خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 138
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ینی تو حل این سوال باید از حرکت شناسی هم کمک بگیریم . درسته ؟
      یه اعدامی که امیدش به دنیا نیست
      ولی دنیا براش جذابیت دارههههههه

2. Top | #17
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه کوچولوووووووووو اصل دلیل طرح سوال اینه که ببینه ما می دونیم که سرعت با ضریب شکست نسبت عکس داره یا نه.
      ویرایش توسط mk.meydani : 18 تیر 1392 در ساعت 00:20 دلیل: تکمیل

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      soal.jpg
      javab.jpg

چطور اینجا A شد مساوی r و 'r ؟
      بعدش چرا رابطه ی sin i = n sin r نوشته شد ؟ پرتوی تابش روی وجه ab که مماس نمیشه .
      یه اعدامی که امیدش به دنیا نیست
      ولی دنیا براش جذابیت دارههههههه

4. Top | #19
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام. اولا اینجا اشتباه نوشته B مساوی r+​
      'r
      میشه نه A (‌ زاویه ی راس) دوما بعد از اینکه
      'r به دست اومد با این رابطه r رو به دست آورده و اینجا از رابطه ی sin i*1=sin r*n استفاده کرده تا i رو به دست بیاره

:yahoo (4):

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question نزدیک شدن جسم به اینه تخت

درود دوستان؛
      پرسشی در مورد چشمه‌ی نور گسترده داشتم.
      مشکل من با این تست‌هاییه که با جابه‌جایی جسم کدر یا چشمه، بزرگ یا کوچیک شدن سایه یا نیم‌سایه رو می‌خواد.
      مشکل من با نیم‌سایه نیست؛ چون با اون فرمول اندازه چشمه و نیم‌سایه که توش q - p داره، میشه آسون به‌دست آورد.
      اما در مورد سایه، با توجه به بزرگ، کوچیک، یا هم‌اندازه بودن جسم کدر با چشمه، و با توجه به نزدیک یا دور کردن چشمه و جسم کدر از هم، حالت‌های زیادی به وجود میاد فکر کنم. نمی‌دونم این حالت‌ها چیه و چه‌جوری میشه حفظ‌شون کرد.
      اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. اگه ميشه تك تك حالت ها رو سوال بپرس اينطوري بهتر ميشه توضييح داد

من اينا رو كه خونده بودم هيچ فرمولي نميخواد نمي دونم كجاش رو با فرول مي حفظي. خخخ

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SHERWEAN نمایش پست ها
      درود دوستان؛
      پرسشی در مورد چشمه‌ی نور گسترده داشتم.
      مشکل من با این تست‌هاییه که با جابه‌جایی جسم کدر یا چشمه، بزرگ یا کوچیک شدن سایه یا نیم‌سایه رو می‌خواد.
      مشکل من با نیم‌سایه نیست؛ چون با اون فرمول اندازه چشمه و نیم‌سایه که توش q - p داره، میشه آسون به‌دست آورد.
      اما در مورد سایه، با توجه به بزرگ، کوچیک، یا هم‌اندازه بودن جسم کدر با چشمه، و با توجه به نزدیک یا دور کردن چشمه و جسم کدر از هم، حالت‌های زیادی به وجود میاد فکر کنم. نمی‌دونم این حالت‌ها چیه و چه‌جوری میشه حفظ‌شون کرد.
      اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.
      حفظ کنید؟! چیو حفظ کنید؟!؟!؟! یه فرقی باید بین ادبیات با فیزیک باشه دیگه!

توی این مدل سوالات شما باید با توجه به داده های سوال شکل بکشید و سایه و نیم سایه رو بدست بیارید و در صورت لزوم حالت های مختلف رو باهم مقایسه کنید

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      بخاطره اینکه وقتی آینه به جسم نزدیک میشود، به همان اندازه هم از تصویر دور میشود؛ پس تصویر یکبار باید دور شدن آینه از خودش رو جبران کنه و همون مقدار به آینه نزدیک بشه تا فاصلشون حفظ بشه و یکبار هم جواب نزدیک شدن آینه به جسم رو بده و دوباره به همون مقدار یعنی d به آینه نزدیک بشه= 2d

برای اولین جبران، اینکارو بکنید: جسم و آینه را همزمان و در یک جهت و به اندازه ی d جابجا کنید؛ میبینید که تصویر هم همزمان به اندازه ی d جابجا میشه؛ حالا بحث ما اینه که فقط آینه جابجا شده و جسم ثابته، پس جابجایی تصویر میشه 2d؛ نمیدونم متوجه شدید یا نه ولی امیدوارم که شده باشید.

