خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 49

موضوع: حرکت نوسانی

1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      این ها را جمیعا دانم همی! شما بفرمایید جهت حرکت موجو چطور باید به دست بیاریم!

!grazie
      اگه عدد پی رو با p نشون بدم.
      دوره تناوب تابع sin2au میشه p/a
      دوره تناوب بر حسب زمان 2 ثاینه پس فاز جمله pt باید داشته باشه. دوره تناوب بر حسب مکان 0.2 متره. پس فاز جمله 10px داره. از نقش موج میشه دیده میشه در لحزه 0 برای x کمی بیشتر از 0 مکان منفیه پس 10px باید منفی باشه. گزینه 4 درسته.

وقتی موج اولی ربع طول موج بزافه نصف طول موج جابجا بشه، موج دومی هم بخاطر سرعت یکسانش همینقدر جابجا شده و واضحه بعد همه نقاط صفر میشه. واسه جابجا شده 3 تا ربع طول موج زمان س تا ربع دوره تناوب نیازه.
      گرینه 4.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      دوره تناوب بر حسب زمان 2 ثاینه پس فاز جمله pt باید داشته باشه. دوره تناوب بر حسب مکان 0.2 متره. پس فاز جمله 10px داره. از نقش موج میشه دیده میشه در لحزه 0 برای x کمی بیشتر از 0 مکان منفیه پس 10px باید منفی باشه. گزینه 4 درسته.

وقتی موج اولی ربع طول موج بزافه نصف طول موج جابجا بشه، موج دومی هم بخاطر سرعت یکسانش همینقدر جابجا شده و واضحه بعد همه نقاط صفر میشه. واسه جابجا شده 3 تا ربع طول موج زمان س تا ربع دوره تناوب نیازه.
      گرینه 4.
      من خودم 4 زدم! جواب میشه 2! مشکل اینجاست که نمی دونم جهت حرکت موج به کدوم طرفه!

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      مهم تعیین پارامترها س. که از روی نقش موج و اعدادی توی صورت مسله هستن باید پرامترهای k و w رو تعیین کنی.
      گزینه 4 درسته. پاسخ نامتو بنداز تو جوب.

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

گرینه 4.
      اونجا که گفتم نقش موج در لحزه t=0 غلطه. صورت مسله نقش موج در لحزه t=1 رو داره.. پس فاز در مکان x=0 در لحظه 0
      1 میشه پی. از روی شکل معلومه که برای ایکسهای کمی بزرگتر از صفر، مکان در لحزه 1 مفیه پس فاج موج باید به صورت wt+kx باشه تا فاز در لحزه t=1 برای ایکسهای کمی بزرگتر از صفر، توی ربع سوم باشه و مکان منفی بشه.
      اگه فاز ب صورت wt-kx باشه مکان در لحزه t=1 برای ایکسهای کمی بیشتر از صفر، به دلیل اینکه فاز تو ربع دوم میفته مثبت میشه ک با نقش موج صورت مسله نتاقض داره.
      تقصیر لیلی شده. هم صورت مسله رو خوندن هم مست لیلی. لیلی از لحزه صفر صحبت کرده بود یادم ربت صورت مسله از لحزه t=1 حرف زده ن t=0

بگزریم. ازم خاستی روشی واسه تشخیص جهات انتشار موج بگم.

فاز موجی ک در جهت مثبا محور ایکسها منتشر میشه wt-kx. درسته؟ چون w و k هر دو مثبتنپس با افزایش x فار کاهش پیدا میکنه. از اون طرف موجی که در جهت منفی محور ایکسها منتشر میشه فازش wt+kx, که با افزایش ایکس فاز افزایش میدا میکنه.
      پس قاعده اینه: اگه با افزایش ایکس، فار افزایش پیداکنه موج در خلاف جهت محور ایکسها در حال انتشابه. اگر باافزایش ایکس فاز کاهش پیدا کنه، موج در حال انتشار در جهت محور ایکسهاس.
      توی x=0 در لحزه t=1 با افزایش x فاز افزایش پیدا کرده. چرا؟ چون مکان در ایکس کمی بزرگتر از صفر در مفیه شده. پس فاز اون نقطه باید توی ربع سوم باشه.این ینی فاز از پی ب6 نقدار بیشتری افزایش پیدا کرده.
      چون با افزایش ایکس فاز افزایش پیدا کرده پس فار موج باید به صورت wt+kx باشه و موج در خلاف جهت محور ایکس در حال انتشاره.

اگه ریاضیت خوبه میشه اینطوری عمل کنی. شیب نمودار در مکان x=0 منفیه. پس مشتقق تابع موج نسبت به ایکس در x=0 باید منفی باشه. نسبت به ایکس مشتق بگیر بگیر از تابع موج و مقادیر x=0 و t=1 رو جانشین کن. بدست میاری که kباید مثبت باشه. پس موج در خلاف جهت محور ایکس در حال انتشاره.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 08 اسفند 1394 در ساعت 17:41

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اونجا که گفتم نقش موج در لحزه t=0 غلطه. صورت مسله نقش موج در لحزه t=1 رو داره.. پس فاز در مکان x=0 در لحظه 0
      1 میشه پی. از روی شکل معلومه که برای ایکسهای کمی بزرگتر از صفر، مکان در لحزه 1 مفیه پس فاج موج باید به صورت wt+kx باشه تا فاز در لحزه t=1 برای ایکسهای کمی بزرگتر از صفر، توی ربع سوم باشه و مکان منفی بشه.
      اگه فاز ب صورت wt-kx باشه مکان در لحزه t=1 برای ایکسهای کمی بیشتر از صفر، به دلیل اینکه فاز تو ربع دوم میفته مثبت میشه ک با نقش موج صورت مسله نتاقض داره.
      تقصیر لیلی شده. هم صورت مسله رو خوندن هم مست لیلی. لیلی از لحزه صفر صحبت کرده بود یادم ربت صورت مسله از لحزه t=1 حرف زده ن t=0

بگزریم. ازم خاستی روشی واسه تشخیص جهات انتشار موج بگم.

