خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

روزهای خوب خواهند رسید !! اما ؟؟ حتما تا آخر بخون

روزهای خوب خواهند رسید اما باید خوب تلاش کنی !!

دیشب برنامه مناظره با حضور چن تن از استادای دانشگاه ها و یکی از اعضای مجلس شورای اسلامی و رئیس امتحانات دوران متوسطه آموزش پرورش و ابراهیم خدایی
      رئیس سازمان سنجش تو تلویزیون پخش میشد که من چند دقیقشو دیدم !!

کلا اینجا بود که فهمیدم کلا وقتی سیستم آموزشی ی کشور خودشون قوانین هم دیگرو قبول ندارن و دارن با کاراشون سرنوشت خیلیا رو بهم میزنن تصمیم گرفتم دیگ بیخیال همه چی شم و 4 ماه کم تر ک مونده رو بخونم و خودمو از این شرایط دور کنم چون معلوم نیس سال دیگ چ بلایی به سر کنکوریا بیارن !!

خلاصه این مربوط به تاپیک من نبود و فقط به پشت کنکوریای 95 گوش زد کردم !!

خب دوستان

اواسط تابستون و اوایل مهروماه بود که همه دنبال منابع بودن و سوالات کل اینترنت تو هر سایت آموزشی مربوط به کنکور این بود که کدوم کتاب خوبه ؟؟کدوم جزوه خوبه ؟؟ کدوم موسسه خوبه ؟؟کدوم دی وی دی خوبه ؟؟

خب کتابم خریدی و مقدمشم خوندی و قرار شد بخونیش !! اما الان کجاس؟؟ تو کتابخونه ؟؟تو کمد؟؟ حتی نمیدونی کجاس؟؟
      بگذریم

کلاس رفتی آزمون ثبت نام کردی ؟؟ترازت خراب شد؟؟ امیدتو از دس دادی و چن روز درس نمیخوندی چون ناامید بودی باز چن روز میخوندی و باز .....

اینا هم به کنار !!

ثبت نام کنکور شروع شد و همه به یاد معدل افتادن ( حتی خود من )

خب تو این همه وقتتو واس معدل صرف کردی و تاپیک گذاشتی نظر دادی !! کارنامه های سال قبلو دیدی معدلت اضافه شد؟؟

به نظر خودت جز این ک وقتتو از دس دادی کار دیگ ای هم کردی ؟؟
      وقتی درس میخوندی و گوشیتو زیر کتاب میزاشتی و حواست ی جا بود چشات ی جا از خودت چی انتظار داری؟؟ بعد میری آزمون و فاتحشو میخونی ومیگی من نمیفهمم و نمیتونم درس بخونم !! درسم خیلی ضعیفه و کلا 75 درصد کنکور و وقتشو میزاری پای حواشی کنکور و خودتو ناامید میکنی و غصه ی اون 25 درصد لعنتی رو میخوری؟؟

خداشاهده داریم به خودمون ظلم میکنیم !! داریم به زحمتای پدر و مادرمون ظلم میکنیم !! 4 ماه دیگ چی میخوای بهشون بگی ؟؟ میخوای بگی کنکور خیلی سخت بود؟؟ میخوای بگی سوالا خارج از کتاب بود !! باش قبول سر اونا رو شیره مالیدی ولی وجدان خودت چی؟؟ روزای از عمرت که از دست رفت چی ؟؟

این همه گفتی واس زیر هزار شدن چه درصدی لازم این همه کارنامه ی بچه های زیر 1000 و 2000 رو نگاه کردی !!! ولی اینو بگو ی روز مث اونا تلاش کردی؟؟ فقط 1 روز؟؟

فقط داری موفقیتشون رو میبینی اما زحمتاشون رو نمیبینی !!
      شبایی ک کم خوابیدنو ندیدی ؟؟ شکستاشون ور ندیدی !! و فقط رفتی پیله کردی به رتبشون و میگی منم قبول میشم !!