درضمن تولدتون هم مبارک باشه!
      منم تو این سوالا مشکل دارم
      با این توضیحاتی که دادی یه چی دستگیرم شد
      الان این سواله درسته(جوابشو ندارم وگرنه نیگا میکردم مزاحمت نمیشدم داداش
      خب حالا برو نیگا کن ببین درست حل کردم؟؟؟؟
      ببخشین اگه خطم خوف نیست
      17082013144%5B1%5D.jpg

*ویرایش شد!

ویرایش توسط MehD : 28 مرداد 1392 در ساعت 05:16

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      منم تو این سوالا مشکل دارم
      با این توضیحاتی که دادی یه چی دستگیرم شد
      الان این سواله درسته(جوابشو ندارم وگرنه نیگا میکردم مزاحمت نمیشدم داداش
      خب حالا برو نیگا کن ببین درست حل کردم؟؟؟؟
      ببخشین اگه خطم خوف نیست
      http://0up.ir/do.php?imgf=137671077175471.jpg
      بله کاملا درسته، نمیدونم اون 2قسمت پایینی که حل کردی رو حالتاشو حفظ کردی یا نه (فک کنم حفظ کردی چون فلش زدی و دلیل + یا - بودنشو توضیح دادی!) ولی اینجور سوالارو با تصور کردن میشه به راحتی بدون حفظ کردن جواب داد، من خودم تاحالا این قاعده ی مثبت منفی رو که نوشتی رو تاحالا ندیده بودم

(درضمن بی زحمت اول سایز عکسارو کوچیک کن، در حدی که فقط بشه خوندش بعد توی خود انجمن و پستت آپلودش کن)

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      بله کاملا درسته، نمیدونم اون 2قسمت پایینی که حل کردی رو حالتاشو حفظ کردی یا نه (فک کنم حفظ کردی چون فلش زدی و دلیل + یا - بودنشو توضیح دادی!) ولی اینجور سوالارو با تصور کردن میشه به راحتی بدون حفظ کردن جواب داد، من خودم تاحالا این قاعده ی مثبت منفی رو که نوشتی رو تاحالا ندیده بودم

(درضمن بی زحمت اول سایز عکسارو کوچیک کن، در حدی که فقط بشه خوندش بعد توی خود انجمن و پستت آپلودش کن)
      چجوری با تصور کردن؟؟؟!!

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      چجوری با تصور کردن؟؟؟!!
      ینی اینه شما تو ذهن خودت میگی بلفرض اگه جسم 10 سانتیمتر به اینه نزدیک بشه خوب تصویرشم 10 سانتیمتر در خلاف جهتش حرکت میکنه از طرفی 10 سانت هم جسم جابه شده پس جسم و تصویر 20 سانت بهم نزدیک میشند......یا برای مثال تو ذهنت میگی که اگه اینه 10 سانت از جم دور شه .مسلما تصویر 10 سانت در جهت حرکت منتقل میشه از طرف دیگه فاصله جسم و اینه هم 10 سانت زیاد شده پس فاصله جسم و تصویر 20 سانت اضافه میشه......بازم توضیح بدم ؟

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question جابه جایی تصویر در آینه تخت

جابه جایی تصویر در آینه تخت:

1)اگر آینه را ساکن نگه داریم و جسم را به اندازه d مقابل آینه تخت جابجا کنیم تصویر به همان اندازه ی d و در خلاف جهت جسم جابه جا می شه حالا اگه سرعت حرکت جسم v باشه سرعت حرکت تصویر v- می شه

2) اگه جسم را ساکن نگه داریم و آینه رو به اندازه d جابجا کنیم تصویر به اندازه 2d و در همون جهت جابجا میشه حالا اگه سرعت حرکت آینه v باشه ، سرعت حرکت تصویر 2v می شه

3) اگه جسم و آینه هر دو متحرک باشه ، با توجه به اصل super position در فیزیک ابتدا اثر هر یک رو بر روی تصویر جداگانه در نظر میگیریم و سپس برآیند دو اثر رو بدست می آریم

اینم دو تا فرمول اگه سرعت انتقال تصویر نسبت به شخص رو خواستن :

