خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      pMn
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

توصیه هایی درباره ی درس زیست شناسی

سلام دوستان

من دانش آموز سال دوم دبیرستانم رشته ریاضی و توی یکی از مدرسه های خاص درس می خونم و درسمم در حد متوسط هه...

راستشو بخواین من به دلیل نرسیدن معدلم به حد لازم (17.69) نتونستم برم رشته علوم تجربی و الان تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و متاسفانه به دلیل نداشتن برنامه ریزی و یه سری مشکلات شخصی هنوز لای زیستو باز

نکردم

خواستم ببینم راهی هست که بتونم جبران کنم؟؟!! اگه یکی تو pv روش برنامه ریزی رو یاد بده ممنون میشم.

درضمن میشه یکی آمار بیکاری های هر رشته رو برام بزاره؟ راستش خودم زیاد به رشته ریاضی اطمینان ندارم و می خوام مطمین شم راهم درسته.

شرمنده بابت زدن تاپیک زمان زیادی نداشتم سرچ کنم به بزرگی خودتون ببخشین

یه سری روش برای فهمیدن زیست سال دوم بزاین ممنون میشم!

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      زیست بر خلاف فکرِ عوام درس آنچنان سختی هم نیست و میشه تو کنکور موش کرد زیستو! به راحتی میشه فیتیله پیچش کردو بالای هفتاد زد!

چون متنه و عددی توش نیست! و محاسبات زیادی نداره!

شما امسال سعی کن یه نیم نگاهی بهش داشته باشی سالِ بعد خواستی تغیر رشته بدی خوب میخونی و تو تابستون کنکور جبران میکنی

کلا خواستم بهت بگم زیست رو همه بالا میزنن! چیزی که بین شما و بقیه فرق میزاره درسایی مثلِ ریاضی و عربی هستند!
      12304194358.jpg

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      زیست بر خلاف فکرِ عوام درس آنچنان سختی هم نیست و میشه تو کنکور موش کرد زیستو! به راحتی میشه فیتیله پیچش کردو بالای هفتاد زد!

چون متنه و عددی توش نیست! و محاسبات زیادی نداره!

شما امسال سعی کن یه نیم نگاهی بهش داشته باشی سالِ بعد خواستی تغیر رشته بدی خوب میخونی و تو تابستون کنکور جبران میکنی

کلا خواستم بهت بگم زیست رو همه بالا میزنن! چیزی که بین شما و بقیه فرق میزاره درسایی مثلِ ریاضی و عربی هستند!

کاملن مخالفم با شما البته اگه خواستی روحیه بدی که هیچ
      ولی زیست کاملن درس سختی هست....درصد بالای 70 از 50 تا سوال سخت کنکور کار هرکسی نیست....باید تمام مطالب حلاجی کرده باشی و مسلط باشی....
      اینکه متنه و عددی نیست توش دیگه واقعن شوخی میکنی.....مگه نه؟؟؟
      فقط 8/5 درصد پذیرفته شدگان کنکور 93 زیست رو بالای 50 درصد زدن.....یعنی افراد کمی زیست رو بالا میزنن

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      لطفا تا وقتی زیست نخوندید راجع بهش ابراز فضل نفرمایید!!!!!

ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      لطفا تا وقتی زیست نخوندید راجع بهش ابراز فضل نفرمایید!!!!!

کاملا موافقم اگه هر کس تو تخصص خودش کار میکرد الان خیلی از مشکلاتمون حل میشد
      مشاور

6. Top | #6
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      خدمت تکفیر عزیز عرض کنم متاسفانه بسیاری از داوطلبان نسبت به زیست همین دید متنی نه عددی بودن رو دارن که کاملا دید اشتباهی هست و با این دید نمیشه توفیقی در این درس کسب کرد و اینکه کسی بخاد این درس رو بالا بزنه تسلط بالایی میطلبه که صرفا با خوندن متن بدست نمیاد و مطلب کاملا باید حلاجی شده باشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تکفیر خان شما چقدر زیست خوندی؟ و چند بار آزمون دادی؟ اصلا سوالات زیست کنکور 93و 92 رو دیدی شما؟ ولی بهت حق می دم این تفکر رو داشته باشی اکثر بچه های رشته های غیر تجربی فکر می کنن زیست یه درس کاملا حفظیه و اگه کل کتابو حفظ باشن دیگه همه چی حله و می تونن درصد بالا بزنن باید خدمتت عرض کنم اگه اینجوری بود میانیگین درصد زیست اینقدر پایین نبود همه مثل درس دینی بالا می زدن حفظ کردن که کاری نداره همه بلدن

کاش ما ایرانیا یاد می گرفتیم در مورد چیزایی که علم کامل نسبت بهش نداریم اظهار نظر نکنیم
      ویرایش توسط sajad76 : 06 اسفند 1393 در ساعت 19:52

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زیست یه درس کاملا مفهومی و ترکبیه و حداقل11 سوال از 50 سوال کنکور ازژنتیکه که حل کردنیه !!!!!!!