فاز موجی ک در جهت مثبا محور ایکسها منتشر میشه wt-kx. درسته؟ چون w و k هر دو مثبتنپس با افزایش x فار کاهش پیدا میکنه. از اون طرف موجی که در جهت منفی محور ایکسها منتشر میشه فازش wt+kx, که با افزایش ایکس فاز افزایش میدا میکنه.
      پس قاعده اینه: اگه با افزایش ایکس، فار افزایش پیداکنه موج در خلاف جهت محور ایکسها در حال انتشابه. اگر باافزایش ایکس فاز کاهش پیدا کنه، موج در حال انتشار در جهت محور ایکسهاس.
      توی x=0 در لحزه t=1 با افزایش x فاز افزایش پیدا کرده. چرا؟ چون مکان در ایکس کمی بزرگتر از صفر در مفیه شده. پس فاز اون نقطه باید توی ربع سوم باشه.این ینی فاز از پی ب6 نقدار بیشتری افزایش پیدا کرده.
      چون با افزایش ایکس فاز افزایش پیدا کرده پس فار موج باید به صورت wt+kx باشه و موج در خلاف جهت محور ایکس در حال انتشاره.

اگه ریاضیت خوبه میشه اینطوری عمل کنی. شیب نمودار در مکان x=0 منفیه. پس مشتقق تابع موج نسبت به ایکس در x=0 باید منفی باشه. نسبت به ایکس مشتق بگیر بگیر از تابع موج و مقادیر x=0 و t=1 رو جانشین کن. بدست میاری که kباید مثبت باشه. پس موج در خلاف جهت محور ایکس در حال انتشاره.
      دستت درد نکنه داداش! اینو با تفکر به جواب رسیدم! منظورم سوال دومیه بود!

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من اگه لحظه صفر گفتم واسه توضیح بیشتر بود اینکه مطلب جابندازم وی مثال بود

7. Top | #37
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دومیشو شب میگم برات ببین نوشتن اینجوری خیلی سخته .ای کاش میشد ویس فرستاد

8. Top | #38
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      @LeftBehind.دومی میشه گزینه4؟؟
      ویرایش توسط lili96666 : 08 اسفند 1394 در ساعت 20:10

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lili96666 نمایش پست ها
      @LeftBehind.دومی میشه گزینه4؟؟
      آری! 4 می شود!

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها!
      مبحث این سوال (شروع حرکت از غیر مبدا) برای کنکور 95 جزو حذفیاته؟ اگه نه میشه لطفا حلش کنید؟! 91 خارج تجربی!

مرسی!

@SUBZERO@S I N A

20110112_190019-1-.jpg
      ویرایش توسط M.AMIN.D : 28 خرداد 1395 در ساعت 20:45

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      screenshot_2016-06-18-08-52-28.jpg
      سلام. عدد ها خانا نبودن من ی چیزهایی نوشتم. ولی ب جوابی توی گزینه ها باشه نرسیدم. حالا عددها و درست نخوندم یا محاسبات رو درست انجام ندادم یا سوال مورد داره رو چک نکردم. @m.amin.d

12. Top | #42
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      M.AMIN.D@
      SUBZERO@

امین من دیشب 3 بار سوال رو حل کردم جواب شد 60 سانتی متر
      همونی ک مهدی درآورده
      بعید میدونم سوتی داده باشم
      زمان داده شده 0.5 هست درسته ؟!

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SUBZERO نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_2016-06-18-08-52-28.jpg
مشاهده: 41
حجم: 57.2 کیلو بایت
      سلام. عدد ها خانا نبودن من ی چیزهایی نوشتم. ولی ب جوابی توی گزینه ها باشه نرسیدم. حالا عددها و درست نخوندم یا محاسبات رو درست انجام ندادم یا سوال مورد داره رو چک نکردم. @m.amin.d
      نقل قول نوشته اصلی توسط S I N A نمایش پست ها
      M.AMIN.D@
      SUBZERO@

امین من دیشب 3 بار سوال رو حل کردم جواب شد 60 سانتی متر
      همونی ک مهدی درآورده
      بعید میدونم سوتی داده باشم
      زمان داده شده 0.5 هست درسته ؟!

به یه نکته دقت نکردین! فی صفر میشه منهای پی سوم، بعد از شروع ، متحرک به حداکثر سرعت رسیده!

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      به یه نکته دقت نکردین! فی صفر میشه منهای پی سوم، بعد از شروع ، متحرک به حداکثر سرعت رسیده!
      توجه من ک مشکلی نداره.
      تو ب ی نگته توجه نکردی. من معادله سرعت بر حسب سینوس نوشتم ن کوشینوس. کوسینوس منفی پی سوم با سینوس پی شیشم برابره. با این داده هایی ک من میبینم جواب مسله میشه 60 سانتی متر
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 29 خرداد 1395 در ساعت 23:10

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن