خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33

موضوع: انتگرال

1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات

انتگرال

قبل از اینکه مطالب این بخش رو بخونید بهتر است به مطالب بخش ریاضیات پایه و مشتق تسلط کامل داشته باشی
      https://telegram.me/online_physics
      تدریس فیزیک به صورت آنلاین توسط رتبه ی 8 کنکور

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به نظرشماهااااا الان بخام مقاطع مخروطی خونم فایده داره؟؟؟
      میخاستم انتگرال بخونم ولی هیچی ازش نفهمیدم گفتم به جاش مقاطع مخروطی بخونم......سوال اسون ازش میاد؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مقاطع سوالاش زیاد سخت نیس اما خیلی جواباش طولانیه . من که زیاد روش حساب نکردم و زیادم نخوندم .
      انتگرالم در حدی خوندم که تو دانشگاه که خواسم ادامشو بخونم به دردم بخوره ولی تو کنکور نمیشه روش حساب کرد مگر اینکه سوالای اسون از سطح زیر نمودار بدن
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خوب حالا چیکار کنم؟؟؟چی بخونم جاش؟؟؟؟امار و احتمال وحدوپیوستگی ولگاریتم و بخش کوچیکی از مشتق رو خوندم
      ولی سوالای کنکورشو که نگاه میکنم احساس میکنم سوالاش رو اسون میدن.....ولی اون انتگرال پرا فرموله و اخرش نمیفهمی چی به چی شده

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط albus20 نمایش پست ها
      خوب حالا چیکار کنم؟؟؟چی بخونم جاش؟؟؟؟امار و احتمال وحدوپیوستگی ولگاریتم و بخش کوچیکی از مشتق رو خوندم
      ولی سوالای کنکورشو که نگاه میکنم احساس میکنم سوالاش رو اسون میدن.....ولی اون انتگرال پرا فرموله و اخرش نمیفهمی چی به چی شده
      شما میتونی خیلی چیزا بخونی توی این27-28روز،انتگرال مفهومیه و اگه مفهوم رو بگیری کافیه که هفت هشتا فرمول رو بلد باشی همین!توی مسائل نموداری در واقع همون مساحت مستطیل هست ینی طول*عرض!!مجموع بالا و پایین هم همین منظور رو میرسونند کلا انتگرال ینی همین.اما مقاطع مخروطی،برعکس انتگرال جزئیات خیلی داره و خیلی نکته ی حفظی داره،اگه شما واسه بار اولته که میخوای مقاطع مخروطی بخونی ممکنه یه کمی اذیت شی،ینی ممکنه دیر مطلب برات جا بیوفته اما پیشنهاد من اینه که بری بیشتر روی بخش سهمی و بیضی و هذلولی کار کنی.بیشتر تاکیدمم روی سهمی هست چون معمولا یک تست میاد خیلی هم اسونه.انتگرال هم بستگی داره از چ کتابی بخونی،من انتگرال رو فقط از کتاب محمد مهربان فهمیدم درسنامه هاش عالیه،بستگی به نحوه ی توضیح داره تا خوب بفهمیش.در کل بخوام نظرمو بگم:
      مقاطع مخروطی=>سهمی و هذلولی و بیضی
      هندسه تحلیلی فصل 2 و 4و5 حتما مطالعه شود
      امار هم حتما مطالعه شود!
      باز کلی وقت داری واسه یادگیری مطالب بیشتر،اما باز بستگی به خودت داره.هروقت تموم کردی اینارو بیا اعلام ک تا بیشتر راهنماییت کنیم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بابا انتگرال خیلی راحته که اون مقاطع مخروطی خیلی حفظی و پیچیدگی داره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ricardo نمایش پست ها
      مقاطع باید 6 ماه بگذره بفهمی چی به چیه نظریه اعداد 9 ماه

"When the going gets tough, the tough get going."

8. Top | #8

نمایش مشخصات
      به نظرشماهااااا الان بخام مقاطع مخروطی خونم فایده داره؟؟؟
      میخاستم انتگرال بخونم ولی هیچی ازش نفهمیدم گفتم به جاش مقاطع مخروطی بخونم......سوال اسون ازش میاد؟؟؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط ricardo نمایش پست ها

اینو بخون http://forum.konkur.in/thread10669.html

منم اول میگفتم مقاطع حجمش زیاده حذفش کنم.ولی واقعن حیفه.تستاش خیلی سادن.درسته خوندنش طول میکشه ولی خب بجاش تستاشو تقریبا مطمعنی میزنی.ولی انتگرال نه.تستای سختی میشه ازش داد(میگم میشه!ممکنه ندن!)

منطقیم نگاه کنی.4 تا مبحثه.هرکدوم یک ساعتو نیم وقت بزاری میشه 6 ساعت.کافیه کافی!ینی هم میخونیشون هم تست میزنی. حدود یک ساعتم قبلش هندسه مختصاتی بخون.(پیش نیازه)
      جمعن با 7 ساعت 2تست کنکورو میزنی.2 تست ریاضی!ینی 8 درصد!!کلی رتبتو جابجا میکنه!!

