خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

چجوری در مدت زمان باقی مانده ازدی وی دی های کنکوری استفاده کنیم؟؟

سلام خدمت همه
      راستش شاید برای خیلی از دوستان این وضعیت پیش اومده که تازه برخی از دی وی دی ها از دروس مختلف به دستشون رسیده...کسانی که وضعیت مشابهی دارند یا ازد یو ید ی ها دارن استفاده میکنند این تاپیک رو زدم که بشینیم با هم همفکری کنیم ببینیم تو این مدت باقی مانده چه جوری از دیو ی دی ها استفاده کنیم که هم توی زمانمون صرفه جویی بشه هم بتونیم ازش بیشترین بهره رو ببریم!!در ضمن این تاپیک فقط مخصوص کسانی است که دارن از دیو ی دی های موسسات استفاده میکنند یا دی وی دی ها تازه به دستشون رسیده و نمیدونند چه جوری ازش استفاده کنند یا دیو ی دی سفارش دادند و قراره چند هفته ی دیگه به دستشون برسه!!!پس لطفا عده ای هی دوباره نیان بگن دی وی دی فلانه و بهمانه و بدرد نمیخوره و....!!!!همینایی که این حرفا رو میزنن خودشون بیشتر از همه از این دی وی دی ها دارند استفاده میکنن پس لطفا جو تاپیک رو بهم نزنید!!!!خلاصه دوستان بیاین بیشینیم دور هم یه همفکری کنیم که چه جوری تو این زمان این دی وی دی ها استفاده کنیم که بتونیم توی کنکور نتیجه ی خوبیا زشون بگیریم!!!اگه بخوایم کل چیزایی که میگن رو بنویسیم تو جزوه که یه سال طول میکشه اگه بخوایم جزوه ننویسیم و فقط نگاه کنیم که فایده ای نداره و درست یاد نمیگیریم مجبوریم 10 بار هی جلو و عقبش کنیم و از اول نگاه کنیم!!!خلاصه دوستان بیاین یه همفکری کنیم و به کمک هم بهترین راه رو انتخاب کنیم

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      شما سی دی یک مبحث را ببینید سپس از موسسه آن مبحث را رفع اشکال کنید سپس به مدت حدود 3-4 روز تست های آن مبحث را از کتاب تستی خود حل کنید و سپس مبحث بعدی برید.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها
      شما سی دی یک مبحث را ببینید سپس از موسسه آن مبحث را رفع اشکال کنید سپس به مدت حدود 3-4 روز تست های آن مبحث را از کتاب تستی خود حل کنید و سپس مبحث بعدی برید.
      خوب کسی که هیچی مثلا از ریاضی و شیمی نمیدونه چجوری فقط مبحث رو ببینه و رفع اشکال کنه؟؟کسی که بخواد از صفر شروع کنه باید چیکار کنه؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      وقتی 110 روز تا کنکور مونده و شما هیچی بلد نیستید از ریاضی و شیمی و هدف شما استفاده از سی دی هست.
      بهترین کار همینه.
      البته نباید تمامی مباحث را انتخاب کنید.
      اگر درس تحلیلی را الان زیر 30 می زنید بهتر است که 30%حجم آن درس را در این مدت باقی مانده حذف کنید.
      و وقت خود را روی 70% ای که دوست دارید بذارید.
      این 30% مباحثی هستند که به دلت نمیشه-نمیفهمی-خوشت نمیاد -کم تست میاد و... (البته اگه پیش نیاز اون 70% دیگه نباشه)

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها
      وقتی 110 روز تا کنکور مونده و شما هیچی بلد نیستید از ریاضی و شیمی و هدف شما استفاده از سی دی هست.
      بهترین کار همینه.
      البته نباید تمامی مباحث را انتخاب کنید.
      اگر درس تحلیلی را الان زیر 30 می زنید بهتر است که 30%حجم آن درس را در این مدت باقی مانده حذف کنید.
      و وقت خود را روی 70% ای که دوست دارید بذارید.
      این 30% مباحثی هستند که به دلت نمیشه-نمیفهمی-خوشت نمیاد -کم تست میاد و... (البته اگه پیش نیاز اون 70% دیگه نباشه)
      الان من میگم مطالبی رو که معلم ها از دی وی دی ها درس میدن رو بنویسم رو کاغذ به صورت کامل یا نه فقط گوش کنم...اخه اگه بشه بنویسی رو کاغذ دیگه فقط جزوه رو میخونی دیگه نمیخواد هی 30 بار فیلم رو از اول نگاه کنی ....به نظر شما بهترین کار چیه؟؟الان یه بار دیگه دقیق بیش تر توضیح میدی!!