9. Top | #9
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_msx نمایش پست ها
      سلام دوستان

من دانش آموز سال دوم دبیرستانم رشته ریاضی و توی یکی از مدرسه های خاص درس می خونم و درسمم در حد متوسط هه...

راستشو بخواین من به دلیل نرسیدن معدلم به حد لازم (17.69) نتونستم برم رشته علوم تجربی و الان تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و متاسفانه به دلیل نداشتن برنامه ریزی و یه سری مشکلات شخصی هنوز لای زیستو باز

نکردم

خواستم ببینم راهی هست که بتونم جبران کنم؟؟!! اگه یکی تو pv روش برنامه ریزی رو یاد بده ممنون میشم.

درضمن میشه یکی آمار بیکاری های هر رشته رو برام بزاره؟ راستش خودم زیاد به رشته ریاضی اطمینان ندارم و می خوام مطمین شم راهم درسته.

رشته تجربی تا دو سال دیگه کامل اشباح میشه همون ریاضی بمونی بهتره . ( لعنت به دانشگاه آزاد که چه کارا با رشته های فنی و ریاضی نکرد)

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JoKeR نمایش پست ها
      رشته تجربی تا دو سال دیگه کامل اشباح میشه همون ریاضی بمونی بهتره . ( لعنت به دانشگاه آزاد که چه کارا با رشته های فنی و ریاضی نکرد)
      دقیقا همینطوره. بلایی که بر سر رشته های فنی اومد به شددت صد برابر و مخرب تر داره سر رشته های نجربی میاد. و کمتر کسی توی سن شما به این توجه میکنه.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      شما رشته خوب بیار تو هر رشته ای + دانشگاه خوب برو میری سر کار خیالت راحت

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواستم بگویم زیست سخت است دیدم دور از انصاف است.خیلی سخت تر از سخت است.شاید سختیش به خاطر چموشی اش باشد.
      و آنهایی که نمیدانند زیست چیست:من میگویم.زیست معجونی از قیاس است(یادش بخیر تو ریاضیات جدید یه قانونی بود قانون قیاس) فقط قیاس؟نه پس استدلال استنتاجی چی میشه؟اصلا میخوام بگم تو هر صفحه ی زیست شاید بیش از 30-الی 40 باز از قانون استنتاج استفاده شده ویا میشه استفاده کرد و سوالات خیلی خفن طرح کرد..پس زیست همون قوانین قیاس و استنتاجه؟نه!وای قانون انتزاع هم داره.این اساتید خوش ذوق زیست به نظرم یه دکترای ریاضی هم پاس کردن!عزیزان من !زیست شناسی پر از مطالب زیستی به همراه سلسله ای از همچین قواعد ریز و درشت ریاضی است.همین هاست که میشه سوالا ترکیبی و فوق ترکیبی.راستی لطفا بحث شیرین احتمال را هم با چند قاشق ژنتیک مخلوطش کنید ببینین چی میشه؟
      پس زیست شناسی برخلاف تصور خیلی ها همون حفظ کردنی نیست.باید برای همون چیزی که خوندین ویا شاید حفظ کردین هزار تا دلیل بیارین تا براتون بشه سواد زیست.تازه همین اطلاعات جدیدتون هم میشه بلای جونتون.چرا؟خوب یه قانون کوچولوی ریاضی مثلا قانون قیاس میاد .حالا اسب رو بیار باقالی بار کن.بقیه اش بماند.......
      زیست همچین چیزیه!!!
      شوالیه ای گردن کلفت و پر رمز و راز.
      ویرایش توسط bahar94 : 09 اسفند 1393 در ساعت 04:53

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_msx نمایش پست ها
      سلام دوستان

