فایل پیوست 21942

رابرت داونی جونیور در سخنانش به کنایه می گوید که چه کسی می تواند در نمایش شخصیت تونی استارک در فیلم «کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) بینندگان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

در فیلم سال بعد سری کاپیتان آمریکا یعنی «کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی» شاهد نهمین فیلم مارول خواهیم بود که شامل تغییرات عمده ای در روند سینمایی مارول خواهد داشت.

طی رویداد مطبوعاتی که در ماه اکتبر سال پیش اتفاق افتاد، مارول تائید کرد که «کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی» نام قسمت سوم این سری فیلم می باشد و در آن رابرت داونی جونیور در نقش “مرد آهنی” خواهد درخشید که البته در کنار “کریس ایوانز” در نقش “کاپیتان آمریکا” و “چادویک بوسمن” در نقش “پلنگ سیاه” خواهد بود.

داستان فیلم اساسا بر پایه کمیک بوک این عنوان “جنگ داخلی” طرح ریزی شده است. که در آن تونی استارک با استیون راجرز دشمنی آشکاری در رابطه با عنوان ابرقهرمانی دارد. کمیک بوک این سری اساسا تونی استارک را در نقش یک تبهکار نشان می دهد که وی خود را تضاد کامل با همکاران انتقام جوی خود می یابد.

وقتی که در یک مصاحبه با امپایر (Empire) از وی درباره امکان بازی اش در نقش یک تبهکار پرسیده شد، رابرت داونی جونیور در اینباره به این موضوع اشاره کرد که طرفداران و بینندگان می توانند تغییرات من را به عنوان کاراکتر این نقش در فیلم “Avengers: Age of Ultron” مشاهده کنند. متن کامل پاسخ رابرت داونی جونیور را می خوانیم :

“به نظر من این طبیعی است که شما نظرتان را تغییر دهید. نکته اصلی برای من این است که چه نوع حادثه ای ممکن است رخ دهد و چه نوع چارچوبی می توانیم در نقش “تونی” پیدا کنیم؟ اینجاست که شاید ما سرنخ این سوالات را در عنوان بعدی من یعنی “Avengers: Age of Ultron” پیدا کنیم. اما آنچیزی که باید به طور کامل از حول نقش “تونی” گرفته شود این است که او برای چه چیزی ایستاده است؟. جاش (ودون) همواره این موضوع را مطرح کرده است. این به نوعی عجیب و غریب است که این افراد همه این فراز و نشیب را در سراسر کره زمین دارند و هنوز زمانی که فیلم به پایان می رسد ذهن هیچکس به سمت باور قدرتهای آنها نمی رود. اما اگر این قدرتهای ابرنسانی حقیقت داشته باشد برنامه دولت آمریکا برای مقابله با این مسئله چه خواهد بود. آیا دیدن نقش “تونی استارک” برای چیزهایی که انتظارش را نمی کشد نمی تواند جالب باشد؟”

وقتی از وی در مورد احتمال بازی در نقش آینده اش به عنوان “تبهکار” در عنوان جدید مارول یعنی «کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی» شد رابرت داونی جونیور چنین پاسخ داد:

“من فعلا به آن فکر نکرده ام. سوال اصلی برای کریس و نقش کاپیتانی اش می باشد که چگونه ما به راس خواهیم رفت جایی که مردم سعی دارند به آنجا بروند. ‘مرد، من هرگز فکر نمی کردم که چنین تغییر گسترده ای در کاراکتر “استیو” ببینم’. این دقیقا زمانی است که بعد از دیدن نقش کریس ایوانز در فیلم Snowpiercer می گویید؛ این دقیقا شبیه به این می باشد که بگویید ‘بله، من من واقعا می خواهم که کمی از شخصیت این مرد را ببینم.’ “
سپس رابرت داونی جونیور درباره چگونگی درخواست مارول برای حضور در خط داستانی فیلم «کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی» و رفتن او به جهتی دیگر در صورت نبودن وی در گروه تولیدی فیلم می گوید.

“آنها به من گقتند که اگر تو باشی ما می توانیم اینکار را انجام دهیم یا اینکه «کاپیتان آمریکا» باید روش دیگری را پیش بگیرد. اینجاست که آدم واقعا احساس مورد نیاز بودن رو حس می کند و اینجاست که دیگر نکته اصلی درباره کمک به یکدیگر می باشد. من به این موضوع به عنوان یک رقابت نگاه کردم و پیش رفتم و با خود گفتم ‘وای، شاید این دو فرانچایز باشد که در همکاری با یکدیگر هستند و من می توانم حتی عنوانی که دارای موقعیت کمتری هست را انتخاب کنم اما در کنار مردمی که دوستشان دارم و کارگردانانی که به آنها احترام می گذارم، باشم. ‘ شاید ما بتوانیم این دو را در تداوم همدیگر نگه داریم.”

عنوان «کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی» با هنرنمایی کریس ایوانز، رابرت داونی جونیور، فرانک گریلو، چادویک بوسمن و دانیل برول در ۶ می ۲۰۱۶ به روی پرده سینما خواهد رفت. کارگردانی این سری را نیز آنتونی روسو و جو روسو برعهده خواهند داشت.

سینما باکس