خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 53
    1. Top | #16
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.z نمایش پست ها
      الان 6 ساعت خواب کم حساب میشه؟
      برای حواس پرتی وسط درس چیکار کنیم؟
      نمیشه گفت کمه، یا زیاده یا چیز دیگه. ولی باید بدونید که استاندارد خواب، 7 یا 7.5 ساعت هست.

برای حواس پرتی میان درس، هر موضوعی که حواس شما را پرت میکند را در یک کاغذ بنویسید تا در زمان استراحت به آن فکر کنید. اصولاً حواس پرتی چاره مشخصی نداره، ولی این راه تا حدودی جواب میده.

2. Top | #17
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حتی اگه کاری هم نداشتم این ساعت بیدار میشدم...
      من از بچگی ینی 2-3 بودم عادت کردم البته الآن اگه کاری نداشته باشم مثل خرس می‌خوابم مثلا امروز 12 ساعت خوابیدم البته خونه نبودم و کتاب هم همراهم نبود
      شما یک انسانی و قطعاً هرچقدر هم متفاوت باشی بدنت حداقل به 7 ساعت استراحت در طول 24 ساعت نیاز داره, اگه هم خوابت نمی بره مطمئن باش از لحاظ تمرکز نصب تمرکز اونی که 7 ساعت می خوابه رو نداری

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Anahita Najafi نمایش پست ها
      نمیشه گفت کمه، یا زیاده یا چیز دیگه. ولی باید بدونید که استاندارد خواب، 7 یا 7.5 ساعت هست.

برای حواس پرتی میان درس، هر موضوعی که حواس شما را پرت میکند را در یک کاغذ بنویسید تا در زمان استراحت به آن فکر کنید. اصولاً حواس پرتی چاره مشخصی نداره، ولی این راه تا حدودی جواب میده.
      بنظر شما وقتی اخر شب میشه کدوم یکی از درس های اختصاصی رو بخونیم؟ اصلا بخونیم یا تست بزنیم؟

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط *Yousef* نمایش پست ها
      شما یک انسانی و قطعاً هرچقدر هم متفاوت باشی بدنت حداقل به 7 ساعت استراحت در طول 24 ساعت نیاز داره, اگه هم خوابت نمی بره مطمئن باش از لحاظ تمرکز نصب تمرکز اونی که 7 ساعت می خوابه رو نداری
      صحیح

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Afsane-IN نمایش پست ها
      چه عجیب
      خوش بحالت
      من ساعت 11 بخوابمم صب ساعت 6 نمیتونم پاشم اگه مدرسه نداشته باشم
      مدرسه که هیچی دیگه بووووووقه ...

اما من خودم 12 میخوابم 6 پامیشم
      خیلیم وسطا خسته بشم یه نیم ساعت یه ساعت میخوابم

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها یه قرص بدون عوارض هست که بدون نسخه هم فروخته میشه.
      مخصوص کسایی هست که ریتم شبانه روز بدنشون به هم میریزه و یک شب ساعت 3 میخوان یک شب ساعت 12 و روزها هم دیر بیدار میشن.
      اسمش Melatonin Plus هست. من خودم یه مدته مصرف میکنم خیلی خوب نتیجه میده.

اینو گفتم که اگه خواستین قرص خواب مصرف کنین سراغ داروهای شیمیایی مثل بنزودیازپین ها ( کلونازپام و کلرودیازپوکساید و آلپرازولام و ... ) نرین. این هورمون طبیعی بدن هست که در مغز و چشم ترشح میشه. حتی اگه در بدن هم بیش از حد باشه توسط آنزیم هایی در مغز تجذیه میشه و اضافش از بین میره.

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SNIPER نمایش پست ها
      بچه ها یه قرص بدون عوارض هست که بدون نسخه هم فروخته میشه.
      مخصوص کسایی هست که ریتم شبانه روز بدنشون به هم میریزه و یک شب ساعت 3 میخوان یک شب ساعت 12 و روزها هم دیر بیدار میشن.
      اسمش Melatonin Plus هست. من خودم یه مدته مصرف میکنم خیلی خوب نتیجه میده.

اینو گفتم که اگه خواستین قرص خواب مصرف کنین سراغ داروهای شیمیایی مثل بنزودیازپین ها ( کلونازپام و کلرودیازپوکساید و آلپرازولام و ... ) نرین. این هورمون طبیعی بدن هست که در مغز و چشم ترشح میشه. حتی اگه در بدن هم بیش از حد باشه توسط آنزیم هایی در مغز تجذیه میشه و اضافش از بین میره.
      یه سوال برام پیش اومده...
      می‌خوام هرشب ساعت 12 بخوابم و صبح ساعت 6 بیدار بشم اما عادت ندارم چون همیشه ساعت 9:30 10 می‌خوابیدم. چکار کنم؟

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-VZ نمایش پست ها
      یه سوال برام پیش اومده...
      می‌خوام هرشب ساعت 12 بخوابم و صبح ساعت 6 بیدار بشم اما عادت ندارم چون همیشه ساعت 9:30 10 می‌خوابیدم. چکار کنم؟
      شما یه روز خیلی زود بیدار شو حتی اگه دیر خوابیده باشی. و تا شب هم سعی کن خوابت نبره. در این صورت راحت میتونی قبل از 12 بخوابی.
      یک یا دوبار این کارو امتحان کن اگه نتونستی همون ملاتونین پلاس رو استفاده کن. قرص 1.5 میلی رو 45 دقیقه قبل از خواب بخور. و سعی کن که با شکم پر نخوابی و چربی و پروتئین زیادی تو معدت جمع نکرده باشی.

