خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

همه چيز درباره ترقه

با سلام خدمت دوستان

يه چند هفته يا بهتر بگم دو هفته اي بيشتر تا عيد نمونده و بچه ها همه مشغول خوندن هستن بعضا و واسه عيد خودشون برنامه ريزي كردن كه بتونن از اين فرصت استفاده كنن و درسا رو به يه جايي برسونن. ولي گذر از همه ي اينا خب به قول مشاورا وقتي شما ميخواين يه فشار سنگيني از درس رو تحمل كنين بايد يه تفريح سنگين هم بكنين تا انرژي بگيرين ما به شما چهارشنبه سوري رو معرفي ميكنيم. ما تو اين تايپيك قصد داريم كه انواع ترقه ها و قيمتاشون و جاهايي كه ميشه خريد رو بهتون معرفي كنيم و اينكه چه ترقه هايي واسه شما مناسب هستن و با پولي كه دارين چه مقدار بخرين خوبه و از چه چيز هايي بخرين خوبه

من ترقه ها رو بيشتر سعي كردم با تصوير بهتون معرفي كنم و واسه اين تاپيك زحمت زيادي كشيدم و نتيجه چند سال تجربه منه و قبل از ايجادش هم از مدير محترم انجمن دريافت اجازه كردم. خب شروع ميكنيم
      ترقه هاي سبك :
      سيگارت: ترقه بسيار معروفي هست و خيلي هم قديميه و جز اولين ترقه هايي هست كه وارد ايران شد . سيگارت انواع مختلفي داره مثل: گرگي و ميكي موس و كاپيتان بلك كه نوع گرگي اون خيلي كمياب هست ولي ميكي موس اون به راحتي پيدا ميشه اين ترقه ترقه اي تقريبا بي خطر به دور از اسكول بازيه و واسه دخترا هم مناسبه ولي نوع بزرگ كاپيتان بلك اون جز ترقه هاي سنگين به شمار ميره قيمت اين نوع ترقه از بسته اي دوهزار تا پنج هزار تومن متغيره كه نوع كپيتان بلك اون گرون تره

اين هم عكساش
      %D8%B3%D9%8A%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

پروانه اي: يه ترقه زيبا و شكيل كه بايد تو فضاي باز استفاده بشه و از خريد اين نوع ترقه در صورتي كه بال هاي پروانه شكسته شده باشه خود داري كنين چون پرواز نميكنه قيمش هم بين بسته اي چهار تا ده تومن متفاوته
      %D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%86%D9%87-jpg.jpg

زنبوري: يه چيزي شبيه زنبور كه اينم مثل پروانه اي پرواز ميكنه ولي ارتفاش زياده و مثل شهاب سنگي از پشتش فشفشه بيرون ميزنه قيمتش هم بين چهار تا ده هزار تومنه
      index.jpg

شكلاتي يا هفت ترقه: پوششي رنگي اطراف اين ترقه است كه شبيه شكلات اونو ميكنه در هنگاه تركيدن هم چيزي درو و بر سه ثانيه پشت سر هم ميتركه و قيمتش هم بين شيش تا دوازده تومنه
      images.jpg

سوتي : باز هم يكي از ترقه هاي قديمي كه يه دسته داره كه ترقه به سرش وصله و اونو تو بطري نوشابه كوچيك ميتونين بكنين و بعد بفرستينش هوا و ميتونين تو دستتون هم گيرين ولي بايد سفت نگيرينش چون هوا نميره تو دست محترم ميتركه ولي اتفاق خاصي نميفته فقط لذتش كم ميشه قيمتش هم بين سه هزار تا شيش هزار تومنه
      %D8%B3%D9%88%D8%AA%D9%8A.jpg

سه پايه : شبيه فضا پيما هستش و سه تا پايه داره كه فيتيلش تهشه و فاصه زياده رو تو آسمون ميره ولي گاهي هم كج ميره كه اشكالي نداره ولي تو فضاي بسته روشنش نكنيين مثل كوچه هاي باريك چون ميخوره به شيشه ها و اونا رو ميشكونه و قيمتش هم هر عدد بين هزار و پونصد تا چهار تومنه
      %D8%B3%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87.jpg

پيازي : خوراك سر كلاس تركوندن هيچ آسيبي نداره و صدايي مثل تركيدن بادكنك داره و شايدم كمتر و من با اين ترقه خاطره ها كه سر كلاس ندارم و قيمتش هم تا سقف چهار هزار تومنه
      %D9%BE%D9%8A%D8%A7%D8%B2%D9%8A.jpg

