خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 56
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

بررسی کتاب های دین و زندگی در بازار - 1 - میکروطبقه بندی گاج

به نام خدا

--------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام ... میخوام چنتا کتاب دینی موجود تو بازار رو با هم بررسی کنیم ...

لطف کسی تاپیک جداگانه ای باز نکنه چون خودم همه ی کتاب هارو مینویسم....

خب کتاب دین و زندگی میکروطبه بندی گاج :

خب برسیم به بررسی کتاب :
      فایل پیوست 12069

توی این بخشی که میبینید ایات نوشته و مفاهیم ایات رو هم نوشته .... کتاب میکروطبقه بندی گاج توی مفهوم ایات خیلی قوی کار کرده و اگر میخواین مفهوم ایات رو خوب یاد بگیرین همین کتاب رو خوب مطالعه کنین. من خودم شخصا مفهوم ایات رو از رو این کتاب خوندم.

فایل پیوست 12070

توضیح این عکس :

بخش 1 : توی بخش 1 که خودم نوشتم گاج اومده عباراتی که با هم , هم مفهوم هستند رو یکجا اورده از هردرسی که میخواد باشه ... کار جالبیه ولی به نظر من واسه دوران اخر خوبه یعنی 1-2 ماه اخر ... چون ممکنه سوالات ترکیبی باشه.

بخش 2 : ارتباط بین متن و ایات ... یعنی این ایه ای که توی اول درس اورده شده با کدوم قسمت درس تطابق داره و مراد از اوردن ایه توی این بخش رو مینویسه.

بخش 3 : جدول پیام آیات : یعنی همون ایات رو دوباره یه جا مینویسه و مفهوم رو جلوش میاره ... فرقی با ایات اول نداره.

بخش 4 : اندیشه و تحقیق : از اسمش مشخصه :yahoo (4):

فایل پیوست 12071

بخش 5 : خلاصه ی دروس ... برای دوران جمع بندی فوق العاده کاربردیه.

بخش 6 : یه قسمتش که معلومه که اومده شماره سوال های مهم رو مشخص کرده ... بخش دومش هم یه سری نکات مشترک رو نوشته.

نکات مثبت این کتاب (از نظر من) :

[+] توی قسمت مفهوم ایات خیلی قوی کار کرده

[+] همه ی تست های سراسری چند سال اخیر رو داره که خیلی خوب کنار هم ترتیب داده

[+] جامع و کامله ... یعنی با داشتن اون حتی دیگه به کتاب هم نیازی ندارین

[+] داشتن تست های تالیفی خوب (برای دانش اموزان قوی) چون طراح میخواد سوال رو بپیچونه و دانش اموز قوی هم با این که تست پیچ پیچیه :yahoo (4): بازم حلش میکنه و از زدن تست لذت میبره و خوب یاد میگیره.

نکات منفی این کتاب (از نظر من) :

[-] حجم زیاد کتاب که کسی برای اولین بار ببینه شاید هول کنه یا استرس بگیره ( ولی با توجه به کیفیت خوبش می ارزه)

[-] تست های تالیفی ضعیف ( برای دانش اموز های متوسط رو به پایین) چون وقتی این دانش اموز تست هارو میبینه اکثرا نمیتونه حل کنه ... هم استرس میگیره هم گیج میشه.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ ن : خودم میدونم که تست های تالیفی هم تو نقاط ضعف بوده هم نقاط قوت ولی واسه هر کدوم دلیل اوردم پس دنبال سوتی نباشین ... برین درس بخونین.
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست kadr.jpg   1234.jpg   56.jpg  