نکردم

دقیقا همینطوره. بلایی که بر سر رشته های فنی اومد به شددت صد برابر و مخرب تر داره سر رشته های نجربی میاد. و کمتر کسی توی سن شما به این توجه میکنه.
      الان در حال حاضر میشه گفت تجربی پره دیگه جا نداره.تو همین سن فکرتو بکن که بعدا پشیمون نشی.به نظرم همون ریاضی بمون و تلاش کن یه رشته قبول شی که نتیجه بگیری.بلایی که به قول دوستمون به سر فنی و ریاضی امد یه جوری سر تجربی میاد که دیگه پا نشه.ولی باز آینده برای ریاضیه.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط EDGE98 نمایش پست ها
      الان در حال حاضر میشه گفت تجربی پره دیگه جا نداره.تو همین سن فکرتو بکن که بعدا پشیمون نشی.به نظرم همون ریاضی بمون و تلاش کن یه رشته قبول شی که نتیجه بگیری.بلایی که به قول دوستمون به سر فنی و ریاضی امد یه جوری سر تجربی میاد که دیگه پا نشه.ولی باز آینده برای ریاضیه.
      کلا! ملت جو گیری هستیم!
      یه زمانی دو نفر دیدن سخنرانی خوب میکنند قشنگ مطلب مینویسند همه میخواستن ادیب و فیلسوف استاد دانشگاه بشن در علوم انسانی (دهه 60)
      یه زمانی اوضاع سازندگی خوب بود و به سبب شرایط بعد از جنگ و خرابی زیرساخت ها و سایر مسایل نیاز فنی زیاد بود ملت! همگی دست در دست هم نهادند به مهر که مهندس بشن!(دهه 70 تا اوایل دهه 80)
      یه زمانی هم ملت وقتی قشنگ اون دو جا رو صفا دادن و زیباش کردن همگی میل شور حسینی گرفتن به دکتر شدن!(از دهه هشتاد تا الان که هستیم) و خیلی هوش و آینده بینی نمیخواد دیدن آینده اون دو تا برای این رشته های پر متقاضی فعلی.
      الان نگاه کنید دارو کم کم نشانه های زلزله درش هویداست. دوستان من بعد از فراغت از تحصیل دو شیفت تهران کار میکنن ماهی 2 تومن میگیرن حالا یکی دویست تومن بالاتر یکی پایین تر.(طبیعتا همگی نه سرمایه و نه دل ریسک کردن چند صد میلیون پول تاسیس داروخونه رو دارند)(بسا افرادی که همین داروخونه زدن به خاک سیاه نشوندتتشون. نمونش یکی از فامیلای خود ما دارخونه رسماااا ورشکست و بیچارششش کرد . )
      خب دندانپزشکی هم که به گفته رییس دانشکده دندانپزشکی تهران تقریبا نصفه دانشکده های دندانپزشکی فعلی کشور باید تعطیل بشن نیازی نیست بهشون و مسیر اشباع شدن رو دارند طی میکنند بدجور! +فارغ التحصیلان خارج از کشور که تقریبا برابر و حتی بیشتر از داخلی ها هستند+ عدم توان اقتضادی مردم برای این نوع خدمات لوکس.
      پزشکی عمومی هم آیا لازمه چیزی در موردش گفته بشه؟ بعد از تحصیل ایشالا دهات!های پشت کوه و طرح! مطب هم بی مطب فقط کلینیک! و بیمارستان :/ دستور شخص وزیر هست پروانه مطب صادر نمیشه دیگه.
      اجازه مطب در شهرهای بزرگ هم برای کسی که غیر از اونجاها درس خونده تقریبا صفر هست حتی در صورت برداشته شدن این قانون. دستورالعمل جدید تقسیمات میگه باید در همون حوزه ای که تحصیل کردین باشین.
      ظرفیت های تخصص هم دارید میبینید چه بلایی سرشون اومده پارسال در یک اقدام انقلابی 40% معلوم نشد چی شد که کم شد! و به کجا اختصاص داده شد!(البته معلوم شدا ولی جهت دلایل بوووووووووووووووق خودتون سرچ کنید چی شدن) و سیل فارغ التحصیلان دانشگاههای برتر رو دارید میبینید چطور سالهاست پشت در رزیدنتی ومندن.
      حالا بچه کوچولوی 19 ساله ترم ! علوم پایه میگه من پزشکی میخوام بخونم بعدشم تخصص احتمالارادیولوژی بخونم راحتترم یه کاهی 200-300 تومنی هست خدا رو شکر راضیم
      کلا برای انتخاب رشته خواهشا از توهم به شدت دوری بشه

http://upload7.ir/uploads//9e4e40dc2...0eec33aefb.png
      ویرایش توسط Dynamic : 08 اسفند 1393 در ساعت 21:58

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کلا! ملت جو گیری هستیم!
      یه زمانی دو نفر دیدن سخنرانی خوب میکنند قشنگ مطلب مینویسند همه میخواستن ادیب و فیلسوف استاد دانشگاه بشن در علوم انسانی (دهه 60)
      یه زمانی اوضاع سازندگی خوب بود و به سبب شرایط بعد از جنگ و خرابی زیرساخت ها و سایر مسایل نیاز فنی زیاد بود ملت! همگی دست در دست هم نهادند به مهر که مهندس بشن!(دهه 70 تا اوایل دهه 80)
      یه زمانی هم ملت وقتی قشنگ اون دو جا رو صفا دادن و زیباش کردن همگی میل شور حسینی گرفتن به دکتر شدن!(از دهه هشتاد تا الان که هستیم) و خیلی هوش و آینده بینی نمیخواد دیدن آینده اون دو تا برای این رشته های پر متقاضی فعلی.
      الان نگاه کنید دارو کم کم نشانه های زلزله درش هویداست. دوستان من بعد از فراغت از تحصیل دو شیفت تهران کار میکنن ماهی 2 تومن میگیرن حالا یکی دویست تومن بالاتر یکی پایین تر.(طبیعتا همگی نه سرمایه و نه دل ریسک کردن چند صد میلیون پول تاسیس داروخونه رو دارند)(بسا افرادی که همین داروخونه زدن به خاک سیاه نشوندتتشون. نمونش یکی از فامیلای خود ما دارخونه رسماااا ورشکست و بیچارششش کرد . )
      خب دندانپزشکی هم که به گفته رییس دانشکده دندانپزشکی تهران تقریبا نصفه دانشکده های دندانپزشکی فعلی کشور باید تعطیل بشن نیازی نیست بهشون و مسیر اشباع شدن رو دارند طی میکنند بدجور! +فارغ التحصیلان خارج از کشور که تقریبا برابر و حتی بیشتر از داخلی ها هستند+ عدم توان اقتضادی مردم برای این نوع خدمات لوکس.
      پزشکی عمومی هم آیا لازمه چیزی در موردش گفته بشه؟ بعد از تحصیل ایشالا دهات!های پشت کوه و طرح! مطب هم بی مطب فقط کلینیک! و بیمارستان :/ دستور شخص وزیر هست پروانه مطب صادر نمیشه دیگه.
      اجازه مطب در شهرهای بزرگ هم برای کسی که غیر از اونجاها درس خونده تقریبا صفر هست حتی در صورت برداشته شدن این قانون. دستورالعمل جدید تقسیمات میگه باید در همون حوزه ای که تحصیل کردین باشین.
      ظرفیت های تخصص هم دارید میبینید چه بلایی سرشون اومده پارسال در یک اقدام انقلابی 40% معلوم نشد چی شد که کم شد! و به کجا اختصاص داده شد!(البته معلوم شدا ولی جهت دلایل بوووووووووووووووق خودتون سرچ کنید چی شدن) و سیل فارغ التحصیلان دانشگاههای برتر رو دارید میبینید چطور سالهاست پشت در رزیدنتی ومندن.
      حالا بچه کوچولوی 19 ساله ترم ! علوم پایه میگه من پزشکی میخوام بخونم بعدشم تخصص احتمالارادیولوژی بخونم راحتترم یه کاهی 200-300 تومنی هست خدا رو شکر راضیم
      کلا برای انتخاب رشته خواهشا از توهم به شدت دوری بشه

http://upload7.ir/uploads//9e4e40dc2...0eec33aefb.png
      دمت گرم حرف دلمو زدی.

تاز باز اینا که تو دانکشده های ایران مدرک میگیرن به کنار هر عقب افتاده ای از اون ور بدون کنکور میره این کشور های همسایه و به خصوص فیلیپین مدرک میگیره بر میگرده.یکی نیست بگه تو اگه توانشو داشتی چرا کنکور داخل ندادی به زور پول یه مدرک گرفته.

ملتم دیگه هیچی خدا نکنه جو بگیره.الانم هرکی از اون ور میاد میره کنکور تجربی میده.تازه باز دانش اموزا بهتر اکثرا لیسانس بقیه رشته ها رو دارن.یکی از اشناهای ما توی علوم پزشکی شهرمونه دندان میخونه گفت همش 9 نفر متولد 75 داریم که امشال قبول شدن بقیه 70 به پایین.دیگه عمق فاجعه بماند کجاست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)