اتگرال اگه نمیخای فرمول حفظ کنی از رو تخته سیاه بخون.تقریبا بدون فرمول گفتش....
      --*** اگه امکانش باشه(شرعا) میتونم یه صفحه انتگرال تخته سیاهو براتون عکس بگیرم بزارم همینجا.... انتگرالو فرمولی یاد نگیر.چون سر جلسه قاطی میکنی از کدوم فرمول باید استفاده کنی...

اووووووووووووووووه!یک ماه!بخدا اگه ادم سخت کوشی باشی و اهل همت میتونی ریاضی رو از 10-20 درصد با روزی حدود 2 ساهعت مطالعه ب بالای 60 برسونی(قول یدم)
      تو این زمان ب نظرم از کتابای کم حجمی مثه ابی کانون(30 سال کنکور) و تخته سیاه استفاده کن

نظر منو بخای بعد از این چیزای ک خوندی مشتق و کاربرد مشتق- انتگرال-مقاطع رو بخونی بهتره(همیناییم ک خوندی بالای 50 درصدن!همینارو خوب کارکنی + یکم از اونایی ک گفتم رات بالا 60 میزنی)

9. Top | #9

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
      مقاطع باید 6 ماه بگذره بفهمی چی به چیه نظریه اعداد 9 ماه

از دست تو!!!!!!!!

بابا مقاطعو الکی گندش کردن!!!!(در حد تجربی صحبت میکنم!از ریاضی خبر ندارم!!!) فوق فوقش 7 تا 9 ساعت کار داره!دیگه اگه خیلی کند باشی!درحالت عادی 6 ساعت.....

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ebi18 نمایش پست ها
      شما میتونی خیلی چیزا بخونی توی این27-28روز،انتگرال مفهومیه و اگه مفهوم رو بگیری کافیه که هفت هشتا فرمول رو بلد باشی همین!توی مسائل نموداری در واقع همون مساحت مستطیل هست ینی طول*عرض!!مجموع بالا و پایین هم همین منظور رو میرسونند کلا انتگرال ینی همین.اما مقاطع مخروطی،برعکس انتگرال جزئیات خیلی داره و خیلی نکته ی حفظی داره،اگه شما واسه بار اولته که میخوای مقاطع مخروطی بخونی ممکنه یه کمی اذیت شی،ینی ممکنه دیر مطلب برات جا بیوفته اما پیشنهاد من اینه که بری بیشتر روی بخش سهمی و بیضی و هذلولی کار کنی.بیشتر تاکیدمم روی سهمی هست چون معمولا یک تست میاد خیلی هم اسونه.انتگرال هم بستگی داره از چ کتابی بخونی،من انتگرال رو فقط از کتاب محمد مهربان فهمیدم درسنامه هاش عالیه،بستگی به نحوه ی توضیح داره تا خوب بفهمیش.در کل بخوام نظرمو بگم:
      مقاطع مخروطی=>سهمی و هذلولی و بیضی
      هندسه تحلیلی فصل 2 و 4و5 حتما مطالعه شود
      امار هم حتما مطالعه شود!
      باز کلی وقت داری واسه یادگیری مطالب بیشتر،اما باز بستگی به خودت داره.هروقت تموم کردی اینارو بیا اعلام ک تا بیشتر راهنماییت کنیم
      انتگرال روش خودنم حتی فرمولاشم حفظ کردم ولی تو سوالا نمیدونم چطوری ازشون استفاده کنم
      مقاطع رو هم واسه اولین باره میخام بخونم ولی تومدرسه راحت میخوندمش و جواب میدادم ولی انتگرال رو تو سوالای امتحانی هم نمیتونسم جواب بدم
      واسه همین میگم مقاطع رو بخونم واسه کنکور بهتر باشه الان که دایره رو خوندم فهمیدمش فقط تستاشو نزدم
      هندسه که حرفشم نزنین...اصلا ازش خوشم نمیاد
      مرسی از راهنماییتون

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina نمایش پست ها
      اینو بخون http://forum.konkur.in/thread10669.html

منم اول میگفتم مقاطع حجمش زیاده حذفش کنم.ولی واقعن حیفه.تستاش خیلی سادن.درسته خوندنش طول میکشه ولی خب بجاش تستاشو تقریبا مطمعنی میزنی.ولی انتگرال نه.تستای سختی میشه ازش داد(میگم میشه!ممکنه ندن!)

منطقیم نگاه کنی.4 تا مبحثه.هرکدوم یک ساعتو نیم وقت بزاری میشه 6 ساعت.کافیه کافی!ینی هم میخونیشون هم تست میزنی. حدود یک ساعتم قبلش هندسه مختصاتی بخون.(پیش نیازه)
      جمعن با 7 ساعت 2تست کنکورو میزنی.2 تست ریاضی!ینی 8 درصد!!کلی رتبتو جابجا میکنه!!