آره قبول میشی قبول شدن دور از انتظار نیس ولی واس اونی ک تلاشش یهو به حدی برسه ک واس خیلیا دور از انتظار باش !!
      چ حکمی داره از 24 ساعت 9 ساعت بخوابی ؟؟

بعضی از فارغ التحصیلا (از جمله خود من تا چن روز پیش )
      9 ساعت میخوابی تا از جات بلند میشی 1 نیم ساعت طول میکش !!تا گوشیتو چک کنی 15 دقیقه طول میکش چای و صبحونه نیم ساعت ..... و بعد ساعت و نگاه میکنی میبینی ساعت 9 و 40 دقیقس میگی امروز دیگ دیره فایده نداره !!!

بعضی از دوسستان ک میرن مدرسه وقتی ک میان خونه اگ یکم خسته باشن دیگ نمیخونن و سر خودشون رو کلاه میزارن و میگن امروز حالم خوب نیس !!!

دوست عزیز شرایط زمانی واس همه یکسان !!

اونی ک قراره رتبه 1 کنکور شه از همین الان 13 هفته وقت داره اونی هم ک میخاد رتبه 400 هزار شه هم همین مدت وقتو داره !!

اما این کجا و آن کجا

مشکل ما این ک فقط رویا پردازی میکنیم !!

به قول استاد افشار تو بشین ی روز قشنگ بخون !! اینقد بخون ک حداقل به اون چیزی ک میخوای قبول شی نزدیک بشی و از آخر بشین واس آیندت تصمیم بگیر و برو تو رویا

14 هفته !!
      14 هفته تقریبا وقت مونده !! 14 هفته بخون ببین از کجا میرسی به کجا !!

میبینی شب امتحان وقتی میخونی چ بازده ی بالایی داره ؟؟ غوغا میکن اصن !!

اصن اینقد بازدهی بالاس ک دقیقا حداقل 10 نمره از سوالا رو خودت طرح کردی و انگار فقط باید تو برگه وارد کنی
      !!

من نمیگم بخون زیر هزار شی بخون دوهزار شی !! میگم بخون فقط بخون!!!

فرض کن تو الان رتبه 1000 کشورو میشناسی و میدونی اون چقد میخونه و چ جور میخونه !! فرض کن اگ اون الان داره ب طور میانگین روز 7 ساعت میخونه تو روزی 10 .11 ساعت بخون!!

کی میگ زیاد درس بخونی خوب نیس ؟؟ اونا ک میگن 7 ساعت بخون دروغ میگن به خدا !! تو دیگ این 7 ساعت واست نباید ارزش داشته باش !! دیگ کف کفش 9 ساعت کم تر نباید باش !! 4 ماه کم تر مونده !!

کلا اگ 100 روز حساب 10 روز پر ( دیگ به هر دلیلی از دست بره ک خدا کن این طور نشه) روز 10 ساعت ک بخونی 900 ساعت وقت هست !!

ینی اگ 8 تا درس داشته باشی واس هر درس تقریبا 110 ساعت !!
      تو هردرسی رو 110 ساعن بخون میدونی چی میشه ؟؟ خداشاهده اگ قشنگ بخونی خودت از نتیجت بهت زده میشی !!

درسای عمومی رو هیچ حذف نکن !!

روزی 3 ساعت تا سع ساعت ونیم واس عمومیا وقت بزار
      45 دقیقه زبان بخون هر روز 45 دقیق عربی !!

بیقیشو ی روز ادبیات بخون ی روز دینی ( 1 ساعت و نیم تقریبا)
      اگ نیم ساعتی هم وقت داشتی همینا ک خوندی مرور کن ببین چی میشه !!غوغا میکنی

تخصصیا رو با منطق برو جلو (هر چی ک میبینی سخت و ازش تست ترکیبی نمیاد بندازش دور) (به شرطی ک تستاش سخت باشن و خوندنش ریسک باش)

زیستو تا جایی ک میتونی بخون گیاهی ی جا ژنتیک ی جا پیش 2 ی جا 4 فصل اول پیش ی جا

همینا تقریبا میشه 60 درصد کنکور !! دستگاه های بدن هم ی جا (البته من کلی در نظر گرفتم)
      5 قسمت ( تقریبا میشه گفت ژنتیک و گیاهی مستقل از بقیه فصلا هستن به نظر من 30 درصد وقتتو بزار واس این دو قسمت بقیه رو صرف بقیه کن) البته پیش 1 تقریبا میشه گفت میشه به ژنتیک وصلش کرد و دوتاشو باهم بخونی ( حدود 30 تا 34 درصد میشن)

شیمی رو منابع خوب هستن !! ک ازالان هم بخونی بشه نتیجه ی مورد قبولی بگیری !! تستای سراسری خودشون کلید موفقیتن
      ریاضی و فیزیک هم ک مبحثای رو باید بخونید ک از پسشون بر میاین !! کلا با ی برنامه خوب میشه نتیجه باور نکردنی گرفت
      و اینو به خاطر بسپارین همه هم نباید با خوندن این متن ها و این مطالب و انگیزه دادنا موفق شن !! نه خیلی تعداد کمی هستن ک تغییر میکنن و نتیجه میگیرن ولی تو سعی کن جز همین تعداد باشی !! رقابت بین دو نفر سه نفر نیس تو تجربی بین نیم میلیون نفر و تو ریاضی و انسانی هم تقریبا 2500 هزار تا 300 هزار نفر!! پس رقابت خیلی سخته و پیروز اونیه ک از الان بتونه خودشو تغییر بده

اینم بگم بچه ها این ک یک نفر خیلی خونده باش و با آمادگی کامل بره سر جلسه قبولیش تضمی نیس !!

50 درصد کنکور خوندن و به دست آوردن مهارت 50 درصدش خود جلسه کنکور

1 تست جا به جا میتونه رتبه رو از 500 ببره به 3000 هزار !!

ی استرس کوچیک میتونه باعث شه دیگ نتونی سر جلسه پیش بری !!
      همین طور ک قبلا اتفاق افتاده خیلیا سر جلسه کنکور بی هوش شدن !!
      کلا 14 هفته رو تلاش کنید !! اینقد تلاش کنید ک وقتی خواستی بخوابی نفهمی ک خواب افتادی !! خودتو بکش واس این 4 ماه !! از دستش نده !!

موفق باشید یا علی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      عالی

صمیمانه میفشارم انگشتهایی رو که این کلمات رو نوشته

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سپاس :yahoo (1):

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باریک
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی نوشتی من اوایل 4 درسو تو یه روز میخوندم این رو زا 1 درسو ولی دوباره میخوام شروع کنم...ممنون از حرفای قشنگ و صمیمانت...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rick نمایش پست ها
      عالی نوشتی من اوایل 4 درسو تو یه روز میخوندم این رو زا 1 درسو ولی دوباره میخوام شروع کنم...ممنون از حرفای قشنگ و صمیمانت...
      موفق باشی داداش

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من خیلی بدم...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HiccUp نمایش پست ها
      من خیلی بدم...
      چرا ؟؟؟

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      چرا ؟؟؟
      به خاطر اینکه خیلی خیلی زود ناامید شدم.از همه چی...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HiccUp نمایش پست ها
      به خاطر اینکه خیلی خیلی زود ناامید شدم.از همه چی...
      من پارسال دقیقا همین موقع بود ک دیگ نخوندم !! و از وسط اردیبهشت هم کتابامو جمع کردم و .... دیگ نخوندم
      اما امسال حتی اگ ی روز به کنکور باش میخونم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در کل متن قشنگی بود.امیدوارم روم تاثیر گذاشته باشه.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خودت باید تاثیرگزار باشی !!این متن ی مسکن چن ساعتس !! ولی میشه حتی با همین متن تو خودت تغییر ایجاد کرد !! من بهترینارو واست از خدا میخام

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      خودت باید تاثیرگزار باشی !!این متن ی مسکن چن ساعتس !! ولی میشه حتی با همین متن تو خودت تغییر ایجاد کرد !! من بهترینارو واست از خدا میخام
      سپاسگزارم.
      همینطور برای تو.

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      دوستان خسته نشید
      بخونید
      بخونید
      بخونید
      تلاش
      تلاش
      تلاش
      مطمئن باشید پاداش تلاش موفقیته
      نمیدوم راه های طلایی و... همش دروغه
      مهم تلاشه
      بخدا همین
      ایشالا همگی موفق میشید

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فقط میتونم بگم بی نظیر بود

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)