===

بچه ها این قرصی که معرفی کردم یه دانشیار فوق تخصص اعصاب و روان تاییدش کرده ها. کاملا هم بدون عوارض هست و در داروخونه ها بدون نسخه میفروشنش.

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شما یه روز خیلی زود بیدار شو حتی اگه دیر خوابیده باشی. و تا شب هم سعی کن خوابت نبره. در این صورت راحت میتونی قبل از 12 بخوابی.
      یک یا دوبار این کارو امتحان کن اگه نتونستی همون ملاتونین پلاس رو استفاده کن. قرص 1.5 میلی رو 45 دقیقه قبل از خواب بخور. و سعی کن که با شکم پر نخوابی و چربی و پروتئین زیادی تو معدت جمع نکرده باشی.

===

بچه ها این قرصی که معرفی کردم یه دانشیار فوق تخصص اعصاب و روان تاییدش کرده ها. کاملا هم بدون عوارض هست و در داروخونه ها بدون نسخه میفروشنش.
      اشتباه متوجه شدین،من می‌خوام تا ساعت 12 شب بیدار بمونم اما نمی‌تونم

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اشتباه متوجه شدین،من می‌خوام تا ساعت 12 شب بیدار بمونم اما نمی‌تونم
      یعنی شما زودتر خوابت میبره؟ ساعت چند میخوابی و ساعت چند بیدار میشی شما ؟ وزن و فشار خونت چقدره؟

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یعنی شما زودتر خوابت میبره؟ ساعت چند میخوابی و ساعت چند بیدار میشی شما ؟ وزن و فشار خونت چقدره؟
      من اکثر اوقات ساعت 22 می‌خوابم و و صبح ساعت 4 بیدار می‌شم اما دو شبه که دارم ساعت 12 می‌خوابم! فشار خونم رو نمی‌دونم اما وزنم 109کیلو هستش البته می‌دونم که اضافه وزن دارم به شدت اما منتظرم کنکور رو بدم و بعدش شروع به کم کردن وزن کنم

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من اکثر اوقات ساعت 22 می‌خوابم و و صبح ساعت 4 بیدار می‌شم اما دو شبه که دارم ساعت 12 می‌خوابم! فشار خونم رو نمی‌دونم اما وزنم 109کیلو هستش البته می‌دونم که اضافه وزن دارم به شدت اما منتظرم کنکور رو بدم و بعدش شروع به کم کردن وزن کنم
      شما نرمال هستی هرگونه انگولک کردن ریتم شبانه روزی بدنت کاهش راندمان ذهنت رو به مراه داره. دلیلی نداره با این وضعیت خوب بخوای تغیر ایجاد کنی.
      بیدار موندن که چارش قهوه هست ولی قهوه رو بخوری تا 6 ساعت بعدش احتمالا خوابت نبره ( قهوه و اقعی که دم میکنن منظورمه ها مثلا قهوه ترک قوه فرانسوی و اسپرسو و .. )

شما همین وضعیت رو داشته باش و خدا رو شکر کن که مثل اکثر بچه ها وضعیت عجیب غریب نداری

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شما نرمال هستی هرگونه انگولک کردن ریتم شبانه روزی بدنت کاهش راندمان ذهنت رو به مراه داره. دلیلی نداره با این وضعیت خوب بخوای تغیر ایجاد کنی.
      بیدار موندن که چارش قهوه هست ولی قهوه رو بخوری تا 6 ساعت بعدش احتمالا خوابت نبره ( قهوه و اقعی که دم میکنن منظورمه ها مثلا قهوه ترک قوه فرانسوی و اسپرسو و .. )

شما همین وضعیت رو داشته باش و خدا رو شکر کن که مثل اکثر بچه ها وضعیت عجیب غریب نداری
      من اگه مجبور نبودم اینکار رو نمی‌کردم چون چند ماهی میشه که صبح ساعت ۴ بیدار میشم و درس می‌خونم و چشمام خیلی اذیت میشه برای همین تصمیم گرفتم یه تغییر کوچولو تو ساعت خوابم ایجاد کنم، همین

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا آخه بیدار موندن که دست خود آدم هست شما تا زمانی که یه جایی دراز نکشی یا با آرامش نشینی خوابت نمیبره. خیلی راحت میتونی کاری کنی که این ذوساعت توی اتاقت نباشی

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      من خودم الان 10 ساعت هرروز میخوابم تفاوت رو واقعا احساس کردم وقتی درس میخونم غرق میشم تو درس (یعنی حواسم 6دانگ به درسه اصلا پرت چیزهای بیخود نمیشه) سرکلاسم راحت درسا رو میگیرم
      زیر 6ساعت اگه یه مدت بخوابی نابودت میکنه درست هم نمیشه
      فقط بین 9-10 ساعت (تجربه شخصی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)