خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 89
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

آیا در فرصت باقی مانده می توانم در کنکور قبول شوم؟!

یا لطیف
      اصلا یادم نمی رود انگار همین دیروز بود که پیشم آمد ، از من پرسید سوالی دارم که دوست دارم پاسخش واقعیت باشد نه دروغ ، نه وعده وعید ونه امید واهی !
      چند ماهی بیشتر تا کنکور نمانده است و من وقت زیادی را از دست داده ام آیا دراین فرصت با قیمانده می توانم در کنکور قبول شوم ؟!
      چشمانم را که به او دوخته بودم به زیر انداختم ، فکری کردم و تبسمی ! و سپس گفتم جواب سوال تو به پاسخ هایت به سوال های من بستگی دارد پس خوب گوش کن و به خودت با عمل و رفتارت پاسخگو باش که شرط موفقیت تو عمل ، عمل و عمل است .
      فرض کن دوستی خودکاری به تو هدیه می دهد مُهر و موم شده با رنگی قوی و ثابت ! اما تو نمی توانی جوهر داخل آن را ببینی . امکان دارد قلم در همان لحظات اول با نوشتن کلمات نخستین از حرکت بایستد و یا امکان دارد به قدری دوام آورد که تو بتوانی یک یا چند شاهکار خلق کنی ، شاهکاری که تا ابد بماند و مسیر زندگیت را دگرگون کند ، اما تو پیش از نوشتن از چند و چونش آگاه نیستی .
      تو می توانی خود کار را باز کنی و تلاشت را آغاز کنی و همچنین می توانی آن را بدون استفاده روی میزت بگذاری تا آرام آرام خشک شود و فرصت نوشتن از تو گرفته شود .
      اما اگر تصمیم گرفتی بنویسی ،
      • چه می نویسی ؟ شاهکارت را چگونه تمام می کنی ؟
      • مدام نقشه می کشی پشت نقشه یا نوشتن کلمات را شروع می کنی ؟
      • با احتیاط و ترس و لرز می نویسی ؟ یا با باور آنکه جوهرش هرگز تمام نمی شود با اعتماد به نفس و آرامش می نویسی ؟
      • از چه می نویسی ؟ موفقیت ؟ پیروزی ؟ بالندگی ؟ هدف و عشق ؟ یا شکست ؟ نفرت ؟ شک و دو دلی ؟ شوخی و خوشمزگی و …؟
      • تنها برای خوشنودی خود می نویسی یا دیگران را نیز مد نظر داری ؟پدرت ؟ مادرت ؟ خانواده ات ؟ مردمت و …؟
      • شیوه نگارشت چگونه است ؟ شجاعانه و قوی یا بزدلانه و حقیر ؟ پرنقش و نگار و باشکوه یا ساده و ناچیز ؟
      و هنوز صحبت هایم تمام نشده بود که دیدم دستانش را با قدرت به هم می فشرد و آرام آرام نم اشکی از گوشه چشمانش جاری می شود و با خود می گوید خیلی ها برای من زحمت کشیده اند تا موفقیت مرا ببینند من نیامده ام که نیمه راه مسیر را ترک کنم آمده ام که تا پایان بمانم ! و بلند ترگفت : ممنونم استاد من پاسخم را یافتم .
      همین امروز به مدرسه آمده بود تا خبر شاگرد اولی ترم پنجمش در دانشکده برق دانشگاه امیر کبیر را برایم هدیه آورد وچه خوب پاسخی بود برای سوالاتم …!
      راستی پاسخ تو چیست ؟ بله همین تو که با شروع ترم دوم پیش نگرانی و پر سوال ! همین تو که همین هفته پیش با دریافت ترازت در آزمون جمع بندی پیش 1 دوباره ترسیدی و ته دلت خالی شد ؟ همین تو که مدام از خودت و بقیه می پرسی چه می شود آیا می توانم قبول شوم آیا هنوز فرصت باقییست و …
      جواب تو هرچه باشد پاسخ من این است که :” زندگی همچون بومرنگ است . افکار ، کلمات و اعمال ما دیر یا زود با دقتی شگفت انگیز به خودمان باز می گردند .”
      ارادتمند – دکتر شهاب شافعیان

منبع : shahabanari.com

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      UP

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چرا نتونی آخه ؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

up

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله میشه، شما از عید واقعا بخونی... واقعا واقعا واقعا، حتی رتبه زیر 1000 هم می تونین بیارین

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میشه البته با یه اراده قوی..........انشالله که میشه
      موفقیت یعنی یاد خدا.............

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام حالا به نظرتون میشه کسی که تنها از درس های تخصصی فقط زیست رو خونده و درس های عمومی هاشو تموم کرده باشه ولی هنوز تست هاشون رو کار نکرده رتبه ده هزار کنکور روبیاره ؟؟ در این مدت کوتاه ؟ چی رو میخوام ثابت کنم؟ من واقعا دچار افسردگی شدید روحی هستم راستی ترازم هم 4700و گاهی 5000 لطفا کمکم کنید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      .
      .
      .
      واقع بین باشید

با خودتون رو راست باشید

تا پس فردا ضربه محکمی نخورید
      .
      .

9. Top | #9
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نه نمیتونی....

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط چی ماه نمایش پست ها
      سلام حالا به نظرتون میشه کسی که تنها از درس های تخصصی فقط زیست رو خونده و درس های عمومی هاشو تموم کرده باشه ولی هنوز تست هاشون رو کار نکرده رتبه ده هزار کنکور روبیاره ؟؟ در این مدت کوتاه ؟ چی رو میخوام ثابت کنم؟ من واقعا دچار افسردگی شدید روحی هستم راستی ترازم هم 4700و گاهی 5000 لطفا کمکم کنید
      دوست عزیز می تونی زیر 1000 بیاری در صورتی که بخونی... اکثر افرادی که می گن نمی تونی برای اینه که اگه نخوندی تا الان احتمالا بازم نمی خونی... اما اگه واقعا بخونی میشه

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      کسی که تا حالا نخوند از این به بعدشم نمی خونه شک نکن

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگه بخونی چرا که نه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب دوست گرامی من رتبه زیر هزار رو نمیخوام من فقط بتنونم ده هزاری بیام که بتونم ژنتیک تهران یا اصفهان بخونم کلاهمو میندازم بالا حالا به نظرت با همین تراز 4700 میتونم یعنی با این شرایط فعلی که دارم دربیام من واقعا علاقه به این رشته دارم بیشتر ناراحتی من این که رشتم انسانی بوده و حالا دارم تجربی میخونم و انرژی منفی دیگران نسبت به همین موضوع >

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها کنکور اونی نیست که خلیاتون فک میکنید کنکور به اون سختی که همه از بیرون بهش نگاه میکنن نیس بخدا
      مثلا تو رشته ریاضی برای زیر 1000 شدن ریاضیت باید بین 30-40 باشه این در حالی هر ساله 20 تا از سوالای ریاضی اسون هستن به غیر از سوالای متوسط و این یعنی 40% خب اگه یه بار بخونه 40 نه حداقل 30 میزنه ولی همه میگن ریاضی؟؟ مگه میشه؟؟ 50% کنکور تکرار و تمرین بقیش به روحیه خودت بستگس داره! تو این مدت با قیمانده حداقل میشه 2 بار تمام درسارو خوند و تست زد مطمعن باشید شدنی هست حتی زیر 1000
      عشق تو ، من را قوی میکند و
      نفرتت من را شکست ناپذیر!

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام. اگه تجربی باشی نه اگه ریاضی باشی آره

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)