خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینجا مکان بحث درمورد نظریه بیگ بنگ نیست!
      دوستان لطفا مبحث اصلی رو منحرف نکنند!!باتشکر!!

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      نظریش خیلی پیچیدس, حالا من خلاصشو بالا گفتم...این نظریه ایرادش اینه که اساسا قبل اون 13.8 میلیارد سال قبل رو توضیح نمیده اما یه نظریه جدید به اسم خمیر کیک سوئیسی هست که هنوز حتی به طور کامل ارائه هم نشده اما نظریه ای برای توضیح همین نقص بیگ بنگه...
      واقعا؟ممنون نمیدونستم باید برم بخونم....

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      میشه بفرمایید در جهانی که خلا است و هیچ ماده ای در فضایش وجود ندارد چگونه انتهایی می تواند وجود داشته باشد؟ بعد از آن انتها چیست؟باتشکر!

دوست عزیز من خودمم قبول ندارم اخر جملمو نگاه گفتم نمیشه یعنی ممکن نیس ک از هیچی ی چیزی درست بشه

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      ازلی بودن یعنی چی؟

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      ازلی بودن یعنی چی؟
      یعنی از آغاز وجود داشتن.فک کنم.

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      دوست عزیز من خودمم قبول ندارم اخر جملمو نگاه گفتم نمیشه یعنی ممکن نیس ک از هیچی ی چیزی درست بشه

میگیم جهان از هیچ بوجود اومده درسته؟
      مگه نمیگیم خدا خالق هر چیزی است
      بر فرض که جهان از یک ماده اولیه ای بوجود اومده
      سوال اینه که: این ماده چگونه بوجود امده؟
      بهترین جواب:
      اللّهُ خَالِقُ كُلِّ شَيْءٍ
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      حسین جان! من هم این مثالو به همین دلیل زدم! خیلی چیزا هست در مورد عظمت عالم و مسائل دیگه که تو ذهن من و شما نمیگنجه!
      مثلا قوانین نسبیت انیشتین واقعا به این راحتی ها قابل درک نیستند! یا مثلا به وجود آمدن ماده از انرژی!چون من و شما نمی تونیم تصورشون کنیم پس نمیتونیم با قاطعیت ردشون کنیم! متشکرم!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      حسین جان! من هم این مثالو به همین دلیل زدم! خیلی چیزا هست در مورد عظمت عالم و مسائل دیگه که تو ذهن من و شما نمیگنجه!
      مثلا قوانین نسبیت انیشتین واقعا به این راحتی ها قابل درک نیستند! یا مثلا به وجود آمدن ماده از انرژی!چون من و شما نمی تونیم تصورشون کنیم پس نمیتونیم با قاطعیت ردشون کنیم! متشکرم!
      قبولت دارم برادر....قوانین انیشتین درحال رد شدن است یجا ی مستند دیدم گفتن قراره ازمایشی درفضا صورت بگیره ک اگه واقعا انجام بشه قوانین انیشتین کاملا رد خواهد شد..اطلاعات زیاد دقیقی ندارم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خدا بیامرز آلبرت ازش در مورد نسبیت پرسیدن,گفت دیگه اونقدر این اساتید در مورد نسبیت توضیحات مبسوط دادن

که دیگه من چیزی از نسبیت حالیم نیست.

خدمت دوستان عرض کنم که همینطور سرسری نگیم دیگه نظریه فلان این جوری شد و فلان شد.ببینید الان در کل

دنیا برای هر پدیده و هر موضوعی که شما بخوای بگی دو تا فلسفه وجود داره.که اینها وقتی به زیر لایه هاشون

دقت میکنین اساسا در بیشتر موارد مخالف یکدیگرند.و بنابه فرموده بزرگی وقتی دو چیز مخالف هم ,در یک اصل ,با

هم در نزاع اند لاجرم یکی از آن دو باطل است.مثلا یکی میاد میگه فعلیت این جهان حاصل یک بیگ بنگ در فلان

زمان بوده,خب یکی میگه این درسته و یکی میگه درست نیست.ولی جواب همه میدونین که یکی هست.همزمان که

نمیشه هم این درست باشه و هم اون.

از زمان افلاطون و تمدن یونان همواره یک فلسفه بر تمام علوم و پدیده های غربی حاکم بوده.حتی تا الان.البته این

حرف خودم نیست.ولی این خیلی مشهود و قابل اثباته.مثال میزنم: همواره فلسفه غرب (همان یونان قدیم) بر این

باور بوده که جهان بالاخره به نابودی خواهد رفت حتی وقیحانه آمدند و زمانش را نیز تعیین کردند.ودیدید و دیدند که

چطور آن فرضیه ها چه افتضاحاتی به بار آورد.

ولی این مهم نبود مهم دستاورد های آن نوع تفکر بود که اینجا حرف به درازا میکشد.

