خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 53
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

میزان خواب و استراحت

سلام من میخاستم بپرسم تو این زمان کنکور حداقل ساعت خواب چقدر باید باشه به نظرتون 5 ساعت خیلی کمه؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پرنیان بانو نمایش پست ها
      سلام من میخاستم بپرسم تو این زمان کنکور حداقل ساعت خواب چقدر باید باشه به نظرتون 5 ساعت خیلی کمه؟
      بله از نظر روحی وروانی واقعا کمه.طبق قانونش بین6 تا8 ساعت کافیست

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نه، ۵ ساعت کافیه. من خودم از امشب میخوام بجای ۶ ساعت خواب ینی ساعت ۲۲ تا ۴ از ساعت ۲۴ تا ۵ صبح بخوابم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-VZ نمایش پست ها
      نه، ۵ ساعت کافیه. من خودم از امشب میخوام بجای ۶ ساعت خواب ینی ساعت ۲۲ تا ۴ از ساعت ۲۴ تا ۵ صبح بخوابم
      اونوخ 5 پامیشی درس میخونی؟
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Afsane-IN نمایش پست ها
      اونوخ 5 پامیشی درس میخونی؟
      آره دیگه...
      من به سحرخیز بودن عادت دارم، وقتی هم ۴ صبح بیدار میشم هم بعد 10 دقیقه شروع به درس خوندن می‌کنم

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه 5 ساعت باشه استراحتت در طول روز یا خوابت میبره یا تمرکزت کاهش پیدا میکنه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      آره دیگه...
      من به سحرخیز بودن عادت دارم، وقتی هم ۴ صبح بیدار میشم هم بعد 10 دقیقه شروع به درس خوندن می‌کنم

آخه چطوری؟؟؟ خوابت نمیگیره؟؟
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Majid-VZ;363539]آره دیگه...
      من به سحرخیز بودن عادت دارم، وقتی هم ۴ صبح بیدار میشم هم بعد 10 دقیقه شروع به درس خوندن می‌کنم[

اصلا اشتباهه باید حداقل6 ساعت بخوابید

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Afsane-IN نمایش پست ها
      آخه چطوری؟؟؟ خوابت نمیگیره؟؟
      نع
      حتی اگه کاری هم نداشتم این ساعت بیدار میشدم...
      من از بچگی ینی 2-3 بودم عادت کردم البته الآن اگه کاری نداشته باشم مثل خرس می‌خوابم مثلا امروز 12 ساعت خوابیدم البته خونه نبودم و کتاب هم همراهم نبود

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نع
      حتی اگه کاری هم نداشتم این ساعت بیدار میشدم...
      من از بچگی ینی 2-3 بودم عادت کردم البته الآن اگه کاری نداشته باشم مثل خرس می‌خوابم مثلا امروز 12 ساعت خوابیدم البته خونه نبودم و کتاب هم همراهم نبود
      چه عجیب
      خوش بحالت
      من ساعت 11 بخوابمم صب ساعت 6 نمیتونم پاشم اگه مدرسه نداشته باشم

Hesam

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خوب بدن افراد مختلف خیلی با هم فرق داره، اما پیشنهاد متخصص ها اینه که کمتر از 6 ساعت نخوابی. مطالبی که طی روز مطالعه کردی زمان خواب تو مغز پروسس میشه ، پس به هیچ عنوان خواب رو از دست نده.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شبا ساعت 4 میخوابم و روزایی که مدرسه میرم بلند میشم 7:30 میرم بقیه خوابمو مدرسه میبینیم
      روزی هم که خونه باشم 9:30 بیدار میشم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      منم تا دو سه نصف شب درس می خونم بعد می خوابم تا 10 صبح
      اصن خواب صبح یه چیز دیگس :yahoo (1):
      You Can live your Dream

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      سلام.
      در مورد خواب یک سری نکات کلی رو می‌گم، که اصول خواب برای دوران کنکور، و در کل برای هر دورانی است.

1) خواب شما باید منظم باشد. یعنی باید یک ساعت خاصی برای خواب و یک ساعت خاصی برای بیدار شدن داشته باشید و اینطور نباشه که هروقت دوست داشتید بخوابید، هر وقت دوست داشتید بیدار شید.
      2) خواب بعد از ظهر. در مورد خواب بعد از ظهر، یک مقداری می‌شه اختیاری عمل کرد. اگر شما از این دسته هستید که بعد از خواب، بیشتر گیج می‌شن، بهتره اصلاً نخوابید بعد از ظهر. اما اگر با یک ربع الی یک ساعت خواب، دوباره شارژ می‌شید و بازدهی شما بالا می‌ره، بهتره بخوابید. اما یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود داره. اونم اینه که اگر شما، برای خواب بعد از ظهر، بین ساعت یازده صبح الی یک ظهر خوابیدید، خوابیدید. اگر نخوابیدید، خوابیدن وضع درس خوندن شما رو خراب تر می‌کنه. بنابراین تایم خواب بعد از ظهر باید بین یازده صبح تا یک بعد از ظهر باشه. حتماً هم باید قبل از ناهار باشه.
      3) یک مینیمم زمانی رو برای خواب رعایت بکنید. هیچ وقت کمتر از هفت ساعت نخوابید.
      4) بهتره صبح درس بخونید. اگر عادت دارید روز رو بخوابید و شب درس بخونید؛ باید این عادت رو ترک کنید. چون کنکور نزدیکه و هشت صبح باید امتحان بدید، نه دو شب!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Anahita Najafi نمایش پست ها
      سلام.
      در مورد خواب یک سری نکات کلی رو می‌گم، که اصول خواب برای دوران کنکور، و در کل برای هر دورانی است.

1) خواب شما باید منظم باشد. یعنی باید یک ساعت خاصی برای خواب و یک ساعت خاصی برای بیدار شدن داشته باشید و اینطور نباشه که هروقت دوست داشتید بخوابید، هر وقت دوست داشتید بیدار شید.
      2) خواب بعد از ظهر. در مورد خواب بعد از ظهر، یک مقداری می‌شه اختیاری عمل کرد. اگر شما از این دسته هستید که بعد از خواب، بیشتر گیج می‌شن، بهتره اصلاً نخوابید بعد از ظهر. اما اگر با یک ربع الی یک ساعت خواب، دوباره شارژ می‌شید و بازدهی شما بالا می‌ره، بهتره بخوابید. اما یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود داره. اونم اینه که اگر شما، برای خواب بعد از ظهر، بین ساعت یازده صبح الی یک ظهر خوابیدید، خوابیدید. اگر نخوابیدید، خوابیدن وضع درس خوندن شما رو خراب تر می‌کنه. بنابراین تایم خواب بعد از ظهر باید بین یازده صبح تا یک بعد از ظهر باشه. حتماً هم باید قبل از ناهار باشه.
      3) یک مینیمم زمانی رو برای خواب رعایت بکنید. هیچ وقت کمتر از هفت ساعت نخوابید.
      4) بهتره صبح درس بخونید. اگر عادت دارید روز رو بخوابید و شب درس بخونید؛ باید این عادت رو ترک کنید. چون کنکور نزدیکه و هشت صبح باید امتحان بدید، نه دو شب!
      الان 6 ساعت خواب کم حساب میشه؟
      برای حواس پرتی وسط درس چیکار کنیم؟

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)