2. Top | #2

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون
      زحمت کشیدید

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تستا پاسخ تشریحی دارن؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      كتاب دين و زندگي گاج دوجلدي بهمراه پاسخنامه ضعيفترين كتابي هست كه بنده در زمينه دين و زندگي كنكور ديدم.
      اصلا بكار بردن لفظ جامع براي اين كتاب كاملا اشتباهه،اين كتاب بهتر بود اسمش مي بود:
      "دايرة المعارف دين و زندگي كنكور"
      قطعا مي پرسيد،چرا و به چه علت؟؟؟
      پاسخ:در نظر بگيريد من ازمون ايلتز شركت كنم و بيام ديكشنري جامع اكسفوردو بزارم جلوم و بگم تمام لغات مطرح شده سرجلسه داخل اين كتاب بود.
      دقيقا كاري كه گاج انجام داده،اومده موبه مو كتاب درسي رو بهمراه تمااامي پاسخ پرسش هاي اواسط و اواخر دروس و تمااامي مفاهيم رو بصورت كاملا تفصيلي و تشريحي يكجا جمع كرده ن حجمي حدود ٧٠٠ صفحه رو با پاسخنامه رقم زده و بعد كنكور هم تاپيك مي زنه تو پرتال گاج:"شباهت سوالات دين وزندگي ٩٣ با كتاب دين و زندگي ميكروطبقه بندي گاج" قطعا سوالات درش هست،با وجود چنين كتاب پرحجمي نباشه بايد تعجب كرد!!!
      حالا مي پرسيد حرف من چيه؟؟؟ چي ميخوام بگم؟؟؟
      پاسخ:هنر اين نيست كه با چنين حجمي كتابي ادعا كنه كه شباهتي هم با سوالات كنكور داشته!!!
      هنر زماني محسوب ميشه كه مولف بتونه كاملا مسير و جهت دهي كنكور و ديدگاه طراحو پيش بيني كنه و براساس اون كتابي با حداكثر ٥٠٪ حجم اين كتاب تاليف كنه.
      بعلاوه من بشدت تست هاي تاليفي كتاب رو ضعيف و خارج از گود كنكور مي بينم كه جهت دهي مناسبي ندارند.
      Nothing about Loyality is cheap
      At Last
      What Can You Expect???
      From a Hug
      But
      a Grunt!!!
      Bye Forever
      Friday,Aguest15
      3:47PM
      My Last
      Activity Here

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بترتیب‌:
      1.گاج
      2.خیلی سبز
      3.نشر الگو

همین و بس !
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اريا نمایش پست ها
      كتاب دين و زندگي گاج دوجلدي بهمراه پاسخنامه ضعيفترين كتابي هست كه بنده در زمينه دين و زندگي كنكور ديدم.
      اصلا بكار بردن لفظ جامع براي اين كتاب كاملا اشتباهه،اين كتاب بهتر بود اسمش مي بود:
      "دايرة المعارف دين و زندگي كنكور"
      قطعا مي پرسيد،چرا و به چه علت؟؟؟
      پاسخ:در نظر بگيريد من ازمون ايلتز شركت كنم و بيام ديكشنري جامع اكسفوردو بزارم جلوم و بگم تمام لغات مطرح شده سرجلسه داخل اين كتاب بود.
      دقيقا كاري كه گاج انجام داده،اومده موبه مو كتاب درسي رو بهمراه تمااامي پاسخ پرسش هاي اواسط و اواخر دروس و تمااامي مفاهيم رو بصورت كاملا تفصيلي و تشريحي يكجا جمع كرده ن حجمي حدود ٧٠٠ صفحه رو با پاسخنامه رقم زده و بعد كنكور هم تاپيك مي زنه تو پرتال گاج:"شباهت سوالات دين وزندگي ٩٣ با كتاب دين و زندگي ميكروطبقه بندي گاج" قطعا سوالات درش هست،با وجود چنين كتاب پرحجمي نباشه بايد تعجب كرد!!!
      حالا مي پرسيد حرف من چيه؟؟؟ چي ميخوام بگم؟؟؟
      پاسخ:هنر اين نيست كه با چنين حجمي كتابي ادعا كنه كه شباهتي هم با سوالات كنكور داشته!!!
      هنر زماني محسوب ميشه كه مولف بتونه كاملا مسير و جهت دهي كنكور و ديدگاه طراحو پيش بيني كنه و براساس اون كتابي با حداكثر ٥٠٪ حجم اين كتاب تاليف كنه.
      بعلاوه من بشدت تست هاي تاليفي كتاب رو ضعيف و خارج از گود كنكور مي بينم كه جهت دهي مناسبي ندارند.
      از نظرتون ممنون ولی میشه شما یه منبعی رو معرفی کنید و خصوصیات اون رو بیشتر توضیح بدین ممنون !
      اگه یه روز تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده ، تا فقط خودت باشی و خودش !

