچ بی احترامی رو نه با اقای اناری که خودم دارم الان از کتاباش استفاده میکنم نه اقای کیاسالار که دارم از کتاب های ایشون هم استفاده میکنم نداشتم اما متن :

Not all grammarians agree about the exact order of adjectives, and the detailed rules are complicated. The rules on this page are for the normal, "natural" order of adjectives. These rules are not rigid, and you may sometimes wish to change the order for emphasis. Consider the following conversations:

Conversation 1
      A "I want to buy a round table."
      B "Do you want a new round table or an old round table?"

Conversation 2
      A "I want to buy an old table".
      B "Do you want a round old table or a square old table?"

منبع : englishclub.com

دقیقا اشاره کرده که هم سن میتونه قبل شکل بیاد و هم برعکس پس هر دوشون درست هستن و اینکه میتونیم مطمئن بشیم هر دوشون هیچوقت با هم جزو جواب های یه تست نیستن البته با توجه به صورت سوال!...این مطلب و تو هیچ کتاب کنکور زبانی نمیبینید...
      ویرایش توسط Rick : 15 اسفند 1393 در ساعت 16:07

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اپ،لطفا ببین و دیگه تاپیک نا مربوط نزن...
      ویرایش توسط Rick : 15 اسفند 1393 در ساعت 13:06

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      میدونی یسری چیزها هست قاعده نداره، یعنی نمیتونی براش قاعده ای 100% بیان کنی
      ومصداقش هم زبان آموزیه
      زبان علی الخصوص محاوره کلا به راحتی بیان ربط داره و این راحتی قانون را هم زیر پا میذاره

ببین جمله اول میگه آقا من یه میز گرد میخوام ... طرف میگه آقا این میز گردت نو باشه یا کهنه ؟ جاشون را عوض کنی معنی و مفهوم ترکیده
      i wanna buy a round table but i dont know choose old round table or new one
      چیزی که مهمه اول میاد و روی اون استرس هست و باید مفهوم بشه، وسط کار در لفافه قرار میگیره

ایندفعه شکل برام مهمه:
      i want to buy an old table
      what do you think? do i choose a ROUND old table or a squre one

کلا بحث پیچیده ایه، طبق قانون توی دنیا بخوای حرف بزنی میشه فارسی حرف زدن خارجیها
      ولی بحث کنکوره و کتاب
      طبق قانون کتاب باید بلد باشی
      هر چی کتاب سال سوم گفته همونه

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 15 اسفند 1393 در ساعت 13:26

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nav!d نمایش پست ها
      ومصداقش هم زبان آموزیه
      زبان علی الخصوص محاوره کلا به راحتی بیان ربط داره و این راحتی قانون را هم زیر پا میذاره

ببین جمله اول میگه آقا من یه میز گرد میخوام ... طرف میگه آقا این میز گردت نو باشه یا کهنه ؟ جاشون را عوض کنی معنی و مفهوم ترکیده
      چیزی که مهمه اول میاد و روی اون استرس هست و باید مفهوم بشه، وسط کار در لفافه قرار میگیره

ایندفعه شکل برام مهمه:

کلا بحث پیچیده ایه، طبق قانون توی دنیا بخوای حرف بزنی میشه فارسی حرف زدن خارجیها
      ولی بحث کنکوره و کتاب
      خداپدرتو بیامرزه منم میگم هر چی کتاب گفته اما کو گوش شنوا

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز من مشکلی ندارم واسه زبان عمومی نمیخواستم واسه زبان تخصصی میخوتم با نظراتتون هم موافقم زبون ها پر از استثنان ولی من فقط میخواستم این قضیه رو بگم که جای سن و شکل عوض هم میتونه بشه... درضمن از از یک سایت نیتیو موضوع رو برداشتم وقتی خودشون میگن تو این موضوع اختلافه ما دیگه چی بگیم خب؟
      ویرایش توسط Rick : 15 اسفند 1393 در ساعت 13:31

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ومصداقش هم زبان آموزیه

ایندفعه شکل برام مهمه:

ولی بحث کنکوره و کتاب
      درسته جناب منم تو تاپیکم همینو گفته بودم

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rick نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز من مشکلی ندارم واسه زبان عمومی نمیخواستم واسه زبان تخصصی میخوتم با نظراتتون هم موافقم زبون ها پر از استثنان ولی من فقط میخواستم این قضیه رو بگم که جای سن و شکل عوض هم میتونه بشه
      صد در صد
      ولی فعلا فقط قاعده کتاب مهمه:
      structure-3.jpg
      @artim
      راسیاتش من در جریان تاپیک قبلیتون نیستم، چیزی که دیدم را گفتم