(سرعت انتقال شخص)+ - (سرعت انتقال آینه نسبت به شخص)2

اینم اگه میزان انتقال تصویر نسبت به وضع اولیه:

(میزان انتقال جسم )+ - (میزان انتقال آینه)2

- :جسم و آینه هم جهت + : جسم و آینه خلاف جهت

اینم از کل جابجایی تصویر در آینه تخت

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helper نمایش پست ها
      جابه جایی تصویر در آینه تخت:

1)اگر آینه را ساکن نگه داریم و جسم را به اندازه d مقابل آینه تخت جابجا کنیم تصویر به همان اندازه ی d و در خلاف جهت جسم جابه جا می شه حالا اگه سرعت حرکت جسم v باشه سرعت حرکت تصویر v- می شه

2) اگه جسم را ساکن نگه داریم و آینه رو به اندازه d جابجا کنیم تصویر به اندازه 2d و در همون جهت جابجا میشه حالا اگه سرعت حرکت آینه v باشه ، سرعت حرکت تصویر 2v می شه

3) اگه جسم و آینه هر دو متحرک باشه ، با توجه به اصل super position در فیزیک ابتدا اثر هر یک رو بر روی تصویر جداگانه در نظر میگیریم و سپس برآیند دو اثر رو بدست می آریم

اینم دو تا فرمول اگه سرعت انتقال تصویر نسبت به شخص رو خواستن :

(سرعت انتقال شخص)+ - (سرعت انتقال آینه نسبت به شخص)2

اینم اگه میزان انتقال تصویر نسبت به وضع اولیه:

(میزان انتقال جسم )+ - (میزان انتقال آینه)2

- :جسم و آینه هم جهت + : جسم و آینه خلاف جهت

اینم از کل جابجایی تصویر در آینه تخت

به نظرتون واقعا لازمه که این چیزا حفظ بشه؟!؟!؟!

بخدا اسم این درس فیزیکه، فیزیک یعنی مفهموم، تحلیل، درک ... هزار بار گفتم دوباره هم میگم، پس فرق فیزیک با ادبیات چیه؟؟؟ دیگه ادبیاتم داره سال به سال مفهومی تر میشه، بعد ما فیزیکو هی حفظی ترش کنیم؟!؟!؟!
      دیگه تا جایی که ممکنه توی فیزیک و کلا اختصاصی ها از حفظیات استفاده نکنیم

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درسته لازم نیس چیزی در این موضوع حفظ بشه
      لازمه تصور کنید

مشاور انتخاب رشته می باشم

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

..............، ...............، amir، فقط، فیزیک، فک، فاصله، فرمول، قانون، قائم، قبل، قرار، قسمت، مفهومی، مقابل، من، مهروماه، مورد، می، میکنم، میکنن، میکند، میرود، میشن، میشه، میشود، مبحث، مجموعه، محور، مسیر، مشکل، مشترک، مطابق، چند، چون، نور، نوشته، چیه؟، چیکار، نیاز، نیست، چگونه، نامه، ندارم، چرا، نزدیک، نسبت، نظرتون، هم، همیشه، همگرا، همان، ها، های، هر، هست، وقتی، ولی، یه، یک، یا، کلا، کنم، کنم؟؟، کنید، کنکور، کند، که، کوچولو، کاملا، کانون، کاغذ، کدام، کرد، کردم، گفته، گیر، گاج، گزینه، پیوسته، پاسخ، پاسخنامه، پرنده، پرتو، پرسشی، پست، آنها، آینه، آزمایشی، البته، اندازه، اول، این، اینه، ایستاده، اگر، ابتدا، ادامه، ادغام، از، است، اصلی، بلکه، به، بود، بود؟، با، بالا، باید، ببین، بد، بدونم، بدید، برام، برای، براش، برخورد، بشه، بعد، تو، توی، توضیح، تجربی، تحلیلی، تخت، تست، تشریحی، تصویر، جهت، جواب، جوابش، جور، جا، جایی، جسم، حل، حرکت، حساب، خلاف، خواهند، خواستم، خودم، خورشید، خیلی، دل، دو، دور، داریم، در، درسته، دسته، رو، روی، ریاضی، رادیکال، راستای، رسم، رسیدن، زمین، زاویه، زده، سمت، سنجش، سوی، سوال، سوالو، سوالای، سایه، ساده، سرعت، شوند، شود، شکل، شخصی، شده، طوری، طرف، عدسی، غلط

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن