خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

واکنش کمال‌تبریزی به سانسور فیلمش!

فایل پیوست 22176

کمال تبریزی کارگردان «طعم شیرین خیال» قبل از نمایش فیلم خود در برج میلاد از دو مورد ممیزی این فیلم صحبت کرد و هنگام نمایش فیلم، دیالوگ‌های حذف شده را بلند گفت.

کمال تبریزی که امسال با فیلمی در مورد حفظ محیط زیست در جشنواره حضور دارد، صبح روز یکشنبه 19 بهمن پیش از شروع نمایش فیلم «طعم شیرین خیال» در برج میلاد با انتقاد از ممیزی هایی که به فیلم های جشنواره اعمال می شود، گفت: «پیش از این چنین مرسوم بود که فیلم ها بدون ممیزی چندانی به جشنواره می آمدند، اما گویا امسال وضعیت تغییر کرده است.»

وی با اشاره به دو مورد ممیزی که به فیلمش وارد شده است، یادآور شد: «مسئولان به من اصرار کردند که دو جمله را از فیلمم حذف کنم، یکی در صحنه ای که دانشجو از استادش درباره انرژی هسته ای می پرسد که به من گفتند این باید تغییر کند. بسیار اصرار کردم که این اتفاق نیفتد اما نپذیرفتند پس من به جای آن انرژی شیمیایی گذاشتم.»

کارگردان «طعم شیرین خیال» در مورد ممیزی دوم نیز گفت: «نکته دیگر زمانی است که شخصیت های فیلم در مورد یک فرد زندانی صحبت می کنند. یکی می پرسد فلانی زندانی سیاسی بوده و در جواب می شنود که ما اصلا زندانی سیاسی نداریم.»

تبریزی که با تشویق حاضران در سالن مواجه شد، اعلام کرد زمان نمایش فیلم خودش با صدای بلند این دو جمله را تکرار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، هنگام نمایش فیلم در سالن تاریک مرکز همایش همایش های برج میلاد زمانی که شهاب حسینی از انرژی شیمیایی می پرسد کمال تبریزی بلند بیان می کند انرژی هسته ای.

بیتوته

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      الان باید به کارش افتخار کرد؟؟؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sorbi stars نمایش پست ها
      الان باید به کارش افتخار کرد؟؟؟؟؟؟
      بله عزیزم
      به همچین کارگردانایی که مردمو بازیچه قرار نمیدن واقعیتو نمایش میدن باید افتخار کرد

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایول داره

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کاش یه روزی تو این کشور ازادی بیان باشه(البته با حفظ احترام دیگران نه مثل فرانسه)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بنده خدا از وقتی که فیلم مارمولک رو ساخت،مورد آزار قرار گرفت
      ویدئوی بحثش با یه آخوند،در یوتیوب هست،جالب بود
      دوران افول و عقب ماندگی ملت ها زمانی شروع شد که جای اندیشیدن را "تقلید"، جای تلاش و کوشش را "دعا"، جای فکر کردن به آرروهای بزرگ را "قناعت"، جای اراده برای رفتن و رسیدن را "قسمت" و جای تصمیم عاقلانه را "استخاره" گرفت.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)