ولی در مقابل این تفکر فنا پذیری جهان , اسلام آمد و حرف جدیدی زد!!!!جهان این جوری هم که جناب افلاطون و

سقراط میدونستند نیست.اینجا بود که خیلی از پدیده ها با این حرف جدید جور آمد.ولی آخه هزار ساله که تمام پایه

های غرب بر روی اصول افلاطونی پایه ریزی شده.چکار باید انجام بشه که بشه یه جورایی از دست نواقص اون فلسفه خارج شد.اومدند با مطالعه ,

تفکراتی مطرح کردند که بتونن برای پدیده ها توجیهی داشته باشند.

اسلام بیگ بنگ رو قبول نداره اونطور که اونها میگن.ولی قرآن میگه صنع خلقت پروردگار از اساس با آفرینش مصنوعات نوع بشر خیلی فرق دارد.اصلا

تا مواد اولیه ای در کار نباشه بشر هیچوقت الی الابد نخواهد توانست چیزی بسازد.حتی نمیتونین یک مثال نقض بزنید.

ولی خدا چی؟مثلا تا جمجمه نباشه و چند متر روده باریک و بزرگ و قلب نباشه نمیتونه انسان خلق کنه؟شاید بعضی ها بگن خب از خاک ساخته!خب

خاک از چی ساخته شده؟تا آخر میرسین به عناصر و ذرات زیر اتمی و.... آخرش چی؟هیچی ما نمیدونیم فعلا کسی هم نتونسته اینها رو زیر ذره بین

ببینه که نمیدونم الکترون شکل حرکتی اش به شکل فلان منحنی است و غیره.اصلا اینها این جوری نیس.همتون هم میدونین.اینها فقط و فقط یک توجیه

از دیدگاه یک دانشمند زمان خودشه که بعد از چند سال یه دانشمند دیگه میاد یه جور دیگه توجیه میکنه.میدونین چی میگم دیگه.یعنی این علوم مثلا

شیمی همش توجیه و توجیه ه.منتهی جوری میان اینها رو توجیه میکنن که بتونن به سوالاتی جواب بدن.خب: این جوری شاید بتونیم قبول کنیم که خب

جسم انسان و دیگر ماده ها این جور باشند قبول, همین دیگه؟ پس روح چی؟ اون از چی ساخته شده؟مواد اولیه اش چی بود؟اصلا قبلش کجا بود؟

یا نه یک سوال خیلی واضح براتون دارم که دیگه مو لا درزش نمیره:زمان؟زمان چیه؟ خود به خود وجود داره؟تا کی؟قابل مدیریت و احاطه کردن هست؟

کدام فلسفه غربی تا حالا تونسته حرفی براش بزنه که واقعا مغز قبولش کنه.لااقل منطق اش درست باشه.اسلام براش راه حل گذاشته.ببینین از دید

اسلام زمان چیه؟زمان در همون لحظه آن خلق میشه.توسط معبود یکتا.یعنی همین ثانیه که من دارم تایپ میکنم خلق شد و مصرف شد وبه تاریخ

پیوست.تا حالا این جوری در مورد زمان فکر کردین؟غرب تونسته چندین فیلم جذاب از مقوله زمان بسازه.بی آن که بتونه حرف درست و حسابی در

موردش بزنه.ببنید تمام لحظه های فردای من و شما توسط خدای واحد خلق خواهد شد و میتونه هم خلق نشه.منتهی مشیت خدا براین منواله که به

خواست خدا خلق خواهد شد.ولی حتی غرب هم اینو میگه که محدودیت زمان تنها مربوط به جهان ماده میشه.

البته حرف زیاده,فقط اینهم بگم که نظریه نسبیت انیشتین شاید اصلاح بشه ولی رد نخواهد شد چرا؟چون تونسته یه پرده از رمز وراز زمان را برامون

بشکافه.برین مطالب چین خورگی زمان رو مطالعه کنین چندین فیلم مستند خارجی هم برای این مطلب ساخته شده.خیلی هیجان انگیز خواهد بود که

شما عوض اینکه طول یک فرش 12 متری را بپیمایی تا به اون سرش برسی اونو چین بزنی و با یه نیم قدم برسی به آخرش.چین خوردگی زمان یه

همچین مفهومی رو داره.سفر به آینده هم مشمول همین خاصیت زمان میشه.فعلا بشر خیلی نتونسته رازش رو برملا کنه.ولی به هیچ وقت امکان

نخواهد داشت شما مسافتی که نور در طی میلیونها سال نمیتواند طی کند را در عرض چن دقیقه طی کنید حتی بچه هم به همین حرف میخندد.ولی

بحث چین خوردگی زمان میاد میگه آره همچین موضوعی میتونه صادق باشه.حالا اون کدوم دانشمندیه که میخواد با آزمایش و منطق حرف جدیدی بزنه

که آخر سر هم نسبیت رد بشه.ما درکشان میکنیم که بعضی از به اصطلاح دانشمندان نیاز به مطرح شدن دارند.و این مطرح شدن حرف های گنده ای

میخواد.
      در پناه حق
      ویرایش توسط bahar94 : 10 اسفند 1393 در ساعت 03:23

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)