خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 54
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها
      خیلی ممنونم ، که با طرز فکرتون حرفمو تصدیق کردید !!

این به اصطلاح بچه شیعه عزیز برای اینکه بنده به جای استناد به احادیث جعلی ،

به قرآن و نهج البلاغه متوصل میشم ، منو شیعه علی نمیدونه !!

تمام نوشته های شما و تمام همفکران شما منو یاد کتاب پیروان علی و رنج هایشان

به قلم دکتر علی شریعتی مینداره، که چند خطشو قرار میدم

و خواهش میکنم تا پایان بخونید (یا حق):

چه رنجی بزرگتر از این که ملتی عاشق علی باشد و عاقبت یزید را داشته باشد؛ چه رنجی بالاتر از این که کسانی که می‌بینیم در چه سطحی از معنویت، از آگاهی، از منطق و انصاف هستند، باید از علی و از مکتب علی سخن بگویند و مردم را با علی آشنا کنند؛ چه رنجی بالاتر از اینکه در این دنیا یک ملتی، یک گروهی هست که مارک علی بر پیشانی سرنوشتش خورده، [ولی باید] از فقر، از خواب، از تخدیر، از تفرقه، از کوتاه اندیشی، از بدبینی، ضعف و ذلت رنج ببرد؛ و چه رنجی بالاتر از اینکه الان می‌بینیم نسل قدیم ما که به علی و به مذهب علی وفادار مانده، قدرت زایندگی و حرکت خودش را از دست داده و به جمود و توقف دچار شده و نمی‌تواند نسل آینده را به تاریخ و فرهنگ و مذهب علی پیوند بدهد و آن چه را که شهدای بزرگ شیعه و علمای بزرگ شیعه و بزرگان و فداکاران و مردم عاشق شیعه به این نسل سپرده اند، نمی تواند به نسل بعد از خود انتقال دهد.

رنج های پیروان علی بیشتر از رنج های خود علی است برای اینکه رنج های خود علی جز رنج های پیروانش نیست؛ علی بزرگتر از آن است که از رنج های خویش رنج ببرد. برای این است که می بینیم وقتی که در برابر کفر و در برابر شرک و در برابر دشمن رویاروی، در احد، در حنین، و در بدر می جنگد، مثل شیر مي‌غرد اما وقتي كه در ميان پيروان خودش است، در ميان شيعيان خودش است، توی مسجد کوفه خلیفه است و همه شیعیان او پیرامونش حلقه زده اند، آنجاست که فریادهای علی را می شنویم و آن جاست که با شدت و با خشم و در حال ناتوانی از فشار درد بصورت خودش سیلی می زند.

و پیروان علی: چه مصیبت بزرگ تری است!، که هم مثل بنی امیه تویشان هست و هم مثل ناکثین و طلحه و زبیرها و جملی ها - هم فکرها و همدین ها و همراه هایی که به خاطر غرض و خودخواهی خیانت می کنند - و هم مثل خوارج - عوام متعصبی که جهت را گم کرده اند و جیره خوار و نشخوار کننده های کلماتی هستند که دشمنان به حلقومشان می ریزند.

و جامعه شیعه، یک رنج بزرگتر علی است
      : علی بعد از مرگش حیاتی بارورتر از دوره زندگی اش دارد - که در یکی از سخنرانی ها گفتم -، و بعد از مرگش رنجی و رنج هایی بزرگتر از رنج و رنج های پیش از مرگش دارد و آن رنج های بعد از مرگش، «ما» هستیم. اگر به شمشیر آن متعصب ساده دل و ******* و ناآگاه و آلت دست خارجی کشته شد و توانست بگوید «فزت و رب الکعبه» (به خدای کعبه دیگر نجات پیدا کردم)، از رنج ما، از رنج انتساب او به ما و از رنج انتساب ما به او، هنوز نجات پیدا نکرده.
      همین شما نگفتید من اهل سنت را نزدیک تر به قرآن می بینم؟؟ البته جمله تان دقیقا یادم نیست ولی برداشت من با توجه به همان جمله بود که آنجا گفتید! نمی شود کسی چنین عقیده ای داشته باشد و خود را شیعه بنامد!حالا می شود بفرمایید که چه مذهبی دارید تا ما بدانیم طرف حسابمان کیست! و همین شما مثلا از بنده درباره انتخاب امام توسط مردم (و نه توسط خداوند)سوال پرسیده بودید که کاملا با توجه به عقاید تشیع مردود است!
      درثانی بنده فقط یک برداشت قرآنی کردم نه چیز دیگر و به کسی هم توهین ننمودم!! هم چنین خدمتتان عرض کنم در شیعه .آوردن (رضی الله عنه) برای ابوبکر عمر و عثمان و سنگ آنان را به سنه زدن هیچ گونه جایگاهی ندارد و خوب نیست مبحث را بیش از این باز کنم! پس اگر چنین عقایدی دارید و خود را شیعه می نامید باید خدمتتان عرض کنم در اعتقادات شما با توجه به عقاید کلی شیعه اشکالاتی وارد است! اگر صحبت های بنده باعث تکدر خاطر شما گردید از شما پوزش خواسته و طلب حلالیت دارم! موفق باشید!
      ویرایش توسط M.AMIN.D : 02 اسفند 1393 در ساعت 17:06

