با سلام و خسته نباشيد من فارغ التحصيل رشته كامپيوتر نرم افزار (سال 8 هستم امسال در كنكور ارشد در رشته هاي كامپيوتر و it شركت كردم با اينكه دروس كامپيوتر را خوانده بودم (ولي نه بصورت كامل)ولي د رit مجاز شدم ولي در نهايت در it قبول نشدم حال با توجه به اينكه سال گذشنه در it مجاز شدم و تعداد دروس it هم نسبت به كامپيوتر كمتر است ولي تعداد پذيرفته شدگان در كامپيوتر بيشتر از it است من امسال بايد دروس كدام رشته را بخوانم. ممنون ميشوم اگر در مورد تعداد شركت كنندگان در هر دو رشته هم توضيح بدهيد.

پاسخ : سلام بنده پيشنهاد مي كنم در رشته كامپيوتر وقت بگذاريد. حدودا 2000 نفر داوطلب با برنامه در كنكور با يكديگر در هر دو رشته رقابت مي كنند و بقيه افراد برنامه درستي ندارند. افرادي كه قوي تر هستند اكثرا رشته كامپيوتر را انتخاب مي كنند و رشته it را هم به عنوان انتخاب دوم مد نظر دارند. افراد قوي معمولا در رشته it نتايج خوبي مي گيرند و حتي اگر رشته اصلي خودشان نرم افزار باشد باز it را هم انتخاب مي كنند. در كل تعداد افراد زيادي از رشته كامپيوتر با برنامه به رشته it مي آيند ولي برعكس اين موضع به علت تصور داوطلب ها در سخت بودن رشته كامپيوتر صادق نيست. بنابراين در كل به نظر بنده پيشنهاد مي كنم رشته كامپيوتر را مد نظر داشته باشيد.