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نوشتن مطالب بهترین راهه چون بانوشتن خیلی راحت مطلب یادمیگیرین ومیتونین نوشته هاتونو مرورکنین لازم نیست همه ی مطالب زود بخونیدولی هیچی یاد نگیرین کم بخونین ولی خوب بخونین(تجربه اینو به من ثابت کرده)
      موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من خودم دارم از دی وی دی ها استفاده میکنم ولی هر مبحث رو مو به مو مینویسم وهیچی رو از قلم نمی اندازم بهترین کار همینه چون فقط همون جزوه رو باید بخونی تا برات جابیفته.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من دی وی دی های کنکور اسان است رو دارم
      ولی کنکوری نیستم
      سال سومم
      ببینید یکی از معایب دی وی دی ها اینه که خیلی وقت گیره
      یعنی هی باید پلی و استوپ بزنی تا بتونی یه جزوه از روی تدریس در دی وی دی تهیه کن
      وخودتون میدونید این وقت گیره
      ولی بازم میشه به شرطی که با بودجه بندی پیش برید
      و چون وقت محدوده این یکی از شرط های مهمه
      انشالله موفق باشید

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اعتقادی به دی وی دی ندارم
      چون معتقدم دی وی دی فقط دکه های کنکوریه
      بجز موسسه هایی مثل عربی گاج ماهینی یا صنعتی شریف
      کنکور اسان استو اینا دکن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جزوه نوشتن خوبه ولی مثلا درسی مثل زبان و دینی و شیمی خب این کار بی فایده است جون تو تمام کتابا مطالب هست سعی کن تو درسایی مث شیمی یه کتاب اضافه بزاری جلوت و اول توضیح استادو گوش کن بعد اون نکته رو تو کتاب اضافه مث مبتکران یا خیلی سبز پیدا کن و زیرش خط بکش نشین یه ساعت کلشو بنویس ریاضیو اگه دوست داشتی بنویس
      ولی برای فیزیک حتما جزوه بنویس خیلی بدردت میوره مخصوصا نکاتی که حین سوال حل کردن میگه رو حتما وارد کن
      زیستم نکات اضافه ای اگه میگه تو کتابت وارد کن
      وقتی دی وی دیو میذاری سعی کن همه تیکه هایی که میبینی استاد داره یه چیز غیر درسی و حاشیه ای میگه بزن جلو
      وقتی میخواد نمونه سوال برا تمرین بیشتر حل کنه اول خودت حل کن اگه ذیدی جوابت درسته نمیخواد یه ساعت توضیحاشو گوش کنی البته اگه رو حلت شک داری گوش کن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی به موسسه ای داره که ازش خرید کردید
      دی وی دی های بعضی موسسات خیلیییی زیادن.بعضیا کم هستن
      درکل به نظر من باید یه جوری برنامه ریزی کنید که زیست و شیمی رو حتما تموم کنید با دی وی دی ها.چون سوالاش ترکیبیه و گاها شمارشی
      اما برای ریاضی و فیزیک!اگه دی وی دی ها کمه که همشو میشه دید!!!اگه زیادن از الان تا عید فصل هایی که درصد بیشتری ازشون سوال میاد بخونبد (به ترتیب علاقتون)!!بعد عید اگر زمان داشتید برید سراغ فصلایی که حجمشون کمه و زود میشه جمعشون کرد(البته باید نگاه کنید تیپ سوالاش هم محدود باشه.مباحثی که تیپ های مختلفی ازش سوال میاد یه خورده وقت میگیرن)
      روش استفاده ازشون خیلی مهمه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)