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      قبلن فک میکردم اینکه واسه استخدام پارتی لازمه کار غیر خداییه ولی اینطور که معلومه تمام ادارات کشور شدیدن مذهبی کار میکنن!!!:yahoo (21):
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      قبلن فک میکردم اینکه واسه استخدام پارتی لازمه کار غیر خداییه ولی اینطور که معلومه تمام ادارات کشور شدیدن مذهبی کار میکنن!!!:yahoo (21):
      شما هم لطف بفرمایین ارتباط بدین جملتونو با بحث ما
      من به شخصه متوجه ارتباط این دو موضوع باهم نشدم.

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من نفهمیدم قضیه چیه....
      ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.karaj نمایش پست ها
      من نفهمیدم قضیه چیه....
      زنگ میزنی صدای حرم پخش میشه

درد و دل میکنی ...

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LfbbfoK نمایش پست ها
      شما هم لطف بفرمایین ارتباط بدین جملتونو با بحث ما
      من به شخصه متوجه ارتباط این دو موضوع باهم نشدم.
      هیچی والا!!!
      من زنگ بزنم به پارتیم تا استخدام شم با اینکه زنگ بزنم یجا تا خدا قبولم کنه خیلی تفاوت داره!!!:yahoo (21):
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

"گیبون"

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      زنگ میزنی صدای حرم پخش میشه

درد و دل میکنی ...
      قضیه ی پایتخت 3 شد که..
      آخرای فیلم....:yahoo (94):
      هیچی زیارت نمیشه...بچسبی به حرم در حالی که داری له میشی...

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      قضیه ی پایتخت 3 شد که..
      آخرای فیلم....:yahoo (94):
      هیچی زیارت نمیشه...بچسبی به حرم در حالی که داری له میشی...
      البته مهم دل و نیته

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      البته مهم دل و نیته
      هر جای دنیا هم باشیم با فکر به ائمه خودمون ،اونارو میتونیم مخاطب قرار بدیم...اونا گوش شنوا دارن...
      ان شاالله قسمت هممون شه از نزدیک ترین فاصله مخاطب قرارشون بدیم....

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حقیقتش منم یکم با این موضوع مشکل دارم
      ی شعری هست که میگه:
      اي مردم حج رفته، كجاييد؟ كجاييد؟
      سرگشته در اين راه چراييد؟ چراييد؟
      در تيه از اين بيش ممانيد! ممانيد!
      معشوقه همين‌جاست، بياييد! بياييد!
      ما زان شماييم، شما راست بگوييد.

اما هدف از ساخت خانه ی کعبه چیز دیگریست که من هنوز نفهمیدم که در اثر مرور زمان هدفش شده حاجی شدن!

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      هر جای دنیا هم باشیم با فکر به ائمه خودمون ،اونارو میتونیم مخاطب قرار بدیم...اونا گوش شنوا دارن...
      ان شاالله قسمت هممون شه از نزدیک ترین فاصله مخاطب قرارشون بدیم....
      بله حتما

من با این کار بیشتر موافقم تا رفتن به زیارت!

اینطوری پولمون هم پس انداز میشه برای کلی از کارای خوب خوب

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله حتما

من با این کار بیشتر موافقم تا رفتن به زیارت!