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دين و زندگي درسي هستش كه به مرور فراوان نياز داره،تااا جايي كه مي تونيد فقططط بايد دوره كنيد و پيشروي كنيد.
      منبع اصلي:كتاب درسي مطلقا،البته استاد دين و زندگي مدرسه ما جز بهترين هاي كشور هستند و تمااامي قلق هاي ممكن و مفاهيم لازم رو به ما اموزش مي دن.
      منبع كمك اموزشي:بانك تست تخته سياه تاليف دكتر سركشيك زاده با توجه به رويكرد كاملا منطبق بر كنكور سراسري و البته تاليفي استاندارد،بسيار مناسبه.
      همگامان هم كه تاليف اقاي دلشاده كتاب فوق العاده ايه ولي حجيمه تا حدودي ولي در كنار كتاب درسي مكمل قدرت مندي رو تشكيل ميده.
      At Last
      What Can You Expect???
      From a Hug
      But
      a Grunt!!!
      Bye Forever
      Friday,Aguest15
      My Last
      Activity Here

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با نظرات برادر آریا بی نهایت موافقم،اصلا برید الگو رو بخونید میفهمید دین و زندگی یعنی چی.
      یعنی کتابیه که مو به مو خصوصیات یه کتاب دین و زندگی عالیو داره.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دين و زندگي درسي هستش كه به مرور فراوان نياز داره،تااا جايي كه مي تونيد فقططط بايد دوره كنيد و پيشروي كنيد.
      منبع اصلي:كتاب درسي مطلقا،البته استاد دين و زندگي مدرسه ما جز بهترين هاي كشور هستند و تمااامي قلق هاي ممكن و مفاهيم لازم رو به ما اموزش مي دن.
      منبع كمك اموزشي:بانك تست تخته سياه تاليف دكتر سركشيك زاده با توجه به رويكرد كاملا منطبق بر كنكور سراسري و البته تاليفي استاندارد،بسيار مناسبه.
      همگامان هم كه تاليف اقاي دلشاده كتاب فوق العاده ايه ولي حجيمه تا حدودي ولي در كنار كتاب درسي مكمل قدرت مندي رو تشكيل ميده.
      با نظرت موافقم ! ببین تو کل درس های کنکور فقط با دینی مشکل دارم یعنی حفظیم تو ایات و مطالب دینی ضعیفه و کلا میخوام یک ماه بعد از کنکور کمی بخونمش ( حداقل تو دو هفته ) از چه منبعی استفاده کنم که بتونم دینی را حداقل بین 40 تا 60 بزنم !!! به نظرت فقط ایه ها رو بخونم کافیه ؟ یا متن کتاب رو هم بخونم ! موندم واقعا ! راستی اگه کتاب دینی گاج رو همون خلاصه اخرش که چیزی حدود 10 تا 15 صفحه میشه بخونم کافیه ؟؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vseo نمایش پست ها
      با نظرت موافقم ! ببین تو کل درس های کنکور فقط با دینی مشکل دارم یعنی حفظیم خیلی ضعیفه و کلا میخوام یک ماه بعد از کنکور کمی بخونمش ( حداقل تو دو هفته ) از چه منبعی استفاده کنم که بتونم دینی را حداقل بین 40 تا 60 بزنم !!! به نظرت فقط ایه ها رو بخونم کافیه ؟ یا متن کتاب رو هم بخونم ! موندم واقعا ! راستی اگه کتاب دینی گاج رو همون خلاصه اخرش که چیزی حدود 10 تا 15 صفحه میشه بخونم کافیه ؟؟
      ببين اينكه بخواي تو دوهفته ٦٠ بزني و از صفر شروع كني،كار اشتباهيه
      ي سرمايه گذاري بلند مدت و البته ميان مدت نياز داري.
      كتاب درسي ملاك طراح و البته روانشناسان سازمان سنجش هستش.
      من پيشنهادم در وهله اول فقط خوندن كتاب درسيه و بعد رسيدن به ي شناخت نسبي از نقاط ضعف و قوت انتخاب منبع با رويكرد مناسب فرد.
      در ابتدا براي شروع من به شما بانك تست تخته سياه سركشيك زاده و كتاب درسي رو پيشنهاد مي كنم.
      كتاب جامع خيلي سبز هم كتاب فوووق العاده عالي شده و ميشه گفت رويكرد كنكور محور بهتري نسبت به بقيه كتاب ها داره.
      خلاصه گاج صرفا ي فاكتور گيري نموداريه و واقعا خلاصه نيست،اصلا پيشنهاد نمي كنمش باعث سردرگمي ميشه.ايات و نكات گاج كتاب خوبيه ولي حجم بالايي داره.
      توصيه دوم:كتاب درسي بعلاوه خيلي سبز.
      من صرفا كتاب درسي رو بيش از ٢٧بار دوره كردم و دين و زندگي بشكل موضوعي مي خونم،بدين شكل كه بعد اتمام كتاب هاي دوم و سوم تمامي موضوعاتو دسته بندي و يكجا جمع كردم،در رابطه با ايه ها هم من از تكنيك خاصي بنام كليد واژه استفاده مي كنم كه اصلا نيازي به حفظ ايه نيست.
      At Last
      What Can You Expect???
      From a Hug
      But
      a Grunt!!!
      Bye Forever
      Friday,Aguest15
      My Last
      Activity Here