ترقه هاي سنگين :
      كپسولي: اينم يه ترقه قديميه كه بعد از سيگارت اومد تو ايران و تو رنگاي مختلف قرمز و قزمز سفيد و سفيد تو بازاره و اگه بهتون گفتن كه كپسولي ما گچي نيست به حرفش گوش ندين و سعي كنين بيشر از اين قرمز ها بخرين كه ارزون ترن ولي صدا هاشون هيچ فرقي نداره قيمش هم با توجه به كلاه برداري بين پانزده هزار تومن تا بيست و پنجه ولي اين ترقه رو ده متر اونور تر پرت كنين و تو جاهايي بسته نتركوننين ولي چيزي به شما نميشه ها ولي بايد حقوق ديگران رو هم رعايت كرد
      %D9%83%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84%D9%8A.jpg

سيلور : ترقه تازه وارد كه ازش استقبال زيادي شد و زد رو دست كپسولي بيچاره كه بيشتر تو بازار با رنگ سياه به فروش ميرسه و هم ميتونين تو دستتون روشن كنين و هم رو زمين بزارين قيمتش هم مثل كپسوليه ولي چون صداش بيشتره گرون تره ولي تو بستش كمتر داره

%D8%B3%D9%8A%D9%84%D9%88%D8%B1.jpg

ديناميت : در دو نوع بزرگ و كوچيك به فروش ميرسه كه كوچيكش صداش مثل كپسوليه ولي بزرگش صداي وحشتناكي داره رنگش هم قرمزه تو اين عكس من مدل كوچيكش رو گذاشتم چون بزرگش تو اينترنت نبود
      %D8%AF%D9%8A%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%AA.jpg

بعله دوستان اينا معروفاش بودن كه تو بازار بيشتر پيدا ميشن ولي ترقه هاي مختلفي داريم كه جديد هستن ولي گرونن چون هم گرونن و نا آشنا هستن زياد تو بازار نيستن و من سعي كردم معروفاش رو معرفي كنم ولي اگه چيز ديگه اي مد نظر دارين كه تو اين تاپيك نبود تو كامنت ها بگين تا راجع بهش توضيح بدم
      طرف نارنجك هم نرين اصلا چون خيلي خطرناكه و ساختنش دل شير ميخواد و اين بدبخت هايي كه جزقاله شدن هم تو اين كار بودن وگر نه كه اين ترقه هايي كه من معرفي كردم هيچ خطري ندارن
      ترقه رو اونايي كه تو شهرتان هستن از بقالي و تو شهر هاي بزرگ هم گوشه خيابون بساط ميكنن
      اميدوارم چهارشنبه سوري خوبي رو كناردوستان و خانواده داشته باشين وبعدش با انگيزه زياد به سمت كنكور برين

ویرایش توسط ميلاد دلشاد : 14 اسفند 1393 در ساعت 15:03

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      ديناميت

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یادش بخیر...
      چقدر تو بچگی به خاطر سیگارت مامانم کتکم میزد

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      هي يادش بخير
      پارسال چهارشنبه سوري بچه ها كتاب خونه رو با خاك يكسان كردن
      ديناميتي و كپسولي

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

ما پارسال از اینا میزدیم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      تفریخ جالبیه !

مخصوصا واسه مردم آزاری ...

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها

ما پارسال از اینا میزدیم
      من هم سابقش رو داشتم ولي دادم دوستم واسم درس كرد و تو يه خرابه اي واسه ساختمون سازي تركوندمش ولي از اين كوچيكتر بود ولي كلا با دست ساز مخالفم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      وای خدای من بچه ها اینو دیدید؟ خدایی بمبه!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      کلا خوش به حالتون ما که توی شهرستانومون چهارشنبه سوری نداریم دارم خر خونی میکنم بیام تهران قبول شم چهارشنبه سوری ببینم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      1 همکلاسی داشتم خیلی شر بود تو دستش ترکیده بود اصلا خیلی بد بود چند بار عملش کردن اخرشم انگشتاش مث قبل نشد
      Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer... Nehir asla durmaz...duran siz akan hayat olur...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط niloojoon نمایش پست ها
      1 همکلاسی داشتم خیلی شر بود تو دستش ترکیده بود اصلا خیلی بد بود چند بار عملش کردن اخرشم انگشتاش مث قبل نشد
      نتيجه كم عقلي خودش بوده چون منم ديدم افرادي كه فيتيله رو روشن ميكنن بعد تو دستشون نيگر ميدارن كه تا يكم مونده به آخرش بعد بندازن هوا كه تو هوا بتركه ولي متاسفانه بعضي هاشون مخشون موقع اين كار هنگ ميكنه و اين طور ميشه كه نفله ميشن ولي اينايي كه ميفروشن همه كارخونه اي و استانداردن وگرنه كه همه ميدونن ترقه رو بايد پرت كرد ديگه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)