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      صد در صد
      ولی فعلا فقط قاعده کتاب مهمه:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: structure 3.jpg
مشاهده: 42
حجم: 47.1 کیلو بایت
      @artim
      راسیاتش من در جریان تاپیک قبلیتون نیستم، چیزی که دیدم را گفتم
      نوید جان دقیقا درست میگی منم توی تاپیکم گفته بودم طبق کتاب عمل کنیم
      اینم تاپیکم لطفا یه نگاه بنداز نوید جان
      http://forum.konkur.in/thread21917-3.html

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ومصداقش هم زبان آموزیه

ایندفعه شکل برام مهمه:

ولی بحث کنکوره و کتاب
      دوست عزیز من واسه زبان عمومی نمیخواستم واسه زبان تخصصی میخواستم بعد اینکه با نظراتتون کاملا موفقم ولی تو تست کنکور که نمیشه فهمید طرف استرس و فشارش رو کدوم صفته اسمه بنابرای باید یه قوانینی باشه که طوری موضوع رو جمع کنه برای درک بهتر حرفام با لینک منبعی که بالا گذاشتم برید ...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      artim:
      چقد بهت زور اومده که بجا اسم کاربریم میگی اپ
      کسی که چیزی بارش نیست بهش زور میاد هههه...

دوست عزیزی که پیام خصوصی میدی من زورم میاد موجوداتی مثل شما رو تو تاپیکام تحمل کنم لطفا دیگه مزاحم نشو وگرنه به مدیرای سایت اطلاع داده میشه من با دلیل حرفمو ثابت کردم و جوابمم گرفتم و هنوزم میگم دلیل شما کاملا نادرسته...

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چقد توهین میکنی شما فقط توهین بلدی واسم مهم نیست اما فرهنگ طرف رو میرسونه
      من کمکت کردم اما فقط توهین میکنی
      الانم یک نفر که پیدا شده داره میگه حرفای من درسته حاظر نیستی اشتباهتو قبول کنی
      درضمن اینجا جای عمومیه همه میتونن نظر بدن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      چقد توهین میکنی شما فقط توهین بلدی واسم مهم نیست اما فرهنگ طرف رو میرسونه
      من کمکت کردم اما فقط توهین میکنی
      الانم یک نفر که پیدا شده داره میگه حرفای من درسته حاظر نیستی اشتباهتو قبول کنی
      درضمن اینجا جای عمومیه همه میتونن نظر بدن
      اخه الان کجای این درسته .... حرف شما : بچه ها تو زبان عمومی باید سن قبل شکل بیاد تو زبان تخصصی شکل قبل سن خب دلیلت کو؟مدرکت چیه؟عیبی نداره فقط بلف میزنی به هر حال من دلیل و مدرکو رو کردم خواستی برو یاد بگیر اونقدر هم بافرهنگ هستم جرائت داشته باشم حرفامو تو عمومی بگم...
      ویرایش توسط Rick : 15 اسفند 1393 در ساعت 14:09

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      آقا شما بیاین زبان رو 97% بزنید! این یه تست فدای سرتون:yahoo (21): ! زشته بچه ها

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      آقا شما بیاین زبان رو 97% بزنید! این یه تست فدای سرتون:yahoo (21): ! زشته بچه ها
      اخه تکفیر جان حرف زور تو کتم نمیره خودت برو تو تاپیکایی که زدیم نگاه کن جوابمم گرفتم منبع مهتبری هم گذاشتم ولی بازم ایشوم قبول نمیکنه!

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rick نمایش پست ها
      اخه الان کجای این درسته .... حرف شما : بچه تو زبان عمومی باید سن قبل شکل بیاد تو زبان تخصصی شکل قبل سن خب دلیلت کو؟مدرکت چیه؟عیبی نداره فقط بلف میزنی به هر حال من دلیل و مدرکو رو کردم خواستی برو یاد بگیر اونقدر هم بافرهنگ هستم جرائت داشته باشم حرفامو تو عمومی بگم...
      دلیل و مدرک رو تو تاپیکم گذاشتم هم کتاب مبتکران هم شبقره گذاشتم با دلیل و مدک بازم میگی مدرک بذار؟؟؟؟؟؟
      من دارم میگم طبق کتاب باید عمل کنیم شمایی که قبول نمیکنی
      بله از صحبت هات فرهنگت معلومه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)