اینطوری پولمون هم پس انداز میشه برای کلی از کارای خوب خوب
      داداش گلم! زیارت رفتن یه بحثه! ثواب رفتن به زیارت یه بحث دیگه! شک نکن وقتی تو مثلا با کاروان پیاده به حرم امام رضا می ری زمین تا آسمون با مواقع دیگه فرق داره! هم چنین مطمئن باش وقتی تو وقتتو و پولتو بذاری برای زیارت امام هواتو روز قیامت خواهند داشت!

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      داداش گلم! زیارت رفتن یه بحثه! ثواب رفتن به زیارت یه بحث دیگه! شک نکن وقتی تو مثلا با کاروان پیاده به حرم امام رضا می ری زمین تا آسمون با مواقع دیگه فرق داره! هم چنین مطمئن باش وقتی تو وقتتو و پولتو بذاری برای زیارت امام هواتو روز قیامت خواهند داشت!
      خب این هزینه چه سودی برای امام یا ما داره!؟ مگه نه اینکه نهایتش گنبدو ببرن بالاتر!! این کار سودی برای دین داره!؟ برای ما داره!؟ برای امام چی!؟
      میگن دوران جاهلیت یه گاو سالمو میکشتن تا جن از گاو دیگه بره!!! الانم اغلب حاجتا اینجوریه که "من 100هزارتومن نذر میکنم که 1000تومن گیرم بیاد!!!"!! حالا کاری نداریم 100هزارتومن چیه و 1000تومن چی!!
      چطوره اسم اون زمانو بزاریم "قبل از گسترش جاهلیت"!!!!؟؟
      فرگشت!

"گیبون"

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      «لَن يَنَالَ اللَّهَ لُحُومُهَا وَلَا دِمَاؤُهَا وَلَكِن يَنَالُهُ التَّقْوَى مِنكُمْ كَذَلِكَ سَخَّرَهَا لَكُمْ لِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلَى مَا هَدَاكُمْ وَبَشِّرِ الْمُحْسِنِينَ» (الحجّ، 37) ترجمه:هرگز [نه] گوشت‌هاى آنها و نه خون‌هايشان به خدا نخواهد رسيد ولى [اين] تقواى شماست كه به او مى‏رسد اين گونه [خداوند] آنها را براى شما رام كرد تا خدا را به پاس آنكه شما را هدايت نموده به بزرگى ياد كنيد و نيكوكاران را مژده ده.

از واجب یا مستحب، نیکوتر است که با اخلاص بیشتری انجام پذیرد. خواه کمک به مستمند باشد و خواه زیارت یا عزاداری یا کمک به ساخت مسجد و مدرسه و بیمارستان.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      خب این هزینه چه سودی برای امام یا ما داره!؟ مگه نه اینکه نهایتش گنبدو ببرن بالاتر!! این کار سودی برای دین داره!؟ برای ما داره!؟ برای امام چی!؟
      میگن دوران جاهلیت یه گاو سالمو میکشتن تا جن از گاو دیگه بره!!! الانم اغلب حاجتا اینجوریه که "من 100هزارتومن نذر میکنم که 1000تومن گیرم بیاد!!!"!! حالا کاری نداریم 100هزارتومن چیه و 1000تومن چی!!
      چطوره اسم اون زمانو بزاریم "قبل از گسترش جاهلیت"!!!!؟؟
      به زیارت رفتن عشق و علاقه می خواهد! با پای پیاده به زیارت امام حسین و امام رضا رفتن عشق و علاقه می خواهد! پول پرداخت کردن برای رفتن به مکه و مدینه و بقیع عشق و علاقه می خواهد! مخاطب من شما نیستید و خودم از همه عالم گناهکار تر و بی معرفت ترم! ولی این که انسان پولش را مثلا در راه خدا یا زیارت ائمه خرج کند اولا لیاقت می خواهد و درثانی ایمان و علاقه! چه افتخاری از این بالاتر که با پولی که ما به داخل ضریح مطهر می اندازیم برای اسکان زوار عزیز امام وسایل فراهم گردد یا حرم امام رضا (ع) زیباتر گردد! نباید فقط به مساله زیارت از دید نذر و نذورات و برای رفع حاجات دنیوی نگریست! موفق باشی!!!!

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)