اتگرال اگه نمیخای فرمول حفظ کنی از رو تخته سیاه بخون.تقریبا بدون فرمول گفتش....
      --*** اگه امکانش باشه(شرعا) میتونم یه صفحه انتگرال تخته سیاهو براتون عکس بگیرم بزارم همینجا.... انتگرالو فرمولی یاد نگیر.چون سر جلسه قاطی میکنی از کدوم فرمول باید استفاده کنی...

اووووووووووووووووه!یک ماه!بخدا اگه ادم سخت کوشی باشی و اهل همت میتونی ریاضی رو از 10-20 درصد با روزی حدود 2 ساهعت مطالعه ب بالای 60 برسونی(قول یدم)
      تو این زمان ب نظرم از کتابای کم حجمی مثه ابی کانون(30 سال کنکور) و تخته سیاه استفاده کن

نظر منو بخای بعد از این چیزای ک خوندی مشتق و کاربرد مشتق- انتگرال-مقاطع رو بخونی بهتره(همیناییم ک خوندی بالای 50 درصدن!همینارو خوب کارکنی + یکم از اونایی ک گفتم رات بالا 60 میزنی)
      نه بابا هر مبحثی خوندنش بیشتر از 1ساعت ونیم طول میکشه
      هندسه مختصاتی و دایره رو دیروز خوندم 4ساعت طول کشید(البته با بیحوصلگی خوندم هی وسطشم بلند میشدم)
      خودم از رو تخته سیاه میخونم ولی زیاد ازش راضی نیسم........زیادی خلاصه توضیح داده واسه کسی که ریاضیش ضعیفه به نظرم اصلا به درد نمیخوره
      مثلا همون قسمت انتگرال که گفتی از رو تخته سیاه خوندمش سراغ تستاش که رفتم نگاه جوابشون میکردم اومده نوشته میدونیم 0=(g(2 ....اخه من از کجا بدونممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هرچی تو درسنامشم میگردم نکته ای راجبش پیدا نکردم والا جز اولین تستای مبحثم بودش نمیشه
      بگی نکته اش داخل تستای قبلیش بوده

ولی با این اوصاف بازم ترجیح میدم مقاطع رو با اینکه اولین بارمه ولی خوب بخونمش

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      انتگرال روش خودنم حتی فرمولاشم حفظ کردم ولی تو سوالا نمیدونم چطوری ازشون استفاده کنم
      مقاطع رو هم واسه اولین باره میخام بخونم ولی تومدرسه راحت میخوندمش و جواب میدادم ولی انتگرال رو تو سوالای امتحانی هم نمیتونسم جواب بدم
      واسه همین میگم مقاطع رو بخونم واسه کنکور بهتر باشه الان که دایره رو خوندم فهمیدمش فقط تستاشو نزدم
      هندسه که حرفشم نزنین...اصلا ازش خوشم نمیاد
      مرسی از راهنماییتون
      من منظورم از تخته سیاه،واسه رشته ی ریاضی بود که مولفش محمد مهربان هست،حالا کتاب تجربی تخته سیاه نمیدونم چجوریه.
      یه نکته ای هم بگم واسه انتگرال...شما این فرمولایی که برای انتگرال حفظ کردی رو باید خوب بکار بگیری،مثلا ممکنه توی یه تست،ظاهر سوال شبیه اون فرمول ها نباشه اما با یه کمی تغییر میبینید که به حالتی رسیدید که به راحتی میتونید از فرمول استفاده کنید.اگه چندتا تست رو روش حلشو یاد بگیرید توی تست های بعدی قلق رفتار با تیپ های مختلف سوال دستتون میاد.
      اوخ!راستی من گفتم هندسه تحلیلی اصلا حواسم نبود که رشتتون تجربیه!من حواسم رفت فک کردم ریاضی هستین.در مورد هندسه هم با شما موافقم،توی این یه ماه اصلا نمیارزه وقت بذارید واسش.حالا اگه خواستید فصل4هندستون رو یه نگاهی به فرمولاش بندازید یه کمی هم تست کار کنید.
      در مورد مقاطع مخروطی هم بگم که بدون تست زدن پیشرفتی نمیکنید اصلش همونه،نکات این فصل خوب بخونید و چندبار مرور کنید بعد برید تست کار کنید بیشتر هم روی سهمی و بیضی و هذلولی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من تا حالا کلن اختصاصی نخوندم،توی این یه ماه میتونم برسم؟مثلن ریاضی نمیدونم چی بخونم که راحت بشه تست زد؟
      دا بالا بالا اوتوزورام

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چرا هیچکس جواب نمیده؟
      دا بالا بالا اوتوزورام

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      بچه ها تو رو خدا بگید چطور باید انتگرال ها رو حل کرد من که کلی گیج شدم:yahoo (19):

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن