سلام به خاطر مشاوره ها و راهنمايي هايي كه در اختيار داوطلبان ميزاريد تشكر ميكنم تا الان همين بخش خيلي تونسته من رو راهنمايي كنه . من الان براي درسهاي ساختمان داده ها، سيستم عامل (عابد سليمي)، نظريه زبانها ، معماري(يوسفي) و رياضي مهندسي كلاسهاي نصير رو شركت كردم و دارم ميام كلاسها تا حالا خوب بودند اما من يكمي نا اميد هستم براي نرم افزار احساس مي كنم نم يتونم قبول بشم اول اينكه م يخوام يكم بهم اميدواري بديد بعدشم اگه ممكنه بگيد كه چه دانشگاها و چه شهرهايي رو مي تونيم براي ارشد نرمافزار انتخاب كنيم و با چه رتبه هايي مي تونيم روزانه و شبانه هاي اين دانشگاهها رو قبول بشيم من براي قبولي امسال تصميمم جدي هست فقط يكم نا اميد هستم الان كه دارم اين كلاسهار و ميام فقط فرصت ميكنم همين درسها رو بخونم با توجه به اينكه شما گفتيد كه همه درسهارو با هم شروع كنيد اين كار من مشكلي ايجاد ميكنه يا نه فكري كه خودم كردم اينه كه اين درسها رو تا كلاس ميام خوب بخونم تا بتونم از كلاسها استفاده كنم و بعد شروع به تست زني كنم و همراه با تست اين درسها ،دروس ديگه رو شروع كنم لطفا راهنمايي كنيد ممنونم

پاسخ : سلام شما درس هاي خوبي رو براي ترم تابستان انتخاب كرديد و با تست كردن در اين سوال ها همراه با كلاس مي تونيد تسلط قابل قبولي در اين درس ها پيدا كنيد. در مورد رتبه و دانشگاه كمي سخت هستش كه دقيق بخواهيم صحبت كنيم ولي حدودا تا رتبه 300 ميتونيد تهران قبول بشيد و اگر بخواهيد روزانه قبول بشيد حدودا بايد رتبه زير 100 داشته باشيد. البته من پيشنهاد نمي كنم خيلي به رتبه از الان فكر كنيد چون اين موضوع بدون اينكه به شما در برنامه ريزي و مطالعه كمك كنه فقط ذهن شما را در گير ميكنه. پيشنهاد مي كنم بيشتر بر روي درس ها تمركز كنيد و سعي كنيد قدرتتان را در درس ها با اولويت بالاتر بيشتر كنيد. در مورد شروع درس ها به صورت همزمان، نظر بنده اين بود كه درس ها را با هم شروع كنيد ولي نه الزاما زمان يكساني براي آن بگذاريد بلكه فقط شروع كنيد به مطالعه كنيد حتي اگر وقت زيادي نداريد وقت كمي براي آن ها بذاريد و آن ها را شروع كنيد. دليل اين موضوع اينه كه شما وقتي يك درس را شروع كرديد حتي با زمان كم در ذهنتون احساس راحتي با آن مي كنيد يعني خيالتان راحت هستش كه شروع كرديد و ذهنتون درگير اين موضوع نميشه كه در زمان خاصي بايد از ابتدا شروع به مطالعه آن كنيد. بعضي اوقات بعضي از داوطلبان بعضي از دروس را شروع به مطالعه نمي كنند و مطالعه آن ها را تا زمان خاصي عقب مي اندازند ولي با نزديك شدن به آزمون سراسري به سختي ميتونن اين درس ها را مديريت كنند و بعضي از اين درس ها را حذف مي كنند و ديگر آن ها را مطالعه نمي كنند. در كل با توجه به تجربيات سال هاي قبل بنده نظرم به شروع حداقلي مي باشد مطمئن باشيد مطالعه درس هاي جديد به صورت كم زمان زيادي از شما نمي گيرد ولي در شما آرامش بيشتري ايجاد مي كند. موفق باشيد.