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ببين اينكه بخواي تو دوهفته ٦٠ بزني و از صفر شروع كني،كار اشتباهيه
      ي سرمايه گذاري بلند مدت و البته ميان مدت نياز داري.
      كتاب درسي ملاك طراح و البته روانشناسان سازمان سنجش هستش.
      من پيشنهادم در وهله اول فقط خوندن كتاب درسيه و بعد رسيدن به ي شناخت نسبي از نقاط ضعف و قوت انتخاب منبع با رويكرد مناسب فرد.
      در ابتدا براي شروع من به شما بانك تست تخته سياه سركشيك زاده و كتاب درسي رو پيشنهاد مي كنم.
      كتاب جامع خيلي سبز هم كتاب فوووق العاده عالي شده و ميشه گفت رويكرد كنكور محور بهتري نسبت به بقيه كتاب ها داره.
      خلاصه گاج صرفا ي فاكتور گيري نموداريه و واقعا خلاصه نيست،اصلا پيشنهاد نمي كنمش باعث سردرگمي ميشه.ايات و نكات گاج كتاب خوبيه ولي حجم بالايي داره.
      توصيه دوم:كتاب درسي بعلاوه خيلي سبز.
      من صرفا كتاب درسي رو بيش از ٢٧بار دوره كردم و دين و زندگي بشكل موضوعي مي خونم،بدين شكل كه بعد اتمام كتاب هاي دوم و سوم تمامي موضوعاتو دسته بندي و يكجا جمع كردم،در رابطه با ايه ها هم من از تكنيك خاصي بنام كليد واژه استفاده مي كنم كه اصلا نيازي به حفظ ايه نيست.
      خوب من نمیتونم زیاد روی دین و زندگی وقت بزارم چون با درسش کلا مشکل دارم ... اون مدتی که می گین واقعا برام سخته یه پیشنهادی بدین که لاقل درصد خوبی بزنم البته تو کمترین زمان ممکن !!! یا مثلا بیام دین و زندگی 2 یا 3 یا پیش رو یکیشو نخونم !!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اریا کدوم مدرسه ایی تو تهران؟روزی چند ساعت میخونی؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب من نمیتونم زیاد روی دین و زندگی وقت بزارم چون با درسش کلا مشکل دارم ... اون مدتی که می گین واقعا برام سخته یه پیشنهادی بدین که لاقل درصد خوبی بزنم البته تو کمترین زمان ممکن !!! یا مثلا بیام دین و زندگی 2 یا 3 یا پیش رو یکیشو نخونم !!
      در حالت كلي بااايد ميونتون خوب باشه و بشه!!!
      بايد در خودتون علاقه ايجاد كنيد و با لذت و ديدگاه مثبت اين درسو بخونيد.
      براي نتيجه گيري كوتاه مدت واقعا نمي تونم چيزي پيشنهاد بدم،اگر انتظار درصد خوبي رو داريد بدون سرمايه گذاري مناسب نمي تونيد نتيجه خوبي بگيريد.
      دين و زندگي هم درسيه كه نمي تونيد خلاصه وار شروع به خوندنش بكنيد ولي خيلي راحت مي تونيد بعد تسلط هر كتاب درسي دين وزندگيو تو كمتر از ٥صفحه خلاصه كنيد.
      اين جمله اخري كه نوشتمو خوب روش دقت و تامل كنيد.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_taraneh25 نمایش پست ها
      اریا کدوم مدرسه ایی تو تهران؟روزی چند ساعت میخونی؟
      علامه حلي،متغيره ميانگين ٧ساعت.ماكسيمم ١٢وقتي كه واااقعا سرم شلوغ باشه.
      At Last
      What Can You Expect???
      From a Hug
      But
      a Grunt!!!
      Bye Forever
      Friday,Aguest15
      My Last
      Activity Here

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      در حالت كلي بااايد ميونتون خوب باشه و بشه!!!
      بايد در خودتون علاقه ايجاد كنيد و با لذت و ديدگاه مثبت اين درسو بخونيد.
      براي نتيجه گيري كوتاه مدت واقعا نمي تونم چيزي پيشنهاد بدم،اگر انتظار درصد خوبي رو داريد بدون سرمايه گذاري مناسب نمي تونيد نتيجه خوبي بگيريد.
      دين و زندگي هم درسيه كه نمي تونيد خلاصه وار شروع به خوندنش بكنيد ولي خيلي راحت مي تونيد بعد تسلط هر كتاب درسي دين وزندگيو تو كمتر از ٥صفحه خلاصه كنيد.
      اين جمله اخري كه نوشتمو خوب روش دقت و تامل كنيد.
      یه سوال کتاب درسی که مفهوم ایات رو نداره ؟ مفهوم ایات رو به سبک گاج بخونیم یا اینکه مثلا یه ایه کلی یه مفهوم کلی داره ! راستی نیاز هستش که ترجمه ایه رو بدونیم؟؟

در ضمن یه کتاب ایات و روایات دین و زندگی به قلم دکتر مرتضی محسنی کبیر هستش زیاد شناخته شده نیست ولی ایات کامل 2 و 3 پیش نوشته شده به همراه اینکه که مفهوم هر ایه نوشته که در کنکور کدام سال اومده مزیتش هم اینه که حجم مناسبی داره و از هم مهمتر مثل دفترچه یادداشت و برای مهمونی و اینا تو دست راحت میشه خوندش ههه اینو پیشنهاد می کنید ؟؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه سوال کتاب درسی که مفهوم ایات رو نداره ؟ مفهوم ایات رو به سبک گاج بخونیم یا اینکه مثلا یه ایه کلی یه مفهوم کلی داره ! راستی نیاز هستش که ترجمه ایه رو بدونیم؟؟

در ضمن یه کتاب ایات و روایات دین و زندگی به قلم دکتر مرتضی محسنی کبیر هستش زیاد شناخته شده نیست ولی ایات کامل 2 و 3 پیش نوشته شده به همراه اینکه که مفهوم هر ایه نوشته که در کنکور کدام سال اومده مزیتش هم اینه که حجم مناسبی داره و از هم مهمتر مثل دفترچه یادداشت و برای مهمونی و اینا تو دست راحت میشه خوندش ههه اینو پیشنهاد می کنید ؟؟
      اصلا نيازي به دونستن معناي ايه نيست،در هر ايه بايد كليد واژه اي پيدا كنيد و با مفهوم درس تطابق بديد.
      هر كليد واژه دقيقا نمايانگر مفهوم خاص يا حتي دومفهومه،يا حتي مي تونه مفهومي غير از درس مرتبطشو برسونه،دين و زندگي بايد ملكه ذهنتون بشه،بله اگر كتابي با چنين ويژگي هايي هست كاملا مورد تاييد منه.
      در ضمن گاج خيلي مسخره مفهومو توضيح داده،نيازي نيست ايه رو مثل قطعات ماشين از هم جدا كنيد و دونه دونه بررسي كنيد،بلكه مثل من براي خودتون ي دايرة المعارف كليد واژه درست كنيد و بصورت موضوعي ازش استفاده كنيد.
      At Last
      What Can You Expect???
      From a Hug
      But
      a Grunt!!!
      Bye Forever
      Friday,Aguest15
      My Last
      Activity Here

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)